Jak minął dzień 6

11 grudnia 2019 16:33 / 2 osobom podoba się ten post
Dusia1978

Witam serdecznie już po południu. Jedna nie wytrzymałam i ścieło mnie o 10. Padłam jak mucha i do 13 drzemałam. :lulu:Mogłabym jeszcze ale wystarczy bo potem muszę was w normalny rytm dzień/ noc. Wstałam podlozylam do pieca i ugotowałam sobie rosół :gotuje:Z kaczki wcześniej namoczonej. A żeby nie było że jestem len to i właśnie makaron zagniotłam. Trochę bo z półtorej szklanki mąki ale dla mnie jednej na dziś i jutro wystarczy. :mniam: Najadłam się jak bąk. Dokończę rozpakowywanie walizki bo wszystko leży po całym ganku porozkładane. Może jeszcze jedno pranie nastawie a może jutro. Nikt mnie nie goni na urlopie jestem. Słońce czerwone jak burak i lekki przymrozek teraz ale chyba na noc zetnie spory mróz. Teraz kawką i czekoladki Edle Tropfen z niemieckiej Edeki. ululam się nimi i szybko wieczorem usnę. :smiech3:

Chwilo trwaj
11 grudnia 2019 16:35 / 2 osobom podoba się ten post
Gusia29

Dzięki Pulpecja :-)
 

Zawsze do usług wszelakich 
11 grudnia 2019 16:35 / 2 osobom podoba się ten post
pulpecja86

Zawsze do usług wszelakich :-)

I vice versa 
11 grudnia 2019 16:46 / 3 osobom podoba się ten post
Gusia29

No wiem, czytałam. Stąd moje obawy. Po dwóch dzisiejszych rozmowach, miłych zresztą, niewiele mogę powiedzieć. Wypytałam i wszystko, wspomniałam o negatywnych opiniach, które czytałam i niby moje wątpliwości, obie panie rozwiały. 
Kasa o 50 euro mniejsza niż podana w ofercie, ale i tak o 150-160 więcej, niż Mam w swojej firmie. 
Ale dopóki  się nie pojedzie i nie przepracuje całego miesiąca, nie wpłyną pierwsze pieniądze na konto, to i tak nie można nic powiedzieć, choćby miało się papier w ręce. Wiemy wszyscy, że czasem różne rzeczy się zdarzają. 
Do swojej firmy póki co nie wrócę. 
Rozmawiałam dzisiaj i powiedziano mi, że baaardzo im przykro, ale więcej nie mogą zapłacić, bo oni odprowadzają co miesiąc, nawet w czasie przerw w pracy, wysokie składki ZUS . Jak wiesz, na tym specjalnie mi nie zależy. Za cały rok 2018 odprowadzanych przez nich składek, moja emerytura ,po przeliczeniu przez panią w ZUSie ,do ktorej udałam się osobiście, wzrosła o C A Ł E   4 zl. To ja podziekuję ,mogą odprowadzać mniej, wolę więcej co miesiąc dostawać. 

Gusia a dlaczego kasa niższa o 50 e niż w ofercie?co to ma znaczyć ?!Twój język oceniła na b.dobry więc????
11 grudnia 2019 16:53 / 3 osobom podoba się ten post
Konwalia08

Gusia a dlaczego kasa niższa o 50 e niż w ofercie?co to ma znaczyć ?!Twój język oceniła na b.dobry więc????

Pani mi powiedziała, że ponieważ to pierwszy mój wyjazd z nimi, to tyle mogą zaproponować 
Jeśli zdecyduję się na tę, o której wczoraj rozmawiałyśmy, to będę się upominała o tyle, ile jest w ofercie. 
Jeśli zostanę zaakceptowana oczywiście przez seniora. Tam byłabym pierwszą opiekunką, a ja lubię otwierać sztele 
11 grudnia 2019 16:59 / 4 osobom podoba się ten post
Gusia29

Pani mi powiedziała, że ponieważ to pierwszy mój wyjazd z nimi, to tyle mogą zaproponować 
Jeśli zdecyduję się na tę, o której wczoraj rozmawiałyśmy, to będę się upominała o tyle, ile jest w ofercie. 
Jeśli zostanę zaakceptowana oczywiście przez seniora. Tam byłabym pierwszą opiekunką, a ja lubię otwierać sztele :-)

No i widzisz to szczyt bezczynności, co to za tłumaczenie że jedziesz pierwszy raz od nich ! To wręcz przeciwnie, powinni Cię zachęcić do współpracy.Nie chce mi się nawet komentować takiego zachowania bo bym musiała sypnąć Ja dałam sobie z nimi spokój .
11 grudnia 2019 17:10 / 3 osobom podoba się ten post
Konwalia08

No i widzisz to szczyt bezczynności, co to za tłumaczenie że jedziesz pierwszy raz od nich ! To wręcz przeciwnie, powinni Cię zachęcić do współpracy.Nie chce mi się nawet komentować takiego zachowania bo bym musiała sypnąć:przeklina: Ja dałam sobie z nimi spokój .

Narazie decyzji nie podjęłam, ale nie wiem dlaczego, jakoś czuję, że ta oferta, o której wspominałam, to tak jakby dla mnie. Miałam już kiedyś takie przeczucie i chociaż początki były trudne, to później chętnie kilka razy wracałam. 
Błędem moim było, że nie miałam przed sobą tej oferty, kiedy zadzwoniła babka z firmy . Nie mogłam się więc powołać na to, co w niej napisane. Wydawało mi się, że coś nie pasi, ale wiesz, pamięć potrafi płatać  figle . Dopiero po skończonej  rozmowie zajrzałam do oferty. Powiedziano mi, że za 31 dni tyle, a za 30 tyle, czyli o 47euro mniej ,a ogólnie 50 euro mniej niż napisali w ofercie 
11 grudnia 2019 17:47 / 3 osobom podoba się ten post
Gusia29

Narazie decyzji nie podjęłam, ale nie wiem dlaczego, jakoś czuję, że ta oferta, o której wspominałam, to tak jakby dla mnie. Miałam już kiedyś takie przeczucie i chociaż początki były trudne, to później chętnie kilka razy wracałam. 
Błędem moim było, że nie miałam przed sobą tej oferty, kiedy zadzwoniła babka z firmy . Nie mogłam się więc powołać na to, co w niej napisane. Wydawało mi się, że coś nie pasi, ale wiesz, pamięć potrafi płatać  figle . Dopiero po skończonej  rozmowie zajrzałam do oferty. Powiedziano mi, że za 31 dni tyle, a za 30 tyle, czyli o 47euro mniej ,a ogólnie 50 euro mniej niż napisali w ofercie 

Tak u nich jest zależy jaki długi miesiąc ,ale skoro czujesz, że oferta właśnie dla Ciebie to dobrze, tylko powalcz trochę  bo można, uwierz mi .
11 grudnia 2019 17:52 / 2 osobom podoba się ten post
Konwalia08

Tak u nich jest zależy jaki długi miesiąc ,ale skoro czujesz, że oferta właśnie dla Ciebie to dobrze, tylko powalcz trochę  bo można, uwierz mi .

Dzięki za wsparcie 
Jeszcze poproszę Dorotee o kontakt z Jej znajomą, tą z Dússeldorfu 
11 grudnia 2019 17:54 / 3 osobom podoba się ten post
Gusia29

Dzięki za wsparcie :-)
Jeszcze poproszę Dorotee o kontakt z Jej znajomą, tą z Dússeldorfu :-)

lecę do babki, coś na ząb musimy wrzucić nieważny czy swój czy państwowy
11 grudnia 2019 18:09 / 6 osobom podoba się ten post
Z pdp jedziemy zaraz na spotkanie z jej znajomymi. Ja przed wyjazdem włączyłam kabaret ani mru mru (tym razem skecz sanatorium), no i zleciałam z kanapy ze śmiechu 
11 grudnia 2019 19:01 / 5 osobom podoba się ten post
pulpecja86

Z pdp jedziemy zaraz na spotkanie z jej znajomymi. Ja przed wyjazdem włączyłam kabaret ani mru mru (tym razem skecz sanatorium), no i zleciałam z kanapy ze śmiechu :smiech2:

Ja Neonówkę lubię Teleekspres sobie zobacz bez cenzury 
12 grudnia 2019 08:07 / 3 osobom podoba się ten post
Dusia, toż ty prawdziwa gospodyni jest!
Rosol z kaczki, domowy makaron.
 
Podziwiam i chyle czola!
12 grudnia 2019 10:32 / 2 osobom podoba się ten post
Gusia29

Dzięki za wsparcie :-)
Jeszcze poproszę Dorotee o kontakt z Jej znajomą, tą z Dússeldorfu :-)

Gusiu można się z Tobą kontaktować? No profil masz zamknięty?
12 grudnia 2019 11:10 / 2 osobom podoba się ten post
dorotee

Gusiu można się z Tobą kontaktować? No profil masz zamknięty?

Dorotee, mam  otwarty dla znajomych, a jesteśmy znajomymi. Nie rozumiem o co chodzi, bo Ciebie podejrzeć też nie mogę. Nie wiem, jak to zrobić. 
Masz może jakieś namiary na Konwalię czy Luke? Oni mają mojego maila i nr telefonu. A może ktoś nam podpowie, jak to zrobić?