Co dzisiaj gotujesz na obiad? 16

24 stycznia 2021 11:44 / 2 osobom podoba się ten post
Dusia1978

Przyzwyczajona już jesteś ale mnie naprawdę szlag by trafiał w takich okolicznościach. :do bani::nerwowy1:

Moją poprzedniczkę i ostatnią zmienniczkę szlag trafiał. Nic nie ugrały. Ta ostatnia wygrywała tym, że bardzo dobrze gotuje, to jakieś, niewielkie pole manewru udało się jej wywalczyć.
A ja na początku się tym stresowałam, a teraz przyjęłam to jako wadę tego pod innymi względami fajnego miejsca i jest ok.
Na obiad robię sobie co chcę (tu jest obiadokolacja), nikt mi nie zagląda w talerz. Ale jednej osobie się nie chce jakoś specjalnie gotować, to często są to np. kanapki. Zwłaszcza, jak świeży chleb przyniosę, i są jakieś np. szynki szwarcwaldzkie, parmeńskie i tym podobne, które lubię ja i on-, to mogę zamienić obiad z kolacją.
 
 
24 stycznia 2021 21:18 / 3 osobom podoba się ten post
Mam chęć upichcić jutro jakąś pieczeń ale zawsze mięso mi wychodzi za suche. Znacie jakiś sprawdzony przepis na piekarnik z termoobiegiem? 
25 stycznia 2021 11:02 / 2 osobom podoba się ten post
Dziś ziemniaki odpiekane, jajko sadzone i jakieś warzywka polane maselkiem. Robie od razu leczo. Będzie na jutro a nawet będzie lepsze bo nabierze smaku. Dużo tego wyszło więc chyba część wyląduje w zamrażarce. Przyda się kiedy mnie leń gotowania napadnie. 
25 stycznia 2021 11:26 / 3 osobom podoba się ten post
Jajo , ziemniaki , szpinak ja , do kalarepa z marchewką.
25 stycznia 2021 11:42 / 3 osobom podoba się ten post
Wczoraj i dzis ulubiona zupa dziadka:
zupa kalafiorowa  
Deser:wczoraj i dziś nalesniki z serem slodkim  i polane czekoladą a dzis z marmelada (marmelade syn robil tez sam wiec nam przyniosl)
Kolacja: wczoraj i dziś pasztecik swinkowy ( własnej roboty przez syna ze świnki tylko od znajomego bauera) przyznam bardzo dobry.
 
 
 
25 stycznia 2021 14:03 / 3 osobom podoba się ten post

 
To morszczuk i warzywa oraz jeszcze makaron, który  "dochodził"  w garnku
26 stycznia 2021 17:30 / 3 osobom podoba się ten post
Spaghetti  Napoli z hakfleichem z rindla 
deser: banan w czekoladzie z bita śmietaną 
kolacja: jajówa
26 stycznia 2021 17:41 / 3 osobom podoba się ten post
Zupa warzywna z zieloną  fasolką papryką  cukinią selerem pasternakiem marchewką   porem ziemniakami,  wszystko namiętnie krojone przez  babcię w ramach  terapii  zajęciowej. Do tego podalam te kluseczki na masełko z odrobiną  panierki czyli naszej  bułki tartej,  cukrem waniliowym  i cukrem ogólnie plus cynamon . Do tego  mus  jabłkowy i powiem Wam  że zalegające kluski  stały się przebojem bo dziadki prawie  z patelnią  zjedli. 
26 stycznia 2021 17:57 / 4 osobom podoba się ten post
Śledź w śmietanie z ziemniakami w mundurkach .
27 stycznia 2021 08:41 / 1 osobie podoba się ten post
Wedle wczorajszej rozpiski trzymam się planu i placki kartoflane dziś będą. 
27 stycznia 2021 08:54 / 2 osobom podoba się ten post
U mnie też , placki ziemniaczane z musem , cukrem lub twarożkiem
27 stycznia 2021 09:01 / 2 osobom podoba się ten post
A co to? kolo gospodyn wiejskich sie zmowily baby  bo ja tez dzis placki w planach z cukrem. Smietany brak  
27 stycznia 2021 09:20 / 2 osobom podoba się ten post
Clio

A co to?:zaskoczenie1: kolo gospodyn wiejskich sie zmowily baby :smiech3: bo ja tez dzis placki w planach z cukrem. Smietany brak :nerwowy: 

Ale numer....u nas też 
27 stycznia 2021 10:13 / 1 osobie podoba się ten post
Damessa

Ale numer....u nas też :smiech2:

No przestan
27 stycznia 2021 11:38 / 1 osobie podoba się ten post
Reszta zupy  i makaron ze szpinakiem  mascarpone czosnkiem cebulką  gałką  i pomidorkami  suszonymi,  i żółty ser  starty  na to.
Placki  moi też bardzo lubią,  któż  nie lubi, jednak są  ciężkie  i babcia z  jej problemami  cierpi po nich.