Jak minął dzień 12

10 stycznia 2022 20:52 / 7 osobom podoba się ten post
A u mnie cisza, spokój, pdp śpi... Dziś spokojnie poszedł spać. Cały dzień jest spokojny, uaktywnia się przed spaniem. Bez powodu robi się zły. Ale tylko wtedy. Poza tym jest bardzo spokojny. Dziś byliśmy na spacerze i w sklepie oraz odebrać tzw. Impfpass. W grudniu trzecią dawkę przyjął. A jutro, gdy pójdą sobie i Pflege, i Fizjo... idziemy na cmentarz, 1 km. Nie zamawiałem taksówki, bo nie wiem jeszcze, czy mają takie, do których pacjenta z wózkiem się wsadza, czy musiałbym go przesadzić z wózka na siedzenie. To jest jednak niemożliwe w tym przypadku. Ale ma być jutro słoneczko, więc spacerek fajny zaliczymy. Żyć i nie umierać, serio ?
10 stycznia 2022 22:24 / 2 osobom podoba się ten post
Luke

A u mnie cisza, spokój, pdp śpi... Dziś spokojnie poszedł spać. Cały dzień jest spokojny, uaktywnia się przed spaniem. Bez powodu robi się zły. Ale tylko wtedy. Poza tym jest bardzo spokojny. Dziś byliśmy na spacerze i w sklepie oraz odebrać tzw. Impfpass. W grudniu trzecią dawkę przyjął. A jutro, gdy pójdą sobie i Pflege, i Fizjo... idziemy na cmentarz, 1 km. Nie zamawiałem taksówki, bo nie wiem jeszcze, czy mają takie, do których pacjenta z wózkiem się wsadza, czy musiałbym go przesadzić z wózka na siedzenie. To jest jednak niemożliwe w tym przypadku. Ale ma być jutro słoneczko, więc spacerek fajny zaliczymy. Żyć i nie umierać, serio ?

Luke, zapytaj jutro Pflege o tę taksówkę. Wiem że w Bonn i Caritas i Rotes Kreuz mają takie specjalne busy. Podopieczna(na wózku) mojej koleżanki ,na Godesbergu, korzystała z tego. Zamawiały transport, zawożono je np do centrum na zakupy,do lekarza ,do teatru czy gdzie  tam chciały, o umówionej godzinie odbierali i odwozili do domu.
Nie interesowałam się jednak,na jakich zasadach to działa. 
11 stycznia 2022 17:39 / 5 osobom podoba się ten post
Mija dzień, podopieczny je resztę grochówki, bo mu przed południem zasmakowała, do tego bułka z masłem.
Spacer w słonku zaliczony, groby nawiedzone. Kurcze, syn rocznik 1965, a zmarł 1999  Miał raka mózgu. Żona pdp zmarła trzy lata temu.
Spacer 1,1 km... Super. Z powrotem do Edeki małe zakupy zrobić  i do domu.
Gusiu...Tu różne  firmy medyczne mają transport, ale tylko do potrzeb badań, wizyt, typowe medyczne. Z kolei można zamówić taksówkę, za którą w ostateczności zapłaci kasa chorych. Tak mi ta Pflege powiedziała. Tylko, że nie wiem, czy mają te większe taksówki, do której dziadka można wwieźć na wózku, czy zwykła taxi... Jutro przyjdzie ten Gabriel, to się dowiem. Bo nie chciałbym sytuacji, gdy przyjedzie normalna taxi i od razu podziękuję 
11 stycznia 2022 19:32 / 5 osobom podoba się ten post
Trzecią dawkę odebrałam plus paszport covidowy i odrazu ofertę do Rellingen na sobotę. Łykam Paracetamol, piję wodę z cytryną. Mam nadzieję, że przejdę bezboleśnie. 
11 stycznia 2022 19:40 / 2 osobom podoba się ten post
Maluda

Trzecią dawkę odebrałam plus paszport covidowy i odrazu ofertę do Rellingen na sobotę. Łykam Paracetamol, piję wodę z cytryną. Mam nadzieję, że przejdę bezboleśnie. 

Uff, oby już ten wyjazd doszedł do skutku ? i w zdrowiu. Mnie tylko ramię do południa następnego dnia bolało. 
12 stycznia 2022 19:15 / 6 osobom podoba się ten post
Taki pomnik na osiedlu wyczaiłem...
 

 
Jest ciepło, jak na tę porę. Zaraz zaproponuję doktorowi mycie i spanko. A tak dzień, jak dzień w Bonn. Minął spokojnie 
12 stycznia 2022 19:42 / 2 osobom podoba się ten post
Luke

Taki pomnik na osiedlu wyczaiłem...
 

 
Jest ciepło, jak na tę porę. Zaraz zaproponuję doktorowi mycie i spanko. A tak dzień, jak dzień w Bonn. Minął spokojnie :radosc1:

Nie umiem przeczytać co tam na tabliczce widnieje?
12 stycznia 2022 19:51 / 3 osobom podoba się ten post
Konwalia08

Nie umiem przeczytać co tam na tabliczce widnieje?

Już mi niewyraźnie aparat robi zdjęcia.... Rok 1965, a resztę doczytam jutro i dam znać
12 stycznia 2022 20:01 / 3 osobom podoba się ten post
Luke

Już mi niewyraźnie aparat robi zdjęcia.... Rok 1965, a resztę doczytam jutro i dam znać:super:

Koniecznie ??
13 stycznia 2022 14:21 / 6 osobom podoba się ten post
Konwalia08

Nie umiem przeczytać co tam na tabliczce widnieje?

To tabliczka... 
 

 
A tak dzionek mija, dziadek nie chciał spaceru, to sam się przeszedłem. Wracając z Edeki natknąłem się na opiekunów z PL, pięć pań i jeden gość... Tylko grzecznościowe dzień dobry i miłego popołudnia...tak ich pozdrowiłem. Jutro z dziadkiem przed 14 się tam przejdę, haha. W parku, obok placu zabaw. Nie pomyślałbym, że tylu opiekunów tu jest ?, w tej dzielnicy na górce. 
13 stycznia 2022 15:46 / 6 osobom podoba się ten post
Luke

To tabliczka... 
 

 
A tak dzionek mija, dziadek nie chciał spaceru, to sam się przeszedłem. Wracając z Edeki natknąłem się na opiekunów z PL, pięć pań i jeden gość... Tylko grzecznościowe dzień dobry i miłego popołudnia...tak ich pozdrowiłem. Jutro z dziadkiem przed 14 się tam przejdę, haha. W parku, obok placu zabaw. Nie pomyślałbym, że tylu opiekunów tu jest ?, w tej dzielnicy na górce. 

A ja właśnie wróciłam z  odwiedzin  znajomych mojego PDP.Fajni starsi ludzie, szczególnie Pani A.Zchorowana ale z klasą...Starszy  Pan wprost zapytał czy  wrazie   czego mogę  u nich pracować????? Musiałam obejrzeć cały dom, ogród  itd.Nie powiem, ładnie.. jak w domku dla  lalek 
13 stycznia 2022 21:53 / 5 osobom podoba się ten post
Damessa

A ja właśnie wróciłam z  odwiedzin  znajomych mojego PDP.:pije kawe:Fajni starsi ludzie, szczególnie Pani A.Zchorowana ale z klasą...Starszy  Pan wprost zapytał czy  wrazie   czego mogę  u nich pracować?????:super: Musiałam obejrzeć cały dom, ogród  itd.Nie powiem, ładnie.. jak w domku dla  lalek :-)

Super, czyli w razie czego masz nagraną kolejną sztele 
13 stycznia 2022 23:34 / 4 osobom podoba się ten post
Luke

To tabliczka... 
 

 
A tak dzionek mija, dziadek nie chciał spaceru, to sam się przeszedłem. Wracając z Edeki natknąłem się na opiekunów z PL, pięć pań i jeden gość... Tylko grzecznościowe dzień dobry i miłego popołudnia...tak ich pozdrowiłem. Jutro z dziadkiem przed 14 się tam przejdę, haha. W parku, obok placu zabaw. Nie pomyślałbym, że tylu opiekunów tu jest ?, w tej dzielnicy na górce. 

A co tak oficjalnie pozdrowiłeś koleżanki i kolegę po fachu??
Obawiałeś się że cztery "wolne "panie rzucą się na Ciebie??
14 stycznia 2022 07:48 / 3 osobom podoba się ten post
Gusia29

A co tak oficjalnie pozdrowiłeś koleżanki i kolegę po fachu??
Obawiałeś się że cztery "wolne "panie rzucą się na Ciebie??

Mało czasu miałem, a pdp nie spał, tylko operę oglądał. Czasami tak te kasety dvd   a stoliku ogląda, że przesuwa się pupą po tej sofie... trochę niebezpiecznie, a ja nie chcę go później podnosić, czy też sąsiadów wołać do pomocy.
Dziś albo jutro tam z dziadkiem zajdę na chwilkę  Taki punkt zborny ???
16 stycznia 2022 15:43 / 6 osobom podoba się ten post
 Wyprawa w góry