Jak minął dzień 9

16 lipca 2020 08:10 / 4 osobom podoba się ten post
U mnie dzień prawie każdy taki sam. Urlop leci szybciutko i jeszcze 2 tygodnie i trzeba będzie się pakowac. Busa szukają mi na 3 sierpnia. Chcieli na 2 ale ja powiedziałam nie  bo niedzielę chce spędzić jeszze z córką. Codziennie robię trochę przetworów. Już zrobiłam sałatkę szwedzka, sałatkę z cukini i buraczki do słoika bo u sąsiada tak obrodxiny, że mnie uroczy kilkoma kg. I tak codziennie coś tam do sloiczkow przerabiam. Jeszcze mnie czeka w przyszłym tygodniu robienie ogórków kiszonych. Zrobię około 10 butelek. I tak leci dzień za dniem. Teraz kawka z moim  i zaraz jade do sklepu. Wam jeszcze raz spokojnego i bezstreowego dnia. 
16 lipca 2020 18:29 / 4 osobom podoba się ten post
U mnie też urlop mija szybciutko... Mam już busika zarezerwowanego, jestem w kontakcie ze zmiennikiem i jest super... Za chwilkę ruszam na grilla do znajomych, akurat zaliczę pierwsze piwko dziś. Wszyscy piją wódkę, a ja nie... Czy jakiś dziwak ze mnie, czy cuś? 
Miłego wieczoru wszystkim
16 lipca 2020 19:38 / 1 osobie podoba się ten post
Luke

U mnie też urlop mija szybciutko... Mam już busika zarezerwowanego, jestem w kontakcie ze zmiennikiem i jest super... Za chwilkę ruszam na grilla do znajomych, akurat zaliczę pierwsze piwko dziś. Wszyscy piją wódkę, a ja nie... Czy jakiś dziwak ze mnie, czy cuś? :gwizdanie::smiech3:
Miłego wieczoru wszystkim:zakochany2:

Luke nie ty jeden ,mój syn też pije piwko  zamiast wódki bo mu nie florzy, potem by się męczył  i po co mu to 
16 lipca 2020 19:45 / 2 osobom podoba się ten post
nincia

Luke nie ty jeden ,mój syn też pije piwko :dwa piwa: zamiast wódki bo mu nie florzy, potem by się męczył :strach na wroble: i po co mu to :lol2:

A co  to "nie florzy ",bo nie znam?
Ja też wódki nie piję, może też mi  nie florzy, a ja nawet o tym nie wiem 
16 lipca 2020 19:58 / 1 osobie podoba się ten post
Gusia29

A co  to "nie florzy ",bo nie znam?
Ja też wódki nie piję, może też mi  nie florzy, a ja nawet o tym nie wiem :lol1:

Nie ma bata- to musi być gryps tylko koneserom znany.
16 lipca 2020 20:12 / 1 osobie podoba się ten post
Pytanko do forumowiczow. Co wiecie o nowych przepisach dyrektywy Unii Europejskiej ws delegowania pracowników..? Czy coś to dla nas opiekunów oznacza na plus lub na minus.  
16 lipca 2020 20:27 / 1 osobie podoba się ten post
Gusia29

A co  to "nie florzy ",bo nie znam?
Ja też wódki nie piję, może też mi  nie florzy, a ja nawet o tym nie wiem :lol1:

Oj Gusia mój syn nie może pić wódki bo po niej wymiotuje,  wolinapić się piwa w gościach,a ja owszem napiję się wódeczki ale kieliszek mam na 3 razy  bo inaczej miałabym zanik pamięci 
16 lipca 2020 20:33 / 1 osobie podoba się ten post
U mnie w domu nikt pawi nie puszcza, znamy umiar, pewnie dlatego, że dobre winko trochę kosztuje 
16 lipca 2020 20:36 / 1 osobie podoba się ten post
Dusia1978

Pytanko do forumowiczow. Co wiecie o nowych przepisach dyrektywy Unii Europejskiej ws delegowania pracowników..? Czy coś to dla nas opiekunów oznacza na plus :-)lub na minus. :-( 

Dusia, ta dyrektywa już została opracowana w 2018 roku i Unia dała czas do 2020 roku na jej wdrożenie. Taki okres przystosowawczy. Od 30 lipca już bedzie bezwzględnie obowiązywać. Co to oznacza dla firm delegujących opiekunki. Chyba  je mozna podciągnąć pod agencje pracy tymczasowej. Powinni was informować na bieżąco o zmianach.
Tu masz link, może coś wywnioskujesz.
https://polskiobserwator.de/aktualnosci/juz-w-lipcu-zacznie-obowiazywac-nowa-dyrektywa-dot-delegowania-pracownikow-do-krajow-ue/
 
16 lipca 2020 21:11
nincia

Oj Gusia mój syn nie może pić wódki bo po niej wymiotuje,:wymiotuje:  wolinapić się piwa w gościach,a ja owszem napiję się wódeczki ale kieliszek mam na 3 razy :lol3: bo inaczej miałabym zanik pamięci :smiech3:

Nincia, toć my som alt genug i tłumaczyć się nie musimy nikomu z tego, co pijemy 
Mnie zaciekawił  ten zwrot "nie florzy "
16 lipca 2020 21:28 / 1 osobie podoba się ten post
Gusia29

Nincia, toć my som alt genug i tłumaczyć się nie musimy nikomu z tego, co pijemy :lol1:
Mnie zaciekawił  ten zwrot "nie florzy ":-)

Gusia a wiesz co to są "plędze" albo  znasz taki  zwrot "nie tyrpej" 
16 lipca 2020 21:34
nincia

Gusia a wiesz co to są "plędze" albo  znasz taki  zwrot "nie tyrpej" :hihi:

Nie mam pojęcia o czym Ty do mnie rozmawiasz 
Mnie to chyba tylko kasa w głowie, bo te "plędze "to w pierwszej chwili jako "piędze "przeczytałam i myślałam, że o pieniądze chodzi 
16 lipca 2020 21:48 / 1 osobie podoba się ten post
Gusia29

Nie mam pojęcia o czym Ty do mnie rozmawiasz :smiech3:
Mnie to chyba tylko kasa w głowie, bo te "plędze "to w pierwszej chwili jako "piędze "przeczytałam i myślałam, że o pieniądze chodzi :lol3:

Gusia plędze to inaczej placki ziemniaczane ,moja babcia tak mówiła to chyba z poznańskiego,ale dokładnie to nie wiem,i jak nieraz komuś mówię że jadłam plędze to pyta się co to jest  muszę wyjaśniać że to poprostu placki ziemniaczane, ludzie różną gwarą mówią, to tak jak i w Niemczech,  
16 lipca 2020 21:58 / 1 osobie podoba się ten post
nincia

:lol3: Gusia plędze to inaczej placki ziemniaczane :smiech2:,moja babcia tak mówiła to chyba z poznańskiego,ale dokładnie to nie wiem,i jak nieraz komuś mówię że jadłam plędze to pyta się co to jest :hihi: muszę wyjaśniać że to poprostu placki ziemniaczane, ludzie różną gwarą mówią, to tak jak i w Niemczech, :smiech: 

Znam ludzi z poznańskiego. Gzik od nich słynny i ziemniaki bryzgane-tak opowiadała. Niektórzy je bardzo lubią . Przepisu nie zdradzę 
16 lipca 2020 22:02 / 1 osobie podoba się ten post
tina 100%

U mnie w domu nikt pawi nie puszcza, znamy umiar, pewnie dlatego, że dobre winko trochę kosztuje :papa:

Chwalipięta 
Też lubię dobre winko i   u w i e l b i a m 
musujące cremant de loire 
Chociaż muszę przyznać, że niektóre wina z Aldika, nie te za 1,99 ,ale takie już za 4-6 euro też są bardzo dobre a jednak tańsze niż w Polsce.