Co dzisiaj gotujesz na obiad? 16

28 lipca 2020 11:07 / 7 osobom podoba się ten post
Pisałam kiedyś, że moja pedepcia to różne gadżety kuchenne kiedyś chyba bardzo lubiła. Stoi to nie używane, więc dzisiaj mini robocika przetestowałam 
Będą placki rajbowane w tej maszynie, takie z warzyw mieszanych-ziemniaki, marchewka, cukinia, cebula i dużo świeżych ziół. 
Zjadłabym he z sosem czosnkowym, ale po obiedzie wybywam, więc nie chcę waniać na kilometr. Zjemy z jogurtem greckim
28 lipca 2020 12:04 / 3 osobom podoba się ten post
Karkówka duszoną w musztardę, ziemniaki z koperkiem i surówka z marchewki.  na deser lody. 
28 lipca 2020 12:28 / 4 osobom podoba się ten post
Ja miałam makaron z sosem pieczarkowym a na deser galaretka z bitą śmietaną 
28 lipca 2020 21:09 / 3 osobom podoba się ten post
Placki wyszły smakowite. Chrupiące, kolorowe, takie każdy innej wielkości, ile mi się masy ba łyżkę nabrało. Z porcji startych warzyw usmażyłam 15 sztuk. Zjadlysmy po 7,a ostatni sprawiedliwie na pół podzielony. Żadna z nas nie chciała być oszukana 
Ja swoje z jogurtem greckim, a pedepcia bez niczego. Tak hej smakowały, że nie chciała psuć sobie smaku jakimiś tam dodatkami 
28 lipca 2020 21:36 / 1 osobie podoba się ten post
Gusia29

Placki wyszły smakowite. Chrupiące, kolorowe, takie każdy innej wielkości, ile mi się masy ba łyżkę nabrało. Z porcji startych warzyw usmażyłam 15 sztuk. Zjadlysmy po 7,a ostatni sprawiedliwie na pół podzielony. Żadna z nas nie chciała być oszukana :lol1:
Ja swoje z jogurtem greckim, a pedepcia bez niczego. Tak hej smakowały, że nie chciała psuć sobie smaku jakimiś tam dodatkami :-)

Gusia. Dowaliłaś mi tymi plackami. Podziałały mi na zmysły. Może nie na wszystkie, ale widzę jak te placki chrupią i pachną.
Idealne. Dobra robota itp, itd 
28 lipca 2020 21:54 / 2 osobom podoba się ten post
tina 100%

Gusia. Dowaliłaś mi tymi plackami. Podziałały mi na zmysły. Może nie na wszystkie, ale widzę jak te placki chrupią i pachną.
Idealne. Dobra robota itp, itd :-)

Dobrze, ze tylko 15 wyszło, bo jakby było 25 ,to też byśmy z babką dały radę 
A tak, to byłyśmy przyjemnie nasycone 
Nie, no smaczne wyszły, naprawdę 
W przyszłym tygodniu powtórka plackowa, ale tylko ziemniaczane, bo muszę tych krautów do nich spróbować 
28 lipca 2020 21:59 / 2 osobom podoba się ten post
Gusia29

Dobrze, ze tylko 15 wyszło, bo jakby było 25 ,to też byśmy z babką dały radę :smiech:
A tak, to byłyśmy przyjemnie nasycone :-)
Nie, no smaczne wyszły, naprawdę :mniam:
W przyszłym tygodniu powtórka plackowa, ale tylko ziemniaczane, bo muszę tych krautów do nich spróbować :oczko:

30 byście dały radę, jeśli smaczne i chrupiące. Nie mamy takiego dynksa do tarkowania, a na manualnym gadżecie typu tarka, to tak nie bardzo, chyba, że dziadkowi bym zestaw do ścierania jeszcze wręczyła.
Jeśli wolno, to pokażę im zdjęcia placków, aby wydębić pozwolenie na kupno takiej ułatwiającej życie maszynki .
28 lipca 2020 22:37
tina 100%

30 byście dały radę, jeśli smaczne i chrupiące. Nie mamy takiego dynksa do tarkowania, a na manualnym gadżecie typu tarka, to tak nie bardzo, chyba, że dziadkowi bym zestaw do ścierania jeszcze wręczyła.
Jeśli wolno, to pokażę im zdjęcia placków, aby wydębić pozwolenie na kupno takiej ułatwiającej życie maszynki .

Oczywiście, że wolno, nawet proszę o ich pokazanie, będę "sztolc "
Manualnie to się nie garnę do takiej roboty. Jak babka przebąkiwała,że moja poprzedniczka robiła placki ziemniaczane, to udawalam, że nie słyszę. Ale jak znalazłam w piwnicy tę maszynkę, to od razu  plackuff mnie siem zachciało 
28 lipca 2020 23:24 / 1 osobie podoba się ten post
Gusia29

Dobrze, ze tylko 15 wyszło, bo jakby było 25 ,to też byśmy z babką dały radę :smiech:
A tak, to byłyśmy przyjemnie nasycone :-)
Nie, no smaczne wyszły, naprawdę :mniam:
W przyszłym tygodniu powtórka plackowa, ale tylko ziemniaczane, bo muszę tych krautów do nich spróbować :oczko:

Gusia mnie też narobiłaś smaka na te placki wielowarzywne takie chrupiące ,jeszcze takich nie jadłam a muszę spróbować i to jeszcze w tym tygodniu na jutro mam zaplanowaną zupę jarzynową ale w piątek zrobię napewno,produkty kupię,bo nie wszystko mam w lodówce, i poszperam czy u mnie nie ma podobnego robota,chociaż ja lubię trzeć ,i często robię reibenkuchen ,ja zostaną to zjadamy póżniej na deser.zZrobię zdjęcie tylko że ja umiem zmniejszyć ktoś musi mi podpowiedzieć jak to robić,skoro ty sobie poradziłaś to i ja muszę się naumieć 
28 lipca 2020 23:52
nincia

Gusia mnie też narobiłaś smaka na te placki wielowarzywne takie chrupiące :mniam:,jeszcze takich nie jadłam a muszę spróbować i to jeszcze w tym tygodniu na jutro mam zaplanowaną zupę jarzynową ale w piątek zrobię napewno,produkty kupię,bo nie wszystko mam w lodówce, i poszperam czy u mnie nie ma podobnego robota,chociaż ja lubię trzeć ,i często robię reibenkuchen ,ja zostaną to zjadamy póżniej na deser.zZrobię zdjęcie tylko że ja umiem zmniejszyć ktoś musi mi podpowiedzieć jak to robić,skoro ty sobie poradziłaś to i ja muszę się naumieć :lol3:

Oczywiście, że się naumiesz, te zdjęcia zmniejszać. 
Jak lubicie się ze  zwykłą,  ręczną tarką ,to zrobisz  rach ciach. Zetrzyh tylko te warzywa na dużych oczkach. 
Ja nie mam na takie placki konkretnego przepisu. Za każdym razem są inne. Czasem więcej marchewki, czasem cukini, czasami dodaję seler. Ale zawsze sporo świeżych ziół-natka, szczypiorek, tymianek. Dzisiaj pierwszy raz od dawna nie dodałam koperku, bo nie miałam. I ...nie będę juz dodawała. On jednak dominuje ze swoim smakiem, a bez niego wyszły takie akurat. Czuć było smak wszystkich warzyw, a nie tylko koperku. 
29 lipca 2020 13:23 / 2 osobom podoba się ten post
Dzisiaj prosto i szybko, bez długiego stania przy garach- ratatouille  czy ratatuj z ryżem 
31 lipca 2020 13:16 / 2 osobom podoba się ten post
Czyżbym tylko ja w ten upał nad patelnią stała? Dzisiaj u mnie kotlety ziemniaczane. Zjadłyśmy je z ratatuje, co to w środę nam został.
Może i jakiś Salad bardziej by pasował ,ale szkoda było wyrzucić warzywa bo smakowite były bardzo 
Chyba jakiegoś bloga kulinarnego założę 
Póki co tylko dla Forumek i Forumka 
01 sierpnia 2020 22:58 / 3 osobom podoba się ten post
02 sierpnia 2020 07:45 / 2 osobom podoba się ten post
Gusia29

Czyżbym tylko ja w ten upał nad patelnią stała? Dzisiaj u mnie kotlety ziemniaczane. Zjadłyśmy je z ratatuje, co to w środę nam został.
Może i jakiś Salad bardziej by pasował ,ale szkoda było wyrzucić warzywa bo smakowite były bardzo :mniam:
Chyba jakiegoś bloga kulinarnego założę :-)
Póki co tylko dla Forumek i Forumka :lol1:

Załóż. Nie mamy takiego z dużą przewagą przepisów wegetarianskich , a są bardzo smaczne.
Bedziemy miały jak na talerzu ....czy tam na tacy. Grunt , że podane 
02 sierpnia 2020 08:08 / 1 osobie podoba się ten post
Może mało niedzielny dxis obiad ale gotuje co córcia lubi najbardziej i żeby jej spakować do słoika.  więc kuchnia dzis podaje: barszcz czerwony plus odpiekane ziemniaczki oraz naleśniki z serem