Jak minął dzień 11

29 kwietnia 2021 10:15 / 5 osobom podoba się ten post
Dostałam odpowiedź z firmy dotyczącą ubezpieczenia zdrowotnego. Wcześniej sprawdziłam, że w tamtym roku tak płacone były za mnie składki, że były dwie przerwy w opłacaniu, ale wszystko mieściło się w tych 30 dniach, gdzie jeszcze ubezpieczenie funkcjonuje.
Dziś dostałam odpowiedź, że weszła nowa ustawa i firmy musżą wyrejestrowywać te osoby, które skończyły zlecenie. I dlatego, jeśli jestem w domu dłuzej niż 30 dni to muszę pomyśleć o ubezpieczeniu. U mnie to nie problem, mąż mnie dopisze w pracy, potem wypisze...
Tak na moje oko to całkiem prawdopodobne, że coś kombinują, żeby mieć pod większą kontrolą umowy zlecenia i łatwiej zgarniać kasę z podatków.  Może nie od razu, ale nie wiem, czy to się tak nie skończy, że już nie będzie można używać tzw. diet do rozliczeń i branża, czyli opiekunki (bo nie sądzę, że firmy sobie coś odbiorą) dostaną po d...ie....
29 kwietnia 2021 14:38 / 7 osobom podoba się ten post
Halo, halo. Czy w DE 1 i 3 maj jest wolny..? Co by bez chleba nie zostać.. Rejon Nadrenia Północna Westfalia. A co tam chleb.  grunt, ze cała piwnica  oj będzie się działo. 
29 kwietnia 2021 14:42 / 4 osobom podoba się ten post
Dusia1978

Halo, halo. Czy w DE 1 i 3 maj jest wolny..? Co by bez chleba nie zostać.. Rejon Nadrenia Północna Westfalia. A co tam chleb. :oczko: grunt, ze cała piwnica :piwosze2::szampan::wino2: oj będzie się działo. :smiech3:

1 jest wolny.
29 kwietnia 2021 15:18 / 5 osobom podoba się ten post
Dusia1978

Halo, halo. Czy w DE 1 i 3 maj jest wolny..? Co by bez chleba nie zostać.. Rejon Nadrenia Północna Westfalia. A co tam chleb. :oczko: grunt, ze cała piwnica :piwosze2::szampan::wino2: oj będzie się działo. :smiech3:

Dusia1978  uczcij ten 1 maj jak nalezy
29 kwietnia 2021 15:29 / 5 osobom podoba się ten post
Clio

Dusia1978  uczcij ten 1 maj jak nalezy :dwa piwa::yahoo::upup::lol2:

Taki mam zamiar. 
29 kwietnia 2021 15:29 / 3 osobom podoba się ten post
dorotee

1 jest wolny.

Dziękuję. 
29 kwietnia 2021 15:31 / 3 osobom podoba się ten post
Clio

Dusia1978  uczcij ten 1 maj jak nalezy :dwa piwa::yahoo::upup::lol2:

I pewnie bez chleba i za  50 eur tygodniowo-oj Ty, oj Ty 
29 kwietnia 2021 15:46 / 3 osobom podoba się ten post
Werska

Dostałam odpowiedź z firmy dotyczącą ubezpieczenia zdrowotnego. Wcześniej sprawdziłam, że w tamtym roku tak płacone były za mnie składki, że były dwie przerwy w opłacaniu, ale wszystko mieściło się w tych 30 dniach, gdzie jeszcze ubezpieczenie funkcjonuje.
Dziś dostałam odpowiedź, że weszła nowa ustawa i firmy musżą wyrejestrowywać te osoby, które skończyły zlecenie. I dlatego, jeśli jestem w domu dłuzej niż 30 dni to muszę pomyśleć o ubezpieczeniu. U mnie to nie problem, mąż mnie dopisze w pracy, potem wypisze...
Tak na moje oko to całkiem prawdopodobne, że coś kombinują, żeby mieć pod większą kontrolą umowy zlecenia i łatwiej zgarniać kasę z podatków.  Może nie od razu, ale nie wiem, czy to się tak nie skończy, że już nie będzie można używać tzw. diet do rozliczeń i branża, czyli opiekunki (bo nie sądzę, że firmy sobie coś odbiorą) dostaną po d...ie....

Czyli nic nowego w tej kwestii...Czy to ma szansę w ogóle się zmienić?
29 kwietnia 2021 15:50 / 4 osobom podoba się ten post
tina 100%

Czyli nic nowego w tej kwestii...Czy to ma szansę w ogóle się zmienić?

Co do zmian na lepsze- wątpię. Ale ta cała historia to przypomnienie o tym, że trzeba zwracać uwagę na wiele rzeczy związanych z naszymi wyjazdami i pilnować wszystkiego... A tak chciałoby się zaufać firmie, że nas za rączkę poprowadzi, i się zaopiekuje
29 kwietnia 2021 15:57 / 4 osobom podoba się ten post
Werska

Co do zmian na lepsze- wątpię. Ale ta cała historia to przypomnienie o tym, że trzeba zwracać uwagę na wiele rzeczy związanych z naszymi wyjazdami i pilnować wszystkiego... A tak chciałoby się zaufać firmie, że nas za rączkę poprowadzi, i się zaopiekuje:-)

To naturalna potrzeba ludzka, aby móc komuś zaufać. Na tym bazują firmy chcące pozyskac np. opiekunkę czy klienta, politycy i inni twórcy reklam  I schlebiają też. Działa -bo działa  Tu trzeba mieć oczy naprawdę szeroko otwarte i znać swoje słabe i mocne strony.
01 maja 2021 21:11 / 7 osobom podoba się ten post
Mija czas w podróży... Drezno... i jak do tej pory żadnej kontroli. Miła jazda busem, sześć osób, wygodnie. Tu się pożegnam i do jutra. Spokojnej nocy Opiekunkowo
02 maja 2021 20:41 / 7 osobom podoba się ten post
Babcia już śpi od 19.30. Budzę ją o 8. Mycie w łóżku i w łazience, na toaletowym krzesełku. Czesanie, kremowanie, proste czynności. Potem śniadanie, przygotowane tabletki, witaminy. Potem przychodzi Pflege założyć pończochy, które zdejmuje wieczorem sam. Raz w tygodniu Pflege duszuje babcię. Babcia nosi pampersy, a jak chce coś większego, to woła, bardzo rzadko w nocy się zdarzało, więc nocki raczej spokojne. Syn kawaler do wzięcia , dwa razy odwiedza mamę, przywozi zamówione zakupy. Raz zastępuje mnie na 5 godzin, daje bilety na komunikację. Innym razem przychodzi gość z Diakonii i też mam 5 godzin pauzy na  wyprawę do miasta. Poza tym pauzy po dwie godziny, gdy babcia śpi po obiedzie. Spokojna, demencyjna, coś w rodzaju mojego poprzedniego dziadka... halo, halo... Żadnej agresji. Zapowiada się ciekawie, zobaczymy co dalej. Warunki fajne, chociaż małe M-3 w niskim bloku. Ale jest taras. Od jutra już działam, choć sam zacząłem od wyjazdu zmiennika o 15. I tak to ludkowie jest.
Aha, w podróży, za Ulm zatrzymało nas ZOLL. Ale wszystko w porządku. Nie pytali się o testy, tylko dwie torby pobieżnie skontrolowali. Jechało nas w tym momencie 5 osób, trzy opiekunki i dwóch nas opiekunów. I tak minął dzień. Fajny dzień. Zaraz idę spać, poplumkawszy się wcześniej 
 
02 maja 2021 21:18 / 4 osobom podoba się ten post
Dobranoc i powodzenia w nowym miejscu:?
02 maja 2021 21:26 / 5 osobom podoba się ten post
He ,he dzisiaj szkoliłam się w pewnej dziedzinie .W jakiej to na razie tajemnica bo chce zmienniczce niespodziankę zrobić 
Nawet mi to ładnie wychodzi tylko biały ręcznik jest mi potrzebny .No i nie wiedziałam ,że to takie proste .Poza tym dzień jak codzień.Szybko zleciał jak wszystkie inne dni tutaj .Jutro na zakupy trzeba pójść i popołudniu przychodzi fizjoterapeuta do mojej pdp .
Mogłoby wreszcie przestać padać ?
03 maja 2021 13:09 / 3 osobom podoba się ten post
Luke

Mija czas w podróży... Drezno... i jak do tej pory żadnej kontroli. Miła jazda busem, sześć osób, wygodnie. Tu się pożegnam i do jutra. Spokojnej nocy Opiekunkowo:dobranoc3:

Robiłeś test na covida ??