Co dzisiaj gotujesz na obiad? 18

21 września 2022 20:59 / 2 osobom podoba się ten post
Gusia29

No popatrz, znam te buraczki i lubię a nie wiedziałam że one szwedzkie:-).  Lubię połączenie miodu z octem balsamicznym,a z burakami dla mnie :mniam: . Jak dodaję buraki do sałaty to koniecznie sos, taki gęsty, słodki od  miodu i kwaskowaty od octu 

Przepis od sąsiadki, taką nazwę podała i taką przekazuję  Szwedzkie, bo zalewa to tzw słodko-kwaśny ocet szwedzki, ale w sąsiadkowym przepisie buraczkow się nie kroi, ale wybiera malutkie w całości do marynaty. Smakują naprawdę lepiej .
Jeżeli chodzi o sałatowy dresing, to w DE zostałam wtajemniczona  w receptę sosu ze świezych truskawek, musztardy i miodu właśnie . 
22 września 2022 11:56 / 2 osobom podoba się ten post
Seniorzy w przedszkolu. Ja sobie robię schabowego, ziemniaki i kapusta czerwona.  Na deser mam lody lub ciasto.( Kupione za swoje) 
22 września 2022 13:15 / 4 osobom podoba się ten post
Miałam dzisiaj pościć,a tu niespodzianka! Zaproszenie do włoskiej pizzerii....nie mogłam odmówić 
27 września 2022 19:36 / 3 osobom podoba się ten post
Dzisiaj obiadu nie było. Ale zaraz późna kolacja w małym (4) babskim gronie.
No i co,że może coś innego bym upitrasiła, kiedy one ciągle tylko zrób tę swoją jakąś tartę czy coś. No to jest, za każdym razem z czymś innym. Dzisiaj z gruszką i camembertem. Już spróbowałam żeby zobaczyć czy zjadliwa. Zobaczyłam i powiem że nawet bardzo?. Jeszcze tylko sałatę z burakami i fetą polać sosem,posypać orzechami a w tym czasie figi błękitnym lazurem nadziane w piekarniku się podpieką. Oj,jak ja lubię takie figi, najbardziej z camembertem, ale "wyszedł " do tarty i inny trzeba było wziąć. 
27 września 2022 23:55 / 1 osobie podoba się ten post
Nagotowałam gar bigosu i mam na dwa dni, taka pogoda że się chce ciepłego 
28 września 2022 07:15 / 3 osobom podoba się ten post
Wczoraj gotowałam grochowa, wyszła pyszna ( to mało powiedziane) .Ja sobie na talerzu dodaje czosnek .Dwa zapachy lubię , czosnek i........ piżmo 
28 września 2022 07:17 / 3 osobom podoba się ten post
Dzisiaj robię mięsny obiad będą żeberka z cebulką i kluski śląskie 
 
28 września 2022 07:23 / 2 osobom podoba się ten post
Kotlety ziemniaczane, sos pieczarkowy i buraczki na ciepło. 
28 września 2022 07:29 / 3 osobom podoba się ten post
Ostatni mój obiad, bo jutro córka pdp coś ugotuje. Takiego lenia złapałem, że zrobiłem przegląd warzyw w lodówce i wieczorem ugotowałem na dziś jarzynową. Dodam curry i gut. Miks, niestety, bo babcia wyrzuca protezki i tylko w tej postaci coś zje. A mi miks nie przeszkadza . 
29 września 2022 12:14 / 2 osobom podoba się ten post
Zupa ogórkowa a dla wnuczki nasmarzylam naleśników .Zje z czym będzie chciała , bo ja wybyeam z domu .
30 września 2022 16:33 / 2 osobom podoba się ten post
Obiad już zjedzony to nie napisze co ugotuje .Zjadłam i zapomniałam  wiem tylko, że potrzebny był nusz  widelec .Na deser upiekłam sernik całą blachę .Może do jutra wystoi  .Sąsiadka mówi, że smaczny .Taki z wiórkami kokosowymi .
01 października 2022 07:34 / 2 osobom podoba się ten post
A ja dzisiaj nie gotuje ,bo wnuczka robi obiad .To stara kucharka gotuje i piecze od 9 roku życia .Rodzice w pracy a ona po szkole sama gotowała .Sama byłam zaskoczona jak w przerwie między wyjazdami słyszałam jak tłucze kotlety a dorosłych w domu nie było .Bardzo zdolna,ale trochę arogancka, a może tylko ja tak to odbieram .W szkole jest na drugim miejscu ( jakiś nicpoń ja wyprzedził o 1 pkt.) Chodzi tez do szkoły muzycznej i to z powodzeniem . Aha, malować się zaczęła .
01 października 2022 10:13 / 3 osobom podoba się ten post
Mleczko

A ja dzisiaj nie gotuje ,bo wnuczka robi obiad .To stara kucharka gotuje i piecze od 9 roku życia .Rodzice w pracy a ona po szkole sama gotowała .Sama byłam zaskoczona jak w przerwie między wyjazdami słyszałam jak tłucze kotlety a dorosłych w domu nie było .Bardzo zdolna,ale trochę arogancka, a może tylko ja tak to odbieram .W szkole jest na drugim miejscu ( jakiś nicpoń :-) ja wyprzedził o 1 pkt.) Chodzi tez do szkoły muzycznej i to z powodzeniem . Aha, malować się zaczęła .:-):-):-)

Chwal ja warto mimo ciętego języka. Moja też dziś rozpoczyna UMCS na 2 kierunkach anglistyka i germanistyka. Pracuje w sklepie , udziela korków i prawko jeszcze zaczęła i ha się jej pytam kiedy się w tyłek podrapie.  i też ma cięty język ale po kim ? No chyba nie po mnie . 
01 października 2022 10:17 / 2 osobom podoba się ten post
Dziś kuchnia serwuje  w domku na wsi.  Żeberka w keczupie z cebulką, kluski śląskie i surówką z kapusty.  Na deser lodu, ciasto i śledzie do wódeczki. Jutro odpust parafialny u teściów więc strajk i nie gotuje idę na gotowe. 
01 października 2022 11:04 / 3 osobom podoba się ten post
Dusia1978

Dziś kuchnia serwuje :-) w domku na wsi. :smiech3: Żeberka w keczupie z cebulką, kluski śląskie i surówką z kapusty. :gotuje: Na deser lodu, ciasto i śledzie :oklaski1:do wódeczki. :smiech2:Jutro odpust parafialny u teściów więc strajk i nie gotuje idę na gotowe. :bravo:

My też 
Tyle tylko,że najpierw podsmażone, a potem przykryte kiszoną i tak duszone. Trochę ziemniaczków do środka i taki jednogarnkowy obiad.