Karta EKUZ i druk A1 dla opiekunki

06 czerwca 2012 00:04
gosia35 said:
idac do lekarza musisz w recepcji okazac te karte wtedy nie placisz,ale gdy firma dosyla ci karte bog wie ile czasu to musisz liczyc sie z tym ze bedziesz musiala zaplacic za wizyte a potem z naszym NFZ walczyc o pieniadze.ja mialam taka sytuacje ale powiedzialam w firmie prosze mi pieniadze oddac i ubiegac sie samaemu o zwrot kosztow z NFZ:

Gosia, i jaka byla reakcja Twojej firmy???? Załatwili Ci to czy jak sie sprawa skońćzyła??? Ciekawa jestem jak do tego podeszli... Chociaż szczerze mówiąc, to chyba my jako ubezpiecozne musimy ewentualnie w tym NFZcie same walczyć... w razie gdyby faktycznie była taka sytuacja o której piszesz. To Ty podlegasz ubezpieczeniu, a nie firma. Więc oni chyba nic nie wskórają... A to, ze wyrobienie EKUZ tyle trwa, to chyba nie ich wina, co? Durne urzedy nasze w Polsce tak wlasnie pracuja... Chore to....... Ale chyba najwazniejsze, ze jest sie ubezpieczonym od poczatku wyjazdu.Hmmmm... a jesli sie dostanie ten rachunekto trzeba go odrazu zaplacic? Czy jest tam jakis okreslony czas na uregulowanie kwoty? Jezeli jest cos takiego, to moze w tym czasie warto ewentualnie zwrocic sie do firmy o jakies 'przyspieszenie' wydania tej karty. O ile to w ogole mozliwe.............
06 czerwca 2012 22:55
Ewka_62 rodzina u ktorej bylam przejela pozniej ode mnie sprawe a firma zeby nie stracic klienta i sie jemu nie narazac zrobila tak jak ja chcialam .sluchaj Ewka w moim NFZ ROBIA KARTE OD REKI a ja czekalam az pani z agentury bedzie wysylala rachunek rodzinie i przy okazji do koperty wrzuci moja karte.MIESIAC : TERAZ HISTORIA SIE POWTARZA jestem trzeci tydzien i nie mam karty....i co teraz liczyc na to ze nie zachorujesz,nie rozboli cie zab itd
07 czerwca 2012 17:38
gosia35 -EKUZ turystyczny rzeczywiscie dostajesz od reki ale na pracowniczą kartę EKUZ , z tego co się orientuję to się niestety czeka -firma występuje do NFZ na podstawie druku A1,cała procedura trwa od 2-3 tygodni.Natomiast jesli sie do pracy jedzie prywatnie tzn nie na czarno tyko na podstawie umowy z rodzina bezpośrednio to sie też wniosek wypełnia i czeka ok 3 tyg.Przynajmniej w zachodniopomorskim NFZ tak to działa.
07 czerwca 2012 18:59
kasia63 said:
gosia35 -EKUZ turystyczny rzeczywiscie dostajesz od reki ale na pracowniczą kartę EKUZ , z tego co się orientuję to się niestety czeka -firma występuje do NFZ na podstawie druku A1,cała procedura trwa od 2-3 tygodni.Natomiast jesli sie do pracy jedzie prywatnie tzn nie na czarno tyko na podstawie umowy z rodzina bezpośrednio to sie też wniosek wypełnia i czeka ok 3 tyg.Przynajmniej w zachodniopomorskim NFZ tak to działa.

Dokładnie tak jest jak pisze Kasia... :) Nie możesz dostać karty EKUZ pracowniczej od ręki, nie ma takiej możliwości. Poza tym o kartę pracowniczą wystąpić może tylko i wyłącznie pracodawca. (w dodatku tak jak Kasia pisze, tylko na podstawie A1 - na któą też niestety trochę trzeba zaczekać...)  Więc z jakiej racji mogliby w urzędzie dać Ci taką kartę od ręki, hmm? To tak nie działa niestety... :) Natomiast jeśli chcesz kartę tylko i wyłącznie turystyczną, to owszem, owszem -od ręki bez problemu Ci ją wyrobią. Szybko i bezboleśnie ;)
05 listopada 2012 10:37
ja kartę A1 dostję grubo po przyjeździe do domu i wtedy nie ma sensu już się starać o EKUZ, na stelli jesyem ok 3 miesięcy ,i całe szczęście nie musiałam kożystać jeszcze z pomocy medycznej e DE,mój ZUS ma czas i nic na to nie poradze



05 listopada 2012 10:53
Ja karte EKUZ zalatwilam sobie sama,turystyczna,bo jak mam jechac do De i nic takiego przy sobie nie miec.Jak przed wyjazdem rozmawialam z pania X z firmy na w/w temat,to mi pani tak poradzila,bo odrazu mi powiedziala,ze to bedzie trwalo za nim ta karte pracownicza mi dosla do DE.Tak wiec uczynilam,bo nie daj Boze cos sie wydarzy,a tak na margonesie mam prywatne ubezpieczenie na wszystkie kraje swiata. Moze to dziwnie wygladac,ale jak ma sie potem szarpac z NFZ; to ja wole byc przezorna.Tfu,tfu jakby sie cos stalo to dam karte EKUZ ktora obecnie posiadam(TURYSTYCZNA) skontaktuje sie z firma i niech to sobie wyjasniaja.
10 grudnia 2012 07:22
Czy karte firma sama dosyla, czy trzeba sie upomniec ? Mam profilaktycznie jej zarzadac, czy jak zachoruje? Czy jest wazna terminowo, czy tez mozna z niej korzystac przy kolejnym wyjezdzie?
10 grudnia 2012 08:15
tak firma dośle ci karte ale póżniej.ja dostałam po 35 dniach po podpisaniu umowy karte wystawiaja na ten sam okres na jaki czas masz umowe
10 grudnia 2012 10:24
Nic mi nie dosłano, hmmmm jestem 40 dni:(
10 grudnia 2012 10:26
wiec zadzwoń do firmy i się zapytaj dlaczego jeszcze nie dostałaś.
10 grudnia 2012 13:08
A czort z tym , za 23 dni do domu, nie planuję chorować:) Ale mam już info na przyszłość, dziękuję bardzo.
10 grudnia 2012 13:15
Kocinku lepiej jednak zadzwon i dopytaj sie tą karte. Licho nie spi i nigdy nie wiadomo czy ci sie cos nie stanie (odpukac). Agencja nie powinna zbywac opiekunki obietnicami a skoro jestes juz 40 dni i ci nie doslali to tak byc nie moze.
05 lutego 2013 19:25
Mam pytanie,ile czasu ma Firma aby zalatwic EKUZ i druk A1?Jestem juz ponad miesiac u Rodzinki,wydzwaniam do Firmy z zapytaniem,kiedy mi przesla te papiery i nic,mam czekac.Oswieccie mnie w tej sprawie.
05 lutego 2013 21:51
Z tego co wiem, to agencja wysyła druk A-1 do ZUS, ten z kolei występuje do NFZ o wystawienie karty EKUZ. Trwa to ok. 30 dni. Kartę turystyczną EKUZ dostaniesz "od ręki"
06 lutego 2013 05:34
Dzieki Ola 55,karty nie dostalam no ale licze ze niedlugo przysla.