Jak minął dzień 12

03 stycznia 2022 20:05 / 3 osobom podoba się ten post
Mój pdp już śpi. Czasami się śmieje, często się uśmiecha do mnie, a wieczorami się denerwuje. Mówi, że chce spać, a gdy już chcę pomóc mu przenieść się z wózka do łóżka, to chce z powrotem na sofę
Ale i tak jest spokojny, śpi do 9. Jutro wcześniej wstanie, bo po 9 Pflege przyjdzie. Z pewnością tabletki rozdzielić na następny tydzień. Co więcej, to jutro zobaczę.
Jutro też poznam opiekunkę prawną. 
Tu gdzie mieszkam, to dzielnica Bonn, niedaleko Bad Godesberg, dawnego miasta. Wszystko to administracyjnie Bonn. Na samym południu mieszkam i nie ma jak pozwiedzać. W środę tylko do tego Bad Godesberg się raz przejadę na dwie godziny, a Bonn zwiedzę w piątek wyjazdowy, gdy zmiana w czwartek po południu przyjedzie. Zamiast jechać rano, to mogę wieczorem wracać do kraju. Wracałbym busem z busiarni z Raciborza i do tego nocą. Jeszcze tylko pięć tygodni z hakiem. Tak to spokojna sztela. Nikt się nie wtrąca, a gotuję nie za jakoś extra, bo dziadek nie jest wybredny i wszystko je
 
 
 
05 stycznia 2022 19:21 / 4 osobom podoba się ten post
Dziś był chłodny dzień, teraz znów zaczyna padać. Niemniej o 15 pojechałem do Bad Gotensberg... Sklepów dużo, ale akurat dziś mnie nie interesowały... Po godzinie wróciłem z miasta do domu...
Tu zdjęcie 17-wiecznego zamku Gotensburg
 
05 stycznia 2022 21:24 / 3 osobom podoba się ten post
Luke

Dziś był chłodny dzień, teraz znów zaczyna padać. Niemniej o 15 pojechałem do Bad Gotensberg... Sklepów dużo, ale akurat dziś mnie nie interesowały... Po godzinie wróciłem z miasta do domu...
Tu zdjęcie 17-wiecznego zamku Gotensburg
 

Dzisiaj w Stuttgart też  piękny  zamek  widziałam...wysoko i w słońcu , cudo
06 stycznia 2022 23:31 / 1 osobie podoba się ten post
Luke

Dziś był chłodny dzień, teraz znów zaczyna padać. Niemniej o 15 pojechałem do Bad Gotensberg... Sklepów dużo, ale akurat dziś mnie nie interesowały... Po godzinie wróciłem z miasta do domu...
Tu zdjęcie 17-wiecznego zamku Gotensburg
 

Będąc w Bonn często bywałam na Godesbergu. Latem przysiadałam z kawą lub lodami na schodach i gapiłam się na zamek Godesburg. Luke, coś mi się zdaje że bardzo odmłodziłeś ten zamek??
Lubiłam centrum Godesbergu, odbywają się tam fajne antikmarkty, czasem można kupić za grosze prawdziwe perełki. Jest tam też kilka klimatycznych kafejek z pysznymi ciastkami. Miałam swoją ulubioną, nazwy nie pamiętam, taka maleńka, schowana trochę w rogu, w pobliżu Galerii. No i jeszcze azjatycka knajpka KOOKI, pyszna i tania, kiedyś było tylko na wynos albo jedzenie na zewnątrz 
Pozdrów Bonn ode mnie?
07 stycznia 2022 06:04
Na granicy w Świecku wzmożone kontrole i PL i De zaraz po przekroczeniu. Po kilka pojazdów.
07 stycznia 2022 09:46 / 2 osobom podoba się ten post
Gusia29

Będąc w Bonn często bywałam na Godesbergu. Latem przysiadałam z kawą lub lodami na schodach i gapiłam się na zamek Godesburg. Luke, coś mi się zdaje że bardzo odmłodziłeś ten zamek??
Lubiłam centrum Godesbergu, odbywają się tam fajne antikmarkty, czasem można kupić za grosze prawdziwe perełki. Jest tam też kilka klimatycznych kafejek z pysznymi ciastkami. Miałam swoją ulubioną, nazwy nie pamiętam, taka maleńka, schowana trochę w rogu, w pobliżu Galerii. No i jeszcze azjatycka knajpka KOOKI, pyszna i tania, kiedyś było tylko na wynos albo jedzenie na zewnątrz 
Pozdrów Bonn ode mnie?

Dzięki za garść informacji i sprostowanie
Faktycznie, zamek zbudowany w 13. wieku. Źle doczytałem zapis... XIII wiek... Bez okularów wyszło mi XVII... 
Sorki
07 stycznia 2022 10:41 / 2 osobom podoba się ten post
Luke

Dzięki za garść informacji i sprostowanie :aniolki:
Faktycznie, zamek zbudowany w 13. wieku. Źle doczytałem zapis... XIII wiek... Bez okularów wyszło mi XVII... :-(:smiech3:
Sorki:-)

Luke, nie masz za co mnie przepraszać, ja mieszkałam w Bonn wiele lat. Mam tam znajomych.,mieszkających na stałe, którzy chwalili się przede mną swoim miastem. Jedni byli przewoźnikami po zabytkach, inni po kawiarniach i restauracjach ?. A Bad  Godesberg jest ładną dzielnicą miasta, szczególnie latem. Ze  swojego miejsca masz może widok na  Siebengebirge a przynajmniej na Petersberg?
07 stycznia 2022 11:41 / 2 osobom podoba się ten post
Gusia29

Luke, nie masz za co mnie przepraszać, ja mieszkałam w Bonn wiele lat. Mam tam znajomych.,mieszkających na stałe, którzy chwalili się przede mną swoim miastem. Jedni byli przewoźnikami po zabytkach, inni po kawiarniach i restauracjach ?. A Bad  Godesberg jest ładną dzielnicą miasta, szczególnie latem. Ze  swojego miejsca masz może widok na  Siebengebirge a przynajmniej na Petersberg?

Tak, jadąc autobusem do swojego osiedla Heiderhof, widzę coś, a dokładnie co to jest, to powiem, jak jutro fotkę zrobię, gdy zlokalizuję ten obiekt. 
Mieszkam na samej górze, na Weissdornweg.  Obejrzysz w mapach 
Dziś cały dzień w domu, taki "gospodarczy", a jutro spacer z pdp i zakupki.... Tak, żadne zakupy, tylko zakupki  Na tydzień mam już zrobionych zakupów, jutro jakieś pieczywo tylko, no i ciacho dla dziadka. Qrcze, ja ledwie stówę przekraczam w wydatkach, ale tu jest budżet "otwarty", nie jest więc powiedziane, że muszę kupić produktów za 150 euro ??
07 stycznia 2022 12:15 / 2 osobom podoba się ten post
Luke

Tak, jadąc autobusem do swojego osiedla Heiderhof, widzę coś, a dokładnie co to jest, to powiem, jak jutro fotkę zrobię, gdy zlokalizuję ten obiekt. 
Mieszkam na samej górze, na Weissdornweg. :-) Obejrzysz w mapach :-)
Dziś cały dzień w domu, taki "gospodarczy", a jutro spacer z pdp i zakupki.... Tak, żadne zakupy, tylko zakupki :smiech3: Na tydzień mam już zrobionych zakupów, jutro jakieś pieczywo tylko, no i ciacho dla dziadka. Qrcze, ja ledwie stówę przekraczam w wydatkach, ale tu jest budżet "otwarty", nie jest więc powiedziane, że muszę kupić produktów za 150 euro ??

Znam Heiderhof, to rzeczywiście jesteś daleko i od centrum Godesbergu (chyba 20 min autobusem?)i od centrum Bonn. 
Gdyby trafił Ci się dzień wolny, podpowiem chętnie co warto zobaczyć 
07 stycznia 2022 12:38 / 2 osobom podoba się ten post
Gusia29

Znam Heiderhof, to rzeczywiście jesteś daleko i od centrum Godesbergu (chyba 20 min autobusem?)i od centrum Bonn. 
Gdyby trafił Ci się dzień wolny, podpowiem chętnie co warto zobaczyć :-)

Nie ma takiej opcji z dniem wolnym
Ale jest opcja, o której już pisałem. Przesunę sobie powrót z rana na wieczór, wówczas parę godzin spędzę w Bonn, a Ty mi Droga Pani udzielisz cennych wskazówek
07 stycznia 2022 12:57 / 3 osobom podoba się ten post
Luke

Nie ma takiej opcji z dniem wolnym:-)
Ale jest opcja, o której już pisałem. Przesunę sobie powrót z rana na wieczór, wówczas parę godzin spędzę w Bonn, a Ty mi Droga Pani udzielisz cennych wskazówek:aniolki:

Dlatego, że nie masz dnia wolnego wyższa kasa na zakupy ma Ci rekompensowac to wolne. Ja też tak mam. Więcej kasy na tydzień i dzieci każą mi sobie kupić na co tylko mam ochotę. I tak robię. 
07 stycznia 2022 13:22 / 4 osobom podoba się ten post
Dusia1978

Dlatego, że nie masz dnia wolnego wyższa kasa na zakupy ma Ci rekompensowac to wolne. Ja też tak mam. Więcej kasy na tydzień i dzieci każą mi sobie kupić na co tylko mam ochotę. I tak robię. 

Ja nie narzekam, bo prawie cały czas mam wolne w domu, nawet mówię pdp, że chcę iść do sklepu i wtedy zostaje sam. Zresztą on sam nie może wstać, podnieść się, więc nie ma obawy, że upadnie. Ale sklep jest blisko. Co innego zostawić go samego i jechać do miasta. Zresztą nie mam też parcia na fejsbookowe spotkania  Nie narzekam tutaj na nudę, jeśli sam sobie znajdę zajęcie. Jakie byłoby "smutne" życie bez internetu?? 
07 stycznia 2022 18:28 / 3 osobom podoba się ten post
 
 
Brzmi jak całkiem fajne miejsce :)
07 stycznia 2022 20:27 / 1 osobie podoba się ten post
Luke

Nie ma takiej opcji z dniem wolnym:-)
Ale jest opcja, o której już pisałem. Przesunę sobie powrót z rana na wieczór, wówczas parę godzin spędzę w Bonn, a Ty mi Droga Pani udzielisz cennych wskazówek:aniolki:

Chętnie, tyle że ciężko będzie mi coś podpowiedzieć wiedząc że masz niewiele czasu na zwiedzanie?
Może kilka przystanków U-bahnem z Godesberg do Kunstmuseum Bonn?
Już sam obiekt, jako budynek, wart obejrzenia. Można wejść na taras na dachu i z góry popatrzeć na panoramę całego miasta? A samo muzeum ma też wiele do zaoferowania. Za darmo można zapoznać się z historią Bonn od 1945 ,w Haus der Geschichte. Albo dojechać do Bonn Hbf, zrobić sobie fotkę z Bethovenem na Münsterplatz z budynkiem starej poczty w tle, katedry Bonner Münster czy Galerii Kaufhof,do wyboru, zależy jak się ustawisz ?. Dalej,trochę na prawo dojdziesz do głównego,pięknego budynku Uniwersytetu Bonn. A możesz też przejść kawałek od Bethovena na lewo i znajdziesz się na rynku z pięknym starym ratuszem. 
A będąc na Godesbergu możesz kupić pieczywo, najlepsze w całym mieście w piekarni Merzenich Bäckerei ?
07 stycznia 2022 21:08 / 2 osobom podoba się ten post
Gusiu, z chęcią skorzystam. Beethovena też chcę odwiedzić i nad Ren na chwilę zajrzeć