Jak minął dzień 9

09 czerwca 2020 18:47 / 4 osobom podoba się ten post
Czy to zmiana pogody, czy zmęczenie materiału, ale po kolacji najchętniej chodziłabym już spać. Tyle, że potem w środku nocy pobudka... Dziewczyny z poprzedniej miejscowości, gdzie pracowałam chodzą wieczorem na spacer- potem dobrze śpią. To jakieś wyjście...
09 czerwca 2020 19:24 / 4 osobom podoba się ten post
Werska

Czy to zmiana pogody, czy zmęczenie materiału, ale po kolacji najchętniej chodziłabym już spać. Tyle, że potem w środku nocy pobudka... Dziewczyny z poprzedniej miejscowości, gdzie pracowałam chodzą wieczorem na spacer- potem dobrze śpią. To jakieś wyjście...

Raczej zmęczenie materiału. Dziś pogoda byle jaka ale chyba będę po kolacji robiła rundki rowerowe. To będzie i dla zdrowia i dla zabicia czasu. 
09 czerwca 2020 19:33 / 5 osobom podoba się ten post
Standard około pdp i mieszkania , rower , kijki . Posadziłam 1 ?, 6 kalarepek . DCd przycinania róż . Kupiłam truskawki do śniadania , dobrze że budka na trasie wieczornego spaceru . 
Umówiłam fryzjerkę do domu . Siebie do stomatologa .jeszcze
09 czerwca 2020 19:57 / 5 osobom podoba się ten post
U mnie od dwóch dni wizytuje córka pdp.?ale jest spoko,poszlyśmy wczoraj w miasto i na obiad do wietnamczyka.dzień zleciał błyskawicznie?pani m.zrobiła mi jeszcze zakupy chemiczne bo niestety pdp ma węża w kieszeni.poprosiłam tez o wiatrak do pokoju bo pokój na poddaszu i można sie udusic latem?dostałam,stojący,wypasiony i na pilota?mozna sterowac nie podnosząc tyłka z łóżka,no bajka??
09 czerwca 2020 21:30 / 4 osobom podoba się ten post
Dziś ciekawie minął dzionek. Lekarka przyszła na chatę do dziadka, więc nie trzeba było jeździć.... Super babka, i na pianinie dziadkowi chwilę pograła,, to ta, która i mnie wtedy przyjęła. Potem pojechałem do apteki po wapno. Wreszcie przed kolacją wypełniłem wniosek i już otrzymałem potwierdzenie o przyjęciu i zarejestrowaniu mojego wniosku o dopisanie do spisu wyborców w obwodzie głosowania utworzonym za granicą, konkretnie w konsulacie w Kolonii. Wybory korespondencyjne.
Mój koszt to korespondencja zwrotna. 
I tak kończy się powoli mój dzień. 
Jeszcze miła niespodzianka dla mnie, ale o tym jutro. 

 
09 czerwca 2020 23:00 / 1 osobie podoba się ten post
Wszystkich obywateli wiernych i oddanych naszej czystej od auslanderów Ojczyźnie, proszę o głosowanie na Prawo i Sprawiedliwość. 
 Koniec apelu.

 
10 czerwca 2020 11:47 / 4 osobom podoba się ten post
Kolejny niepotrzebny stres. Wyciek maturalny w naszym województwie. Jeśli się potwierdzi może dojść do unieważnienia matur z polskiego. Miejscowo- tylko co to znaczy? Miasto, gdzie tak się stało? Jakie? Dziś rano i po południu trzymam kciuki...
10 czerwca 2020 16:27 / 5 osobom podoba się ten post
10 czerwca 2020 17:15 / 4 osobom podoba się ten post
Płaciliście za coś tutaj, w DE przez kont? Mam w Pko Bp, mam też podpięte to walutowe. Czy bez problemów zapłacę, jeśli coś zamówię?
 
Syn wrócił po podwójnym angielskim zadowolony. Do poniedziałku ma spokój.
 
10 czerwca 2020 18:02 / 1 osobie podoba się ten post
Werska

Płaciliście za coś tutaj, w DE przez kont? Mam w Pko Bp, mam też podpięte to walutowe. Czy bez problemów zapłacę, jeśli coś zamówię?
 
Syn wrócił po podwójnym angielskim zadowolony. Do poniedziałku ma spokój.
 

Ja mam kartę i nią płacę za zakupy. Nie rozumiem do końca... Masz chyba kartę Visa czy Maestro? 
10 czerwca 2020 18:15 / 3 osobom podoba się ten post
Werska

Płaciliście za coś tutaj, w DE przez kont? Mam w Pko Bp, mam też podpięte to walutowe. Czy bez problemów zapłacę, jeśli coś zamówię?
 
Syn wrócił po podwójnym angielskim zadowolony. Do poniedziałku ma spokój.
 

Też tak mam. Bez problemu zapłacisz. W niektórych sklepach są 2 opcje możesz płacić w polskiej walucie albo w euro. Jak Płacisz w euro to pobiera z konta walutowego. Jak nie masz tam środków to że złotówkowego. 
Nacielam się bo przez 3 lata miałam założone konto walutowe oszczednosciowe. Nie wiem co za imbecyl mi tak założył. Z tego konta nie pobierało pieniędzy a różnica była taka, że wystarczyło zmienić na zwykle. Jak pobierasz w bankomacie pieniądze to też powinno w pierwszej kolejności pobierać z walutowego. Uważaj bo w Polsce jak by brakło złotówek na koncie pobierze Ci z walutowego i przeliczy na złotówki. Trochę zawiłe napisałam. Mam nadzieję, że wiesz o co chodzi 
10 czerwca 2020 18:24 / 2 osobom podoba się ten post
Werska

Płaciliście za coś tutaj, w DE przez kont? Mam w Pko Bp, mam też podpięte to walutowe. Czy bez problemów zapłacę, jeśli coś zamówię?
 
Syn wrócił po podwójnym angielskim zadowolony. Do poniedziałku ma spokój.
 

Jest dokładnie tak jak pisze Kilka. Też mam takie konto w PKO BP. Płace w DE z walutowego pobiera , brak waluty przelicza złotówki na euro. 
10 czerwca 2020 18:55 / 2 osobom podoba się ten post
Luke

Ja mam kartę i nią płacę za zakupy. Nie rozumiem do końca... Masz chyba kartę Visa czy Maestro? 

Kartą płacę normalnie, choć nie wszędzie się udaje- dziś w aptece nie mogłam.
Chcę tu kupić w internetowym sklepie duże pastele Sennelier, które dwa lata temu znalazłam w Rzymie. W Polsce ich nie ma- ani w stacjonarnych, ani online. Tu znalazłam taki sklep. Ale nie wiem, czy są jakieś wymogi przy płaceniu na konto niemieckie z konta polskiego. Euro mam.
10 czerwca 2020 19:09 / 1 osobie podoba się ten post
Werska, może i jest taka możliwość. W jednej aptece też nie mogłem kartą zapłacić, w innych bez problemu. Tak samo w trafikach
10 czerwca 2020 19:18 / 2 osobom podoba się ten post
Dziś dziadek miał spanie... Po 8 mieliśmy jeść śniadanie, potem po krótkiej pauzie kąpiel. A dziadek chciał iść dalej spać, haha. To kąpiel jutro. 
Trochę dziś na rowerze pojeździłem, nie padało. Jeszcze po 20ej podjadę do sklepu po pierdółki, haha. Lubię łazić po spożywczakach. 
Ostatnio pisałem o śnie, w którym kogoś poznałem. No i sny się sprawdzają czasami. Niedaleko mnie mieszka i pracuje koleżanka z mojego miasta, też jest na szteli. Będzie więc jeszcze okazja spotkać się. A z widzenia się znamy, więc no problem.