Jak minął dzień 12

07 stycznia 2022 21:17 / 4 osobom podoba się ten post
 
07 stycznia 2022 21:19 / 3 osobom podoba się ten post
Hurra udało mi się coś wstawić choć nie mam pojęcia jak to zrobiłam 
07 stycznia 2022 21:26 / 3 osobom podoba się ten post
Próbuję jeszcze coś wstawić może się uda  
07 stycznia 2022 21:29 / 6 osobom podoba się ten post
Wiecie kto to emerytka? -
to jest bez pracy kobitka.
Wiele lat przepracowała, stypendium z ZUS-u dostała.
Straciła zdrowie i figurę, ale ma emeryturę.
Teraz musi kombinować jak taką kasą gospodarować,
źeby na wszystko starczyło i źyło się całkiem miło.
Na nudę raczej nie narzeka, wiele zajęć na nią czeka.
Od rana po domu się krząta, pierze, gotuje, czyści i sprząta.
Gdy to zrobi jest w siódmym niebie, wówczas bierze się za siebie.
Kremik, puder, szminka, róź, włosy w koczek no i juź.
Bluzka, dźinsy i sweterek - rusza dziarsko na spacerek.
A po wszystkim - juź wieczorem, siada przed telewizorem.
Ogląda "swoje" seriale
nie czuje zmęczenia wcale.
Śpi spokojnie aź do rana,
a gdy zbudzi się wyspana, 
pełna werwy ta dziewczyna, znów tak samo dzień zaczyna.
 
Pozdrawiam wszystkie emerytki ?????
Znowu się chyba udało,przepraszam wszystkich jeśli się to komuś nie podoba ale muszę się kiedyś nauczyć 
08 stycznia 2022 06:57 / 3 osobom podoba się ten post
Gusia29

Luke, nie masz za co mnie przepraszać, ja mieszkałam w Bonn wiele lat. Mam tam znajomych.,mieszkających na stałe, którzy chwalili się przede mną swoim miastem. Jedni byli przewoźnikami po zabytkach, inni po kawiarniach i restauracjach ?. A Bad  Godesberg jest ładną dzielnicą miasta, szczególnie latem. Ze  swojego miejsca masz może widok na  Siebengebirge a przynajmniej na Petersberg?

Petersburg  przeczytałam ???a fotkę z widokiem na pomnik i pocztę mam ?
08 stycznia 2022 07:13 / 4 osobom podoba się ten post
Dusia1978

Dlatego, że nie masz dnia wolnego wyższa kasa na zakupy ma Ci rekompensowac to wolne. Ja też tak mam. Więcej kasy na tydzień i dzieci każą mi sobie kupić na co tylko mam ochotę. I tak robię. 

Lepiej dali by Wam do kieszeni .Sorki ale doopka wszystko przepusci .Niemcy potrafią pokombinować żeby na swoje wyjść  i paragony też studiują .     
08 stycznia 2022 07:38 / 3 osobom podoba się ten post
Konwalia08

Lepiej dali by Wam do kieszeni .Sorki ale doopka wszystko przepusci .Niemcy potrafią pokombinować żeby na swoje wyjść  i paragony też studiują .     

Zmiennik mi mówił, że dostał ekstra kaskę na zakończenie...Nie powiedział ile, a ja nie dociekałem...
08 stycznia 2022 10:05 / 3 osobom podoba się ten post
Konwalia08

Lepiej dali by Wam do kieszeni .Sorki ale doopka wszystko przepusci .Niemcy potrafią pokombinować żeby na swoje wyjść  i paragony też studiują .     

U tej babci co byłam i za tydzień wracam nie studiują. Raz dałam żeby zobaczyli i syn tylko się uśmiechnął i wyrzucił do kosza oraz zapytał " Czy starcza nam na tydzień? ". Wszystko w finansach się zgadza. 
08 stycznia 2022 15:01 / 2 osobom podoba się ten post
Tu jeszcze fotka ze spaceru naszego przedpołudniowego...
 

 
A teraz przyszła jakaś znajoma dziadka... A co tam, wyłożyłem na stolik ciastka i czekoladki, niech stracę ,  ale kawy jej nie robię. Dziadek raz dziennie pije, zawsze rano, więc spoko. Zresztą... Gdy przyjechałem, to robiłem mu kawę o 15ej...ale zawsze zostawiał całą. To teraz w to miejsce podaję mu sok. 
08 stycznia 2022 15:20 / 2 osobom podoba się ten post
Luke

Tu jeszcze fotka ze spaceru naszego przedpołudniowego...
 

 
A teraz przyszła jakaś znajoma dziadka... A co tam, wyłożyłem na stolik ciastka i czekoladki, niech stracę :smiech3:,  ale kawy jej nie robię. Dziadek raz dziennie pije, zawsze rano, więc spoko. Zresztą... Gdy przyjechałem, to robiłem mu kawę o 15ej...ale zawsze zostawiał całą. To teraz w to miejsce podaję mu sok. 

Oj,Luke, herbatkę mogłeś zaproponować, przyjemniej by się seniorom gawędziło a Ty miałbyś więcej czasu na internet, z którym, jak sam wspomniałeś, świat jest bardziej ciekawy 
08 stycznia 2022 15:50 / 2 osobom podoba się ten post
Gusia29

Oj,Luke, herbatkę mogłeś zaproponować, przyjemniej by się seniorom gawędziło a Ty miałbyś więcej czasu na internet, z którym, jak sam wspomniałeś, świat jest bardziej ciekawy :-)

Powiedziała na wstępie, że tylko na chwilę zajrzała, więc się nie pytałem. Ten gość, co tu w środy przychodzi, w ogóle nic nie chce pić, ani ciasta zjeść. Gdy miał przyjść pierwszy raz, to w piekarni kupiłem dwa kawałki ciacha i nie ruszył. Zostało na drugi dzień dla dziadka. A jemu tylko nałóż na talerzyk  Łasuch jeden...
U hrabiego podobnie... Dwie dziewczyny też się nie chciały poczęstować... Ale kawę hrabiemu to już one robiły, tak było ustalone. Z chwilą, gdy przychodziły, to ja już automatycznie pauza...
Za chwilę skoki 
08 stycznia 2022 17:38 / 6 osobom podoba się ten post
U mnie dziś szalony dzień wczesnym ranem pisanie SMS z kimś kto też już nie spał, a potem zadzwoniła przez kamerkę moja koleżanka z którą się znam jeszcze z podstawówki i utrzymujemy kontakt, choć mieszkamy od siebie  ok 300 km. no i w tym Nowym roku  musieliśmy sobie wypić wirtualnie po dwa kielichy,mój mąż też ją zna i do nas dołączył a potem jej partner też dołączył i mieliśmy małego sylwestra   
10 stycznia 2022 18:01 / 1 osobie podoba się ten post
Dzisiaj, University Hospital Department of Ophthalmology.
Bym mógł wejść obowiązkowe skanowanie(aktualnego!) covpasscode.
Dodatkowo ochrona poprosiła o dokument potwierdzajacy tożsamość. Na lipa nie przejdzie.
10 stycznia 2022 18:09
A w klinice weterynaryjnej tylko: 
dezynfekcja
maseczka
liczba osób
odległiść 1.5 m
po szakala przychodzi miła praktykantka na poczekalnię i oddaje go spowrotem po wizycie(jeśli przepisane, to z lekami). Godzina i termin koniecznie wcześniej ustalone. Chyba, że "R", to na ostry.
10 stycznia 2022 20:16 / 2 osobom podoba się ten post
JanOp1979

Dzisiaj, University Hospital Department of Ophthalmology.
Bym mógł wejść obowiązkowe skanowanie(aktualnego!) covpasscode.
Dodatkowo ochrona poprosiła o dokument potwierdzajacy tożsamość. Na lipa nie przejdzie.

Taka procedura, skanowanie, okazywanie dokumentu tożsamości, obowiązywały już na początku grudnia, np w Dùren, przy wejściu do sklepów w galeriach, restauracjach czy kawiarniach