Jak minął dzień 13

05 listopada 2022 00:38 / 4 osobom podoba się ten post
No to ruszam. Punktualnie 
Z panią kierowcą 
05 listopada 2022 06:23 / 2 osobom podoba się ten post
Gusia29

No to ruszam. Punktualnie :-)
Z panią kierowcą 

Spokojnie . Czekam na komunikat z miejsca zesłania .Będzie dobrze 
05 listopada 2022 06:30 / 1 osobie podoba się ten post
Gusia29

I mnie też, mnie też :radosc:

I mnie też
05 listopada 2022 10:08 / 3 osobom podoba się ten post
Jeszcze nie minął ale mnie udało już podprowadzić czajnik z piwnicy!Obiad przygotowany, więc teraz trochę luzu,bo potem Kontrolle ? 
05 listopada 2022 10:34 / 6 osobom podoba się ten post
U mnie też mija ale z przytupem .Wróciłam z targu wprawdzie żadnego krzewu nie kupiłam ale dwie  wazy które posłużą za osłonki na doniczki już tak . Zapachniało mi wystawkami  w Niemczech . Wazy wyjątkowo ładne i w dodatku po 2 zł .
Tego badziewia sporo , blisko granicy to zwożą .Na 12 jestem umówiona na proszony obiad więc gotowanie odpada 
Zapowiada się dzień dobry .. Wam  życzę spokoju i żadnych gości.
05 listopada 2022 10:41 / 4 osobom podoba się ten post
U mnie mina deszczowo  smuteczkowo i wkurw bo od rana dziadek ma problemu jak co dzień wiec nic nowego dla mnie.. Wiem i rozumiem, że jest stary i niewladny ale sory za wyrażenie ryja drze o wszystko. Ludzie dlaczego są takie wredne osoby. Niby łyżki utrzymać nie może ale drze. Się ma juz siły. Masakra. Jak stąd wyjadę u nie trafię na oddzial psychiatryczny to będzie sukces. ???
05 listopada 2022 12:46 / 3 osobom podoba się ten post
Dusia1978

U mnie mina deszczowo :pada_deszcz: smuteczkowo i wkurw bo od rana dziadek ma problemu jak co dzień wiec nic nowego dla mnie..:-( Wiem i rozumiem, że jest stary i niewladny ale sory za wyrażenie ryja drze o wszystko. Ludzie dlaczego są takie wredne osoby. Niby łyżki utrzymać nie może ale drze. Się ma juz siły. Masakra. Jak stąd wyjadę u nie trafię na oddzial psychiatryczny to będzie sukces. ???

05 listopada 2022 13:04 / 5 osobom podoba się ten post
No i zgadlam albo nie-wiedzialam, że się zgubię.Uzbrojona w listę zakupów, torbę na kółkach wyruszylam w stronę Aldika.No i po chwili skok ciśnienia -nie wzięłam klucza od domu a jeśli pedepcia wyjdzie na dwór i drzwi automatycznie się zamkną??? Już oczami wyobraźni widzialam jak obie siedzimy na schodach do 16tej za Córką.Niby mowilam, że ma zostać w Wohnzimmer,ale to przecież demencyjna osoba...Ja niby bez diagnozy w tym kierunku a nawet nie wzięłam ze sobą kartki z Jej nazwiskiem i adresem.Jessu,czulam, że skurczowe sięga mi chyba 200 tu !Wiedzialam, że muszę minąć dwa skrzyzowania i przejść po moście.No niby tak zrobilam,tylko za wcześnie skręciłam i nadrobilam dobre 10minut.Zaklnelam po polsku, aż rowerzysta się obejrzał.Zgodnie z porzekadlem-koniec języka za przewodnika dowloklam się do marketu.A z powrotem oczywiście poszłam znowu dobre 10minut w odwrotnym kierunku.Juz widzialam w wyobraźni Deutsche Rotes Kreuz, Straż pożarną,Polizei i Zolle.Gdy oparłam się niechcący i stary płotek,myslalam, że go wycaluje,bo byłam przed domem.W domu spoko,Seniorka chyba szczesliwsza odemnie,a ja dopadlam wody i krzesła,tak mi nogi drżały.Oczywiscie zapomnialam kupić połowy rzeczy ale to nic w porównaniu z uczuciem niewypowiedzianego szczęścia, że veni,vidi,vici ???
05 listopada 2022 13:25 / 3 osobom podoba się ten post
Dusia1978

U mnie mina deszczowo :pada_deszcz: smuteczkowo i wkurw bo od rana dziadek ma problemu jak co dzień wiec nic nowego dla mnie..:-( Wiem i rozumiem, że jest stary i niewladny ale sory za wyrażenie ryja drze o wszystko. Ludzie dlaczego są takie wredne osoby. Niby łyżki utrzymać nie może ale drze. Się ma juz siły. Masakra. Jak stąd wyjadę u nie trafię na oddzial psychiatryczny to będzie sukces. ???

Powiedz mu, że żądasz trochę spokoju i szacunku, bo wcale u niego nie musisz być. Jak ma jakąś rodzinę to poskarż się, że nie masz chwili spokoju. Może spróbuj go nagrać? No i wcale nie musisz się umartwiać - tej roboty nie zabraknie...
05 listopada 2022 13:54 / 3 osobom podoba się ten post
Malgi

Powiedz mu, że żądasz trochę spokoju i szacunku, bo wcale u niego nie musisz być. Jak ma jakąś rodzinę to poskarż się, że nie masz chwili spokoju. Może spróbuj go nagrać? No i wcale nie musisz się umartwiać - tej roboty nie zabraknie...

Córka już mu mówiła. Jest spokoju trochę i potem znowu. Straszny typ. ?
05 listopada 2022 14:40 / 3 osobom podoba się ten post
Dusia1978

Córka już mu mówiła. Jest spokoju trochę i potem znowu. Straszny typ. ?

Możesz mu powiedzieć, że nic nie wskóra krzykiem. Nie będziesz go obsługiwać, jak nie będzie spokojny. Jak on się drze - to wychoź i powiedz, że wrócisz, jak będzie cisza, bo Twoje uszy muszą odpocząć. Jak zostanie sam i nie będzie miał na kogo wrzeszczeć to może się trochę wyciszy. Powiedz mu, że sobie nie życzysz, albo też zacznij na niego wrzeszczeć! Najlepiej po polsku!
05 listopada 2022 15:21 / 2 osobom podoba się ten post
Malgi

Możesz mu powiedzieć, że nic nie wskóra krzykiem. Nie będziesz go obsługiwać, jak nie będzie spokojny. Jak on się drze - to wychoź i powiedz, że wrócisz, jak będzie cisza, bo Twoje uszy muszą odpocząć. Jak zostanie sam i nie będzie miał na kogo wrzeszczeć to może się trochę wyciszy. Powiedz mu, że sobie nie życzysz, albo też zacznij na niego wrzeszczeć!:przeklina: Najlepiej po polsku!

To tak robię , że gadam po polsku. On że nie rozumie to ja mówię, że też nie rozumiem jego krzyków. I wychodzę. Na tym kończy się dyskusja. ?
Zresztą do niego jak grochem o ścianę. Był dyrektorem to taki jest jego stosunek " roszczeniowy" a że stary i niemrawy to może i dobrze bo by rękami machał a tak to siedzi na dupie. 
05 listopada 2022 17:39 / 1 osobie podoba się ten post
Dusia1978

U mnie mina deszczowo :pada_deszcz: smuteczkowo i wkurw bo od rana dziadek ma problemu jak co dzień wiec nic nowego dla mnie..:-( Wiem i rozumiem, że jest stary i niewladny ale sory za wyrażenie ryja drze o wszystko. Ludzie dlaczego są takie wredne osoby. Niby łyżki utrzymać nie może ale drze. Się ma juz siły. Masakra. Jak stąd wyjadę u nie trafię na oddzial psychiatryczny to będzie sukces. ???

Dusia a podopieczny demencyjny ?
05 listopada 2022 17:56 / 3 osobom podoba się ten post
Mleczko

Dusia a podopieczny demencyjny ?

Tylko ruchowo niesprawny a tak.to głową ok i wymyśla co rusz nowe problemy. Pfkege kapac co czwartek przychodzi on ich wygania a potem na drugi dzien ryja drze że muszę go kąpać i awantura. A ja mu mówię że nie muszę bo mnie za to nikt nie płaci . I po 2 tygodnie nie kapani sa. Babcia za to że straszna demencja że też kąpiel  spada bo piski i wrzaski na szum wody  Hardrockowy zestaw mi się dostał. 
05 listopada 2022 20:02 / 2 osobom podoba się ten post
Dusia1978

Tylko ruchowo niesprawny a tak.to głową ok i wymyśla co rusz nowe problemy. Pfkege kapac co czwartek przychodzi on ich wygania a potem na drugi dzien ryja drze że muszę go kąpać i awantura. A ja mu mówię że nie muszę bo mnie za to nikt nie płaci . I po 2 tygodnie nie kapani sa. Babcia za to że straszna demencja że też kąpiel  spada bo piski i wrzaski na szum wody :placze1: Hardrockowy zestaw mi się dostał. 

Wesoło nie masz 
Dziadka raczej nie zmienisz,panem dyrektorem zostanie już do końca swoich dni. Pewnie zawsze rozstawiał rodzinę po kątach,nie posłucha teraz  ani Ciebie,  ani dzieci. Dużo Ci jeszcze zostało?
Albo będziesz się męczyć, albo wcześniej gdzieś się przeniesiesz lub wrócisz do domu, jeśli nie chcesz później leczyć nerwicy