Powitajki przy kawie 65

11 kwietnia 2021 08:09 / 5 osobom podoba się ten post
Werska

Dzień dobry wszystkim po drugiej stronie mocy!
Damessa pisze- "ta ostatnia niedziela", a  u mnie niedziela pierwsza:-)
Weszłam "w stare kapcie" i jest dobrze. Ale jest zmiana- młody posprzątał w szafkach kuchennych, trochę niepotrzebnych rzeczy się pozbył, trochę poprzekładał, ale jest teraz wygodniej. Tutaj gospodyną nie jest opiekunka, tylko partner pdp. Zauważyłam już dawno, że jak wchodzę w te jego "gospośkowe" kompetencje, to mu to uwiera:-) To się cieszę, że jest teraz wygodniej. Zobaczę, co jeszcze pozmieniał. Są nowe meble na odnowionym tarasie, to będzie można sobie tam posiedzieć, patrząc na drzewa i rybki, jak tylko słońce zabłyśnie. A że teraz mam nowszy laptop, który można odłączyć od kabla (stary nie działał, jak obok nie było kontaktu z prądem), to już się cieszę na spokojne chwile w pięknych okolicznościach przyrody z laptopem na kolanach:-)
 
Pozdrawiam wszystkich przy kawie!

O i ja mam nowy sprzęt. Wprawdzie tablet Apple bo laptop za duży i jednak czasami mi nie pasował do walizki a kupiłam sobie tablecie 10" I na moje potrzeby starczy mi. Laptop zostawiam w domu na użytek domowy. Ale teraz znowu trzeba wszystko trzeba pozamykać i w drogę. Na 2 miechy dom sam zostaje. Jeden kłopot z głowy dla sąsiada lub teścia bo musieliśmy uśpić naszego 18 letniego osobę już nic nie dało się zrobić.  Tak będzie lepiej bo już nie jadł, nie spacerował i często miał biegunki z niczego. 
11 kwietnia 2021 08:12 / 2 osobom podoba się ten post
Werska

Dusia, szerokiej drogi!
Podobnie "turnus" zaczynamy:-)

11 kwietnia 2021 10:15 / 7 osobom podoba się ten post
Dzień dobry spokojnej niedzieli życzę nam wszystkim 
11 kwietnia 2021 10:20 / 7 osobom podoba się ten post
Dzień dobry Opiekunkowo u mnie  za oknem. Miłej niedzieli.
11 kwietnia 2021 10:23 / 4 osobom podoba się ten post
Werska

Dzień dobry wszystkim po drugiej stronie mocy!
Damessa pisze- "ta ostatnia niedziela", a  u mnie niedziela pierwsza:-)
Weszłam "w stare kapcie" i jest dobrze. Ale jest zmiana- młody posprzątał w szafkach kuchennych, trochę niepotrzebnych rzeczy się pozbył, trochę poprzekładał, ale jest teraz wygodniej. Tutaj gospodyną nie jest opiekunka, tylko partner pdp. Zauważyłam już dawno, że jak wchodzę w te jego "gospośkowe" kompetencje, to mu to uwiera:-) To się cieszę, że jest teraz wygodniej. Zobaczę, co jeszcze pozmieniał. Są nowe meble na odnowionym tarasie, to będzie można sobie tam posiedzieć, patrząc na drzewa i rybki, jak tylko słońce zabłyśnie. A że teraz mam nowszy laptop, który można odłączyć od kabla (stary nie działał, jak obok nie było kontaktu z prądem), to już się cieszę na spokojne chwile w pięknych okolicznościach przyrody z laptopem na kolanach:-)
 
Pozdrawiam wszystkich przy kawie!

Aj tam Werska. Niech się wykazuje młody. Ty pochwal, bo jeszcze focha strzeli i będziesz musiała mu róże kupować 
I dzien dobry wszystkim 
11 kwietnia 2021 11:39 / 5 osobom podoba się ten post
tina 100%

Aj tam Werska. Niech się wykazuje młody. Ty pochwal, bo jeszcze focha strzeli i będziesz musiała mu róże kupować :lol2:
I dzien dobry wszystkim :-)

Toż przecież chwaliłam! Mówiłam, jak ładnie teraz, i jak dużo roboty miał Wyraźnie tego potrzebował Ale rzeczywiscie ładnie jest na tym taraso- pomoście. I jak powywalał w szafkach parę rzeczy, to też wygodniej.
11 kwietnia 2021 12:17 / 3 osobom podoba się ten post
Werska

Toż przecież chwaliłam! Mówiłam, jak ładnie teraz, i jak dużo roboty miał:-) Wyraźnie tego potrzebował:-) Ale rzeczywiscie ładnie jest na tym taraso- pomoście. I jak powywalał w szafkach parę rzeczy, to też wygodniej.

Na tarasie sobie teraz wygodnie siądziesz-kosteczki powygrzewasz, naładujesz baterie- słoneczne chyba  Dobrze piszę? 
11 kwietnia 2021 12:47 / 2 osobom podoba się ten post
Werska

Toż przecież chwaliłam! Mówiłam, jak ładnie teraz, i jak dużo roboty miał:-) Wyraźnie tego potrzebował:-) Ale rzeczywiscie ładnie jest na tym taraso- pomoście. I jak powywalał w szafkach parę rzeczy, to też wygodniej.

A mieli zmieniać agencje bo pisałaś, że twój u nich pobyt jest pod znakiem zapytania. 
11 kwietnia 2021 19:06 / 4 osobom podoba się ten post
Dusia1978

A mieli zmieniać agencje bo pisałaś, że twój u nich pobyt jest pod znakiem zapytania. 

Zadzwonili do niemieckiego koordynatora, żeby mi zaproponował inną agencję. I z przedstawicielką tej innej firmy rozmawiałam. Powiedziałam, ze w umowie mam zapis, ze nie mogę w tym samym miejscu pracować z kimś innym. Powtórzyłam to młodemu. No i zostaję na razie. Co będzie dalej- nie wiem. Bo nie przyjadę z powrotem w połowie sierpnia. Chcę we wrześniu do pracy wyruszyć. Ale mam już pomysł jak to zrobić, żeby pasowało im, mi i koleżance tutejszej (która chce na krótko w międzyczasie gdzieś wskoczyć).
To na razie jestem do początku lipca, a potem zobaczymy
11 kwietnia 2021 19:13 / 4 osobom podoba się ten post
tina 100%

Na tarasie sobie teraz wygodnie siądziesz-kosteczki powygrzewasz, naładujesz baterie- słoneczne chyba :-) Dobrze piszę? :lol2:

Jak się dziś okazało nie tylko naładować baterie, ale i ogrzać mogę Nad kącikiem z kanapą, stolikiem i krzesłami jest ciepły nawiew, który można sobie włączyć. Panowie nie żałują tu sobie wygód
Będzie jeszcze zmieniana markiza, bo jak sąsiad drzewa wyciął, to słońce pod tą starą przemyka i za bardzo ogrzewa łysinę podopiecznego A tak poważnie, to jest stara i za krótka. To będą robić nową nad całym tym tarasem. Kilka pewnie będzie. I nie sądzę, żeby to były takie ręcznie opuszczane. To do przycisków od wodospadów, oświetlenia w ogrodzie i wodzie, nawiewu, i jeszcze paru innych kolejny dojdzie....
11 kwietnia 2021 19:41 / 3 osobom podoba się ten post
Werska

Jak się dziś okazało nie tylko naładować baterie, ale i ogrzać mogę:-) Nad kącikiem z kanapą, stolikiem i krzesłami jest ciepły nawiew, który można sobie włączyć. Panowie nie żałują tu sobie wygód:-)
Będzie jeszcze zmieniana markiza, bo jak sąsiad drzewa wyciął, to słońce pod tą starą przemyka i za bardzo ogrzewa łysinę podopiecznego:-) A tak poważnie, to jest stara i za krótka. To będą robić nową nad całym tym tarasem. Kilka pewnie będzie. I nie sądzę, żeby to były takie ręcznie opuszczane. To do przycisków od wodospadów, oświetlenia w ogrodzie i wodzie, nawiewu, i jeszcze paru innych kolejny dojdzie....

Jak ich stać i jest komu w domu się tym zająć-to niech sobie dogadzają.
Tutaj jest na tarasie taki panel ogrzewający, ale nie nawiew. Działa na zasadzie promieniowania. Mozna w chłodne dni siedziec i nie zmarznąć. Zimą jednak nie próbowałam 
11 kwietnia 2021 19:42 / 3 osobom podoba się ten post
Werska

Zadzwonili do niemieckiego koordynatora, żeby mi zaproponował inną agencję. I z przedstawicielką tej innej firmy rozmawiałam. Powiedziałam, ze w umowie mam zapis, ze nie mogę w tym samym miejscu pracować z kimś innym. Powtórzyłam to młodemu. No i zostaję na razie. Co będzie dalej- nie wiem. Bo nie przyjadę z powrotem w połowie sierpnia. Chcę we wrześniu do pracy wyruszyć. Ale mam już pomysł jak to zrobić, żeby pasowało im, mi i koleżance tutejszej (która chce na krótko w międzyczasie gdzieś wskoczyć).
To na razie jestem do początku lipca, a potem zobaczymy:-)

Coś agencja powinna Ci cyknąć za to, że klienta zatrzymałaś  Własciwie czemu nie?
11 kwietnia 2021 23:22 / 4 osobom podoba się ten post
tina 100%

Coś agencja powinna Ci cyknąć za to, że klienta zatrzymałaś :-) Własciwie czemu nie?

Na razie delikatnie usiłowałam agencji dać do zrozumienia, że oni czują się "niedoopiekowani", ale padła odpowiedź, że oni przecież rozmawiają z niemieckim koordynatorem. Na to ja, że chcieliby od nich też mieć wiadomości. O tym, że koordynator chciał inną agencję wtrynić- nie powiem. Oni są źle do mojej firmy nastawieni, i nie jestem pewna, czy to przypadkiem nie wina koordynatora tutejszego. Nie będę nic mówić, bo jak zaczną jakieś komentarze na ten temat robić, to sądzę, że na dobre im nie wyjdzie. A co za tym idzie, i mnie. Nie muszę koniecznie pracować z tą firmą, Ale jeśli chcę na razie w to samo miejsce wracać, to tylko z nimi- w umowie mam zakaz pracy tutaj bez nich przez rok. I wiem, że niektóre z punków naszych umów mają zapisy, które można w sądzie utrącić, ale nie zamierzam tego sprawdzać
Dobra myśl, ale na razie jednak nie
12 kwietnia 2021 05:44 / 4 osobom podoba się ten post
Witam poniedziałkowo i zaczynamy kolejny tydzień na emigracji zarobkowej.Wczoraj seniorka dała mam trochę popalić,a przed 21a zadzwoniła na babyphonea.Nic nie dały tłumaczenia,że to czas na spanie,nawet machnęłam Jej budzikiem przed oczami.W końcu stwierdziła,że musi na toaletę no i zafundowała mam kolejny transfer.Jeszcze oponowalam tłumacząc,że ma robić w pampersa ale ona chciała i tak postawić na swoim.Dzisiaj jej drugie szczepienie, już mam stracha co będzie potem.Nic to,trzeba będzie jakoś to przeżyć.Spokojnego poniedziałku i całego tygodnia?☕?
12 kwietnia 2021 06:10 / 4 osobom podoba się ten post
Witam poniedziałkowo - zaczynamy bowy tydzień
Niedziela minęła bez niespodzianek, trochę sobie stópki dopieściłam.
Wycieczkę rowerową po okolicy zaliczyłam i spotkałam fiołki pachnące
Miłego dnia i całego tygodnia wszystkim