Koronawirus 2

22 kwietnia 2020 13:43 / 2 osobom podoba się ten post
Na zdrowie!!!
22 kwietnia 2020 14:13 / 2 osobom podoba się ten post
W Niemczech wprowadzono obwiazek noszenia maseczek ?
22 kwietnia 2020 14:27 / 3 osobom podoba się ten post
Joanna1983

W Niemczech wprowadzono obwiazek noszenia maseczek ?

Na razie byly tylko zalecenia, ale już wprowadzają- zależy od Landu
https://polskieradio24.pl/5/1223/Artykul/2496083,Nakaz-noszenia-maseczek-Niemieckie-landy-zaostrzaja-wytyczne
 
22 kwietnia 2020 17:55 / 2 osobom podoba się ten post
W NRW od poniedziałku  obowiązkowo maseczki 
22 kwietnia 2020 19:07 / 5 osobom podoba się ten post
W Sachsen jest obowiązek używania maeczek tylko w sklepach i środkach komunikacji publicznej. Na ulicy i wszędzie indziej można oddychać bez ograniczeń.
22 kwietnia 2020 19:27 / 5 osobom podoba się ten post
Od 4 mają Sindbad wznawia transport Polska-Niemcy- Polska. Narazie wybrane miasta . Aktualny rozkład jazdy jest na stronie internetowej lub na Facebooku. 
22 kwietnia 2020 19:29 / 4 osobom podoba się ten post
Dusia1978

Na zdrowie!!!:szampan:

Dusiu- każda osoba, która przed obecną pandemią widziała maskę ochronną na oczy, wie, że nie należy jej nosić zbyt długo( jak długo, zalezy od rodzaju maski). Tylko wytlumacz mi jeden fenomen- oddychanie ponowne zużytym powietrzem i dalszy dziwny proces związany ze skraplaniem się, bo nawet nasz rodzimy twórca podręczników do interny o tym nie słyszal i ten mem brzmi, jakby pulmonolog był po telewizyjnej zawodówce, albo twórca mema próbując sklecić tekst, nie wiedział o co chodzi i rzucił się z motyką na słonce.
22 kwietnia 2020 20:00 / 7 osobom podoba się ten post
Droga Korono, 
 
Na wstępie chciałam ci powiedzieć, że choć przyszłaś nie proszona, w dodatku przeze mnie nienamacalna, niewidzialna niczym bezwonna, bezsmakowa, bezzapachowa . ...bylas za to dość slyszalna w tv (tylko dlatego o tobie wiem bo byłaś na każdym programie w tv i) i tylko dzięki temu o tobie wiem bo stety mam u" babuni " telewizor...  gadali o tobie i gadali ale cie nie ujrzałam i nie wiem nawet czy to prawda że jesteś... Ale skoro już mówią że jesteś to wiedz....Co zmieniłaś w mym życiu...
 
1. Moje relacje z" babunia" się zacieśniły bardzo. Nie ma chwili abyśmy o tobie nie rozmawiali co rozwinęło moja mowe i język i te rozmowy po każdych nachristachh trwające w nieskończoność dzięki temu poszerzamy swoją wiedze także polityczno-obyczajowo-realistyczna
 
2. Sprawiłaś że rodzina oraz obcy ludzie
tęsknia bardziej i czekaja by robić mi zakupy do domu... Dzięki tobie widzę pomocnych ludzi wokół że się o mnie troszczą 
 
3. Dzięki tobie spacerujac z psem w polu wkoncu wsłuchuje się w głos natury a nie mamony ile zgarnęłam premii a trochę ich zgarnelam (nie wiem czy się wypłaca)
 
4. Dzięki tobie wiem do czego może przydać się pies... Mogę się wyrwać z chaty i nikt mi nie da mandatu. Inni nie mogli. 
 
5. Zakupy robię przemyślane z kartka w ręku by nic nie zapomniec bo 1x w tyg
 
6. Poznałam. Ze pewne artykuly na nowo zapadną mi w pamięci bez których nie można sie obejsc:Papier, makaron, ryż...
7. Dostałam wysypki na twarzy i dzieki tobie nikt tego nawet nie zauważył.. Co bardzo mnie ucieszyło.. Bo z odl 2 m nie dojrzysz
8. Zostałam o 1 Mc dluzej w pracy... I znowu tu się ciśnie słowo... Kasiora wpadła
9. Nagle odezwali się znajomi zapomniani..By zapytać jak się czuje.. Wzruszona jestem...
 
10. Docenilam. Znów co to dom z ogródkiem.... Nie każdy go ma... 
 
..... Mogłabym wymienić jeszcze więcej byś wiedziała... Ale 10 chyba wystarczy.....?.. 
Zmieniłaś moje życie to wiem. 
 
22 kwietnia 2020 20:03 / 3 osobom podoba się ten post
Wybory korespondencyjne ciągle przed nami . Będą naprawdę?
22 kwietnia 2020 20:07 / 2 osobom podoba się ten post
dorotee

Wybory korespondencyjne ciągle przed nami . Będą naprawdę?

Mój funfel znajomy jasnowidz gadał ze
*wybory się odbędą.... 
*W maju będzie zaloba narodowa
.... Itd 
Pożyjemy zobaczymy 
22 kwietnia 2020 20:08 / 3 osobom podoba się ten post
Clio

Droga Korono,:umowa: 
 
Na wstępie chciałam ci powiedzieć, że choć przyszłaś nie proszona, w dodatku przeze mnie nienamacalna, niewidzialna niczym bezwonna, bezsmakowa, bezzapachowa . ...bylas za to dość slyszalna w tv (tylko dlatego o tobie wiem bo byłaś na każdym programie w tv i) i tylko dzięki temu o tobie wiem bo stety mam u" babuni " telewizor... :lol3: gadali o tobie i gadali ale cie nie ujrzałam i nie wiem nawet czy to prawda że jesteś... Ale skoro już mówią że jesteś to wiedz....Co zmieniłaś w mym życiu...
 
1. Moje relacje z" babunia" się zacieśniły bardzo. Nie ma chwili abyśmy o tobie nie rozmawiali co rozwinęło moja mowe i język i te rozmowy po każdych nachristachh trwające w nieskończoność dzięki temu poszerzamy swoją wiedze także polityczno-obyczajowo-realistyczna:lol1:
 
2. Sprawiłaś że rodzina oraz obcy ludzie
tęsknia bardziej i czekaja by robić mi zakupy do domu... Dzięki tobie widzę pomocnych ludzi wokół że się o mnie troszczą :lol3:
 
3. Dzięki tobie spacerujac z psem w polu wkoncu wsłuchuje się w głos natury a nie mamony ile zgarnęłam premii a trochę ich zgarnelam:lol3: (nie wiem czy się wypłaca)
 
4. Dzięki tobie wiem do czego może przydać się pies... Mogę się wyrwać z chaty i nikt mi nie da mandatu. Inni nie mogli. 
 
5. Zakupy robię przemyślane z kartka w ręku by nic nie zapomniec bo 1x w tyg
 
6. Poznałam. Ze pewne artykuly na nowo zapadną mi w pamięci bez których nie można sie obejsc:Papier, makaron, ryż...
7. Dostałam wysypki na twarzy i dzieki tobie nikt tego nawet nie zauważył.. Co bardzo mnie ucieszyło.. Bo z odl 2 m nie dojrzysz
8. Zostałam o 1 Mc dluzej w pracy... I znowu tu się ciśnie słowo... Kasiora wpadła
9. Nagle odezwali się znajomi zapomniani..By zapytać jak się czuje.. Wzruszona jestem...
 
10. Docenilam. Znów co to dom z ogródkiem.... Nie każdy go ma... 
 
..... Mogłabym wymienić jeszcze więcej byś wiedziała... Ale 10 chyba wystarczy.....?.. :smiech2:
Zmieniłaś moje życie to wiem. 
 

Głupi tekst Clio. Ale można przymknąć oko, bo faktycznie wiele osób zna sprawę tylko z telewizji, jak i pewien ksiądz co twierdził , że zarazka jak nie widać , to go nie ma.
Ci co się wyłacznie w telewizji edukują , jeśli wola, będą się mogli naocznie przekonać.Zaczyna brakowac rąk do pracy na zakaźnych...
22 kwietnia 2020 20:09 / 1 osobie podoba się ten post
dorotee

Wybory korespondencyjne ciągle przed nami . Będą naprawdę?

Czekamy na decyzję senatu. Nic nie wiadomo jeszcze.
22 kwietnia 2020 20:10 / 4 osobom podoba się ten post
tina 100%

Dusiu- każda osoba, która przed obecną pandemią widziała maskę ochronną na oczy, wie, że nie należy jej nosić zbyt długo( jak długo, zalezy od rodzaju maski). Tylko wytlumacz mi jeden fenomen- oddychanie ponowne zużytym powietrzem i dalszy dziwny proces związany ze skraplaniem się, bo nawet nasz rodzimy twórca podręczników do interny o tym nie słyszal i ten mem brzmi, jakby pulmonolog był po telewizyjnej zawodówce, albo twórca mema próbując sklecić tekst, nie wiedział o co chodzi i rzucił się z motyką na słonce.

Ja napewno nie będę nosić. Po 3 operacjach tarczycy nie jestem w stanie wytrzymać 5 minut z zakryta twarzą a co mówić np godzinę stać przed sklepem żeby do niego wejść i potem jeszcze w dusznym sklepie. Mogę pokazać plik dokumentów medycznych jeśli tak będzie trzeba. 
22 kwietnia 2020 20:11 / 4 osobom podoba się ten post
tina 100%

Głupi tekst Clio. Ale można przymknąć oko, bo faktycznie wiele osób zna sprawę tylko z telewizji, jak i pewien ksiądz co twierdził , że zarazka jak nie widać , to go nie ma.
Ci co się wyłacznie w telewizji edukują , jeśli wola, będą się mogli naocznie przekonać.Zaczyna brakowac rąk do pracy na zakaźnych...

Nie mogę pisać kryzysowo...Wyszukałam pozytywy ile znalazłam.... Zeby spojrzeć i dojrzeć plusy w tym wszystkim... Może jakoś głupio zabrzmiało ale z moim humorem to normalne 
22 kwietnia 2020 20:12 / 2 osobom podoba się ten post
Dusia1978

Ja napewno nie będę nosić. Po 3 operacjach tarczycy nie jestem w stanie wytrzymać 5 minut z zakryta twarzą a co mówić np godzinę stać przed sklepem żeby do niego wejść i potem jeszcze w dusznym sklepie. Mogę pokazać plik dokumentów medycznych jeśli tak będzie trzeba. 

Dusia- wiem i przypuszczam ,że zadnych dokumentów nie będziesz musiała okazywać.
Tylko się zastanawiam, kto takie cuda na kiju tworzy w necie.