Jak minął dzień 12

24 marca 2022 08:28 / 5 osobom podoba się ten post
Anka1

Tak oczywiście ,wiem to po sobie Mnie nie udało się za pierwszym razem tylko za drugim.Zapytslam wprost dlaczego moja kandydatura została odrzucona ,więc właśnie taką otrzymałam odpowiedź,tylko że to było pod Genewą,i tam potrzebowali z angielskim.Tlumaczylam sobie że mój angielski jest nie wystarczający Tym bardziej że rodzina zażyczyła sobie rozmowę na WhatsApp.A to już inna historia.
Tu gdzie jestem też rozmawiałam z rodziną na WhatsApp. 
Przypuszczam że Ty też będziesz rozmawiała .Ale to jakieś 2 tygodnie przed zleceniem.
Już sprawdzam gdzie będziesz.

Ja już po rozmowie na WhatsApp ?Tempo naprawdę. Dla mnie to nowość ale z tymi video rozmowami to nie w każdym pzypadku .
24 marca 2022 08:31 / 5 osobom podoba się ten post
Konwalia08

Ja już po rozmowie na WhatsApp ?Tempo naprawdę. Dla mnie to nowość ale z tymi video rozmowami to nie w każdym pzypadku .

Torpeda jesteś
24 marca 2022 08:33 / 5 osobom podoba się ten post
Konwalia08

Nie ma pewnie takiego zapotrzebowania jak w De (przynajmniej przez firmę) .

Nigdy nie było. Przede wszystkm Szwajcaria to dużo mniejszy kraj. Nie przez firmę, gdzie nie ma zbiorowej umowy tylko indywidualna bezposrednio z rodziną - jest jeszcze więcej kandydatów. Takie oferty mają firmy szwajcarskie, bez siedziby w PL, albo trzeba indywidualnie szukać. 
Teraz jednak coś tam się ruszyło w kwesti opieki domowej. 
24 marca 2022 08:33 / 6 osobom podoba się ten post
Konwalia08

Ja już po rozmowie na WhatsApp ?Tempo naprawdę. Dla mnie to nowość ale z tymi video rozmowami to nie w każdym pzypadku .

Tak wiem że nie w każdym przypadku.Nowe opiekunki na pewno.Ja też już mam akceptację na nowe zlecenie i tym razem bez WhatsApp
24 marca 2022 08:34 / 5 osobom podoba się ten post
Anka1

Torpeda jesteś:najlepszego1:

?mam tylko nadzieję że to będzie dobry start ??
24 marca 2022 08:34 / 4 osobom podoba się ten post
tina 100%

Nigdy nie było. Przede wszystkm Szwajcaria to dużo mniejszy kraj. Nie przez firmę, gdzie nie ma zbiorowej umowy tylko indywidualna bezposrednio z rodziną - jest jeszcze więcej kandydatów. Takie oferty mają firmy szwajcarskie, bez siedziby w PL, albo trzeba indywidualnie szukać. 
Teraz jednak coś tam się ruszyło w kwesti opieki domowej. 

To już następny krok, Od czegoś trzeba zacząć 
24 marca 2022 08:35 / 4 osobom podoba się ten post
Anka1

To już następny krok, Od czegoś trzeba zacząć :-)

Jasne- aby się zahaczyć, oswoic, kontakty nawiazac . Potem dalej. 
24 marca 2022 08:40 / 5 osobom podoba się ten post
Konwalia08

?mam tylko nadzieję że to będzie dobry start ??

Już obczailam Twoje miejsce fajne tereny.
24 marca 2022 08:42 / 5 osobom podoba się ten post
tina 100%

A jak :) Zaczyna juz raczkowac i juz mu dwa kasowniki wyrosły- ma czym atakować, co chętnie czyni :)
Twój już pewnie ładnie tupta :) 

Zaczął tuptac przed toczkiem.Teraz w żłobku poszedł niesamowicie do przodu.Jednak jest różnica pomiędzy żłobkiem naszych dzieci a teraz
24 marca 2022 08:50 / 6 osobom podoba się ten post
Anka1

Tak wiem że nie w każdym przypadku.Nowe opiekunki na pewno.Ja też już mam akceptację na nowe zlecenie i tym razem bez WhatsApp:-)

Ja wyjechałam pierwszy raz bez  rozmowy na WhatsAppa Jestem na drugim i też  nie było rozmowy. Czyli nie ma reguły 
24 marca 2022 10:13 / 3 osobom podoba się ten post
Damessa

Ja wyjechałam pierwszy raz bez  rozmowy na WhatsAppa :-)Jestem na drugim i też  nie było rozmowy. Czyli nie ma reguły :-)

Nie wyjechałam z nimi ostatecznie, ale pierwsza akceptacja , tez się odbyla bez -wtedy Skypa. No i wyjazd był już za tydzień. 
Druga zresztą tez. Ale drugim razem miałam juz zaklepany wyjazd do Berlina, a zależało mi aby byc blisko domu. Tak , że tez odmówilam. 
24 marca 2022 12:25 / 6 osobom podoba się ten post
Damessa

Ja wyjechałam pierwszy raz bez  rozmowy na WhatsAppa :-)Jestem na drugim i też  nie było rozmowy. Czyli nie ma reguły :-)

A ja już myślałam że jadę na minę bo biorą bez szemrania
Prawdę mówiąc wiele min miało być i jak na razie każdą rozminowalam
 
24 marca 2022 13:06 / 5 osobom podoba się ten post
Pauza, wszystko wspaniale, tylko ale... Żebym tutaj dociągnął do końca zlecenia. Stan podopiecznego nie jest, za dobry. Córka, ta druga, dziś że łzami w oczach powiedziała, że jakby coś, to tata niech umrze w domu, w żadnym szpitalu. Dziadek mało je i pije. Zupki będę miksować, mięsko też, bo i ma problemy z przełykaniem. Kolega z Pflegehelden, którego poznałem dwa lata temu, słowem koordynator, zasugerował córce ewentualną kroplówkę w domu, jeżeli sytuacja się nie poprawi.
Za godzinę przyjedzie druga córka i z mamą pojedzie do laryngologa,, zostanę, więc sam. I dziadek oczywiście.
Była tu jedna opiekunka, która ma z powrotem za miesiąc wrócić. Przy niej dziadek i dał się przenieść na wózek i jadł i pił. Wieść gminna niesie, że  dziadek mocno się zaangażował. Odczuwa chyba stratę, że ona z nim się na jakiś czas rozstała. 
24 marca 2022 20:07 / 5 osobom podoba się ten post
Anka1

A ja już myślałam że jadę na minę:chaplin: bo biorą bez szemrania:lol3:
Prawdę mówiąc wiele min miało być i jak na razie każdą rozminowalam:lol1:
 

Saperka 
24 marca 2022 20:12 / 5 osobom podoba się ten post
Dziś napędu dostałam ?sprzątanie, gotowanie,prasowanie,zakupy z synową a teraz stękam bo mnie łupie ale tylko jak leżę albo siedzę w pozycji półleżącej.Wniosek ?może okna umyje ??
Ze spacerku:całkiem fajne fotki robi ten mój bidny smartek?