Koronawirus 2

23 kwietnia 2020 12:48 / 3 osobom podoba się ten post
Kika67

Dokładnie :tak:

Wlacha... Umierają na grypę, nadcisnienie, udary, nowotwory, Odrę... Na Zatwardzenie też można.... I na głowę durna też można.... Na astmę tyz... Itd itd.... I na wyrostek też można..... 
23 kwietnia 2020 12:55 / 3 osobom podoba się ten post
Clio

Wlacha... Umierają na grypę, nadcisnienie, udary, nowotwory, Odrę... Na Zatwardzenie też można.... I na głowę durna też można.... Na astmę tyz... Itd itd.... I na wyrostek też można..... :gwizdanie:

Właśnie dlatego trzeba jak najszybciej wrócić do normalnosci 
23 kwietnia 2020 13:02 / 3 osobom podoba się ten post
Kika67

Właśnie dlatego trzeba jak najszybciej wrócić do normalnosci :-)

I jeszcze jedno 
Nie interesuje mnie korona totalnie!!
Interesuje mnie moja sprawa e - Rezept.
Mam poważniejsze rzeczy jak korona we glowie pięknej mej 
23 kwietnia 2020 13:14 / 4 osobom podoba się ten post
Clio

I jeszcze jedno :strzela z bicza:
Nie interesuje mnie korona totalnie!!
Interesuje mnie moja sprawa e - Rezept.
Mam poważniejsze rzeczy jak korona we glowie pięknej mej :gwizdanie:

Ja to dopiero jestem poszkodowana. Straciłam zęba, a drugiego zaczęli mi leczyć kanałowo i teraz się okazało, że to też nie było potrzebne. Wydałam 2000 zł i nadal nie wiem co mi właściwie dolega. Dzisiaj skonsultowałam się  z lekarzem telefonicznie i dalej nic nie wiem oprócz tego, że jak gorączki nie mam to nie jest jeszcze tak źle. Nie wiem czy mam się cieszyć????
Więc Twoją e recepta to pikuś przy moich perypetiach ale rozumie, że Cię to wkurza 
23 kwietnia 2020 13:45 / 5 osobom podoba się ten post
Dusia1978

Ja napewno nie będę nosić. Po 3 operacjach tarczycy nie jestem w stanie wytrzymać 5 minut z zakryta twarzą a co mówić np godzinę stać przed sklepem żeby do niego wejść i potem jeszcze w dusznym sklepie. Mogę pokazać plik dokumentów medycznych jeśli tak będzie trzeba. 

W Koronawirus raport, w jednej ze stacji, mówil pewnego dnia, że osoby z dolegliwościamy Twoimi, nie muszą zakładać maseczek. Problem w tym,że ostatnie jakiś przepis jest interpretowany przez różne osoby inaczej. Na Twoim miejscu maseczkę miałbym ściągniętą, a w razie jakiejś kontroli i wątpliwości, na ten krótki czas założbym ją. W sklepach to różnie to może wyglądać, ale myślę,że nie wygonią Ciebie ze sklepu :)
23 kwietnia 2020 13:57 / 5 osobom podoba się ten post
Luke

W Koronawirus raport, w jednej ze stacji, mówil pewnego dnia, że osoby z dolegliwościamy Twoimi, nie muszą zakładać maseczek. Problem w tym,że ostatnie jakiś przepis jest interpretowany przez różne osoby inaczej. Na Twoim miejscu maseczkę miałbym ściągniętą, a w razie jakiejś kontroli i wątpliwości, na ten krótki czas założbym ją. W sklepach to różnie to może wyglądać, ale myślę,że nie wygonią Ciebie ze sklepu :)

Narazie czeka mnie perspektywa 2 tygodnie kwarantanny i narazie do sklepu nie będę się wybierać. Muszę liczyć na łaskę i niełaskę znajomych i nam nadzieję, ze z głodu z córką nie umrzemy.  A później po kwarantannie od 11 maja to i czasu dużo w Pl nie zagrzeje bo 18 lub 19 wyjazd. Mam 2 oferty na 19 do Sannbrucken do jednej babci lub od 20 maja do Berlina do małżeństwa. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Więc po kwarantannie raz lub max 2x do sklepu skoczę i tyle. Ale w razie co zaświadczenie lekarskie mam. 
23 kwietnia 2020 14:00 / 4 osobom podoba się ten post
Kika67

Dobrze im tak. U nas trzeba nosić to niech oni też sobie noszą :smiech3:

Tylko mylę i mam taką nadzieję , że tutaj nie zrobią od razu z tego państwa policyjnego i mandacików po 500 euro nie będzie. ? 
23 kwietnia 2020 14:24 / 5 osobom podoba się ten post
Dusia1978

Tylko mylę i mam taką nadzieję , że tutaj nie zrobią od razu z tego państwa policyjnego i mandacików po 500 euro nie będzie. ? 

Zaczynają delikatnie po 50 euro ale jak 10 osobom daja to 500 euro mają jak nic 
23 kwietnia 2020 15:47 / 5 osobom podoba się ten post
Kika67

Ja to dopiero jestem poszkodowana. Straciłam zęba, a drugiego zaczęli mi leczyć kanałowo i teraz się okazało, że to też nie było potrzebne. Wydałam 2000 zł i nadal nie wiem co mi właściwie dolega. Dzisiaj skonsultowałam się  z lekarzem telefonicznie i dalej nic nie wiem oprócz tego, że jak gorączki nie mam to nie jest jeszcze tak źle. Nie wiem czy mam się cieszyć????
Więc Twoją e recepta to pikuś przy moich perypetiach ale rozumie, że Cię to wkurza :przytul aniola:

Powiem... Ojoj...  muszę po marudzić by zająć głowę czymś innym niż ten ta to   g* 
Odwrócenie uwagi  
23 kwietnia 2020 19:10 / 4 osobom podoba się ten post






Śliczny slodziusi wierszyk dla dzieci.. I nie tylko..  
Wirus czyli Mydło w dłoń i wirus goń!
Wirus to nie jest ani zwierzątko,
ani żyjątko, ani stworzonko.
Z łaciny słowo virus pochodzi – 
to jad, trucizna, coś, co nam szkodzi.
Choć samodzielnie nie może pożyć,
dąży do tego, aby się mnożyć.
I to dążenie jest bez wątpienia 
jedynym celem jego istnienia.
Sam tego jednak zrobić nie może, 
bo musi znaleźć dobre podłoże.
Z uporem szuka więc gospodarza, 
by w jego ciele móc się namnażać.
Przytulne wnętrze ludzkiego ciała 
to jest dla niego frajda niemała.
Przez nos, przez usta albo przez oczy 
do organizmu stara się wskoczyć,
po czym nurkuje w nim niczym nurek
i odpowiednich szuka komórek.
Wilgoć, właściwy poziom ciepłoty – 
i wirus bierze się do roboty.
A gdy komórka swą rolę spełni, 
wirus cząstkami już ją wypełni,
cząstki ją niszczą w zawziętym szale 
i cała armia wędruje dalej.
Gdy taki wirus w ciało się wczepi, 
niestety prędko się nie odczepi.
Choć nasz organizm do walki staje, 
nie zawsze wygrać mu się udaje…
Już nad szczepionką myślą lekarze. 
Kiedy ją stworzą? To się okaże.
    
Ale my też coś zrobić możemy. 
Co? W pierwszym rzędzie wszystko myjemy –
ręce, owoce, przedmioty, ciała. 
Czemu? A wiecie, jak mydło działa?
Wirus na zewnątrz ma cienką błonkę, 
czyli otoczkę, płaszczyk, osłonkę,
a na niej różne trąbki i rurki, 
ułatwiające wejście w komórki.
Mydło się składa z długich cząsteczek, 
mających postać wielu szpileczek.
Gdy szpilka w płaszczyk wirusa wnika, 
wirus rozpada się, po czym znika.
Dlatego myjmy dokładnie ręce, 
ciało, owoce… i dużo więcej!
 





23 kwietnia 2020 19:22 / 2 osobom podoba się ten post
Clio

Powiem... Ojoj...:aniolki:  muszę po marudzić by zająć głowę czymś innym niż ten ta to   g* :lol3:
Odwrócenie uwagi :gwizdanie: 

Dobra taktyka 
23 kwietnia 2020 19:24 / 2 osobom podoba się ten post
Kika67

Dobra taktyka :piatka:

Witaski kika co porabiasz
23 kwietnia 2020 19:27 / 4 osobom podoba się ten post
Clio

Witaski kika :przyjaciele:co porabiasz

Spałam bo antybiotyk mnie osłabia . Teraz będę łaziła po nocy bo się wyspałam. Zla jestem sama na siebie. W innej sytuacji to już pewnie bym spacerowała  z jakimś sympatycznym staruszkiem po uliczkach jakiegoś urokliwego zakątku w De a tak to lipa 
23 kwietnia 2020 19:30 / 3 osobom podoba się ten post
Kika67

Spałam bo antybiotyk mnie osłabia . Teraz będę łaziła po nocy bo się wyspałam. Zla jestem sama na siebie. W innej sytuacji to już pewnie bym spacerowała  z jakimś sympatycznym staruszkiem po uliczkach jakiegoś urokliwego zakątku w De a tak to lipa :bezradny:

No rozumiem   ale przecież niedługo wyjedziesz do Pracki ..... I czemu zaraz tak można by to zamienić na spacer z... Młodym, przystojnym,bogatym, sexownym, uroczym mesciznom
23 kwietnia 2020 19:32 / 3 osobom podoba się ten post
Clio

No rozumiem :przytula:  ale przecież niedługo wyjedziesz do Pracki :super:..... I czemu zaraz tak można by to zamienić na spacer z... Młodym, przystojnym,bogatym, sexownym, uroczym mesciznom:lol3:

Muszę być zdrowa. Rodzina do której mam jechać nie naciska . Będą na mnie czekać ile potrzeba