Co dzisiaj gotujesz na obiad? 16

26 lutego 2021 11:25 / 1 osobie podoba się ten post
Jak tam wczoraj, Werska,u Ciebie?
Trafił młody w Twoje smaki?
Pisałam już, że leń dzisiaj się mnie czepił i czyma nadal 
Zagadnęłam babcię, czy nie ma ochoty na pizzę, a ona aż mlasnęła i klasnęła z radości, bo dawno nie jadła 
No to poleciałam do Włocha i zamówiłam dwie- jedna ze szpinakiem, druga vegetable, czyli z różnymi warzywami.,tak jak lubimy. 
To znów lecę, dobrze że blisko, żeby je zaraz odebrać. Dzisiaj bardzo mi się podoba, tylko talerze do zmywarki trzeba będzie wrzucić  i na pauzę gdzieś znowu polecieć, bo slonko wyjrzało
26 lutego 2021 13:36 / 3 osobom podoba się ten post
Warzywa z patelni plus ziemię aki takie extra premium plus twarożek ze szczypiorkiem z Margaretkowehi igrodu
27 lutego 2021 13:19 / 4 osobom podoba się ten post
Pisałam już, że lubię wszelkie pomagajki w kuchni ,dzisiaj aż dwoma się wspomogłam 
Były placki, takie jak ziemniaczane, tyle że z różnych warzyw i grubo zrajbowanych,na takiej rajbarce co to kiedyś ją pokazywałam. 
A do nich sos jogurtowo-pietruszkowy, taki co to Tina się chwaliła, że robi jak ma dużo natki. No miała się czym chwalić, sosik pyszny.,zrobić rzadszy i ekstra do sałaty np. W tym nowym blenderze od Boscha zrobiłam-dużo natki, jogurt naturalny gęsty, grecki, trochę soku z cytryny i sól. Dla mnie pychotka, zostało trochę to sobie jakąś bułę na kolację w nim pomaczam 
A do Boscha chyba po kasę jakąś się zgłoszę, tak go reklamę tutaj

 
28 lutego 2021 09:55 / 2 osobom podoba się ten post
Od pon do dzisiaj  czyli caly tydzien  pracuie w trybie   " niewidzialna opiekunka  w akcji " w zwiazku z czym mega szybkie jedzenia typu zupy na kilka dni robione ekspresem.
Musze unikac pdp wtedy jest spokojniejsza.
Kontakt face to face niewskazany.
Zaraz robie szybkie ciasto  na jogurcie ze sliwkami z piwnicy i rodzynami.Bedzie na 4 dni.
Jesc musi a razem nie mozemy go zrobic.
Moze nast.razem.
28 lutego 2021 10:29 / 2 osobom podoba się ten post
Tarta z warzywami, może sałatę do niej zrobię. Ciasto na tartę gotowiec z Edeki 
Na deser przekładaniec jogurtowy z musem owocowym, osobiście przeze mnie zblendowany. 
Do kawy na później po kawałku ciasta, gotowego, kupionego wczoraj, bo mieliśmy bezucha-siostra babci .
28 lutego 2021 11:26 / 2 osobom podoba się ten post
Zapiekanka makaronowa z mięsem i warzywami plus ser tarty . Sałata rzymska z rulz i pomidorami . Oliwa i spółka
28 lutego 2021 13:04 / 3 osobom podoba się ten post
Zjedzone, posprzątane, pauza 
Ta tarta to w sumie zapiekanka na cieście do tarty. No wielkie dwie takie formy do tarty znalazłam, co najmniej na 4-5 osób, to zrobiłam w naczyniu, w którym zapiekanki robię . Ważne, że smaczna wyszła i spód upieczony tak jak trzeba, chociaż się obawiałam trochę, bo go nie podpiekłam wcześniej. 
Wiecie co teraz będzie? No to jak wiecie, to i tak zobaczycie 
01 marca 2021 11:55 / 3 osobom podoba się ten post
Purre warzywne, jarzynka z cebuli i pomidorów, na ciepło, kiełbaski małe i sałata, bo nie wiem czy cebulę pedepcia będzie jadła. Lepiej, żeby nie, bo nie wiem czy to dla niej dobre, ale ja miałam na nią ochotę. W domu robię sobie taką do pieczonej białej kiełbasy 
01 marca 2021 13:43 / 3 osobom podoba się ten post
Wvzorajsza zapiekanka plus sałata 
01 marca 2021 14:02 / 2 osobom podoba się ten post
Ryba, brukselka i ziemniaki.
01 marca 2021 20:32 / 1 osobie podoba się ten post
Gusia29

Zjedzone, posprzątane, pauza :-)
Ta tarta to w sumie zapiekanka na cieście do tarty. No wielkie dwie takie formy do tarty znalazłam, co najmniej na 4-5 osób, to zrobiłam w naczyniu, w którym zapiekanki robię . Ważne, że smaczna wyszła i spód upieczony tak jak trzeba, chociaż się obawiałam trochę, bo go nie podpiekłam wcześniej. 
Wiecie co teraz będzie? No to jak wiecie, to i tak zobaczycie :lol1:

Taka forma lepsza-quiche się w takich robi-też taka zapiekanka na cieście lub bez.
01 marca 2021 21:29 / 2 osobom podoba się ten post
tina 100%

Taka forma lepsza-quiche się w takich robi-też taka zapiekanka na cieście lub bez.

A widzisz, znów się czegoś nauczyłam 
Chciałam zrobić tartę, a zrobiłam quiche 
Myślałam, że quiche, czy tarta to tylko w tych okrągłych formach z pofalowanym brzegiem ,sa takie "prawdziwe " Właściwie to miałam ochotę na quiche Lorraine, ale pedepcia nie lubi boczku, a co to za Lorraine bez boczku  
01 marca 2021 21:34 / 1 osobie podoba się ten post
Gusia29

A widzisz, znów się czegoś nauczyłam :oczko:
Chciałam zrobić tartę, a zrobiłam quiche :-)
Myślałam, że quiche, czy tarta to tylko w tych okrągłych formach z pofalowanym brzegiem ,sa takie "prawdziwe ":-) Właściwie to miałam ochotę na quiche Lorraine, ale pedepcia nie lubi boczku, a co to za Lorraine bez boczku :-( 

Może być i fajansowa bez pofalowanych brzegów. 
Lorraine jest dobra, ale wegetarianska z warzywami i pieczarkami bardziej mi smakuje. W domu robię nawet często. Mąż mimo, ze bardziej mięsożerny, je takie quiche bardzo chętnie. Dzieciaki moje też, a synowa to nawet mnie wyręczy w przygotowaniu  ( jak są u nas w gościach).
01 marca 2021 21:41 / 1 osobie podoba się ten post
tina 100%

Może być i fajansowa bez pofalowanych brzegów. 
Lorraine jest dobra, ale wegetarianska z warzywami i pieczarkami bardziej mi smakuje. W domu robię nawet często. Mąż mimo, ze bardziej mięsożerny, je takie quiche bardzo chętnie. Dzieciaki moje też, a synowa to nawet mnie wyręczy w przygotowaniu :lol2: ( jak są u nas w gościach).

U mnie też w rodzinie te wszystkie tarty czy quiche są mile widziane i często goszczą . Wegetariańskie głównie, często robiłam na francuskim, zawsze miałam  w lodowce ,bo szybko. Ale jak cholesterol podskoczył, to wygoda ustąpiła miejsca rozumowi 
Fajnie smakują na cieście z mąką gryczaną. Ja tak lubię, chciałam powiedzieć . Nawet  kupiłam  sobie taką małą formę "jednoosobową "
01 marca 2021 22:46 / 1 osobie podoba się ten post
Gusia29

U mnie też w rodzinie te wszystkie tarty czy quiche są mile widziane i często goszczą :-). Wegetariańskie głównie, często robiłam na francuskim, zawsze miałam  w lodowce ,bo szybko. Ale jak cholesterol podskoczył, to wygoda ustąpiła miejsca rozumowi :oczko:
Fajnie smakują na cieście z mąką gryczaną. Ja tak lubię, chciałam powiedzieć . Nawet  kupiłam  sobie taką małą formę "jednoosobową ":lol1:

Ciasto francuskie raz , że jest tłuste, dwa jako półprodukt pewnie zawiera jakies konserwanty. Czasem w domu piekłam napoleonki, to robiłam sama-dawno to bylo ,jak dzieci byly małe. Sama nie jadłam, bo na widok ciasta napakowanego kremem żoladek mi do gardła podchodzi. Nie lubię i już. 
Ciasto do tarty na mące gryczanej czy orkiszowej jest dobre-robiłam.