Co dzisiaj gotujesz na obiad? 16

07 marca 2021 13:24 / 2 osobom podoba się ten post
Wspomniane wcześniej schabowe, mizeria, ziemniaki z marchewką. Deser nadal prawie taki sam, jak przez cały tydzień-mus bananowo-jablowy z jogurtem, oprószone cynamonem. Dzisiaj więcej musu niż jogurtu. Zjedzone wszystko z apetytem,posprzątane i zmywarka już pracuje 
07 marca 2021 13:41 / 2 osobom podoba się ten post
Gusia29

Wspomniane wcześniej schabowe, mizeria, ziemniaki z marchewką. Deser nadal prawie taki sam, jak przez cały tydzień-mus bananowo-jablowy z jogurtem, oprószone cynamonem. Dzisiaj więcej musu niż jogurtu. Zjedzone wszystko z apetytem,posprzątane i zmywarka już pracuje 

Powiem Ci, że macie apetyt. Ja po takim schabowym z dodatkami deseru bym nie tknęłam bo to za dużo. Zresztą ostatnio nakładam sobie na mały talerzyk i nie zupełności wystarcza, a kupiłam sobie nowe ładne więc duże poszły w odstawkę. dopóki.moje kochanie ?nie przyjedzie. Ten to dopiero zjada porcje,  że czasami nasze dzieci się śmieją, że może lepiej mu podać na półmisku.ale jest i szczupły i bardzo wysoki. ( 195 cm) .   
07 marca 2021 13:53 / 4 osobom podoba się ten post
Dusia1978

Powiem Ci, że macie apetyt. Ja po takim schabowym z dodatkami deseru bym nie tknęłam bo to za dużo. Zresztą ostatnio nakładam sobie na mały talerzyk i nie zupełności wystarcza, a kupiłam sobie nowe ładne więc duże poszły w odstawkę. :-)dopóki.moje kochanie ?nie przyjedzie. Ten to dopiero zjada porcje,  że czasami nasze dzieci się śmieją, że może lepiej mu podać na półmisku.:smiech3:ale jest i szczupły i bardzo wysoki. ( 195 cm) .  :-) 

Dusiu, to na zdjęciu tak wygląda, że dużo. Wiesz jakie są te minuten schabowe w paczkach. Nieduże, a jak jeszcze okroisz wszystko tłuste dookoła (babcia nawet ze  schwardzwaldzkiej szynki tłuste odrzuca),to jeszcze mniejsze zostają. Po za tym, ja z kolei  lubię jeść na dużych talerzach, a te są trochę większe niż normalne, płaskie. Nie lubię, jak mam ciasno na talerzu i ciapie się jedno z drugim 
07 marca 2021 14:24 / 3 osobom podoba się ten post
Był dzisiaj gyros z ryżem i brzoskwiniami, do tego surówka z pora. 
08 marca 2021 11:32 / 6 osobom podoba się ten post
Dziś rosołek z dwóch udek  w małym  garnuszku  na 2 dni. Do tego makaron  i  mark-klosschen,  takie  szare kuleczki. Wczoraj podrzucili  mi sałatkę  z imienin  mamy zony syna,  Polki.  Cos na kształt  ziemniaczano-jarzynowej. Do tego smażę  dla każdego po sznycelku  z indyka w panierce. 
08 marca 2021 12:45 / 6 osobom podoba się ten post
Tak po chińsku trochę ryż , brokuły , indyk ? w kawałkach w sosie słodko - kwaśnym od wujka Bensa sałata .
08 marca 2021 14:03 / 6 osobom podoba się ten post
Zimniaki z koperkiem, jajko sadzone i szpinak z masełkiem 
08 marca 2021 14:46 / 6 osobom podoba się ten post
Dzisiaj schabowe, ziemniaki, sałatka. Dla mnie proste jedzenie, dla nich rarytas... w sensie smaku. Po raz kolejny nie mogli się nachwalić... Smakuje im bardzo. Córka i jej mąż, przyzwyczajeni do obiadów w pracy, na weekend jedzą albo spaghetti albo pizzę. Nie dziwię się, że  taki mój domowy obiad im smakuje. Przy okazji zamówią tłuczek do mięsa i do ziemniaków, bo takich sprzętów tu nie mają Śmieję się z sytuacji, ale nie z nich.
Później z pytaniem do Was się zwrócę
08 marca 2021 14:54 / 7 osobom podoba się ten post
Ja pierdziu, naprodukowałam się, ale chyba fotek za dużo chciałam wstawić, bo post najpierw nie chciał iść, a później sobie poszedł gdzieś w pin.u
Dzisiaj gotowałam według przepisu Tiny . Klopsiki ze  schabu, z warzywami, z makaronem, w sosie serowym, wszystko w jednym garnku, a właściwie na nowej, głębokiej patelni. 
Danie godne polecenia-dużo wychodzi, tanio, sysące, bardzo, hahaha kaloryczne, ale ja pitolę, jakie to smaczne!!!. A jak pachnie!. Najadłam się prawie samym probowaniem i nie mogłam się zapachem nazachwycać . Ciekawa jestem, czy przypomina to, co Tina gotowała.  Wiedziałam że dużo tego wyjdzie, to zaprosiłam siostrę pedepci na obiad, najadłyśmy się a i tak dla nas na jutro zostało!. A użyłam tylko 3 plastry schabu. Deser to nadal jogurt, dzisiaj z musem z ananasa, a że święto i w daniu głównym kalorii dużo, to pomyślałam, że jeszcze trochę nie zaszkodzi i posypałam startą, gorzką czekoladą. Święto to święto  
08 marca 2021 14:56 / 4 osobom podoba się ten post
Cd klopsików 
08 marca 2021 14:57 / 3 osobom podoba się ten post
A gdzie ten przepis jest, na te klopsiki???
08 marca 2021 14:59 / 4 osobom podoba się ten post
Werska

A gdzie ten przepis jest, na te klopsiki???

W "co dzisiaj gotujesz na obiad " z 2 marca 
Naprawdę łatwe a smakowite bardzo 
08 marca 2021 17:36 / 6 osobom podoba się ten post
Kurcze dziewczyny przy was to można normalnie popaść w kompleksy, Gesslerowa by sie nie powstydziła takich dań 
08 marca 2021 17:50 / 3 osobom podoba się ten post
mariakoc

Kurcze dziewczyny przy was to można normalnie popaść w kompleksy, Gesslerowa by sie nie powstydziła takich dań :-)

Hahaha Geslerowa to pewnie pierdyknęłaby tą nową patelnią, zagoniła mnie w kąt i płakałabym z żalu 
Nad patelnią oczywiście 
08 marca 2021 18:28 / 3 osobom podoba się ten post
Kika67

Zimniaki z koperkiem, jajko sadzone i szpinak z masełkiem :mniam:

Mogłabym  to jeść codziennie,  mniam 
Zastępczo kalafior .