Co dzisiaj gotujesz na obiad? 18

05 grudnia 2022 21:47 / 2 osobom podoba się ten post
Mleczko

Prawdziwy w dodatku czarny . Tylko mi kasy szkoda to biorę na raty . Byłam na pokazie faktycznie można cudować. Zaoszczędzę na energii elektrycznej.Zupa w mig a receptura co do grama . Tak się zabierałam jak pies do jeża. Kupię i już. Bułkę sobie starałam , super, a i placki kartoflane będą częściej .

Jak synowa chce mnie wkurzyć, to podsyła mi fotki z opisami-o,właśnie zaczynam robić to czy tamto, a po niedługim czasie gotowe wypieki czy jakieś inne "ugotowane ". W ten sposób mnie namawiają i zachęcają do zakupu
Ostatnio był to podobno najszybszy i pyszny  chleb na drożdżach, właśnie z thermomixa 
05 grudnia 2022 22:08 / 2 osobom podoba się ten post
Gusia29

Jak synowa chce mnie wkurzyć, to podsyła mi fotki z opisami-o,właśnie zaczynam robić to czy tamto, a po niedługim czasie gotowe wypieki czy jakieś inne "ugotowane ". W ten sposób mnie namawiają i zachęcają do zakupu:lol1:
Ostatnio był to podobno najszybszy i pyszny  chleb na drożdżach, właśnie z thermomixa 

Obiad w parę minut . Muszę znów się uczyć to dopiero wyzwanie .
A chlebek wygląda pysznie . Dzisiaj kupiłam mały chlebek pt " Chleb ukraiński" wzięłam z ciekawości i już spróbowałam .Jest pyszny, czarny , nie wiem jaki skład, ale się dowiem .
06 grudnia 2022 08:03 / 4 osobom podoba się ten post
Rybka ziemniaki tłuczone i surówką z kiszonej kapusty .
 
Wczoraj byłam w rybnym , karp, płaty ponoć bez ości kosztuje 99 zł za kg .
Ja piernicze , wnet trzeba będzie robić WIELKANOC razem z BOZYM NARODZENIEM będzie taniej .
06 grudnia 2022 08:09 / 5 osobom podoba się ten post
Dyżurna pieczeń ale w sosie pomodorowym + ryż + Feldsalat.
06 grudnia 2022 08:31 / 3 osobom podoba się ten post
Wczorajsza ogórkowa, jeszcze Wrapsa sobie zrobię. 
Podopieczny zaraz jedzie do Tagespflege, więc mam luz i z jedzeniem
06 grudnia 2022 09:14 / 4 osobom podoba się ten post
Dzisiaj myślałam o pieczonych ziemniakach i do tego pieczonym indyku. 
06 grudnia 2022 09:51 / 3 osobom podoba się ten post
Damessa

Dyżurna pieczeń ale w sosie pomodorowym + ryż + Feldsalat.

Jak mi się pieczeń powtarza to robię w sosie serowym .A ryż w takim sosie pycha .
06 grudnia 2022 10:22 / 4 osobom podoba się ten post
Nie mam pomysłu i po mikołajkowej,porannej  nerwówce nie chce mi się wymyślać. Będą więc ziemniaki, szpinak i jajko sadzone. I zjem z apetytem 
06 grudnia 2022 12:04 / 3 osobom podoba się ten post
Zupa z soczewicy czerwonej, placki ziemniaczane z czerwoną kapustą 
06 grudnia 2022 12:12 / 3 osobom podoba się ten post
Dziadek i babcia Rind zupa a sobie wyjęłam z zamrażarki kapuśniak. Dojadam zupy bo nie wiem kto tu przyjedzie i czy będzie chciał to dojadać. Zresztą raczej swojego jedzenia nie zostawiam w zamrażarce dla kogoś bo i też po kimś dojadać nie lubię. Jeszcze mam 2 takie pojemniki mojego jedzonka i akurat do wyjazdu powyjadam. 
06 grudnia 2022 12:20 / 2 osobom podoba się ten post
Dusia1978

Dziadek i babcia Rind zupa a sobie wyjęłam z zamrażarki kapuśniak. Dojadam zupy bo nie wiem kto tu przyjedzie i czy będzie chciał to dojadać. Zresztą raczej swojego jedzenia nie zostawiam w zamrażarce dla kogoś bo i też po kimś dojadać nie lubię. Jeszcze mam 2 takie pojemniki mojego jedzonka i akurat do wyjazdu powyjadam. 

Ja tutaj po raz pierwszy nie mam zajęć typu czyszczenie lodówki czy zamrażarki . Zamrażarki nie ma tylko w lodówce mały "fach ",a w lodówce też szukać niczego nie trzeba bo przejrzyście i zakupy robione na bieżąco. Edeka ,Rewe i bio laden w odległości 5-10 minut, więc problemu też nie ma ?
06 grudnia 2022 12:21 / 3 osobom podoba się ten post
dorotee

Zupa z soczewicy czerwonej, placki ziemniaczane z czerwoną kapustą :gotowanie:

O,może jutro u mnie taka zupa będzie 
06 grudnia 2022 12:25 / 3 osobom podoba się ten post
Gusia29

O,może jutro u mnie taka zupa będzie :-)

Polecam 
06 grudnia 2022 20:12 / 3 osobom podoba się ten post
U mnie na szybko tortille z patelni z kurczakiem, serem, sałatą lodową, ogórkiem, kukurydzą i sosem czosnkowym.
07 grudnia 2022 08:57 / 1 osobie podoba się ten post
Szukam