Jak minął dzień 11

28 maja 2021 19:37 / 6 osobom podoba się ten post
Pogoda piękna, cieplutko. Spacer po mieście udany. Pełno ludzi.
Otrzymałem praliny i troszkę eurasków, w zamian poczęstowałem ich Blaubeer Cheesecake. Zakupione w REWE we wtorek, produkt mrożony. Przed wyjściem wyjąłem, a syn dopilnował, żeby się odmroziło. Smakował im i to bardzo. Był zaskoczony, bo pierwszy raz opiekun w dniu święta swojego kupił  ciasto ze swoich geldów. Chciał mi nawet zapłacić... Dyplomatycznie odpowiedziałem.. ... von mir...
Tylko proszę nie mówić, że psuję sztelę 
Teraz babcia zasnęła, a ja jeszcze pomyję po kolacji, z suszarni przyniosę pranie i mam czas wolny.
 
28 maja 2021 20:43 / 5 osobom podoba się ten post
Trawę grabiłam .Zmęczona jestem więc pewnie dzisiaj szybko do łóżeczka myknę i mam nadzieję,że dobrze mi się będzie spało .Podobno ruch na świeżym powietrzu to samo zdrowie 
29 maja 2021 16:56 / 4 osobom podoba się ten post
Młody dzisiaj się narobił, bo posadził żywopłot. NIe planował tego robić sam, bo tutejszy pracownik i "pomagier" od wszystkiego miał w tamten poniedziałek. Pojechał z rodziną do Macedonii, załatwiać m.in. papiery dla swoich tutaj urodzonych dzieci. I nie przyjechał, nie dzwoni, telefonu nie odbiera. Młody jest bardziej wkurzony niż zaniepokojony i bardzo narzekał na południowe nacje- że są niesłowni i myślą tylko o dniu dzisiejszym. Że ma takie doświadczenia w szkole z rodzicami i uczniami. Ja pomyślałam, że coś się stało... Oby nie.
Dopadło mnie zniechęcenie. Tutaj jest naprawdę dobrze, ale już się chce do domu Ma być lepsza pogoda, muszę się trochę więcej ruszać, coś zadziałać, to będzie lepiej! Dobrze, że z bliskimi i przyjaciółmi można do woli pogadać- od razu się wtedy humor poprawia!
29 maja 2021 17:35 / 3 osobom podoba się ten post
Spacerek.. 1.5 godz. 
29 maja 2021 17:42 / 2 osobom podoba się ten post
Damessa

Spacerek.. 1.5 godz. 

Pięknie ale jakoś pustawo .W De podobno hotele są już otwarte od 20 maja ?
29 maja 2021 17:44 / 3 osobom podoba się ten post
Kika67

Pięknie ale jakoś pustawo .W De podobno hotele są już otwarte od 20 maja ?

Tłok wielki, to ujęcie  z boku...Ludzi  masa , kolejki przy lodziarni..na super! 
29 maja 2021 17:55 / 4 osobom podoba się ten post
Damessa

Tłok wielki, to ujęcie  z boku...Ludzi  masa , kolejki przy lodziarni..na super! 

Taką ciekawostka...STARGARD...
30 maja 2021 19:29 / 4 osobom podoba się ten post
I się okazało, że młody miał rację. Pracownik "od wszystkiego" (ale na etacie, bo częściowo w firmie, częściowo wokół domu robi), który pojechał do Macedonii na dwa tygodnie, a już 3 minęły bez znaku życia- się odezwał. Wraca. I komentarze, że ci południowcy to nie przywiązują wagi do terminów i są nierzetelni- znalazły potwierdzenie.
A swoją drogą facet jest niepoważny. Ma dobrą pracę. Kręci się to tu, to tam. Godzin pracy nikt mu nie sprawdza, bo ma nienormowane. I nie dać znać, że chce przedłużyć pobyt o tydzień??? Nikt mu tego nie broni, ale daj znać, człowieku!
Gorąco, miło, spacer i czas na ławce gdzieś w środku pola zieleni, z końmi w tle- miło. Ale chcę trochę kondycji rowerowej nabrać i chyb pojeżdżę trochę przed siebie- godzina w jedną stronę, godzina w drugą. Może drogę do takiej fajnej miejscowości z młynem rozpoznam. A jak nie, to się trochę pokręcę i nawigacja mnie z powrotem ściągnie Chyba sobie taki na rower zaczep do telefonu kupię, bo wyciąganie z plecaka i sprawdzanie trasy jest irytujące...
31 maja 2021 17:32 / 6 osobom podoba się ten post
Moja wycieczka dzisiaj...
 

 
Po 13ej wyjechałem autobusem, a z powrotem 3,5 km piechotką. Piechotką dlatego, że autobus, którym chciałem wracać, kursuje tylko w dni nauki szkolnej. A tu teraz akurat są ferie szkolne. Syn nie ma roweru, ale od czego jest miła sąsiadka z góry... Załatwiła mi rower od jakiejś znajomej. Będę mógł korzystać, kiedy tylko zechcę. A jest gdzie jeździć. O dziwo, trasy płaskie. Mieszkam bowiem w kotlinie wśród gór Szwarcwaldu. 
Celem mojej wycieczki było urocze miasteczko Kirchzarten. Notabene, tu gdzie przebywam. Tylko że do centrum mam 3,5 km, a za blokiem zaczyna się administracyjnie Freiburg. Więc łatwiej mi się dostać tam, niż do mojego miasteczka. 
31 maja 2021 18:19 / 3 osobom podoba się ten post
Luke

Moja wycieczka dzisiaj...
 

 
Po 13ej wyjechałem autobusem, a z powrotem 3,5 km piechotką. Piechotką dlatego, że autobus, którym chciałem wracać, kursuje tylko w dni nauki szkolnej. A tu teraz akurat są ferie szkolne. Syn nie ma roweru, ale od czego jest miła sąsiadka z góry... Załatwiła mi rower :jazda na rowerze: od jakiejś znajomej. Będę mógł korzystać, kiedy tylko zechcę. A jest gdzie jeździć. O dziwo, trasy płaskie. Mieszkam bowiem w kotlinie wśród gór Szwarcwaldu. 
Celem mojej wycieczki było urocze miasteczko Kirchzarten. Notabene, tu gdzie przebywam. Tylko że do centrum mam 3,5 km, a za blokiem zaczyna się administracyjnie Freiburg. Więc łatwiej mi się dostać tam, niż do mojego miasteczka. 

Masz super! Pracowałam w fajnych miejscach, gdzie było gdzie pospacerować. Ale tutaj nic ciekawego nie ma. Rowerem ewentualnie, ale to tylko w sobotę, jak mam dłuższą przerwę.
01 czerwca 2021 20:16 / 3 osobom podoba się ten post
Dzień spokojny, bardzo ciepły, nawet 26 stopni było. Ale od jutra ma być i grad i sztormowa pogoda, tak przez trzy dni, wg informacji syna babci. Zobaczymy.
 
01 czerwca 2021 20:23 / 1 osobie podoba się ten post
Luke

Dzień spokojny, bardzo ciepły, nawet 26 stopni było. Ale od jutra ma być i grad i sztormowa pogoda, tak przez trzy dni, wg informacji syna babci. Zobaczymy.
 

Pływać chyba nie masz zamiaru ????
 
01 czerwca 2021 21:31 / 2 osobom podoba się ten post
Luke

Moja wycieczka dzisiaj...
 

 
Po 13ej wyjechałem autobusem, a z powrotem 3,5 km piechotką. Piechotką dlatego, że autobus, którym chciałem wracać, kursuje tylko w dni nauki szkolnej. A tu teraz akurat są ferie szkolne. Syn nie ma roweru, ale od czego jest miła sąsiadka z góry... Załatwiła mi rower :jazda na rowerze: od jakiejś znajomej. Będę mógł korzystać, kiedy tylko zechcę. A jest gdzie jeździć. O dziwo, trasy płaskie. Mieszkam bowiem w kotlinie wśród gór Szwarcwaldu. 
Celem mojej wycieczki było urocze miasteczko Kirchzarten. Notabene, tu gdzie przebywam. Tylko że do centrum mam 3,5 km, a za blokiem zaczyna się administracyjnie Freiburg. Więc łatwiej mi się dostać tam, niż do mojego miasteczka. 

Ładna okilica .Lubię takie klimaty .Tęsknie za wioskami pod Stuttgartem .Na 100% jeszcze wrócę w tamte okolice 
01 czerwca 2021 21:52 / 1 osobie podoba się ten post
Kika67

Ładna okilica .Lubię takie klimaty .Tęsknie za wioskami pod Stuttgartem .Na 100% jeszcze wrócę w tamte okolice :-)

02 czerwca 2021 13:04 / 2 osobom podoba się ten post
Podopieczny "wysłał" mnie do miejscowości obok, żeby mu okulary naprawić. Leciałam jak na skrzydłach, bo już można wejść do sklepu ze starociami bez testu! Okularów nie naprawiłam, ale nie wróciłam z pustym plecakiem Dwie filiżanki do mokki kupiłam, jedna francuskie Limoges, druga kobaltowa- do kolekcji, mały obrazek w metalowej oprawce i sztućce z drewnianymi trzonkami, nad którymi się długo zastanawiałam, ale jednak wzięłam...
To już można będzie wyruszyć do Kempen, Viersen, albo i dalej... Oby pogoda dopisała!!!!