Jak minął dzień 11

14 czerwca 2021 19:08 / 4 osobom podoba się ten post
Roxi

Kochani,mam pytanie...Może głupie ale jestem po prostu ciekawa Waszych opinii...Jak zapatrujecie się na upominki czy pieniądze od PDP czy rodziny...?Zdaje sobie sprawę,że są domy gdzie to jest w zwyczaju a są takie,że nie....Ja właśnie dostałam pieniądze i powiem szczerze,że trochę nie komfortowo się czuje.....A może nie powinnam się przejmować dodatkowym bonusem?

To zależy. Od podopiecznych brać prezentów nie należy, bo często są demencyjni, lub z powodu wieku emocjonalnie niestabilni czy zależni. Chyba , że są bardzo i całkiem na chodzie i umyslowo sprawni :)
A rodziny podopiecznych jeżeli doceniają pracę konkretnej opiekunki, to zawsze starają się jakoś jej to okazać. Na tyle na ile ich stać, ale nigdy to nie jest prezent wybrakowany , dany na odczepnego jak jaki przeterminowany krem czy coś w tym stylu. Tego lepiej nie brać, bo można się nieźle urządzić...
14 czerwca 2021 19:33 / 2 osobom podoba się ten post
tina 100%

To zależy. Od podopiecznych brać prezentów nie należy, bo często są demencyjni, lub z powodu wieku emocjonalnie niestabilni czy zależni. Chyba , że są bardzo i całkiem na chodzie i umyslowo sprawni :)
A rodziny podopiecznych jeżeli doceniają pracę konkretnej opiekunki, to zawsze starają się jakoś jej to okazać. Na tyle na ile ich stać, ale nigdy to nie jest prezent wybrakowany , dany na odczepnego jak jaki przeterminowany krem czy coś w tym stylu. Tego lepiej nie brać, bo można się nieźle urządzić...

Moja nie ma demencji,jest sprawna umysłowo...?
14 czerwca 2021 19:35 / 2 osobom podoba się ten post
Kika67

Tak jak napisałaś ,jedni dają ,inni nie .Dla mnie prezent od pdp jest pewnego rodzaju wyróżnieniem .Może być ,ale nie musi .Jak dobrze mi się pracuje na danym miejscu to już jest dla mnie nagroda .Wolę mieć fajnego pdp i nie dostać nic dodatkowo niž jakiegoś upierdliwca co dorzuci parę euro w podarku  .Zawsze biorę i ładnie dziękuję ,ale pierwszy raz jak dostałam prezent i pieniądze to trochę się krygowałam bo to był mój pierwszy wyjazd do opieki .

Masz rację Kika ,najważniejsza jest atmosfera ! Bo jak tego nie ma to żadne prezenty tego nie wynagrodzą!
14 czerwca 2021 19:37 / 4 osobom podoba się ten post
Damessa

No proszę  Cię.....:-) Przeważnie  dostajemy  bonusiki i bardzo  dziękujemy...Ja jeszcze nie dostałam  a już  a konto zakupy  w perfumerii poczyniłam. Tak zawszę  się  nagradzam..:-)Brać  bez  mrugnięcia  okiem..
:smiech3:

Dlatego wzięłam ale.....oko mi mrugnelo nie raz i nie dwa???Człowiek czuje się skrępowany mimo wszystko...
14 czerwca 2021 19:42 / 3 osobom podoba się ten post
Roxi

Dlatego wzięłam ale.....oko mi mrugnelo nie raz i nie dwa???Człowiek czuje się skrępowany mimo wszystko...

A jak gotówkę dostawałem, to, zostawiałem na następny wyjazd, by mieć zawsze gotówkę przy sobie ?
14 czerwca 2021 19:42 / 2 osobom podoba się ten post
Roxi

Moja nie ma demencji,jest sprawna umysłowo...?

To wszystko jasne. Podopieczna Cię docenia. Jesli jeszcze należy do wynagradzających za byle drobiazg-to weź. Napiszę więcej, że może być babci przykro jeśli odmówisz.
14 czerwca 2021 19:44 / 1 osobie podoba się ten post
Roxi

Dlatego wzięłam ale.....oko mi mrugnelo nie raz i nie dwa???Człowiek czuje się skrępowany mimo wszystko...

Oho...Skrępowanie bywa wprost proporcjonalne do wartości prezentu...:)
14 czerwca 2021 19:45
tina 100%

To wszystko jasne. Podopieczna Cię docenia. Jesli jeszcze należy do wynagradzających za byle drobiazg-to weź. Napiszę więcej, że może być babci przykro jeśli odmówisz.

Cytuje samą siebie :) "Nie należy " miało być :)
14 czerwca 2021 19:54 / 2 osobom podoba się ten post
Luke

A jak gotówkę dostawałem, to, zostawiałem na następny wyjazd, by mieć zawsze gotówkę przy sobie ?

Luke,to jest bardzo dobry pomysł!
14 czerwca 2021 20:21 / 4 osobom podoba się ten post
Roxi

Luke,to jest bardzo dobry pomysł!

I masz na jakieś zakupy ciuchowe czy kosmetyki, na przykład, na następnej szteli. Nie musisz wybierać z konta... No... chyba że duuuuże zakupy zrobisz ? to wówczas pogadasz z kartą przy bankomacie 
 

 
15 czerwca 2021 18:09 / 2 osobom podoba się ten post
balkon i tak dzisiaj mija dzień... 
Syn napisał mi dziś, że jeszcze dziś i  jutro mam FREI i mogę dalej zwiedzać 
Jest tak zakręcony, że zapomniał się spytać, czy aby głodem nie przymieram
Wydałem ogólnie 7 euro, chleb, pomidory, wędlina, ser... Reszta jest w domu. Na kartce mu napiszę, żadnych paragonów nie zbieram. Jak dobrze mieć pieniądze  
A teraz mecz... O 21 Niemcy grają, więc czas mija... 
15 czerwca 2021 20:04 / 1 osobie podoba się ten post
Węgry -Portugalia  0:3 
Bardzo ładny mecz i ???dla obu drużyn 
16 czerwca 2021 18:26 / 4 osobom podoba się ten post
Uff...Ludziska na basenach, a ja dziś trzy godziny . Akurat od razu w mieście odczytałem sms od syna. A basen mały to mam w wannie ?.
Babcia jutro będzie już w domu... Powoli kończy się moja laba. Chociaż nie narzekalem na brak czasu.
Syn jest taki źle zorganizowany, ech... 
I Pflege dziś już przyszło sztrumpfy zakładać, i fizjo też... Qrcze, tak ciężko powiadomić ich o tym, że z chwilą otrzymania info od lekarza w szpitalu o terminie powrotu mamy do domu, zadzwonię i poinformuję o tym zainteresowanych... Czy wszyscy starzy kawalerowie tak mają? ?
A teraz mecz, potem drugi i czas do łóżka.
Ale jeszcze czas
16 czerwca 2021 18:28 / 1 osobie podoba się ten post
Luke

Uff...Ludziska na basenach, a ja dziś trzy godziny :jazda na rowerze:. Akurat od razu w mieście odczytałem sms od syna. A basen mały to mam w wannie ?.
Babcia jutro będzie już w domu... Powoli kończy się moja laba. Chociaż nie narzekalem na brak czasu.
Syn jest taki źle zorganizowany, ech... 
I Pflege dziś już przyszło sztrumpfy zakładać, i fizjo też... Qrcze, tak ciężko powiadomić ich o tym, że z chwilą otrzymania info od lekarza w szpitalu o terminie powrotu mamy do domu, zadzwonię i poinformuję o tym zainteresowanych... Czy wszyscy starzy kawalerowie tak mają? ?
A teraz mecz, potem drugi i czas do łóżka.
Ale jeszcze czas:-)

Nie wiem ,nie jestem starym kawalerem 
16 czerwca 2021 19:20 / 3 osobom podoba się ten post
Kika67

Nie wiem ,nie jestem starym kawalerem :smiech3:

A nie znasz ? jakichś starych kawalerów, co by zasięgnąć języka?