Co dzisiaj gotujesz na obiad? 16

19 stycznia 2021 09:39 / 4 osobom podoba się ten post
Sznycel z indyka , ziemniaki , groszek z marchewką
19 stycznia 2021 15:25 / 4 osobom podoba się ten post
Dziś zupa kalafiorowa z ziemniaczkami kluseczkami  i liśćmi posiekanego  szpinaku,  wyszła  mega, w zupach to ja mam doktorat. I rozpędzona  zrobiłam też kurczaka  w sosie , do tego selera starłam  i wraz z kukurydzą, przyprawami  i śmietaną  wyszła  pycha surówka.  Najważniejszym punktem  były jednak knedle,  takie z kartonu  co się wodą  zalewa. Babcia  miała  pole do popisu,  wyszły  pyszne. 
19 stycznia 2021 18:11 / 4 osobom podoba się ten post
Gulasz, ziemniaki i kalafior. I na jutro ten sam zestaw, bo gulaszu zostało.
19 stycznia 2021 18:16 / 3 osobom podoba się ten post
Gulasz wołowy, ziemniaki, Bofrostowe warzywa gotowane, sałatka z sałaty lodowej
19 stycznia 2021 18:16 / 2 osobom podoba się ten post
Gulasz wołowy, ziemniaki, Bofrostowe warzywa gotowane, sałatka z sałaty lodowej
20 stycznia 2021 08:39 / 4 osobom podoba się ten post
Żurek
20 stycznia 2021 08:51 / 3 osobom podoba się ten post
Naleśniki.  Babcia z jabłkami ja z dżemem truskawkowym. Tutaj nie ma problemu. Zje wszystko, oprócz szpinaku, tak jak ja. W tym jesteśmy zgodne. 
20 stycznia 2021 09:25 / 3 osobom podoba się ten post
Ja jeszcze nie wiem co... Gospodyni nie zdecydowała jeszcze, co mam przygotować na obiad
Jednak na sztelach, gdzie sam ustalam menu, jest inaczej. Lubię tak sobie zorganizować pracę, żeby było fajnie. 
Obejrzymy, co dziś wymyśli babcia, chyba że znowu się mnie spyta po 10ej... Wisław, Was heute zu mittag 
 
20 stycznia 2021 12:03 / 2 osobom podoba się ten post
Jajka sadzone, Bofrostowy szpinak,, ziemniaki. Szpinak robi babcia, w mikrofali. Ale tak wodnisty jest, że... 
20 stycznia 2021 12:14 / 2 osobom podoba się ten post
Ktoś niedawno  podawal  tu fajny link na gofry  i nie mogę  znaleźć,  można  prosić  jeszcze raz?
20 stycznia 2021 12:26 / 4 osobom podoba się ten post
Ja dzisiaj zrobiłam żurek na indyczku i podałam z jajkiem i podsmażoną kiełbaską mini knusper griller. Zrobiłam na dwa dni, bo jutro nowa przyjeżdża to będzie miała już z głowy. Moja Edeka malutka i nie ma regału z PL i żurek kupiłam w rosyjskim sklepie. Babci ulubiona zupka a to nasz ostatni wspólny obiad.
20 stycznia 2021 12:38 / 2 osobom podoba się ten post
Marilyn

Ktoś niedawno  podawal  tu fajny link na gofry  i nie mogę  znaleźć,  można  prosić  jeszcze raz?

Linka Ci nie wkleje ale polecam gofry z przepisu " przepisy Joli na internecie lub FB. Są super . Tylko pamiętaj, że wszystkie składniki muszą być w temperaturze pokojowej, a jajka szczególnie. 
21 stycznia 2021 08:07 / 3 osobom podoba się ten post
Pomidorowa  Moja ulubiona zupa. 
21 stycznia 2021 08:36 / 3 osobom podoba się ten post
Dziś  smażę rybę,  piekę frytki  do tego mizeria  lub grecka. 
21 stycznia 2021 09:35 / 2 osobom podoba się ten post
Ryba , ziemniaki , kalafior