Co dzisiaj gotujesz na obiad? 16

02 sierpnia 2020 08:54 / 2 osobom podoba się ten post
Ja mam przygotowane schabowe,tylko ostrógać ziemniaki i zrobić sałatę lodową,deser będzie po pauzie jak zwykle ciasto ? swojskiej roboty bo partnerką syna upiekła całą tortownicę,to będziemy miały na parę dni ,bo pdp bardzo ,bardzo  lubi ciasto ? a ja owszem też lubię.Nieraz to nawet woła na kolację ciasto zamiast chleb ?. 
02 sierpnia 2020 13:53 / 1 osobie podoba się ten post
Dusia1978

Może mało niedzielny dxis obiad ale gotuje co córcia lubi najbardziej i żeby jej spakować do słoika. :hihi: więc kuchnia dzis podaje: barszcz czerwony plus odpiekane ziemniaczki :gotuje:oraz naleśniki z serem :je babeczke:. 

U mnie to nawet nie mało, ale wcale nie niedzielny obiad,a smakował jak jakie rarytasy  
Ziemniaki pieczone z rozmarynem, nie miałam tych małych z cieniutką skórką, to obrałam i pokroiłam te duże, jajko sadzone ale kaput, czyli najpierw je ładnie sadzę na patelni, a później robię im kaput, tak jak lubi pedepcia  I sałata z sosem jogurtowym. 
Na deser tradycyjnie po jogurciku. 
Udało mi się trochę ciasta wczoraj dla nas uratować przed gośćmi, to będziemy miały do kawy po południu. 
A teraz już przebrana lecę połazikować .Gdzieś na obrzeża miasteczka. 

 
02 sierpnia 2020 23:41
Żeby poprawić pedepci nastrój, bo tęsknota za mamą ją wielka ogarnęła, postanowiłam zrobić niedzielną kolację, po tym smacznym, ale nie niedzielnym obiedzie. A co jak co,ale smaczne jedzonko humor babci zawsze poprawia 
Wyjęłam z lodówki pozaczynane słoiczki z suszonymi pomidorami i oliwkami, końcówka rukoli i pół brokuła się znalazło i powstały dwie sałatki. Babcia przyglądając się moim poczynaniom i czekając na kolację, zapomniała na krótko o tym, że chce do domu i do mamy. 
Ugotowałam trochę makaronu mini-kokardki, w tym samym czasie gotowały się jajka na twardo i blanszował brokuł. 
Miałyśmy wypasioną kolację-sałatka makaronowa z suszonymi pomidorami, oliwkami i rukolą, i druga brokułowa z jajkami i płatkami migdałów, żeby trochę chrupiąco było. Bez chleba się jednak nie obeszło. Jedna kromka z szynką schwarzwaldzką musiała być 
 
02 sierpnia 2020 23:45 / 1 osobie podoba się ten post
A to  udokumentowane w/w sałatki 
No co, podoba mi się ta zabawa że zdjeciami 
03 sierpnia 2020 13:28 / 2 osobom podoba się ten post
Gusia29

A to  udokumentowane w/w sałatki :-)
No co, podoba mi się ta zabawa że zdjeciami :lol1:

Mniam  A sosiki jakie?
03 sierpnia 2020 13:39
mariakoc

Mniam :-) A sosiki jakie?

Do makaronowej ciemny ocet balsamiczny, oliwa z pomidorów i trochę oliwy z oliwek, sól i pieprz. 
Do brokułowej jogurt grecki, trochę majonezu (naszego Winiary ),sól i pieprz. 
03 sierpnia 2020 14:14 / 2 osobom podoba się ten post
Dzisiaj miałam zamiar zrobić pomidorową z makaronem. Co mnie podkusiło, żeby z babcią o menu dyskutować?
Zapytałam, że może pomidorowa, może to czy tamto, a na koniec może ma ochotę na Spitzkhol?
No i już wiadomo, co wybrała. Była kapucha, taką jak ona lubi i ja też polubiłam. Gotowana razem z marchewką i ziemniakami,a później pognieciona,czy schtamppowana tym tym ustrojstwem do ziemniaków. Z koperkuem oczywiście. Wybrałam w sklepie największą kapustę szpiczastą jaką znalazłam, bo jak już szatkować,obierać, kroić, to tak,żeby  na dwa razy było. Reszta będzie na jutro na kolację. Zawsze cos do podgrzania na wtorek staram się przygotować, zeby niania pedepci nie musiala za dużo się trudzić ,kiedy ja mam wolne. 
Jak ja polubiłam te wstawianie fotek 
Teraz będę Was nimi zasypywać 

 

 
03 sierpnia 2020 18:24 / 3 osobom podoba się ten post
A u mnie... Pójść na łatwiznę mi się zachciało. Co tam będę ekstra dzisiaj pichcił. Wczoraj w PL jedliśmy schab po sztygarsku i zostało... Więc spakowałem trzy plastry i gotowe. Tylko ziemniaki, sosik i mizerię zrobiłem i pasowało. 
Mam też słoik bigosu domowego,może  przemycę na talerz dziadka pojutrze trochę tego bigosu, z ziemniaczkami. Lubi i trochę pikantne i kwaśne. Jutro z kolei żurek z polskim składnikami. A potem już to, co mi do głowy przyjdzie, w oparciu o tygodniowe menu taki ze mnie nieszkodliwy wariat 
 
03 sierpnia 2020 18:27 / 1 osobie podoba się ten post
Luke

A u mnie... Pójść na łatwiznę mi się zachciało. Co tam będę ekstra dzisiaj pichcił. Wczoraj w PL jedliśmy schab po sztygarsku i zostało... Więc spakowałem trzy plastry i gotowe. Tylko ziemniaki, sosik i mizerię zrobiłem i pasowało. 
Mam też słoik bigosu domowego,może  przemycę na talerz dziadka pojutrze trochę tego bigosu, z ziemniaczkami. Lubi i trochę pikantne i kwaśne. Jutro z kolei żurek z polskim składnikami. A potem już to, co mi do głowy przyjdzie, w oparciu o tygodniowe menu:smiech3: taki ze mnie nieszkodliwy wariat :smiech2::zawstydzony:
 

Witaj Luke, fajnie że wróciłeś i od razu aktywnie na Forum 
Z takimi zapasami, to sobie jeszcze kilka dni pojesz po polsku 
03 sierpnia 2020 18:38 / 1 osobie podoba się ten post
Gusia29

Witaj Luke, fajnie że wróciłeś i od razu aktywnie na Forum :-)
Z takimi zapasami, to sobie jeszcze kilka dni pojesz po polsku :-)

W zanadrzu mam i pietruszkę i kiszoną, co by też sałatkę naszą zrobić. A później wezmę się za Twoje sałatki ze zdjęć
03 sierpnia 2020 18:44 / 1 osobie podoba się ten post
Luke

W zanadrzu mam i pietruszkę i kiszoną, co by też sałatkę naszą zrobić. A później wezmę się za Twoje sałatki ze zdjęć:radosc1:

Zrób kiedyś  moją dzisiejszą Spitzkhol, na pewno dziadkowi posmakuje 
A pietruszkę zawsze mam tutaj w Edece. Chyba jedyny sklep, gdzie można ją kupić 
03 sierpnia 2020 19:01 / 2 osobom podoba się ten post
Do popołudniowej kawy wyryniłyśmy po bułce z dżemem czy konfiturą, z mango a drugi z wiśni. Siostra babci sama robi różne pyszne przetwory i w sobotę kilka słoiczków nam przywiozła 
Kolacyjka zatem delikatnie, tylko melon z szynką, ale pedepcia musiała to jeszcze schwarzbrotem z masłem uzupełnić 
03 sierpnia 2020 19:27 / 3 osobom podoba się ten post
Ja miałam dziś ryż z warzywami i trochę szynki dałam,zdjęć nie wstawię bo nie potrafię zmniejszać,nie chce mi się bawić i kombinować,jeszcze telefon popsuję  co by to było ,bez telefonu to teraz jak bez ręki zwłaszcza tutaj 
03 sierpnia 2020 20:04 / 3 osobom podoba się ten post
nincia

Ja miałam dziś ryż z warzywami i trochę szynki dałam,zdjęć nie wstawię bo nie potrafię zmniejszać,nie chce mi się bawić i kombinować,jeszcze telefon popsuję  :zly komputer:co by to było :lol3:,bez telefonu to teraz jak bez ręki zwłaszcza tutaj :-)

Nincia, ja też z elektroniką na bakier ,ale w telefonie sobie rach-ciach poradziłam.
Właściwie to telefon sam wszystko zrobił. W sklepie w wyszukiwarkę wpisałam-zmniejszanie zdjęć ,wyskoczyły różne  aplikacje,zainstalowałam  pierwszą jaka sie u mnie pokazała,LitFoto czy Photo sie nazywa i tyle. Teraz jak chcę coś zmniejszyć to w nia wchodzę, klikam zmniejszanie zdjęć, wybieram te które chcę, klikam zacznij zmieniać czy zmniejszać, nie pamiętam, trwa parę sekund, zatwierdzam i to wszystko. Jak chcę zamieścić  zdjęcie w swoim poście, klikam dodaj zdjęcie, klikam przeglądaj, klikam na zdjęcie które chcę dodać, klikam dodaj i jest dodane. A telefon jak  komputer, ciężko popsuć, chyba że mechanicznie, więc się nie bój, dasz radę. Babcia Gusia się naumiała, bez pomocy, to i Ty się naumiesz 
03 sierpnia 2020 21:13 / 2 osobom podoba się ten post
Gusia29

Nincia, ja też z elektroniką na bakier ,ale w telefonie sobie rach-ciach poradziłam.
Właściwie to telefon sam wszystko zrobił. W sklepie w wyszukiwarkę wpisałam-zmniejszanie zdjęć ,wyskoczyły różne  aplikacje,zainstalowałam  pierwszą jaka sie u mnie pokazała,LitFoto czy Photo sie nazywa i tyle. Teraz jak chcę coś zmniejszyć to w nia wchodzę, klikam zmniejszanie zdjęć, wybieram te które chcę, klikam zacznij zmieniać czy zmniejszać, nie pamiętam, trwa parę sekund, zatwierdzam i to wszystko. Jak chcę zamieścić  zdjęcie w swoim poście, klikam dodaj zdjęcie, klikam przeglądaj, klikam na zdjęcie które chcę dodać, klikam dodaj i jest dodane. A telefon jak  komputer, ciężko popsuć, chyba że mechanicznie, więc się nie bój, dasz radę. Babcia Gusia się naumiała, bez pomocy, to i Ty się naumiesz :-)

Babciu Gusiu super  dzięki,Babcia Nincia też się musi nauczyć  tylko musi mieć do tego dobry sprzęt ,a mój coś nawala ostatnio,zacina się i takie inne  jak kupię nowy to popróbuję