Koronawirus 2

17 czerwca 2020 11:56 / 2 osobom podoba się ten post
Cienko to widzę. Tak się skonczy, że zamkną przed nami granice.
17 czerwca 2020 12:03 / 1 osobie podoba się ten post
tina 100%

Cienko to widzę. Tak się skonczy, że zamkną przed nami granice.

Tylko zdanych takich   tymczasem pozostańmy optymistami
17 czerwca 2020 19:17 / 3 osobom podoba się ten post
Clio

Tylko zdanych takich:modlitwa: :gwizdanie:  tymczasem pozostańmy optymistami:super:

Dane nam przedstawiają w optymistycznej wersji. To prawda.
Trzeba być realistą. Aby zwalczyć wroga, trzeba wiedzieć kto zacz 
22 czerwca 2020 14:29 / 1 osobie podoba się ten post
Też mam takie przeczucie... A w DE znowu przybywa zakażeń...
https://wiadomosci.onet.pl/kraj/koronawirus-w-polsce-szumowski-obowiazkowe-maseczki-powroca/5lfs3vn
 
22 czerwca 2020 15:01 / 1 osobie podoba się ten post
Luke

Też mam takie przeczucie... A w DE znowu przybywa zakażeń...
https://wiadomosci.onet.pl/kraj/koronawirus-w-polsce-szumowski-obowiazkowe-maseczki-powroca/5lfs3vn
 

Maseczki w okresie letnim  to przesada . Predzej sie podusimy  
22 czerwca 2020 15:10 / 2 osobom podoba się ten post
monika.s

Maseczki w okresie letnim  to przesada . Predzej sie podusimy :sciana: 

To raczej o jesieni mówił?
22 czerwca 2020 15:46 / 1 osobie podoba się ten post
Luke

To raczej o jesieni mówił?

Cagle strasza, ze maseczki maja byc obowiazkowe . Pewnie poczekaja do wyborow i zaczna kombinowac. Od poczatku sie balam ale ile mozna? Teraz nawet do sklepu nie zakladm chusty , nie daje rady oddychac . 
24 czerwca 2020 13:17 / 3 osobom podoba się ten post
Clio

Tylko zdanych takich:modlitwa: :gwizdanie:  tymczasem pozostańmy optymistami:super:

Staram się mysleć pozytywnie ale boję się żeby nic sie nie zmieniło do końca lipca. Ostatnim razem tydzień przed moim powrotem zamknęli granice i wprowadzili kwarantannę. Nie wyobrażam sobie znowu siedzieć 2 tygodnie w domu latem.
Tutaj w Niemczech dotepne są juz testy z krwi na obecność wirusa , koszt ok 17 Euro ale to pokazuje wynik na dany dzień, eh. Musi byc dobrze
24 czerwca 2020 14:24 / 3 osobom podoba się ten post
Jogusia34

Staram się mysleć pozytywnie ale boję się żeby nic sie nie zmieniło do końca lipca. Ostatnim razem tydzień przed moim powrotem zamknęli granice i wprowadzili kwarantannę. Nie wyobrażam sobie znowu siedzieć 2 tygodnie w domu latem.
Tutaj w Niemczech dotepne są juz testy z krwi na obecność wirusa , koszt ok 17 Euro ale to pokazuje wynik na dany dzień, eh. Musi byc dobrze :modlitwa:

Testy z krwi to te na przeciwciała. Pokazują , że ktoś już przeszedł chorobę, ale nie są w stanie określić, że aktualnie trwa. Przeciwciała pojawiają sie po około tygodniu trwania choroby. Aby miec pewnosć , że ktoś choruje i zaraża- to musi być potwierdzone testem PCR.
24 czerwca 2020 17:29 / 3 osobom podoba się ten post
Jak jest tam, gdzie pracujecie w DE- z maseczkami? Tutaj grzecznie wszyscy w sklepach, bankach, itp. zakładają maseczki, ręce dezynsfekują. Jak raz chciałam szybko wlecieć i wylecieć z porem bez koszyka, to ochrzan dostałam za jego brak (co ma sens, bo więcej osób nie wejdzie, niż jest koszyków/wózków i dystans łatwiej zachować).
A w domu mi opisują brak maseczek u dużej części ludzi w miejscach, gdzie teoretycznie mieć je powinni, zgromadzenia bez kontroli.
Tak się zastanawiam, czy, jeśli Niemcy przestrzegają zaleceń, a u nas nie, to czy po wyborach nie okaże się, że jest wzrost zachorowań i granice zamkną. Przed nami.
Ale pocieszcie, może za czarno to widzę....
24 czerwca 2020 22:45 / 4 osobom podoba się ten post
Werska, tu też wszyscy w, sklepach noszą. Kary są wysokie. Dwa razy obsługa do mnie od razu podeszła i zwrócili grzecznie uwagę. Ot, w kieszeni miałem i zapomniałem założyć. 
25 czerwca 2020 10:40 / 4 osobom podoba się ten post
U mnie tak samo, wszyscy w maseczkach, w większych sklepach ochrona pilnuje. Wszędzie srodki dezynfekujące. A w moim mieście w Polsce na początku były chyba dwa przypadki a teraz codziennie więcej, w szpitalu dwa oddziały zamknięte. Ludzie w większości nie noszą maseczek. A i tak jak wrócę sąsziedzi będą krzywo na mnie patrzeć a tu czuję się bardziej bezpiecznie.
30 czerwca 2020 23:34 / 3 osobom podoba się ten post
Po kilku dniach pobytu tutaj, mogę już napisać, co zaobserwowałam. Wszyscy przestrzegają zachowania dystansu, w sklepach i komunikacji miejskiej wszyscy noszą maseczki i to zakrywające usta i nos. U mojej pdp zaraz przy wejściu, na półce przy drzwiach, stoi spray do dezynfekcji rąk. Chyba jest tak u wszystkich bo każdy kto przychodzi ,odruchowo po niego sięga. A dziewczyna która  przychodzi do babci jak opiekunka ma wolne ,dzisiaj  caly czas siedziała w maseczce . Są  więc ostrożni i odpowiedzialni ,nie spotkalam się z dyskusją na temat tego ,czy wirus istnieje czy to bujda ,z czym w Polsce spotykałam się bardzo często. 
01 lipca 2020 08:56 / 3 osobom podoba się ten post
Tu jest podobnie. Zgrany naród.  Nie potrzebne są tu kary, bo ludzie sami się pilnują. I wychodzą już z epidemii.
04 lipca 2020 14:51 / 1 osobie podoba się ten post
W Polsce od kiedy wrocilam widac bylo strach , kazdy sie pilnowal. Kwarantanne zaliczylam wzorowo ale teraz wszystko mi jedno . Zmeczona jestem uwazaniem na kazdym kroku. A co gorsze u nas malo kto przestrzega odstepow czy maseczek wiec i ja dalam sobie spokoj .