Co dzisiaj gotujesz na obiad? 18

19 czerwca 2022 20:54 / 1 osobie podoba się ten post
Ziemniaki, prawie puree ale nie takie ciapate, sznycle wieprzowe, sałata. Na deser truskawki, ja z jogurtem greckim, Podopieczna z serkiem, czyli po niemiecku wyszukany deser-erdbeeren quark
Śmieszą mnie czasami te nazwy-trochę natki na ziemniakach i już Petersilienkartoffel
19 czerwca 2022 21:49 / 3 osobom podoba się ten post
Dillkartoffeln 
Salzkartoffeln
Pellkartoffeln
Offenkartoffeln
Ciekawe czy są 
Schnittlauchkartoffeln? Ja jadam że szczypiorkiem
Albo Kümmel Kartoffeln 
Jeszcze Stampffkartoffeln to Gusia podaje 
19 czerwca 2022 21:57 / 3 osobom podoba się ten post
dorotee

Dillkartoffeln :chaplin:
Salzkartoffeln
Pellkartoffeln
Offenkartoffeln
Ciekawe czy są 
Schnittlauchkartoffeln? Ja jadam że szczypiorkiem
Albo Kümmel Kartoffeln :-)
Jeszcze Stampffkartoffeln to Gusia podaje :-)

Moja też zawsze chce stampfkartofeln...
19 czerwca 2022 22:18 / 1 osobie podoba się ten post
Malgi

Moja też zawsze chce stampfkartofeln...:wiking:

Tak jak moja, ale ja  też wolę takie niż same salzkartoffeln ?
Wcttm roku jeszcze nie serwowałam pellkartoffeln
19 czerwca 2022 22:22 / 2 osobom podoba się ten post
Malgi

Moja też zawsze chce stampfkartofeln...:wiking:

Maegaretka też , koniecznie z kawałkami kartofli. Ja też nie lubię takij babrejki miksowanych kartofli ..
19 czerwca 2022 22:23 / 2 osobom podoba się ten post
Gusia29

Tak jak moja, ale ja  też wolę takie niż same salzkartoffeln ?
Wcttm roku jeszcze nie serwowałam pellkartoffeln:lol1:

W ciepłych porach roku obowiązkowo co środę do matkasy vel innego śledzia 
20 czerwca 2022 06:58 / 1 osobie podoba się ten post
Sama i tylko sobie ugotuję zupkę pychotkę pt Grießnockerl . Bardzo lubię i nie za dużo pracy oprócz tego, że trzy łyżki  są potrzebne a potem trzeba je umyć .
 
20 czerwca 2022 07:45 / 1 osobie podoba się ten post
Mleczko

Sama i tylko sobie ugotuję zupkę pychotkę pt Grießnockerl . Bardzo lubię i nie za dużo pracy oprócz tego, że trzy łyżki  są potrzebne a potem trzeba je umyć .
 

Moje dzieci,jak były jeszcze w domu z mamą i tatą, bardzo lubiły rosołek z takimi kluseczkami. Małych łyżeczek używałam, dzieci małe to i kluseczki miały być nieduże 
A dzisiaj zupa krem z warzyw różnych, których kawałki w lodówce się przywracają, plus niewykorzystana jakaś  reszta mrożonych, plus grzanki z chleba tostowego. 
Będzie i deser ale nie wiem jeszcze jaki, pewnie jogurt wyjmę z lodówki i już ?
20 czerwca 2022 09:27 / 1 osobie podoba się ten post
Kalafior z bułeczką  tartą/ osobiście/ ziemniaczki puree,klopsiki z mięska  wołowego w sosie. Surówka  z  pekińskiej
20 czerwca 2022 10:34 / 2 osobom podoba się ten post
Gusia29

Moje dzieci,jak były jeszcze w domu z mamą i tatą, bardzo lubiły rosołek z takimi kluseczkami. Małych łyżeczek używałam, dzieci małe to i kluseczki miały być nieduże :-)
A dzisiaj zupa krem z warzyw różnych, których kawałki w lodówce się przywracają, plus niewykorzystana jakaś  reszta mrożonych, plus grzanki z chleba tostowego. 
Będzie i deser ale nie wiem jeszcze jaki, pewnie jogurt wyjmę z lodówki i już ?

W myśl zasady "co masz zrobić dziś zrób jutro, a co masz zjeść jutro zjedz dziś " zjadłam zupkę na śniadanie . Nie robię na rosołku, bo to za tłuste . Samo masło wystarczy w dodatku kolorek ładny a jeszcze pływające krążki marchewki dodają atrakcji . Mówią, że człowiek oczami je, w moim przypadku to racja . 
20 czerwca 2022 13:20 / 1 osobie podoba się ten post
Kopytka na słodko ze śmietanką i cukrem 
20 czerwca 2022 15:39 / 1 osobie podoba się ten post
Placki ziemniaczane z musem jabłkowym, reszta zupy kopertowej dla Margaretki 
21 czerwca 2022 10:56 / 2 osobom podoba się ten post
Mleczko

W myśl zasady "co masz zrobić dziś zrób jutro, a co masz zjeść jutro zjedz dziś " zjadłam zupkę na śniadanie . Nie robię na rosołku, bo to za tłuste . Samo masło wystarczy w dodatku kolorek ładny a jeszcze pływające krążki marchewki dodają atrakcji . Mówią, że człowiek oczami je, w moim przypadku to racja . 

Zgadza się, ja też "jem oczami "
Dzisiaj reszta wczorajszej zupy, smaczna więc dwa dni po kolei zjemy z apetytem. Deser już w lodówce. Jeśli Twojego   podniebienia nie ucieszyłby jego smak, to myślę że oczy uśmiechnęłyby się do niego 
Erdberenquark, udelikatniony bo  wymieszany z odrobiną ubitej śmietany, warstwowo w szklankach ułożony, na przemian z pokruszonymi amarettini, czy jak im tam, tym małym ciasteczkom na imię ?. Ładna cała truskawka na wierzchu zdobi całość . Już dwa razy do lodówki zajrzałam żeby dzieło swoje podziwiać 
Podopieczna  musi wiedzieć co ma na talerzu, zanim zaczyna jeść to opowiadam ,że  np ziemniaki na 10tej,dodatki na 15tej itd. 
Jemy zawsze razem, chociaż niewidoma, to staram się ładnie podawać posiłki. Cieszę swoje oczy a Jej uszy ?. Od razu apetyt lepszy. Myślę że to dla Niej ważne, bo w rozmowach z siostrą czy koleżankami, (głównymi tematami jest albo jedzenie albo choroby ?),opowiada szczegółowo co jadła i jak było  podane,często moje słowa powtarzając 
21 czerwca 2022 11:15 / 2 osobom podoba się ten post
Frykadelki wegetariańskie z fasoli białej , wczoraj nami żył , właśnie ugotowane , popołudniu będę produkować . Ziemniaki , sos pomidorowy, sałata z creme freche 
Galaretka w trzech kolorach made in Polen z kleksem własnoręcznie bitej śmietany 
Bułką tarta też osobiście tartą , nie lubię tej kupnej , ew z piekarni jeszcze.n
22 czerwca 2022 07:31 / 1 osobie podoba się ten post
Wczoraj zrobiłam marokonski tadżin tylko nie miałam  zielonego groszku  . Wyszedł aromatyczny i smaczny . Zwabiłam naszą pielęgniarkę do kuchni . Zostało parę ziemniaków w sosie to zjem dzisiaj z apetytem, bo własnie ten sos to cała kwintensencja dania . To dzisiaj gotowanie mam z głowy .