Koronawirus 2

04 lipca 2020 15:07 / 2 osobom podoba się ten post
Noooo Niemiaszki nosza grzecznie maski na całej twarzy w sklepach :D
 
04 lipca 2020 15:15 / 2 osobom podoba się ten post
mzap88

Noooo Niemiaszki nosza grzecznie maski na całej twarzy w sklepach :D
 

Tutaj gdzie jestem, na całej twarzy nie, ale nos i usta zakrywają. Dzisiaj pan w sklepie zwrócił mi uwagę, że za blisko niego stoję w kolejce do kasy. Przekroczyła żółtą linię 
Przyznałam rację, przeprosiłam i zajęłam wlaściwe miejsce. 
Mnie się podoba taka samodyscyplina..
20 lipca 2020 09:27 / 2 osobom podoba się ten post
To prawda, tak powinno być wszędzie. Odstęp i noszenie maseczek, nie wiadomo czy ktoś nie przechodzi wirusa bezobjawowo. 
25 lipca 2020 14:26 / 1 osobie podoba się ten post
- Niefrasobliwość ludzka jak tsunami rozmywa mur, który zbudowaliśmy przed epidemią. Mam nadzieję, że uda się zmobilizować ludzi do przestrzegania obostrzeń. Mamy trend wzrostowy zachorowań. Jeśli dojdziemy do tysiąca przypadków zakażeń dziennie, oznaczać to będzie, że przegraliśmy - mówi Wirtualnej Polsce prof. Włodzimierz Gut, wirusolog z Państwowego Zakładu Higieny.
 
To dziś powiedział prof. Gut. 
Zgadzam się z nim. 
 
Leżę teraz na leżaczku w termalnym kąpielisku... Dużo ludzi jest, brak dystansu, nie mówiąc o braku maseczek...
W gastronomii podobnie, nie wszędzie tak jest, że co drugi stolik jest wolny. Parę dni temu w Poroninie pojawiło się ognisko koronawirusa... Nad morzem tłumy, na weselach bawią się w najlepsze. A tak nas chwalono za samodyscyplinę w pierwszej fazie pandemii... Aż strach pomyśleć, co będzie się dziać po powrotach wczasowiczów do swoich środowisk. A dziś jeszcze poluzowano dotychczasowe obostrzenia na imprezach sportowych.
 
A to jeszcze jeden głos... 
 
Chciałbym powiedzieć: ogarnijmy się. To jest ostatni moment, bo po wakacjach będzie gorzej. 
Maski założyliśmy sobie na oczy, a nie na nos i na usta, nie widzimy wirusa, udajemy, że go nie ma, rozluźnienie jest zupełne - powiedział w TVN24 doktor Michał Sutkowski, prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych, komentując liczbę nowych zakażeń w sobotę.
 
Dziś 584 zakażonych i 9 zgonów. 
25 lipca 2020 18:19 / 1 osobie podoba się ten post
Niemcy ogłaszają: druga fala epidemii już nadeszła.
 
To news z ostatniej chwili. 
Więcej nie będę marudzić. Uważajcie ludkowie, przebywający aktualnie w DE. 
Zresztą... Śledząc serwisy w ZDF czy w ARD macie dobre rozeznanie ?Pozdrawiam 
 
25 lipca 2020 18:34 / 1 osobie podoba się ten post
Luke

Niemcy ogłaszają: druga fala epidemii już nadeszła.
 
To news z ostatniej chwili. 
Więcej nie będę marudzić. Uważajcie ludkowie, przebywający aktualnie w DE. 
Zresztą... Śledząc serwisy w ZDF czy w ARD macie dobre rozeznanie ?Pozdrawiam 
 

Dobrze że  już stąd spadam za 72h...
Chyba więcej nie pojadę 
25 lipca 2020 19:38 / 3 osobom podoba się ten post
Ta druga fala jest już wszędzie i w Niemczech i w Polsce coraz trudniej będzie się ustrzec.Życie musi się toczyć a większość musi przechorowac jak nie teraz to jesienią. 
26 lipca 2020 10:46
Noszę maseczkę jeśli korzystam ze środków komunikacji publicznej. Tu jest to obowiązkowe i w przypadku nie posiadania maski płaci się wysoką karę. W niektórych kantonach wprowadzili obowiązkowe noszenie maski ochronnej w sklepach, ale ja i bez prikazu zawsze to robiłam. Do tego mam zawsze na podorędziu żel dezynfekujący , mimo, że centach handlowych, marketach zawsze są do dyspozycji i obowiązkiem jest dezynfekowac ręce przy wejściu. Przy wyjściu też wskazane.
W Polsce liczba zachorowań utrzymuje się mniej więcej stała- wygląda na to, że pierwsza fala ma się u nas cały czas dobrze. Co kilka dni więcej zachorowań, wynikających z ryzykownych zachowań ludzkich, bądź powstałych świeżo ognisk.
Skopiowane z Twittera 
 








Neue Tweets ansehen
















Twittern




 










 







 


 



 











Ministerstwo Zdrowia
 


@MZ_GOV_PL



·
23 Std.




 











 
Informationsquelle
Informujemy o ogniskach zakażeń: śląskie: KWK Bielszowice, Chwałowice i PG Silesia; małopolskie: zakłady produkcyjne, zakład mięsny, dom opieki, podmiot handlowy.

 





 

74







 

69







 

306







 

















 



 




Antworten












 







 


 



 











olga
 


@OlgaEwela75



·
23 Std.




 









Antwort an
@MZ_GOV_PL



A jak były głosy, żeby na kilka tygodni zamknąć Śląskie, to nie - bo Śląsk jest najlepiej przebadany. A w pensjonacie nad morzem połowa samochodów SK, SG, SB... I jeszcze spróbuj zwrócić im uwagę, roszczeniowość Ślązaków jest straszna

 





 

27







 








 

27
 
Celowo tak zostawiami prosząc tutaj technicznych o poprawienie m.in funkcji edytora.
Po wklejeniu skopiowany tweet ładnie się wyswietla, a po zapisaniu postu wygląda jak wygląda własnie teraz.







 























 



















 
 
26 lipca 2020 11:37 / 3 osobom podoba się ten post
Nadchodzi druga fala...głupoty i robienia z ludzi debili. Tylko tyle i aż tyle w tym temacie. A ktoś na tej głupocie trzepie dużą kasę. 
26 lipca 2020 11:54 / 2 osobom podoba się ten post
W sąsiednim miasteczku zdiagnozowano kilka przypadków w tzw. betreutes Wohnungen. W pobliskim Kantonspital hospitalizacji wymaga okolo 10 osób , 3 jest w stanie cięzkim. Jasne, zawsze znajdą się "interesanci" róznej maści i upierzenia, próbujący wykorzystać sytuację, ale jeżeli wziąc tylko pod uwagę samą Szwajcarię, to ten kraj nie podlega wpływom. Do Unii nie przystąpili, są samowystraczalni,rząd u nich liczy 7 osob. Nie ma komu kraść,  a i Chiny teraz na nich nie zarobią, bo od jakiegoś czasu uruchomili własną linię produkcyjną maseczek ffp2 - atestowanych. Tu nie można nosić masek domowej roboty, ani zasłaniac twarzy czymkolwiek. Maski muszą miec atest. Wielorazowe są tez w sprzedaży, takie elegantsze i wszystkie mają filtr.
Mimo niezależności - wirus jest.
30 lipca 2020 09:27 / 3 osobom podoba się ten post
o, qcze pieczone...
 
Decyzja w sprawie wprowadzenia kwarantanny dla podróżujących, może zapaść w ciągu dwóch lub trzech tygodni. Rząd przygotowuje się do potencjalnego powrotu pandemii koronawirusa - poinformował rzecznik rządu Piotr Müller. (za Onetem)
 
Czyżby po powrocie w październiku czekała mnie i Was kwarantanna ? 
 
Mam nadzieję, że nie będzie to dotyczyć powracających z DE
30 lipca 2020 10:38 / 2 osobom podoba się ten post
Luke

o, qcze pieczone...
 
Decyzja w sprawie wprowadzenia kwarantanny dla podróżujących, może zapaść w ciągu dwóch lub trzech tygodni. Rząd przygotowuje się do potencjalnego powrotu pandemii koronawirusa - poinformował rzecznik rządu Piotr Müller. (za Onetem)
 
Czyżby po powrocie w październiku czekała mnie i Was kwarantanna ? :nerwowy1:
 
Mam nadzieję, że nie będzie to dotyczyć powracających z DE

O qrcze, nie strasz. Ja za 4 tygodnie wracam do domu i nie uśmiecha mi się drugi raz kwarantannować.
Mam  nadzieję że tak jak ostatnio,   tych co mają papiren że z arbajtu wracają ,nie będzie obowiązywać 
A właśnie przeczytałam o rekordowej dzisiaj liczbie-615 nowych zakażeń 
30 lipca 2020 12:28 / 3 osobom podoba się ten post
E tam... To musiał być jakiś fake-news... Matełuszek w kampanii mówił, że wirusa już nie ma  że sobie poszedł
 
A serio... Smutne to
30 lipca 2020 14:11 / 1 osobie podoba się ten post