Co dzisiaj gotujesz na obiad? 16

09 marca 2021 09:49 / 1 osobie podoba się ten post
Luke

Też mam z Edeki, na wagę. Myślałem również o oleju, czosnku i miodzie, plus sojowym oleju i przyprawach. 
Dzięki :super:

Czasami mają w ofercie gulasz z młodej jałówki, ja dodaję cebulę , czosnek , papryki trzy kolory , podlewam winem i woda . Przyprawy wg uznania. 
Mąka tak lub nie .
09 marca 2021 09:56 / 2 osobom podoba się ten post
Luke

Też mam z Edeki, na wagę. Myślałem również o oleju, czosnku i miodzie, plus sojowym oleju i przyprawach. 
Dzięki :super:

No nie wiem, ja miodu do gulaszu nigdy nie dodawałam. Tu muszą się już naprawdziwne gotowajki wypowiedzieć 
09 marca 2021 09:57 / 4 osobom podoba się ten post
A ja dzisiaj nie gotuję, odgrzewam wczorajsze klopsiki 
09 marca 2021 10:53 / 3 osobom podoba się ten post
Gusia29

A ja dzisiaj nie gotuję, odgrzewam wczorajsze klopsiki :-)

Przepis znalazłam, w domu zrobię.
Dziś będą naleśniki z wiśniami.
09 marca 2021 17:10 / 3 osobom podoba się ten post
Dziś jajka sadzone,, ziemniaki i kiszona (niemiecka) z marchewką, plus ugotowane marchewki razem z ziemniakami
Gulasz na jutro zamarynowałem, więc jutro się pochwalę, co i jak. 
09 marca 2021 18:07 / 2 osobom podoba się ten post
Luke

Dziś jajka sadzone,, ziemniaki i kiszona (niemiecka) z marchewką, plus ugotowane marchewki razem z ziemniakami:-)
Gulasz na jutro zamarynowałem, więc jutro się pochwalę, co i jak. 

Pochwal się-sama jestem ciekawa. Marynują ludzie jeszcze wołowine w occie i soku ogórków  kiszonych. W occie znam, robiłam Sauerbraten, ale drugiego sposobu nigdy nie probowalam.
10 marca 2021 13:32 / 3 osobom podoba się ten post
Dzisiaj szybkie i proste danie-ziemniaki tłuczone, posypane koperkiem, jajko sadzone, glazurowane baby marchewki ,jogurt z mango. Wiosną pachniało 
10 marca 2021 15:04 / 4 osobom podoba się ten post
Zupa z pora plus grzanki i mięsko
10 marca 2021 15:33 / 5 osobom podoba się ten post
Łosoś pieczony z pieczarkami i ryż do tego. Nie ukrywam, że cieszę się, że podopiecznemu przypadł do gustu, bo i mnie smakuje!
10 marca 2021 16:19 / 2 osobom podoba się ten post
Werska

Łosoś pieczony z pieczarkami i ryż do tego. Nie ukrywam, że cieszę się, że podopiecznemu przypadł do gustu, bo i mnie smakuje!

Nie robiłam jeszcze łososia w ten sposób? Jak robiłaś?
10 marca 2021 16:56 / 3 osobom podoba się ten post
Pytanie do biegłych w sztuce kulinarnej czy wrzucacie warzywa albo mięso już do wrzątku? Czy do zimnej wody?
Ja do wrzątku.
10 marca 2021 17:11 / 3 osobom podoba się ten post
dorotee

Pytanie do biegłych w sztuce kulinarnej:chaplin: czy wrzucacie warzywa albo mięso już do wrzątku? Czy do zimnej wody?
Ja do wrzątku.

Ja rzadko gotuję zupy na wywarze mięsnym. Przeważnie podsmażam warzywa z przyprawami i zalewam gorącym bulionem albo wrzątkiem. Jeśli już coś z mięsem, to zalewam je  zimną wodą, po zagotowaniu zdejmuję pianę, jeśli jest,  czy tam szumowiny  i dopiero dodaję warzywa i przyprawy. Ale czy jest to zgodne ze sztuką kulinarną? Nie wiem.
10 marca 2021 17:57 / 4 osobom podoba się ten post
Ja do zimnej wody. Ale wiele osób do wrzątku, wtedy nie ma praktycznie szumowin.
Dziś gulasz wołowy. Marynata spełniła swoje zadanie. Wyjąłem kawałki mięsa, osuszyłem, obsmażyłem. Resztę marynaty dodałem pod koniec gotowania gulasz. Na osobnej patelni usmażyłem paprykę, marchewkę, cebulę, czosnek. Łącznie gotowałem 1,5 godziny i było miękkie.
Do tego ogórek kiszony, ziemniaki i Spitzkohl z boczusiem i cebulką. Pierwszy raz to jedli, ech... A to takie smaczne, niemieckie. Wszyscy zadowoleni. 
10 marca 2021 19:31 / 2 osobom podoba się ten post
Gusia29

Ja rzadko gotuję zupy na wywarze mięsnym. Przeważnie podsmażam warzywa z przyprawami i zalewam gorącym bulionem albo wrzątkiem. Jeśli już coś z mięsem, to zalewam je  zimną wodą, po zagotowaniu zdejmuję pianę, jeśli jest,  czy tam szumowiny :oczko: i dopiero dodaję warzywa i przyprawy. Ale czy jest to zgodne ze sztuką kulinarną? Nie wiem.

Mnie uczono, że wywar na zupę obojętnie czy na warzywach czy na mięsie powinno się gotować zalewając to zimna woda i powolutku doprowadzić do gotowania. Ma tylko pyrkac, wtedy nie tworzą się szumowiny albo jak kto woli brzydki kozuszek. Gusiu najważniejsze jest, żeby danie  smakowało 
10 marca 2021 19:32 / 1 osobie podoba się ten post
dorotee

Pytanie do biegłych w sztuce kulinarnej:chaplin: czy wrzucacie warzywa albo mięso już do wrzątku? Czy do zimnej wody?
Ja do wrzątku.

Do zimnej wody