Koronawirus 2

22 kwietnia 2020 20:14 / 3 osobom podoba się ten post
Clio

Nie mogę pisać kryzysowo...Wyszukałam pozytywy ile znalazłam.... Zeby spojrzeć i dojrzeć plusy w tym wszystkim... Może jakoś głupio zabrzmiało ale z moim humorem to normalne :oczko1:

Oj Ty, oj Ty ... Myślisz, że aż tak się wszyscy boją? 
22 kwietnia 2020 20:34 / 4 osobom podoba się ten post
tina 100%

Głupi tekst Clio. Ale można przymknąć oko, bo faktycznie wiele osób zna sprawę tylko z telewizji, jak i pewien ksiądz co twierdził , że zarazka jak nie widać , to go nie ma.
Ci co się wyłacznie w telewizji edukują , jeśli wola, będą się mogli naocznie przekonać.Zaczyna brakowac rąk do pracy na zakaźnych...

Niestety coraz więcej osób może się przekonać z bliska . W DPS gdzie pracuje moja serdeczna koleżanka , zmarli rodzice jej współpracownicy . Trudne chwile na oczekiwania na wynik testu .  Na szczęście wszyscy i pensjonariusze i kadra zdrowi .  
Mój siostrzeniec pracujący w laboratorium szpitala zakaznego też często nie ma dobrych wieści .  Problemy kadrowe to jak piszesz coraz vzestsxyy problem.
22 kwietnia 2020 20:37 / 4 osobom podoba się ten post
Dusia1978

Ja napewno nie będę nosić. Po 3 operacjach tarczycy nie jestem w stanie wytrzymać 5 minut z zakryta twarzą a co mówić np godzinę stać przed sklepem żeby do niego wejść i potem jeszcze w dusznym sklepie. Mogę pokazać plik dokumentów medycznych jeśli tak będzie trzeba. 

Dusiu mieszkam w dużym mieście , zakupy robimy raz na tydzień , kolejek nie ma. . Prawie , że normalnie funkcjonujemy . 
22 kwietnia 2020 20:41 / 4 osobom podoba się ten post
tina 100%

Oj Ty, oj Ty ...:bije2: Myślisz, że aż tak się wszyscy boją? 

Myślę że niektórzy przechodzą to b. Ciężko inni ciężko inni  to lekceważą inni wręcz olewają....  8 dni temu dzwoni do mnie jedna zmienniczka wieloletnia opiekunka w de 65+ i mowi: słuchaj to ściema korony nie ma Czy o tym wiesz?...wtedy w pl było 7 tys a de 138 tys.
No i co mam powiedzieć.... I wysłała mi link.... Odpisałam tylko jak to ja dość dyplomatycznie:" ciekawe"tyle. 
Jestem z natury optymistka. 
A jak tu poczytałam trochę to widzę że i tu myślą ludzie o tym różnie. I roznie do tego podchodzą. 
 
22 kwietnia 2020 20:43 / 5 osobom podoba się ten post
dorotee

Niestety coraz więcej osób może się przekonać z bliska . W DPS gdzie pracuje moja serdeczna koleżanka , zmarli rodzice jej współpracownicy . Trudne chwile na oczekiwania na wynik testu .  Na szczęście wszyscy i pensjonariusze i kadra zdrowi .  
Mój siostrzeniec pracujący w laboratorium szpitala zakaznego też często nie ma dobrych wieści .  Problemy kadrowe to jak piszesz coraz vzestsxyy problem.

Mam kontakt ze kilkoma koleżankami pracującymi w Szczecinskim szpitalu. Zachodniopomorskie daje jakoś radę ,ale np. w Wielkopolskim juz jest ciężko. Moją mama mieszka teraz z siostrą-siostra pracuje obecnie zdalnie i nie chcialabym aby z powodu czyjegoś buntu , czy lekkomyślności coś się stało. Takie mamy realia - trzeba im spojrzeć w oczy a nie tworzyć iluzję, ze to nic takiego- nawet w imię poprawy nadwątlonego samopoczucia.
22 kwietnia 2020 20:43 / 1 osobie podoba się ten post
Clio

Mój funfel znajomy jasnowidz gadał ze
*wybory się odbędą.... :gwizdanie:
*W maju będzie zaloba narodowa
.... Itd 
Pożyjemy zobaczymy :yo:

Aaa i wygra baaa Duda
22 kwietnia 2020 20:47 / 6 osobom podoba się ten post
Clio

Myślę że niektórzy przechodzą to b. Ciężko inni ciężko inni  to lekceważą inni wręcz olewają....  8 dni temu dzwoni do mnie jedna zmienniczka wieloletnia opiekunka w de 65+ i mowi: słuchaj to ściema korony nie ma Czy o tym wiesz?...wtedy w pl było 7 tys a de 138 tys.
No i co mam powiedzieć.... I wysłała mi link.... Odpisałam tylko jak to ja dość dyplomatycznie:" ciekawe"tyle. 
Jestem z natury optymistka. 
A jak tu poczytałam trochę to widzę że i tu myślą ludzie o tym różnie. I roznie do tego podchodzą. :oczko:
 

Tez jestem optymistką i czasem tak niepoprawną, że się wrogowi spojrzeć w oczy nie boję-uważam wręcz, że trzeba go poznać, aby nie zaszkodził. 
Trudna sprawa, bo ludzie jak napisałaś wypierają fakty często ze strachu.
Poniosło mnie, i nie pisz, że masz głupie , czy mądre poczucie humoru- uważam , że jest spoko i chyba wiesz o tym 
22 kwietnia 2020 20:50 / 3 osobom podoba się ten post
tina 100%

Mam kontakt ze kilkoma koleżankami pracującymi w Szczecinskim szpitalu. Zachodniopomorskie daje jakoś radę ,ale np. w Wielkopolskim juz jest ciężko. Moją mama mieszka teraz z siostrą-siostra pracuje obecnie zdalnie i nie chcialabym aby z powodu czyjegoś buntu , czy lekkomyślności coś się stało. Takie mamy realia - trzeba im spojrzeć w oczy a nie tworzyć iluzję, ze to nic takiego- nawet w imię poprawy nadwątlonego samopoczucia.

Braki kadrowe były już  przed pandemią , teraz doszły problemy osób pracujących w kilku miejscach . Uznanych obecnie za roznosicieli . Dobrze że inicjatywa oddolna nadal tak prężnie działa . Sponsorzy mat ochronnych , posiłków , holeli dla personelu medycznego . Razem damy radę . 
22 kwietnia 2020 20:50 / 5 osobom podoba się ten post
tina 100%

Tez jestem optymistką i czasem tak niepoprawną, że się wrogowi spojrzeć w oczy nie boję-uważam wręcz, że trzeba go poznać, aby nie zaszkodził. 
Trudna sprawa, bo ludzie jak napisałaś wypierają fakty często ze strachu.
Poniosło mnie, i nie pisz, że masz głupie , czy mądre poczucie humoru- uważam , że jest spoko i chyba wiesz o tym :-)

Dobrze, że wiesz jak jest a ja wiem ze ty wiesz ze jest ok  
22 kwietnia 2020 20:52 / 2 osobom podoba się ten post
dorotee

Braki kadrowe były już  przed pandemią , teraz doszły problemy osób pracujących w kilku miejscach . Uznanych obecnie za roznosicieli . Dobrze że inicjatywa oddolna nadal tak prężnie działa . Sponsorzy mat ochronnych , posiłków , holeli dla personelu medycznego . Razem damy radę . 

Bez inicjatywy oddolnej by była lipa. 
23 kwietnia 2020 08:57 / 3 osobom podoba się ten post
niepokojące...
 
07:40



Koronawirus w Niemczech| To trzeci dzień wzrostu dziennej liczby zakażeń koronawirusem. Tylko w ciągu ostatnich 24 godzin przybyło tam 2195 nowych przypadków, a ogólna liczba zakażeń przekroczyła 150 tys. chorych na koronawirusa. W Niemczech jest już ponad 5300 ofiar COVID-19.



 
23 kwietnia 2020 12:16 / 3 osobom podoba się ten post
23 kwietnia 2020 12:31 / 3 osobom podoba się ten post
Dusia1978

Dobrze im tak. U nas trzeba nosić to niech oni też sobie noszą 
23 kwietnia 2020 12:39 / 3 osobom podoba się ten post
Lepiej późno niż wcale... Wreszcie przypomniano sobie o tym, o czym i ja między innymi kiedyś pisałem.. 
 
Od stycznia było sporo czasu... 
 
 
 
COVID-19 nie jest jedyną chorobą, na którą będą chorować i od której będą umierać ludzie, jak najszybciej musimy odmrozić system ochrony zdrowia i wznowić opiekę oraz zabiegi w innych dziedzinach medycyny - mówi w wywiadzie dla PAP minister zdrowia Łukasz Szumowski. 
23 kwietnia 2020 12:44 / 1 osobie podoba się ten post
Luke

Lepiej późno niż wcale... Wreszcie przypomniano sobie o tym, o czym i ja między innymi kiedyś pisałem.. 
 
Od stycznia było sporo czasu... 
 
 
 
COVID-19 nie jest jedyną chorobą, na którą będą chorować i od której będą umierać ludzie, jak najszybciej musimy odmrozić system ochrony zdrowia i wznowić opiekę oraz zabiegi w innych dziedzinach medycyny - mówi w wywiadzie dla PAP minister zdrowia Łukasz Szumowski. 

Dokładnie