Odliczam dni 18

26 stycznia 2019 13:14 / 2 osobom podoba się ten post
Malgi

Masz rację. Niech syn sam się matką zajmie - wtedy zobaczy co to znaczy. Tej pracy jest dużo i jak Cię Firma ciągle w najgorsze miejsca posyla to po prostu zmień firmę.
 

Właśnie jestem w trakcie rozpoznawania się na rynku, która jest ok?  100 procent super nie jest żadną ale do tej moja cierpliwość się kończy. Ja tutaj niby tylko do 20 lutego ale wiem, że i tyle nie wytrzymam. Poprostu nie mam tutaj siły. Tutaj potrzebny silny facet, który dźwignie babke. 
26 stycznia 2019 13:15
Dusia1978

Że strony pdp czy rodziny? 

Że stony męża podopiecznego
26 stycznia 2019 14:00 / 2 osobom podoba się ten post
Malgi

Nie wiem czemu zgadzacie się na trudne miejsca. Przecież jak oferta się nie zgadza z przedstawioną przy podejmowaniu decyzji, to zawsze można zmienić miejsce, firmę, podopiecznych. Nasze zdrowie (nawet to psychiczne) jest dla nas najważniejsze, bo my musimy pracować. A nerwowa atmosfera w pracy nie sprzyja dobrej pracy i dobremu samopoczuciu.

Malgi, ale one właśnie się nie zgadzają. Zrozumiałam, że obie zgłosiły do firmy, że chcą zmian. Z "posterunku" zejść bez załatwienia formalności nie mogą.
Natomiast odmówiłabym w takim przypadku do czasu zjazdu wszelkich niebezpiecznych działań- przecież takie np. schodzenie ze schodów zagraża im obu! I innych, które są za trudne. W jednym przypadku było ok., ale sytuacja się zmieniła i muszą zareagować.
 Przed powrotem tutaj od zmienniczki usłyszałam, że ona nie wstaje już. Stwierdziłam, że wracam, jeśli bedzie podnośnik- ale przed odpowiedzią z firmy usłyszałam, że jednak przy przesiadaniu się na krzesło toaletowe  podnosi się sama. W związku z tym, że zmienniczka zmieniała 'zeznania" (wcześniej w innych przypadkach też) stwierdziłam, mimo, że rodzina odpowiedziała, że na razie podnośnik nie potrzebny, że jadę i zobaczę. W firmie spytałam, czy w razie czego pomogą.
Teraz czytam o waszych przypadkach i się zastanawiam, jak to tutaj będzie.  W tej chwili jest ok. Jeśli coś jest potrzebne rodzina reaguje szybko. Stan pdp. w porządku. Ale takie rozmowy trochę mi w głowie układają i widzę, że w razie czego trzeba stanowczo i od razu reagować, łącznie z mailami, powiadamianiem kogo się da- to może są większe szanse, że rekcja rodziny i firmy będzie szybka- niezależnie czy chodzi o sprzęt czy wcześniejszy zjazd. Nie wolno czekać i ryzykować zdrowiem.
26 stycznia 2019 14:42 / 2 osobom podoba się ten post
Malgi

Nie wiem czemu zgadzacie się na trudne miejsca. Przecież jak oferta się nie zgadza z przedstawioną przy podejmowaniu decyzji, to zawsze można zmienić miejsce, firmę, podopiecznych. Nasze zdrowie (nawet to psychiczne) jest dla nas najważniejsze, bo my musimy pracować. A nerwowa atmosfera w pracy nie sprzyja dobrej pracy i dobremu samopoczuciu.

Ale ja zgłosiłam do firmy ze chce zjechać ale firma nie reaguje wogle tj dziwna firma umowa na faszerowana karami nie wiem co ja zrobiłam podpisując taka umowe 
26 stycznia 2019 14:52 / 3 osobom podoba się ten post
Marhall

Ale ja zgłosiłam do firmy ze chce zjechać ale firma nie reaguje wogle tj dziwna firma umowa na faszerowana karami nie wiem co ja zrobiłam podpisując taka umowe 

Te wszystkie "kary" to straszaki. W każdym sądzie, każdy adwokat obali te "kary" na Twoją korzyść. Jak firma nie reaguje to wyślij natychmiastowe wypowiedzenie mailem, sms-em i Pocztą poleconym. I poinformuj, że w razie braku odzewu wyjeżdżasz do domu w ciągu trzech dni. A w pracy wykonuj TYLKO to co musisz i najlepiej z uśmiechem na ustach. Bez zbędnych dyskusji i tłumaczeń. A na każde ich zaczepki odpowiadaj: ja, ja. Jak chcesz pogadać normalnie na Whatsapp czy messenger to mój numer jest w profilu. Wyślij SMS ze swoim. Albo maila.
26 stycznia 2019 14:54 / 2 osobom podoba się ten post
Dusia1978

Właśnie byli synowie i synowe i zobaczyli jaka jest sytuacja z babcią. Ręce rozkładali. Dwóch dużych chłopów i kobietki i nie mieli do niej siły. Babci odejmuje nogi i ręce. Nawet nie ma już siły złapać się za rolator. Przekonali się. Sami powiedzieli, że sytuacja jest nieciekawa. Mnie nie wierzyli i poprzedniczce teraz sami zobaczyli. 

Dlatego Dusia pamiętaj !!!! Zawsze pytaj ile pdp.wazy ,ile ma wzrostu to bardzo ważne .Ty masz wybierać sobie ,według siebie według swojej postury ,nigdy nie przeceniają swoich możliwości.Potem mamy problemy z kręgoslupem.Ja też ucze się na własnych błędach .Życzę Ci z całego serca żebyś szybko z tego miejsca zjechała.
26 stycznia 2019 14:56 / 2 osobom podoba się ten post
Malgi

Te wszystkie "kary" to straszaki. W każdym sądzie, każdy adwokat obali te "kary" na Twoją korzyść. Jak firma nie reaguje to wyślij natychmiastowe wypowiedzenie mailem, sms-em i Pocztą poleconym. I poinformuj, że w razie braku odzewu wyjeżdżasz do domu w ciągu trzech dni. A w pracy wykonuj TYLKO to co musisz i najlepiej z uśmiechem na ustach. Bez zbędnych dyskusji i tłumaczeń. A na każde ich zaczepki odpowiadaj: ja, ja. Jak chcesz pogadać normalnie na Whatsapp czy messenger to mój numer jest w profilu. Wyślij SMS ze swoim. Albo maila.

Dokładnie też bym tak zrobila, przy następnej umowie strony z karami nie podpisze! "i mnie moga..."
26 stycznia 2019 17:09 / 1 osobie podoba się ten post
Konwalia08

Dlatego Dusia pamiętaj !!!! Zawsze pytaj ile pdp.wazy ,ile ma wzrostu to bardzo ważne .Ty masz wybierać sobie ,według siebie według swojej postury ,nigdy nie przeceniają swoich możliwości.Potem mamy problemy z kręgoslupem.Ja też ucze się na własnych błędach .Życzę Ci z całego serca żebyś szybko z tego miejsca zjechała.:tak:

Jak oni napisali (jak zwykle kłamstwo) , że waży ok 70 kg. 75 to ja ważę a babka ode mnie "ojraglejsza". A przy tym, że ciało niewladne bo brak sił to ciężar jest odczuwalny większy. 
26 stycznia 2019 19:25 / 1 osobie podoba się ten post
Dusia1978

Jak oni napisali (jak zwykle kłamstwo) , że waży ok 70 kg. 75 to ja ważę a babka ode mnie "ojraglejsza". A przy tym, że ciało niewladne bo brak sił to ciężar jest odczuwalny większy. 

Nam nie wolno dźwigać więcej niż chyba 20 kg, więc do 70 kg babki trzeba co najmniej dwie osoby lub lift.
27 stycznia 2019 07:36 / 1 osobie podoba się ten post
Artur - 5
Dusia1978 - 5 +19
Ewelina645 - 5 + 48
Ewita - 5 + 7
Malgi - 5
Marshall - 5 + 15
Werska - 5 + 40
27 stycznia 2019 16:10 / 1 osobie podoba się ten post
Dusia1978

Jak oni napisali (jak zwykle kłamstwo) , że waży ok 70 kg. 75 to ja ważę a babka ode mnie "ojraglejsza". A przy tym, że ciało niewladne bo brak sił to ciężar jest odczuwalny większy. 

Miałem pdp około 75 kg , po wylewie bezwładny . Transfer 8 razy dziennie i choć mam 108 kg to mięśnie niekiedy pobolewały . Nie wyobrażam sobie by kobietka 75 kg targała pdp około 80 kg . Jest to nierealne , niezdrowe i niezgodne z przepisami a do tego niebezpieczne dla opiekunki jak i dla pdp . Zawsze do transferu podchodziłem z uwagą nie można popaść w rutynę . Zmiennik tam był 4 lata i mu pdp się wyślizgną . Runeli razem a pdp do szpitala trafił .
27 stycznia 2019 19:18
Artur

Miałem pdp około 75 kg , po wylewie bezwładny . Transfer 8 razy dziennie i choć mam 108 kg to mięśnie niekiedy pobolewały . Nie wyobrażam sobie by kobietka 75 kg targała pdp około 80 kg . Jest to nierealne , niezdrowe i niezgodne z przepisami a do tego niebezpieczne dla opiekunki jak i dla pdp . Zawsze do transferu podchodziłem z uwagą nie można popaść w rutynę . Zmiennik tam był 4 lata i mu pdp się wyślizgną . Runeli razem a pdp do szpitala trafił .

Próbowałam ja teraz obmyć i prosiłam żeby wstała. Ona nie pomaga a ja nie mam siły jej samej dźwignąć. Ręce jej się wyślizgują z moich rąk. I jak ja mam to zrobić. Miałam pdp na wózku ale on pomagał a ta babcia nie. Poprostu jest to ponad moje siły .
27 stycznia 2019 20:06 / 2 osobom podoba się ten post
Dusia1978

Próbowałam ja teraz obmyć i prosiłam żeby wstała. Ona nie pomaga a ja nie mam siły jej samej dźwignąć. Ręce jej się wyślizgują z moich rąk. I jak ja mam to zrobić. Miałam pdp na wózku ale on pomagał a ta babcia nie. Poprostu jest to ponad moje siły .

Dzwoń do synów, by do mycia przycchodziły pflege do pomocy. Powiedz że nie masz w swojej umowie tej pracy (Das ist keine meine Arbeit. In mein Kontrakt steht nur helfen der Hygiene eines gesunden Person). Oni mogą natychmiast wezwać służby pomocnicze, albo niech sami Ci pomagają.
 
27 stycznia 2019 20:15
Tam gdzie byłem u pdp po wylewie , 2 razy dziennie przyjeżd
27 stycznia 2019 20:25
przyjeżdżali z firmy . Myli go w łóżku ,zmieniali pampersa ubierali . Dostawałem go gotowego . Syn płacił za to 1500 ejro miesięcznie . Myślę że u Dusi powinni zrobić tak samo ,jeśli nie to niech sami to robią . Po za tym to jeśli się nie mylę to na 2 tyg mogą mamę oddać do haimu w takim wypadku , można raz w roku . Niech coś myślą a nie wszystko na głowie opiekunki !