Co dzisiaj gotujesz na obiad? 16

27 stycznia 2021 14:22 / 2 osobom podoba się ten post
Zrobiłam sobie extra sałatkę, którą notabene pierwszy raz jadłam w De
4 składniki:
penne
ogórek konserwowy/kiszony
jajka na twardo
parówka
 
majonez, musztarda, finito, pycha!
28 stycznia 2021 08:58
Rosół domowy z makaronem. 
 
A to jakby ktoś z Was potrzebował i zeby nie głodować. 
28 stycznia 2021 10:34 / 3 osobom podoba się ten post
Zupa niby brukselkowa od wtorku . 
Nie wiem po co komu stałe posiłki codziennie , w kopalni nie pracujemy . Kto dzisiaj je obiady kazdego dnia ???? 
Zawsze mnie to wkurza. 

 
28 stycznia 2021 11:12 / 2 osobom podoba się ten post
Ja jestem takim dziwolągiem i staram się dbać o to, aby codziennie było świeżo ugotowane. Lubię gotować, nie widzę powodu do posypywania sobie głowy popiołem. 
Wiadomo.W domu u siebie je się inaczej i podopiecznego też się inaczej karmi. Bywa , że ma dietę, jest mało mobilny czy leżący. Zrozumiałe że mało aktywne ruchowo osoby nie potrzebują wiele energii. Racja. Może haribo wystarczą w takim wypadku 
A u mnie dziś w domciu kasza gryczana, rukola z pomidorkami i kotlety z karkówki, co sobie leżały przez noc w mleku, po to aby były mięciusienkie...
28 stycznia 2021 11:16 / 1 osobie podoba się ten post
Kamaa84

Zupa niby brukselkowa od wtorku . 
Nie wiem po co komu stałe posiłki codziennie , w kopalni nie pracujemy . Kto dzisiaj je obiady kazdego dnia ???? 
Zawsze mnie to wkurza. 
:brak wiary:
 

Dla mnie obiad ważniejszy od kolacji. Zjem obiad to dzień zaliczony. I przeważnie do rana później już nic nie jem ale obiad muss jeść. 
28 stycznia 2021 11:23 / 2 osobom podoba się ten post
Dusia1978

Dla mnie obiad ważniejszy od kolacji. Zjem obiad to dzień zaliczony. I przeważnie do rana później już nic nie jem ale obiad muss jeść. 

A i odpowiednia dieta może wiele wyleczyć, czy wspomóc leczenie.
28 stycznia 2021 12:06 / 3 osobom podoba się ten post
tina 100%

A i odpowiednia dieta może wiele wyleczyć, czy wspomóc leczenie.

Pochwalę się , moja Margaretka dzięki diecie lekkostrawnej prawie pozbyła się problemu refluksu. 
28 stycznia 2021 12:15 / 1 osobie podoba się ten post
dorotee

Pochwalę się , moja Margaretka dzięki diecie lekkostrawnej prawie pozbyła się problemu refluksu. 

Trochę starań i pdp lżej i opiekunka ma lżejsze życie. Cukrzyca nieinsulinozalezna też się daje dietą leczyć np. i wiele innych.
28 stycznia 2021 12:43 / 4 osobom podoba się ten post
tina 100%

Trochę starań i pdp lżej i opiekunka ma lżejsze życie. Cukrzyca nieinsulinozalezna też się daje dietą leczyć np. i wiele innych.

Najważniejsza pdp moja Mama, dzięki diecie ubogiej w puryny zapomniała prawie co to dna moczanowa . Mimo iż oznaczało to koniec z ukochanym rosolkiem.
29 stycznia 2021 10:07 / 2 osobom podoba się ten post
Dusia1978

Dla mnie obiad ważniejszy od kolacji. Zjem obiad to dzień zaliczony. I przeważnie do rana później już nic nie jem ale obiad muss jeść. 

No cóż, jak obiad tak jak tutaj-  o 17.30 to nie ma problemu z nic nie jedzeniem do rana Z pdp. je się ciasto o 14 i właśnie tę obiadokolację.
A dziś postanowili zamówić pizzę albo makaron z restauracji. Fajnie. Roboty mniej
29 stycznia 2021 10:26 / 2 osobom podoba się ten post
Babcia dziś siedź plus ziemniaki. No ja niestety śledzia nie ruszę. Dla mnie to surowa ryba i koniec kropka. Inne smażone, wędzone oczywiście że TAK!!  JesCze najlepiej te z naszej sadzawki. Ja dziś reszta wczorajszego makaronu że słoninką i twarogiem. Tak po lubelsku.  Został rosół z wczoraj ale jutro zrobię z tego zupe jarzynowa. 
29 stycznia 2021 11:10 / 2 osobom podoba się ten post
Nie ma to tamto wg planu obiad  12.00
Dzis z  piekarnika:
Papryka,baklazan,cukinia + ziemniaki cwiartki z rozmaryn,thymianek,sól + drobny drobik filet
na kolacje zaserwuje resztke zupy pomidorowej
 
29 stycznia 2021 11:18 / 2 osobom podoba się ten post
Stek z tuńczyka , ziemniaki , brokuły , roszponka  już
29 stycznia 2021 11:22 / 3 osobom podoba się ten post
Dużo sałaty,super mieszanka z młodych listków szpinaku,botwinki, roszponki, rukoli, z winegretem miodowo-musztardowo-imbirowym (pyszny),a do sałaty kotleciki ryżowo-orzechowe. Też pychotki 
29 stycznia 2021 16:19 / 1 osobie podoba się ten post
Dusia1978

Babcia dziś siedź plus ziemniaki. No ja niestety śledzia nie ruszę. Dla mnie to surowa ryba i koniec kropka. Inne smażone, wędzone oczywiście że TAK!!  JesCze najlepiej te z naszej sadzawki. Ja dziś reszta wczorajszego makaronu że słoninką i twarogiem. Tak po lubelsku. :mniam: Został rosół z wczoraj ale jutro zrobię z tego zupe jarzynowa. 

Powieść Dusiu jak to jest po lubelski?