Powitajki przy kawie 60

21 kwietnia 2020 12:37 / 3 osobom podoba się ten post
Mycha

Mnie się źle oddycha w maseczce. Te flizelinowe są dla mnie do kitu. Przerzuciłam się na bawełniane. Może mniej chronią ale oddychać można. Zresztą - co komu pisane to będzie :-)

Przyzwyczaiłam się. I w fizelinowej nie mam problemow z oddychaniem. W zasadzie prawie  wszystko jedno czy fizelinowa , czy bawełniana. Te bardziej chronią przed rozprzestrzenianiem wlasnej chmury z ew niespodziankami, choć jakas ochrona mechaniczna jest. Faktyczną i dobrą ochronę przeciwwirusową dają maski z filtrem HEPA , czyli FFp 2-3.
Maskę noszę, bo czułabym się niekomfortowo jako ponury zniwiarz - z własnego egoizmu czy braku rozsądku.
21 kwietnia 2020 12:37 / 5 osobom podoba się ten post
Maluda

Dodaję aktualne, jeszcze ciepłe info od firmy, dostanę takie oświadczenie po polsku i po niemiecku, że odbędę kwarantannę w domu podopiecznego. 

czyli ktoś będzie ci przez 2 tygodnie wszystko dostarczał. 
21 kwietnia 2020 12:38 / 3 osobom podoba się ten post
Maluda

Dodaję aktualne, jeszcze ciepłe info od firmy, dostanę takie oświadczenie po polsku i po niemiecku, że odbędę kwarantannę w domu podopiecznego. 

to czeka Ci siedzenie 2 tygodnie w domu razem z podopiecznym ale za to zakupy pod drzwi 
21 kwietnia 2020 12:38 / 2 osobom podoba się ten post
Mycha

Może się bali :lol2:

Bym się chłopu poskarżyła i co?
21 kwietnia 2020 12:40 / 2 osobom podoba się ten post
tina 100%

Przyzwyczaiłam się. I w fizelinowej nie mam problemow z oddychaniem. W zasadzie prawie  wszystko jedno czy fizelinowa , czy bawełniana. Te bardziej chronią przed rozprzestrzenianiem wlasnej chmury z ew niespodziankami, choć jakas ochrona mechaniczna jest. Faktyczną i dobrą ochronę przeciwwirusową dają maski z filtrem HEPA , czyli FFp 2-3.
Maskę noszę, bo czułabym się niekomfortowo jako ponury zniwiarz - z własnego egoizmu czy braku rozsądku.

A z filtrem HEPA tez są jednorazowe, toż to bankructwo. 
 
 
 
21 kwietnia 2020 12:40 / 1 osobie podoba się ten post
Kika67

Chciałabyś :piekna:

Nie 
21 kwietnia 2020 12:42 / 4 osobom podoba się ten post
Mycha

A z filtrem HEPA tez są jednorazowe, toż to bankructwo. 
 
 
 

Sa wielorazowe. Mój zrobił zaopatrzenie - bo on sie zna na parametrach a ja nie . Chcesz? Filtr tylko zmieniasz- ale uprzedzam- w nich się juz faktycznie trudno oddycha.Na amazonie też dostaniesz wielorazowe FFP2, 3. Tylko się czeka z tydzien na paczkę. 
21 kwietnia 2020 12:46 / 4 osobom podoba się ten post
Maluda

Dodaję aktualne, jeszcze ciepłe info od firmy, dostanę takie oświadczenie po polsku i po niemiecku, że odbędę kwarantannę w domu podopiecznego. 

No patrz. to jednak inaczej niż powszechnie twierdzono. I na dodatek z pełnym przekonaniem.
21 kwietnia 2020 12:48 / 3 osobom podoba się ten post
tina 100%

Sa wielorazowe. Mój zrobił zaopatrzenie - bo on sie zna na parametrach a ja nie :-). Chcesz? Filtr tylko zmieniasz- ale uprzedzam- w nich się juz faktycznie trudno oddycha.Na amazonie też dostaniesz wielorazowe FFP2, 3. Tylko się czeka z tydzien na paczkę. 

To ja już zostanę przy bawełnie. 
21 kwietnia 2020 12:51 / 3 osobom podoba się ten post
Kika67

Tiny czy koronawirusa? :smiech3:

No Tiny i nie tylko, otoczki Tinowej też 
21 kwietnia 2020 12:52 / 3 osobom podoba się ten post
Mycha

To ja już zostanę przy bawełnie. 

Jeśli nie masz kontaktu z miejscami, gdzie stężenie wirusa może być duże, to bawełniana wystarczy. Mój musi nosić, a ja mam w zapasie parę na podróż do Szwajcarii. Tak to śmigam w fizelinowej , albo bandanę ubieram ( robi wrażenie ) 
21 kwietnia 2020 12:57 / 2 osobom podoba się ten post
Mycha

No Tiny i nie tylko, otoczki Tinowej też :lol2:

Wirusek  z otoczką lipidową to troszkę jest  ale ja takiej nie mam 
21 kwietnia 2020 13:11 / 2 osobom podoba się ten post
tina 100%

Wirusek :-) z otoczką lipidową to troszkę jest :-) ale ja takiej nie mam :-)

No wiesz Tinóś, ja się tak "poetycko" o twoim kochanym wyraziłam   Otoczka" - no nie brzmi tak źle 
21 kwietnia 2020 13:31 / 4 osobom podoba się ten post
Mycha

No wiesz Tinóś, ja się tak "poetycko" o twoim kochanym wyraziłam :-)  Otoczka" - no nie brzmi tak źle :lol1:

"Ręce do góry, wyłaź, jesteś otoczona "  Nie brzmi źle hehehe 
21 kwietnia 2020 14:31 / 4 osobom podoba się ten post
tina 100%

No patrz. to jednak inaczej niż powszechnie twierdzono. I na dodatek z pełnym przekonaniem.

Ale na stronie rządowej Bundesregierung. Nadal nic o kwarantannie dla opiekunów i opiekunek z Europy Wsch . Wręcz podają o braku jakichkolwiek ograniczeń wjazd u 
I rodzina się zgadza narażać pdp w starszym wieku?