Karta EKUZ i druk A1 dla opiekunki

26 kwietnia 2013 16:26
Ja byłam podobno Ubezpieczona w Alliansie, miałam numer polisy Jest to ubezpieczenie na terenie niemiec tylko. Dzwoniłam do Alliansu, niema mnie na liscie i nie było!
Firma jest w tym ubezpieczona. czyli klapa!
26 kwietnia 2013 18:45
Nie musisz okazywac karty EKUZ w szpitalu. Wystarczy dowod osobisty po peselu sprawdza czy jestes ubezpieczona czy nie. Duzo zdrowka zycze pozdrawiam :)
26 kwietnia 2013 18:45
Karta EKUZ ważna jest tylko zagranicą. Chyba ze masz niemiecką kartę EKUZ wystawioną na PL. Ale teraz ubezpieczenie sprawdzają po PESEL -trzeba mieć dowód tożsamości.  
30 grudnia 2013 20:39
W warszawskim NFZ kartę wydają od ręki wystarczy że jesteś ubezpieczona , taką kartę brałam kilka razy z tytułu wyjazdu prywatnego. Na szczęście nie korzystałam z tego plastiku i nawet nie wiem czy to "coś" w De uważają , Tak dla ciekawostki nasza karta jest identyczna z niemiecką AOK ale tylko z jednej strony, zawsze wydawana na póa każdym razem termin ważności takiej karty był pół roku.
31 grudnia 2013 13:46
Hej EKUZ wazna do dzisiaj i karte ubezpieczeniowa AVIVA , nie wiem czy idac w de do dentysty musze cos placic? prosze o info. bo zwariuje z tym zebem
31 grudnia 2013 13:51
alinka1339

Hej EKUZ wazna do dzisiaj i karte ubezpieczeniowa AVIVA , nie wiem czy idac w de do dentysty musze cos placic? prosze o info. bo zwariuje z tym zebem

Pewnie jak dziś pójdziesz z bólem to nic nie będziesz płacić.
31 grudnia 2013 13:54
alinka1339

Hej EKUZ wazna do dzisiaj i karte ubezpieczeniowa AVIVA , nie wiem czy idac w de do dentysty musze cos placic? prosze o info. bo zwariuje z tym zebem

Zadzwoń do AVIVY i się zapytaj. Na pewno mają jakiś telefon typu infolinia.
31 grudnia 2013 13:56
Malgi

Pewnie jak dziś pójdziesz z bólem to nic nie będziesz płacić.

ok dzieki , zaaraz pojde poszukac przychodni moze mi sie uda zalatwic tego zeba
02 stycznia 2014 20:42
Malgi

Pewnie jak dziś pójdziesz z bólem to nic nie będziesz płacić.

Tu bym nie podzielal twojego optymizmu.Jak ubezpieczenie nie wazne to kasa na stol.Poza tym wiele polis refunduje poniesione koszta,a nie jest uznawana przez lekarzy w DE.Poprostu trzeba zaplacic wziasc rachunek a pozniej dostaniesz zwrot
02 stycznia 2014 21:56
ORIM

Tu bym nie podzielal twojego optymizmu.Jak ubezpieczenie nie wazne to kasa na stol.Poza tym wiele polis refunduje poniesione koszta,a nie jest uznawana przez lekarzy w DE.Poprostu trzeba zaplacic wziasc rachunek a pozniej dostaniesz zwrot

Jest tak jak napisałeś,trzeba zapłacić ,a potem ubiegac się o zwrot w Kasie Chorych. Czeka się na rozpatrzenie kilka tygodni.
02 stycznia 2014 21:59
ORIM

Tu bym nie podzielal twojego optymizmu.Jak ubezpieczenie nie wazne to kasa na stol.Poza tym wiele polis refunduje poniesione koszta,a nie jest uznawana przez lekarzy w DE.Poprostu trzeba zaplacic wziasc rachunek a pozniej dostaniesz zwrot

Ale ubezpieczenie miała do tego dnia ważne!
Alinka napisz co zdziałałaś w tej sprawie?
03 stycznia 2014 00:17
Malgi

Ale ubezpieczenie miała do tego dnia ważne!
Alinka napisz co zdziałałaś w tej sprawie?

Ha co zdzialalam , a nic bo to okres swiateczny i akurat w tej przychodni nie przyjmowali . Ale ubezpieczenie dodatkowe , ktore firma mi wykupila obowiazuje 24h i moge z niego korzystac tak samo jak z EKUZ . A zab przestal mnie bolec , moj aniol wysluchal moich modlow , ale mordka mi spuchla .
03 stycznia 2014 11:00
Przy okazji poszukiwania okulisty znalazłam potrzebne nam wszystkim ,skondensowane w jednym miejscu nt.EKUZhttp://www.nfz-szczecin.pl/podstawowe_zasady.htm
 
03 lutego 2014 13:13
Czy karta EKUZ jest wydawana na konkretny adres stelli i gdzie indziej nie obowiązuje?
10 marca 2014 12:48
No tak - tylko żadnej odpowiedzi.
Ale już dziewczyny w tamtym temacie mi wyjaśniły, że po prostu różnie to bywa i lepiej być przygotowanym, że trzeba będzie najpierw ze swoich wyłożyć.