Karta EKUZ i druk A1 dla opiekunki

04 czerwca 2018 20:32
Byłam ciekawa tej książki, ale jeśli tak piszecie to chyba nie warto się za nią zabierać
29 lipca 2018 16:13
Mam pytanko jestemu pierwszy raz na zleceniu z nową firma już drugi mc i dlateczego nie mam karty ekuz a ani druku a1
01 sierpnia 2018 07:57 / 1 osobie podoba się ten post
Marhall

Mam pytanko jestemu pierwszy raz na zleceniu z nową firma już drugi mc i dlateczego nie mam karty ekuz a ani druku a1

Jakbyś napisała, że masz to byłby hit  Zadzwoń do firmy i poproś, żeby Ci wysłali.
16 listopada 2018 17:57
Czy ktoś może wie? Na ile jest ważna karta EKUZ?(mam datę od kiedy)i jak z okresem przestoju tzn.w pl.?jak to się ma do ZUS-u?
16 listopada 2018 19:13
Elka40

Czy ktoś może wie? Na ile jest ważna karta EKUZ?(mam datę od kiedy)i jak z okresem przestoju tzn.w pl.?jak to się ma do ZUS-u?

To zależy jaką masz umowę. U mnie jest tak, że jestem ubezpieczona cały czas. Niezależnie od tego czy jestem w Niemczech czy w Polsce. A z kartą EKUZ hmmm... no cóż. Raz poprosiłam o kartę jak byłam na długim zleceniu. Niestety wysłali mi ją po ponad miesiącu i to do domu. Ważna była na trzy miesiące. Nawet pofatygowałam się do zusu, żeby zapytać dlaczego to tak długo trwało. I się okazało, że karta była wydana od razu po wpłynięciu wniosku, tylko pani z firmy nie wysłała... Tłumaczyła to tym, że zus nie chciał wydać. Także drogie panie i panowie cierpliwość to my musimy mieć także do naszych kochanych firm 
16 listopada 2018 21:49
Contado

To zależy jaką masz umowę. U mnie jest tak, że jestem ubezpieczona cały czas. Niezależnie od tego czy jestem w Niemczech czy w Polsce. A z kartą EKUZ hmmm... no cóż. Raz poprosiłam o kartę jak byłam na długim zleceniu. Niestety wysłali mi ją po ponad miesiącu i to do domu. Ważna była na trzy miesiące. Nawet pofatygowałam się do zusu, żeby zapytać dlaczego to tak długo trwało. I się okazało, że karta była wydana od razu po wpłynięciu wniosku, tylko pani z firmy nie wysłała... Tłumaczyła to tym, że zus nie chciał wydać. Także drogie panie i panowie cierpliwość to my musimy mieć także do naszych kochanych firm :czysci okulary:

Moja firma nagle stała się konkretną, no zobaczymy..
17 listopada 2018 09:27
Contado

Jakbyś napisała, że masz to byłby hit :-) Zadzwoń do firmy i poproś, żeby Ci wysłali.

A właśnie czy musi być druk A 1 czy sama EKUZ starczy? Ja musiałam z moją moją  ostro(zerwaniem umowy postraszyć)żeby była odp.sztela, kasa i karta.Teraz bacznie obserwuje i zmienniczka tak samo.Sztame trzymamy
17 listopada 2018 09:41 / 1 osobie podoba się ten post
Elka40

A właśnie czy musi być druk A 1 czy sama EKUZ starczy? Ja musiałam z moją moją  ostro(zerwaniem umowy postraszyć)żeby była odp.sztela, kasa i karta.Teraz bacznie obserwuje i zmienniczka tak samo.Sztame trzymamy:aniolki:

Druk A1 musi być. Na podstawie druku A1 firma występuje o wydanie karty EKUZ. To jest kwestia kilku dni. Tu masz link jakby co:  https://www.myopiekunki.com/m/blog.aspx?m=63&p=1
17 listopada 2018 10:34 / 1 osobie podoba się ten post
Poza tym wyrazie kontroli można się wylegitymować drukiem A1 który potwierdza nasze zatrudnienie . Tak mi powiedziano w firmie .
17 listopada 2018 10:56
Dzięki za info
20 listopada 2018 20:36 / 1 osobie podoba się ten post
Dobry Wieczór wszystkim opiekunkom
20 listopada 2018 20:37
Mam pytanie czy ktoś wygrał sprawę cywilną z agencją?
20 listopada 2018 20:40
Ja się zamierzam do założenia z innymi słynna Janiszewska....co z naszej kasy po wczasach jeździła i się pooperowala gow..... oszukała mnóstwo ludzi
20 listopada 2018 20:48
Wyjechałam do pracy przez agencję bez druku A1 i karty EKUZ.Mualam to wszystko otrzymać w DE na adres podopiecznego,niestety już wróciłam z delegacji i do dzisiaj nie otrzymałam.Czy to znaczy że pracowałam nie legalnie?



20 listopada 2018 20:54
Z kartami EKUZ oni zwlekają bo muszą w nich uwzględnić ewent. wypadkowe.Jesli ktoś się nie upomina to tak zwlekają, tylko niedaj przyjdzie do zdarzenia to wtedy można taką firmę za d....Trzeba poganiać ich i zadać równocześnie druk A 1 Najlepszy sposób to argument"albo otrzymam komplet, zgodne wynagrodzenia, premie.Albo przejdę do innej Firmy...?!!! Zazwyczaj dziala.Aha a przy opiece gdzie mieszka dodatkowa osoba automatycznie zadać 500e dodatku mc.Bo rodziny płacą za to ok.4000tys.a więc agencje "bazują"na niewiedzy opiekunek.Msm kumpelke koordynatorkę i wiem wszystko na ten temat