Jak minął dzień 6

11 grudnia 2019 14:19 / 7 osobom podoba się ten post
Witam serdecznie już po południu. Jedna nie wytrzymałam i ścieło mnie o 10. Padłam jak mucha i do 13 drzemałam. Mogłabym jeszcze ale wystarczy bo potem muszę was w normalny rytm dzień/ noc. Wstałam podlozylam do pieca i ugotowałam sobie rosół Z kaczki wcześniej namoczonej. A żeby nie było że jestem len to i właśnie makaron zagniotłam. Trochę bo z półtorej szklanki mąki ale dla mnie jednej na dziś i jutro wystarczy.  Najadłam się jak bąk. Dokończę rozpakowywanie walizki bo wszystko leży po całym ganku porozkładane. Może jeszcze jedno pranie nastawie a może jutro. Nikt mnie nie goni na urlopie jestem. Słońce czerwone jak burak i lekki przymrozek teraz ale chyba na noc zetnie spory mróz. Teraz kawką i czekoladki Edle Tropfen z niemieckiej Edeki. ululam się nimi i szybko wieczorem usnę. 
11 grudnia 2019 14:35 / 3 osobom podoba się ten post
Dusia1978

Witam serdecznie już po południu. Jedna nie wytrzymałam i ścieło mnie o 10. Padłam jak mucha i do 13 drzemałam. :lulu:Mogłabym jeszcze ale wystarczy bo potem muszę was w normalny rytm dzień/ noc. Wstałam podlozylam do pieca i ugotowałam sobie rosół :gotuje:Z kaczki wcześniej namoczonej. A żeby nie było że jestem len to i właśnie makaron zagniotłam. Trochę bo z półtorej szklanki mąki ale dla mnie jednej na dziś i jutro wystarczy. :mniam: Najadłam się jak bąk. Dokończę rozpakowywanie walizki bo wszystko leży po całym ganku porozkładane. Może jeszcze jedno pranie nastawie a może jutro. Nikt mnie nie goni na urlopie jestem. Słońce czerwone jak burak i lekki przymrozek teraz ale chyba na noc zetnie spory mróz. Teraz kawką i czekoladki Edle Tropfen z niemieckiej Edeki. ululam się nimi i szybko wieczorem usnę. :smiech3:

To odpoczywaj, ile się da
11 grudnia 2019 14:39 / 3 osobom podoba się ten post
Gusia29

Mnie mija czas na siedzeniu w necie. Szukam ofert pracy, tak  od 10 stycznia. 
Wczoraj wysłałam nawet swoje zgłoszenie. Jestem już po rozmowie z rekruterką i po rozmowie z inną osobą w języku niemieckim. No qrde,ale jestem zadowolona, trochę obawiałam się  tej weryfikacji językowej, bo od  10 pażdziernika nie szwargotałam, ale oceniony został mój jezyk, a właściwie znajomość niemieckiego ,na flusig und sehr gut !:-)
Teoretycznie mogliby już wysłać mój profil do akceptacji ,do seniora, gdzie ja znalazłam ofertę, albo do seniorki, którą mi zaproponowali. Wzięłam jednak na wstrzymanie i umówiłam się na telefon w piątek. Jeszcze czegoś poszukam. No i zadzwonię do mojej firmy, żeby powiadomić, że raczej nie wrócę do nich. Przy zleceniach do osób chodzących, chyba nie mam u nich szans, mimo trzyletniej współpracy na podwyżkę. Na ostatnim zleceniu dostalam nawet 50 euro mniej, niż miałam wcześniej :-( Ale to też moja wina, bo nie zapytałam za ile, tylko myślałam że automatycznie zostaje wcześniejsza stawka.
Miłe słowa i wychwalanie, jaka to jestem "naj" są miłe, ale ja jadę, żeby zarobić. 
Dzisiaj zaproponowano mi na rozmowie, po weryfikacji języka, na dzień dobry 160 euro więcej. Wszystko ok, tylko że jest to Aterima, z którą między innymi współpracowała Konwalia i inni Forumowicze. Dobrej opinii o tej firmie nie macie :-(niestety. 
Hej,a może ktoś z Was o jakimś fajnym miejscu słyszał, wolnym tak od ok 10 stocznia?
Miłego popołudnia :-)

Tu gdzie teraz jestem będzie wolne od 10 stycznia
11 grudnia 2019 14:42 / 3 osobom podoba się ten post
pulpecja86

Tu gdzie teraz jestem będzie wolne od 10 stycznia

A gdzie jesteś i z jakiej firmy, jeśli możesz powiedzieć?
11 grudnia 2019 14:48 / 3 osobom podoba się ten post
Gusia29

A gdzie jesteś i z jakiej firmy, jeśli możesz powiedzieć?

Jestem w Gutersloh, okolice Bielefeld. To jest firma Berlin ( maja biura w Szczecinie , gorzowie i zielonej górze)
11 grudnia 2019 14:49 / 1 osobie podoba się ten post
pulpecja86

Jestem w Gutersloh, okolice Bielefeld. To jest firma Berlin ( maja biura w Szczecinie , gorzowie i zielonej górze)

Dzięki 
11 grudnia 2019 15:03 / 2 osobom podoba się ten post
pulpecja86

Jestem w Gutersloh, okolice Bielefeld. To jest firma Berlin ( maja biura w Szczecinie , gorzowie i zielonej górze)

Zajrzałam na ich stronę, za dużo tam o nich nie ma, ja pierwszy raz słyszę. 
Na styczeń ofert jeszcze nie zamieścili, a te które są od grudnia, to niestety, na żadną bym się nie zdecydowała. Mam nadzieję, że Ty zadowolona jesteś z wynagrodzenia ,bo jak czytam 1300 do dwóch osób, to nie wygląda na to, że doceniają pracę opiekunów 
11 grudnia 2019 15:20 / 4 osobom podoba się ten post
To do Pulpecji jeszcze 
Szukałam trochę na Forum czy coś więcej pisałaś o swojej tam pracy i podopiecznych, ale nie znalazłam-pisałaś coś?
11 grudnia 2019 16:09 / 3 osobom podoba się ten post
Się wszyscy pochowali?.....A mnie pa pauzie deszcz dopadł i tak mnie z wiatrem tarmosili, że wróciłam zmęczona jakby po.....Wyłazić gdziekolwiek jestescie
11 grudnia 2019 16:09 / 3 osobom podoba się ten post
Gusia29

To do Pulpecji jeszcze :-)
Szukałam trochę na Forum czy coś więcej pisałaś o swojej tam pracy i podopiecznych, ale nie znalazłam-pisałaś coś?

To ja Dorotee moja sąsiadka jedzie do domu 4 stycznia , jest z firmy , no zapomniałam . Pdp mobilna , warunki ok , budżet też , pracy nie za dużo , przerwy codziennie.  Niedziela wolna . Finanse musiałabym dopytać 
W pięknym mieście Duesselforfie. Oczywiście!
11 grudnia 2019 16:14 / 2 osobom podoba się ten post
Gusia29

Mnie mija czas na siedzeniu w necie. Szukam ofert pracy, tak  od 10 stycznia. 
Wczoraj wysłałam nawet swoje zgłoszenie. Jestem już po rozmowie z rekruterką i po rozmowie z inną osobą w języku niemieckim. No qrde,ale jestem zadowolona, trochę obawiałam się  tej weryfikacji językowej, bo od  10 pażdziernika nie szwargotałam, ale oceniony został mój jezyk, a właściwie znajomość niemieckiego ,na flusig und sehr gut !:-)
Teoretycznie mogliby już wysłać mój profil do akceptacji ,do seniora, gdzie ja znalazłam ofertę, albo do seniorki, którą mi zaproponowali. Wzięłam jednak na wstrzymanie i umówiłam się na telefon w piątek. Jeszcze czegoś poszukam. No i zadzwonię do mojej firmy, żeby powiadomić, że raczej nie wrócę do nich. Przy zleceniach do osób chodzących, chyba nie mam u nich szans, mimo trzyletniej współpracy na podwyżkę. Na ostatnim zleceniu dostalam nawet 50 euro mniej, niż miałam wcześniej :-( Ale to też moja wina, bo nie zapytałam za ile, tylko myślałam że automatycznie zostaje wcześniejsza stawka.
Miłe słowa i wychwalanie, jaka to jestem "naj" są miłe, ale ja jadę, żeby zarobić. 
Dzisiaj zaproponowano mi na rozmowie, po weryfikacji języka, na dzień dobry 160 euro więcej. Wszystko ok, tylko że jest to Aterima, z którą między innymi współpracowała Konwalia i inni Forumowicze. Dobrej opinii o tej firmie nie macie :-(niestety. 
Hej,a może ktoś z Was o jakimś fajnym miejscu słyszał, wolnym tak od ok 10 stocznia?
Miłego popołudnia :-)

Ja nie byłam zadowolona z kasy a przede wszystkim z okresu rozliczeniowego 
11 grudnia 2019 16:18 / 2 osobom podoba się ten post
dorotee

To ja Dorotee:-) moja sąsiadka jedzie do domu 4 stycznia , jest z firmy , no zapomniałam . Pdp mobilna , warunki ok , budżet też , pracy nie za dużo , przerwy codziennie.  Niedziela wolna . Finanse musiałabym dopytać 
W pięknym mieście Duesselforfie:-). Oczywiście!

Dzięki, Dorotko 
Dűsseldorf znam, byłam kilka razy i co dla mnie ważne,  samoloty z Gdańska latają do Dűsseldorfu ,moja koleżanka nawet na lotnisku w sklepie z walizkami pracuje.  Tyle ze ja  najwcześniej moglabym 10,ostatecznie 8 stycznia  wyjechać. Syn z rodziną odlatuje do Oslo 10 stycznia, zostaliby  trochę sami.
Jak dowiesz się, co to za firma, daj znać, proszę 
11 grudnia 2019 16:22 / 2 osobom podoba się ten post
Gusia29

Zajrzałam na ich stronę, za dużo tam o nich nie ma, ja pierwszy raz słyszę. 
Na styczeń ofert jeszcze nie zamieścili, a te które są od grudnia, to niestety, na żadną bym się nie zdecydowała. Mam nadzieję, że Ty zadowolona jesteś z wynagrodzenia ,bo jak czytam 1300 do dwóch osób, to nie wygląda na to, że doceniają pracę opiekunów 

Ja na nich narzekać nie mogę. Choć faktycznie że niskie to wynagrodzenie
11 grudnia 2019 16:31 / 2 osobom podoba się ten post
Konwalia08

Ja nie byłam zadowolona z kasy a przede wszystkim z okresu rozliczeniowego :-(

No wiem, czytałam. Stąd moje obawy. Po dwóch dzisiejszych rozmowach, miłych zresztą, niewiele mogę powiedzieć. Wypytałam i wszystko, wspomniałam o negatywnych opiniach, które czytałam i niby moje wątpliwości, obie panie rozwiały. 
Kasa o 50 euro mniejsza niż podana w ofercie, ale i tak o 150-160 więcej, niż Mam w swojej firmie. 
Ale dopóki  się nie pojedzie i nie przepracuje całego miesiąca, nie wpłyną pierwsze pieniądze na konto, to i tak nie można nic powiedzieć, choćby miało się papier w ręce. Wiemy wszyscy, że czasem różne rzeczy się zdarzają. 
Do swojej firmy póki co nie wrócę. 
Rozmawiałam dzisiaj i powiedziano mi, że baaardzo im przykro, ale więcej nie mogą zapłacić, bo oni odprowadzają co miesiąc, nawet w czasie przerw w pracy, wysokie składki ZUS . Jak wiesz, na tym specjalnie mi nie zależy. Za cały rok 2018 odprowadzanych przez nich składek, moja emerytura ,po przeliczeniu przez panią w ZUSie ,do ktorej udałam się osobiście, wzrosła o C A Ł E   4 zl. To ja podziekuję ,mogą odprowadzać mniej, wolę więcej co miesiąc dostawać. 
11 grudnia 2019 16:33 / 2 osobom podoba się ten post
pulpecja86

Ja na nich narzekać nie mogę. Choć faktycznie że niskie to wynagrodzenie

Dzięki Pulpecja