Partaczenie szteli

27 lutego 2020 21:30 / 2 osobom podoba się ten post
Konwalia08

Najgorsze jest to że my się żremy a oni mają ubaw po pachy ......

No ja się z nikim żreć nie będę(bo dbam o zdrowie.Swoje). O miejsce w chałupie u Niemca.  Litości. A ubaw też mam z ich głupoty, naiwności i pazery.  
27 lutego 2020 21:42 / 4 osobom podoba się ten post
Kamaa84

No ja się z nikim żreć nie będę(bo dbam o zdrowie.Swoje). O miejsce w chałupie u Niemca.  Litości. A ubaw też mam z ich głupoty, naiwności i pazery.  

Napisałam ogólnie .Ja też miałam do tej pory szczęście, że z nikim wojenki prowadzić nie musiałam.Tez mnie wiele bawi w niejednej rodzinie ale bywa i tak że oni sami biorą Cię ,,pod włos " i ,,macają" .Wszystko zależy od sprytu i inteligencji opiekunki. 
27 lutego 2020 22:13 / 7 osobom podoba się ten post
Ale niektórych poniosło ,że hhosię ubawilam czytając,  naprawdę 
Aż trochę mi głupio, bo temat poważny .
Nie oburzajcie sie dziewczyny i nie martwcie sie o podopiecznych . O moich naprawdę nie musicie -maja się dobrze ,sa zadbani i poświęcam im tyle czasu ,ile trzeba. 
Wyobraźcie sobie, te oburzone, że umiem czytać, nawet umowy, znam też swoje obowiązki i nie mam problemu, aby im sprostać, mimo braku wykształcenia medycznego. Ale mam inne,też dość dobre i widocznie zdolna jestem, bo szybko się uczę
Samo świadectwo ukończenia szkoły, czy to medycznej czy jakiejkolwiek innej, nie zawsze wystarcza, aby dobrze pracować w wyuczonym zawodzie. 
Życiowa mądrość, przyda się każdemu i tej nam wszystkim życzę ,chociaż Maryla Rodowicz prosiła Boga, aby nie musiała jej spróbować. Ale piosenka o życiu i prawdziwie życie, to dwie różne sprawy.
 
 
28 lutego 2020 06:00 / 6 osobom podoba się ten post
Gusia29

Ale niektórych poniosło ,że hho:-)się ubawilam czytając,  naprawdę :hihi:
Aż trochę mi głupio, bo temat poważny .
Nie oburzajcie sie dziewczyny i nie martwcie sie o podopiecznych . O moich naprawdę nie musicie -maja się dobrze ,sa zadbani i poświęcam im tyle czasu ,ile trzeba. 
Wyobraźcie sobie, te oburzone, że umiem czytać, nawet umowy, znam też swoje obowiązki i nie mam problemu, aby im sprostać, mimo braku wykształcenia medycznego. Ale mam inne,też dość dobre i widocznie zdolna jestem, bo szybko się uczę:-)
Samo świadectwo ukończenia szkoły, czy to medycznej czy jakiejkolwiek innej, nie zawsze wystarcza, aby dobrze pracować w wyuczonym zawodzie. 
Życiowa mądrość, przyda się każdemu i tej nam wszystkim życzę ,chociaż Maryla Rodowicz prosiła Boga, aby nie musiała jej spróbować. Ale piosenka o życiu i prawdziwie życie, to dwie różne sprawy.
 
 

Zgadzam się z Tobą Gusiu, a za partaczenie Stelli uważam tz. wybieganie przed orkiestrę, co może zaszkodzić Pdp-nym tak jak u mnie. Odwoływanie Pflege nikomu nic nie przyniosło, wysyłanie paczek z Polski z żarciem- zdziwiło, a nadgorliwośc w postaci nadskakiwania Panu odniosło wręcz odwrotny skutek. Dzieci uważaja że tata sobie doskonale radzi i nie ma potrzeby go wyręczać, a my mamy się zajać głównie matką do której przyjeżdżamy za niemałe pieniądze. Nigdy nie dyskutuję z rodziną o postępowaniu zmienniczek, bo to przynosi więcej szkody przede wszystkim mnie, życie resztę weryfikuje. Moja zmienniczka już tu nie przyjedzie, bo rodzina sobie tego nie życzy. 
28 lutego 2020 07:05 / 5 osobom podoba się ten post
Punia

 To może poszukaj zleceń do pracy ,,prowadzenie domu,, jako sprzątaczka , albo praczka, coś tym rodzaju.
Opiekunka przede wszystkim jest odpowiedzialna za podopiecznego i po uprzątnięciu stanowiska pracy,
powinna czas poświęcać jemu.
Nie można zabierać się za czyszczenie, czy ogrody, ponieważ jesteśmy odpowiedzialni za osoby, nad którymi sprawujemy opiekę. Oni nie powinni być sami. To nasze zadanie, aby im poczytać, porozmawiać, wspólnie obejrzeć telewizję, wyjść na spacer...
Tak naprawdę, to nie wiem, w nicy myjecie te okna, czy w przyznanej przerwie ?
Oczywiscie wiemy o co chodzi ....
Rodzina nie płaci opiekunce za umycie okien i inne czynności, tylko wiele z was ma takie dziwne
zachowania podlizywania się rodziną....,, oooo , ona okien nie myła, a ja umyję i już będę lepsza od poprzedniej..
Badz szczera, przyznaj się, tylko o to chodzi..
Zostawiasz podopiecznego samego...to jest już nie wywiązanie się z umowy...p

Punia, nie pisz o opiekunkach pisz o sobie .
28 lutego 2020 07:14 / 4 osobom podoba się ten post
Kto ma partaczyć ten partaczy, a kto pracuje ten pracuje .  Wracam na sztele  i nie pytam co robiła zmienniczka , bo mnie to nie interesuje . Robię swoje od pierwszego dnia, to co uwazam, że powinnam zrobić . Brudne okno umyję  i snieg odgarnę jak trzeba . Od pierwszego dnia staram się czuć jak u siebie w domu . Moj czas pracy i moja dobra woladecydują co zrobię dodatkowo . Nigdy nie otrzymywałam poleceń od podopiecznych ani od ich rodzin . Na szacunek trzeba sobie zapracować kulturą osobistą, podejściem do podopiecznego i umiarem w stosunkach z  jego rodziną . 
28 lutego 2020 09:30 / 4 osobom podoba się ten post
Mleczko

Punia, nie pisz o opiekunkach pisz o sobie .

Mleczko 
Krótko i na temat 
 
28 lutego 2020 13:15 / 1 osobie podoba się ten post
Ponad to, mam prawo do wypowiedzenia się zgodnie z postawioną tezą ,,parteczenie satelici ..
Uważam, że opiekunki, które wykonuję pracę dodatkową, harytatywnie , jak mycie okien i inne
tę sztellę ,,partaczą ,,.
Oczywiscie jest to zdanie nie tylko moje , ale i innych pracownic...
28 lutego 2020 13:48 / 2 osobom podoba się ten post
Punia

Ponad to, mam prawo do wypowiedzenia się zgodnie z postawioną tezą ,,parteczenie satelici ..
Uważam, że opiekunki, które wykonuję pracę dodatkową, harytatywnie , jak mycie okien i inne
tę sztellę ,,partaczą ,,.
Oczywiscie jest to zdanie nie tylko moje , ale i innych pracownic...

Punia , uważaj sobie jak chcesz, jesteś wolną osobą. Mnie to rybka plum, pływająca koło nosa :) ale nie obrażaj innych , ktorzy mają inne zdanie lub inaczej robią. Nie sądzę aby podlanie kwiatów w ogrodzie raz na jakiś czas, lub umycie jakiegoś małego okna w kuchni przez które wyglądam na świat (a badźmy szczerzy nie myjemy tego okna codziennie) było wielką teorią partaczenia :) ja oczywista oczywistość nie mówię o jakiś ekstremalnych przypadkach osób ktore odgruzowują godzinami domych pdp. Bo na coś takiego też się nie pisze
28 lutego 2020 13:56 / 1 osobie podoba się ten post
Punia

Ponad to, mam prawo do wypowiedzenia się zgodnie z postawioną tezą ,,parteczenie satelici ..
Uważam, że opiekunki, które wykonuję pracę dodatkową, harytatywnie , jak mycie okien i inne
tę sztellę ,,partaczą ,,.
Oczywiscie jest to zdanie nie tylko moje , ale i innych pracownic...

Nigdy, przenigdy, nie robiłam niczego HARYRATYWNIE pracując w opiece(zawsze mam płacone),ani nigdzie indziej. W życiu zdarza mi się coś charytatywnie zrobić, jeśli komuś, gdzieś, mogę pomóc 
28 lutego 2020 15:15 / 3 osobom podoba się ten post
Gusia29

Nigdy, przenigdy, nie robiłam niczego HARYRATYWNIE pracując w opiece(zawsze mam płacone),ani nigdzie indziej. W życiu zdarza mi się coś charytatywnie zrobić, jeśli komuś, gdzieś, mogę pomóc 

A ja robilam, mam to we krwi .
28 lutego 2020 15:32 / 2 osobom podoba się ten post
Mleczko

A ja robilam, mam to we krwi .:smiech3:

Wierzę, mam nadzieję tylko, że przez "ch"
28 lutego 2020 15:35 / 4 osobom podoba się ten post
Mleczko

A ja robilam, mam to we krwi .:smiech3:

Ty partaczu z Partaczynskich 
28 lutego 2020 15:52 / 4 osobom podoba się ten post
Kika67

Ty partaczu z Partaczynskich :smiech3:

Odbebnilam w hospicjum 3 mce za friko .
28 lutego 2020 15:58 / 3 osobom podoba się ten post
Mleczko

Odbebnilam w hospicjum 3 mce za friko .

To szczytny cel i chyba nic Ci nie ubyło