Jak minął dzień 5

01 listopada 2019 14:27 / 3 osobom podoba się ten post
Konwalia08

To zaraz po mnie:-)Ja BN i Sylwek na wyjeździe aż do 3-go stycznia będę pod Frankfurtem u babci ,już tam byłam w lipcu i sierpniu :-) podppytywalam ostatnio jak tu u niej święta wyglądają? Cicho i spokojnie, dzieci wpadają i wypadają,jedni mieszkają za daleko ,wspólnej kolacji z rodziną nie będzie. A mnie się chyba łezka zakręci jak nikt nie będzie widział.Bylam już 3 razy  w De na BN ale w innej rodzinie, tam gdzie pracowałam 4 lata, tam to był ubaw 15 osób przy stole ogromna choinka i fajna atmosfera.A w tym roku hmmmm za cicho jak dla mnie, ale cóż ....damy radę   

01 listopada 2019 14:29 / 1 osobie podoba się ten post
koralia

Dusia1978 napisz na wszystkich dostepnych forach ,ze to mina!

01 listopada 2019 16:33 / 4 osobom podoba się ten post
Córka i zięć wzięli pdp. na spacer na cmentarz, a ja z koleżankami też się tam przeszłam. Nawet mi się ten cmentarz podoba- na razie. Bo coraz więcej miejsc na płyty, pod którymi są prochy, a coraz mniej nagrobków, które po 25 latach są likwidowane- a to, co zostaje jest składane w jednym miejscu pod specjalną tablicą i pomnikiem.
Jeden pomnik wywołał w nas mieszane uczucia. Raczej nie pozytywne....
Potem wypiłam z nimi kawę, porozmawialiśmy. I na pytanie, czy tu wracam- odpowiedziałam, że nie wiem. Muszę się zastanowić, bo obecna miesięczna pensja podzielona na 2 (wliczając czas, kiedy jestem w domu) daje kwotę, którą właściwie mogę zarobić w Polsce. Nie chciałam kłamać, że wracam, skoro chcę coś zmienić. Mówić im o tym też nie zamierzałam, ale skoro takie pytanie padło...
Co do tego zarobku w Polsce- w fabryce, na taśmie, na akord- to mi się niekoniecznie chce. Ale tego im nie tłumaczyłam. Ale nie będą zaskoczenie, jeśli nie wrócę. Się okaże, co dalej....
01 listopada 2019 16:56 / 4 osobom podoba się ten post
Werska

Córka i zięć wzięli pdp. na spacer na cmentarz, a ja z koleżankami też się tam przeszłam. Nawet mi się ten cmentarz podoba- na razie. Bo coraz więcej miejsc na płyty, pod którymi są prochy, a coraz mniej nagrobków, które po 25 latach są likwidowane- a to, co zostaje jest składane w jednym miejscu pod specjalną tablicą i pomnikiem.
Jeden pomnik wywołał w nas mieszane uczucia. Raczej nie pozytywne....
Potem wypiłam z nimi kawę, porozmawialiśmy. I na pytanie, czy tu wracam- odpowiedziałam, że nie wiem. Muszę się zastanowić, bo obecna miesięczna pensja podzielona na 2 (wliczając czas, kiedy jestem w domu) daje kwotę, którą właściwie mogę zarobić w Polsce. Nie chciałam kłamać, że wracam, skoro chcę coś zmienić. Mówić im o tym też nie zamierzałam, ale skoro takie pytanie padło...
Co do tego zarobku w Polsce- w fabryce, na taśmie, na akord- to mi się niekoniecznie chce. Ale tego im nie tłumaczyłam. Ale nie będą zaskoczenie, jeśli nie wrócę. Się okaże, co dalej....

Tak właśnie jest z tym przeliczaniem pracujesz 2 dzielisz na 4 dlatego ja wybrałam inną opcję.Werska przemyśl wyjazd z tej firmy co napisałam,czemu masz sobie nie poprawić, oni mają też i dłuższe, krótsze i bardzo krótkie wyjazdy .Nie ma co być sentymentalnym że jedna firma że się zżylo ,trzeba próbować, pracujesz już jakiś czas ,odwagi dziewczyno .  
01 listopada 2019 17:09 / 4 osobom podoba się ten post
A ja to jeszcze tu ,to jeszcze tam tak sobie dziś po chałupie biegam.Cebula na palucha pomogła trochę spuchnięty,nie mogę go do góry trzymać bo to środkowy też było, ale krótko trwało .Jutro ostatnie zakupy z dziadkiem w niedzielę dziadek ma Geburstag i poprosił czy mogłabym mu ciasto marchewkowe upiec ,czemu nie, machnę je szybko po południu po pauzie a potem będę z oczekiwać na zmienniczkę między 18-21 Wyjazd mam w niedzielę rano między 5-8 
01 listopada 2019 17:14 / 5 osobom podoba się ten post
Konwalia08

Tak właśnie jest z tym przeliczaniem pracujesz 2 dzielisz na 4 dlatego ja wybrałam inną opcję.Werska przemyśl wyjazd z tej firmy co napisałam,czemu masz sobie nie poprawić, oni mają też i dłuższe, krótsze i bardzo krótkie wyjazdy .Nie ma co być sentymentalnym że jedna firma że się zżylo ,trzeba próbować, pracujesz już jakiś czas ,odwagi dziewczyno .  :-)

To prawda. Firm jest tyle że jest w czym wybierać i to nie tylko chodzi tu o stawki pieniężne . 
01 listopada 2019 17:30 / 3 osobom podoba się ten post
Dusia1978

To prawda. Firm jest tyle że jest w czym wybierać i to nie tylko chodzi tu o stawki pieniężne . :-)

A Ty się też zastanów 
01 listopada 2019 17:31 / 4 osobom podoba się ten post
U mnie urzęduje sprzątaczka, też, z bloku dawnego wschodniego, haha. Ale poprzednia była konkretna, zrobiła, co miała zrobić i żadnego bleblania. A ta taka gadułka, aczkolwiek sprząta.
W mieście normalny dzień, nie czuje się, poza datą w kalendarzu, że dziś święto. A chyba u Konwalii świętują, bo nawet nie wiem... Ale jak to Badenia, to chyba tak.
Za godzinkę kolacja, trwająca... godzinkę.. Babcia bardzo wolno je, robi pauzy, myśli itd itd
01 listopada 2019 17:37 / 3 osobom podoba się ten post
Luke

U mnie urzęduje sprzątaczka, też, z bloku dawnego wschodniego, haha. Ale poprzednia była konkretna, zrobiła, co miała zrobić i żadnego bleblania. A ta taka gadułka, aczkolwiek sprząta.
W mieście normalny dzień, nie czuje się, poza datą w kalendarzu, że dziś święto. A chyba u Konwalii świętują, bo nawet nie wiem... Ale jak to Badenia, to chyba tak.
Za godzinkę kolacja, trwająca... godzinkę.. Babcia bardzo wolno je, robi pauzy, myśli itd itd

Świętują Ja to się łapie na tym że za szybko jem,masakra jakaś, może to pozostałość po wcześniej wykonywanym zawodzie i ciągłym pędzie Trzeba się DEGUSTOWAC
01 listopada 2019 17:39 / 2 osobom podoba się ten post
Konwalia08

A Ty się też zastanów :-)

Cicho sza. Narazie ty ok. Nie zapeszaj.  
01 listopada 2019 17:42 / 3 osobom podoba się ten post
Luke

U mnie urzęduje sprzątaczka, też, z bloku dawnego wschodniego, haha. Ale poprzednia była konkretna, zrobiła, co miała zrobić i żadnego bleblania. A ta taka gadułka, aczkolwiek sprząta.
W mieście normalny dzień, nie czuje się, poza datą w kalendarzu, że dziś święto. A chyba u Konwalii świętują, bo nawet nie wiem... Ale jak to Badenia, to chyba tak.
Za godzinkę kolacja, trwająca... godzinkę.. Babcia bardzo wolno je, robi pauzy, myśli itd itd

A Ty przestań panią sprzątającą kontrolować kontroler jakości się znalazł 
01 listopada 2019 17:43 / 3 osobom podoba się ten post
Dusia1978

Cicho sza. Narazie ty ok. Nie zapeszaj. :-) 

Milczem jak gróp
01 listopada 2019 17:50 / 3 osobom podoba się ten post
Konwalia08

A Ty przestań panią sprzątającą kontrolować:nie wolno: kontroler jakości się znalazł :smiech3:

Może chce ją zastąpić ????
01 listopada 2019 18:03 / 3 osobom podoba się ten post
Dusia1978

Może chce ją zastąpić ????:smiech3:

Wygryźć czylia może ugryźć 
01 listopada 2019 18:40 / 2 osobom podoba się ten post
Konwalia08

A Ty się też zastanów :-)

A to w razie czego twoje namiary potrzebne, jeśli firma płaci za znalezienie opiekunki?
Wczoraj, na spacerze pożeracza domów spotkałam....
 
 

 
A to dzisiejszy nagrobek, który w nas mieszane uczucia wzbudził: