Powitajki przy kawie 62

22 września 2020 10:46 / 5 osobom podoba się ten post
Dzień dobry Już od tygodnia w pracy, czyli na swoim przyklepanym umową miejscu. Pogoda póki co idealna. Nie za zimno,nie za gorąco. W sam raz na spacery. Przynajmniej dla mnie i babki. Dziadek marudzi czasem, bo mu się nie chce wyściubiać nosa, mimo sprzyjającej aury. Babkę jak zwykle to irytuje jego marudzenie i ostatnio rzuciła tekstem w stylu że, " gówno to i w puchu zmarznie". Tak czasem kobitka ma, ale dziadek potem jest grzeczny i nawet uwodzicielski 
Tak czekają mnie dwa miechy tutaj. W domu ogarnęlismy w końcu mieszkanko dla mamy. Raczej praktycznie i nowocześnie, lecz aby przełamać ten styl trochę - udało mi się kupić stary, holenderski dzban. Interesujący przedmiot- pękaty, uduchowiony, choć politura pozostawia trochę do życzenia, ale to nawet takie plastyczne beztalencie jak ja ,mogłam skorygować.
Już niedługo zacznie się sezon na pigwy. Masowo czekają na drzewach na amatorów. Niedługo będzie można zrywać- a zamierzam, bo kupiłam musztardę z tych owoców- jeszcze lepsza niż z fig. Można samemu zrobić, co też uczynić zamierzam. No i jadalne kasztany niedługo będą. Spróbuję zmałpowac od Mychy ( gdzie jesteś) i naleweczkę spróbuję zrobić.
Czekam z niecierpliwością na moją Jolę i na wspólne wypady.
Spokojnego wtorku życzę.
22 września 2020 10:50 / 1 osobie podoba się ten post
dorotee

Wczoraj wracatlysmy 
y  na świetle z komórki .

Jeżeli Cię to urządza, to rozejrzyj się gdzies za oswietleniem rowerowym USB. Bardzo praktyczna rzecz. Łatwo się montuje , i jedno ładowanie wystarcza na kilka dni. Jest światełko przednie, tylne- jeśli zakupisz sobie prywatnie, to Ci się na pewno przyda.
Latarkowych konstrukcji nie polecam- przepisy! I bezpieczeństwo.
22 września 2020 14:18 / 3 osobom podoba się ten post
tina 100%

Jeżeli Cię to urządza, to rozejrzyj się gdzies za oswietleniem rowerowym USB. Bardzo praktyczna rzecz. Łatwo się montuje , i jedno ładowanie wystarcza na kilka dni. Jest światełko przednie, tylne- jeśli zakupisz sobie prywatnie, to Ci się na pewno przyda.
Latarkowych konstrukcji nie polecam- przepisy! I bezpieczeństwo.

Dzięki , juZ kupiłam   , były w ofercie w Aldim , bez lampek nie mogłabym jeździć . Nie dość że mandat to prZede wszystkim niebezpiecznie . 
22 września 2020 16:40 / 6 osobom podoba się ten post
Witajcie , pogoda nadal dopisuje tak wiec trzeba korzystac ze swiezego powietrza .Milego dnia zycze i bezstresowej pracy
22 września 2020 20:55 / 2 osobom podoba się ten post
dorotee

Dzięki , juZ kupiłam   , były w ofercie w Aldim , bez lampek nie mogłabym jeździć . Nie dość że mandat to prZede wszystkim niebezpiecznie . 

Niech Ci dobrze służą. Są jeszcze takie światła tylne- też ładowane przez USB, które laserem wyznaczają margines koło roweru, aby kierowca widział dystans , na jaki mu wolno rowerzystę wyminąć. Dobry wynalazek, bo przecież nigdy nie wiadomo jaki pacan na drodze się pojawi.
23 września 2020 07:15 / 4 osobom podoba się ten post
Dzień dobry. Środa minie tydzień zginie.  i oby tak było. Dziś wolne więc wyruszam w teren. Wam życzę spokojnego i pogodnego dnia. 
23 września 2020 07:29 / 4 osobom podoba się ten post
Dzień dobry spokojnego dnia 
23 września 2020 07:33 / 3 osobom podoba się ten post
Dzień dobry. Jak wstałam, u pdp. już się światło paliło, to może zaraz przyjść na śniadanie. Tutaj jest różnie- przeważnie koło 8 przychodzi, ale czasem wcześniej lub później. Na razie nikt nie pomaga mu w toalecie i ubieraniu, choć to zajmuje dużo czasu. Podoba mi się takie podejście. Nie rozleniwia, a zmusza do działania, choć jest trudno. Myślę, że jak zacznie się z tym gubić- ma powoli postępującą demencję, to już pomoc będzie potrzebna. A na razie po prosu potrzebuje dużo czasu.
To czekam przy kawie i laptopie...
23 września 2020 07:54 / 6 osobom podoba się ten post
Witam i życzę słonecznego dnia 
Po obiadku  i kawka z koleżanką
 
23 września 2020 08:52 / 5 osobom podoba się ten post
Dzień dobry Opiekunkowo
23 września 2020 08:57 / 4 osobom podoba się ten post
Witam całe opiekunkowo w środowy poranek
 
23 września 2020 13:45 / 3 osobom podoba się ten post
Witam  opiekunkowo,   niefart chodzi za mną  krok w krok. Wczoraj córka wylądowała  w szpitalu,  na szczęście  skończyło się na strachu  i stresie. Zerwali z chłopakiem, bardzo to przeżywa,  ma 19 lat, piwrwsza miłość. Mój wyjazd  stanął pod znakiem zapytania,  ale jadę  29- dziś odsyłam  podpisaną  umowę.
Co tam bierzecie z Polski,  doradźcie . Ptasie mleczko dla dziadzi  i nie wiem może wezmę jakieś przyprawy  do gotowania  i kawę  dla siebie. Pozdrawiam  i życzę udanego miłego dnia.
23 września 2020 14:03 / 2 osobom podoba się ten post
W Niemczech raczej wszystko jest dostepne :)
23 września 2020 14:06 / 2 osobom podoba się ten post
Wiem, że dostępne  ale zauważyłam  że głupie przyprawy typu zioła prowansalskie  lub kminek są drogie  w porównaniu z  tymi u nas.  Cebula poszatkowana  mrożona  jest dostępna  nawet ?
23 września 2020 14:40 / 3 osobom podoba się ten post
Marilyn

Witam  opiekunkowo,   niefart chodzi za mną  krok w krok. Wczoraj córka wylądowała  w szpitalu,  na szczęście  skończyło się na strachu  i stresie. Zerwali z chłopakiem, bardzo to przeżywa,  ma 19 lat, piwrwsza miłość. Mój wyjazd  stanął pod znakiem zapytania,  ale jadę  29- dziś odsyłam  podpisaną  umowę.
Co tam bierzecie z Polski,  doradźcie . Ptasie mleczko dla dziadzi  i nie wiem może wezmę jakieś przyprawy  do gotowania  i kawę  dla siebie. Pozdrawiam  i życzę udanego miłego dnia.

Nie przesadzaj. Wszystko w DE mają. To ty masz być na ich wikcie
 Nie wchodź im w tyłek. Nie warto.