Karta EKUZ i druk A1 dla opiekunki

12 grudnia 2019 13:03 / 2 osobom podoba się ten post
z zaświadczeniem A1 i Ekuz nie jest tak prosto, jak mogłoby się wydawać - ani dokumentacyjnie ani czasowo. 
 
Kiedy podpisywana jest umowa zlecenia z Opiekunką, powinny zostac jednocześnie podpisane druki ZUS-owskie pozwalające firmie na wystąpienie o A1.
Jeżeli podpisywane jest także upoważnienie dla Agencji Opiekunek do uzyskania A1 oraz Ekuz to wygląda to tak, iż pracownik/ca firmy składa pełen wymagany komplet dokumentów i upoważnień do ZUS. 
ZUS sprawdza te dokumenty i sprawozdania bardzo dokładnie ( w tym także czy nie został przekroczony czas 183 dni oddelegowania) - jak do nie dawna miał 30 dni na wydanie tego dokumentu , tak obecnie ten termin uległ zmianie i teraz bardzo to się przedłuża w czasie - ja sama czekam na wydanie A1 dla Pań, których dokumenty złożyłam w październiku. 
Po wydaniu A1 dopiero można udac się do NFZ i uzyskać EKUZ. 
 
Bardzo ważne !!! Oba te dokumenty są ważne tylko podczas współpracy z daną firmą - jeżeli zmieniamy firmę - ta, z której odchodzimy musi złożyć dokumenty o skrócenie A1 do ZUS  i Ekuz do NFZ - tego też nie robią od ręki, a nowa dopiero o nie wystąpić. 
 
A1 obowiązuje od dnia podpisania umowy z daną firmą do dnia jej zakończenia - jako pracownicze, na karcie EKUZ data ważności to data, do której obowiązuje dana umowa. 
 
:) 
12 grudnia 2019 13:06 / 1 osobie podoba się ten post
Werska

Gusia, w przypadku ewentualnego szpitala to mogą być duże pieniądze. Skoro zaczęłam, to drążę. EKUZ, zwłaszcza przy pierwszym wyjeździe z jakiejś firmy nie mamy tak szybko- bo przecież firma występuje o te papiery w dniu naszego wyjazdu. Dobrze, jak doślą w trakcie. A ile razy tu dziewczyny pisały, że nie widziały EKUZ na oczy?
 
Ale się okazuje, że można to załatwić tym certyfikatem zastępującym- który NFZ może przesłać na faks takiego np. szpitala. Ale trzeba o tym wiedzieć i to zrobić- chyba można przez telefon, lub osoba upowazniona we właściwym oddziale NFZ tu w Polsce może to zrobić.
 
Facet w podlaskim NFZ twierdził, że mogę przed wyjazdem wziąć turystyczne EKUZ. Ale się plątał w zeznaniach, kiedy mówiłam, że przecież w dniu wyjazdu już zgłoszona jestem do ubezpieczenia z nnego tytułu. I co będzie, jeśli posłużę się kartą nieważną? Odesłał mnie do kogoś innego, kto telefonu nie odbierał- może już po pracy jest...
 
 

Ekuz turystyczny możesz mieć tylko wtedy, kiedy NIE JEDZIESZ do pracy. 
 
W sytuacji kiedy masz Ekuz turystyczny a firma złożyła dokumenty o Ekuz  jako dla swojego pracownika karta turystyczna przestaje obowiązywać z automatu. 
12 grudnia 2019 13:13 / 1 osobie podoba się ten post
Wiesiula

z zaświadczeniem A1 i Ekuz nie jest tak prosto, jak mogłoby się wydawać - ani dokumentacyjnie ani czasowo. 
 
Kiedy podpisywana jest umowa zlecenia z Opiekunką, powinny zostac jednocześnie podpisane druki ZUS-owskie pozwalające firmie na wystąpienie o A1.
Jeżeli podpisywane jest także upoważnienie dla Agencji Opiekunek do uzyskania A1 oraz Ekuz to wygląda to tak, iż pracownik/ca firmy składa pełen wymagany komplet dokumentów i upoważnień do ZUS. 
ZUS sprawdza te dokumenty i sprawozdania bardzo dokładnie ( w tym także czy nie został przekroczony czas 183 dni oddelegowania) - jak do nie dawna miał 30 dni na wydanie tego dokumentu , tak obecnie ten termin uległ zmianie i teraz bardzo to się przedłuża w czasie - ja sama czekam na wydanie A1 dla Pań, których dokumenty złożyłam w październiku. 
Po wydaniu A1 dopiero można udac się do NFZ i uzyskać EKUZ. 
 
Bardzo ważne !!! Oba te dokumenty są ważne tylko podczas współpracy z daną firmą - jeżeli zmieniamy firmę - ta, z której odchodzimy musi złożyć dokumenty o skrócenie A1 do ZUS  i Ekuz do NFZ - tego też nie robią od ręki, a nowa dopiero o nie wystąpić. 
 
A1 obowiązuje od dnia podpisania umowy z daną firmą do dnia jej zakończenia - jako pracownicze, na karcie EKUZ data ważności to data, do której obowiązuje dana umowa. 
 
:) 

Wiesiula  , w moim przypadku bylo dokładnie tak, jak piszesz. 
Razem z umową przesłano mi z firmy druki do ZUS do podpisania i upoważnienie dla pracownicy firmy, do odbioru karty EKUZ. Po jej otrzymaniu, firma przesłała ja do mnie już do DE, na adres pod którym rozpoczęłam pracę 
12 grudnia 2019 13:49 / 1 osobie podoba się ten post
Gusia29

Wiesiula  , w moim przypadku bylo dokładnie tak, jak piszesz. 
Razem z umową przesłano mi z firmy druki do ZUS do podpisania i upoważnienie dla pracownicy firmy, do odbioru karty EKUZ. Po jej otrzymaniu, firma przesłała ja do mnie już do DE, na adres pod którym rozpoczęłam pracę 

Tak powinno być. W zusie uzyskałam informacje, że od dnia podpisania umowy pracodawca ma 7 dni na zgłoszenie pracownika w zusie. Potem ZUS ma tylko nie pamiętam ile ale chyba też 7 żeby wydać A1. Jak już mają to A1 dla nas  występują o Ekuz i mają ja w tym samym dniu.
Firmy nie dotrzymuja terminów i nie dbają o to. 
12 grudnia 2019 13:53 / 2 osobom podoba się ten post
Ja nie wiem. Ja od 2dnia podpisania umowy z firma  od reki karta ekuz u nawet ja mialam okazje w niedziele 1szy raz wykirzystac. Dziala. Nic nie zaplacilam. 
12 grudnia 2019 13:56 / 2 osobom podoba się ten post
Kika67

Tak powinno być. W zusie uzyskałam informacje, że od dnia podpisania umowy pracodawca ma 7 dni na zgłoszenie pracownika w zusie. Potem ZUS ma tylko nie pamiętam ile ale chyba też 7 żeby wydać A1. Jak już mają to A1 dla nas  występują o Ekuz i mają ja w tym samym dniu.
Firmy nie dotrzymuja terminów i nie dbają o to. 

Pracodawca ma 7 dni na zgłoszenie pracownika do obowiązkowych ubezpieczeń społecznych od dnia, w którym rozpoczyna on pracę, przykładowo umowa może zostać zawarta np. 10.10 ale pracę rozpocznie dana osoba 15.10 - to pracodawca ma czas do 21.10. 
12 grudnia 2019 13:56 / 2 osobom podoba się ten post
Clio

Ja nie wiem. Ja od 2dnia podpisania umowy z firma  od reki karta ekuz u nawet ja mialam okazje w niedziele 1szy raz wykirzystac. Dziala. Nic nie zaplacilam. :gwizdanie:

Super!
Wszystkim nam życzę jednak, aby firmy o nas dbały, sprawnie i szybko załatwialy wszelkie formalności, a my, posiadając wszystko co potrzebne ,nie musieli z tych kart wszelakich korzystać 
12 grudnia 2019 13:57 / 2 osobom podoba się ten post
Dokładnie ubezpieczenia za granica to podstawowa sprawa. Jak miska dla psa
12 grudnia 2019 14:01 / 1 osobie podoba się ten post
Wiesiula

Pracodawca ma 7 dni na zgłoszenie pracownika do obowiązkowych ubezpieczeń społecznych od dnia, w którym rozpoczyna on pracę, przykładowo umowa może zostać zawarta np. 10.10 ale pracę rozpocznie dana osoba 15.10 - to pracodawca ma czas do 21.10. 

Może i tak jest. Co do tego nie będę się sprzeczala. Najważniejsze, żeby zgłosił i pozałatwial dla nas wszystkie potrzebne dokumenty 
12 grudnia 2019 14:02 / 2 osobom podoba się ten post
Clio

Dokładnie ubezpieczenia za granica to podstawowa sprawa. Jak miska dla psa

Pełna miska chciałaś napisać  i oczywiście buda 
12 grudnia 2019 14:06 / 2 osobom podoba się ten post
Kika67

Pełna miska chciałaś napisać :-) i oczywiście buda :-)

Ocieplona buda,trzeba dodac,  jesli już koniecznie chcesz piesia w niej ulokować 
12 grudnia 2019 14:09 / 1 osobie podoba się ten post
Gusia29

Ocieplona buda,trzeba dodac, :-) jesli już koniecznie chcesz piesia w niej ulokować 

I kapcie na łapki 
Zaraz widać, że opiekunki piszą 
12 grudnia 2019 18:22 / 1 osobie podoba się ten post
Wiesiula

Ekuz turystyczny możesz mieć tylko wtedy, kiedy NIE JEDZIESZ do pracy. 
 
W sytuacji kiedy masz Ekuz turystyczny a firma złożyła dokumenty o Ekuz  jako dla swojego pracownika karta turystyczna przestaje obowiązywać z automatu. 

Rozmawiałam o tym w kilku miejscach. Odpowiedzi typu- "to pani weźmie turystyczną i pokaże" też były. W NFZ!!!!
Na końcu dotarłam do departamentu łącznikowego- jakoś tak. I wyszło, że jedyne wyjście w razie czego, to Certyfikat Zastępczy o który można poprosić telefonicznie, lub może to zrobić osoba upoważniona w Polsce ( w poniedziałek pojadę to załatwić i poznać miesięcznego Adasia- nowe dziecko w rodzinie, bo to niedaleko) a NFZ może wysłać bezpośrednio faksem np. do szpitala, gdzie to jest potrzebne.
 
12 grudnia 2019 18:38 / 1 osobie podoba się ten post
Werska

Rozmawiałam o tym w kilku miejscach. Odpowiedzi typu- "to pani weźmie turystyczną i pokaże" też były. W NFZ!!!!
Na końcu dotarłam do departamentu łącznikowego- jakoś tak. I wyszło, że jedyne wyjście w razie czego, to Certyfikat Zastępczy o który można poprosić telefonicznie, lub może to zrobić osoba upoważniona w Polsce ( w poniedziałek pojadę to załatwić i poznać miesięcznego Adasia- nowe dziecko w rodzinie, bo to niedaleko) a NFZ może wysłać bezpośrednio faksem np. do szpitala, gdzie to jest potrzebne.
 

Tylko czy certyfikat zastępczy dostaniesz bez druku A1? 
Bo jak firma złoży wniosek z A1 to od ręki dostanie się . Ja dzwoniłam do mojej firmy od września . Dzisiaj dostałam wreszcie skan karty . ZUS wydaje A1 dwa tygodnie . Jakes tłumaczenie o wyjeździe , pracy przemiennej itp . Ja już drugi raz od 19 września wyjechałam bez ważnej  karty , czyli kilka razy dwa tygodnie minęły .
12 grudnia 2019 21:54 / 1 osobie podoba się ten post
dorotee

Tylko czy certyfikat zastępczy dostaniesz bez druku A1? 
Bo jak firma złoży wniosek z A1 to od ręki dostanie się . Ja dzwoniłam do mojej firmy od września . Dzisiaj dostałam wreszcie skan karty . ZUS wydaje A1 dwa tygodnie . Jakes tłumaczenie o wyjeździe , pracy przemiennej itp . Ja już drugi raz od 19 września wyjechałam bez ważnej  karty , czyli kilka razy dwa tygodnie minęły .

Przedstawiałam sytuację i tak właśnie mi mówiono- że wtedy tylko o ten certifikat zastępczy można poprosić. Ale to nie jest "od ręki", tylko się czeka, a oni sprawdzają. Jeśli jest problem, to może trwać kilka dni. Ale może być kilka godzin.
Tu wcześniej napisała pani- z kontekstu wynika, że z jakiejś firmy- że czeka jeszcze na A1 od października. Czytałam o tym, że ZUS robi problemy. A bez tego nie ma EKUZ. Ale tak, jak ja to rozumiem, to skoro jesteśmy zgłoszone do ZUS i składki opłacane, to ubezpieczone jesteśmy.
Obyśmy zdrowi byli...
I dlatego poszukam jeszcze dodatkowego ubezpieczenia. Poprzednia firma miała dobre, ta nie ma.