Powitajki przy kawie 70

29 maja 2022 22:16 / 4 osobom podoba się ten post
Gusia29

Sępa oglądałam, z dziećmi e Norwegii. Super ?.
Zaczęłam czytać i już się przesyraszylam, że z Twoim pdp coś się stało, ale ugf,odetchnęłam  doczytując,ze to tylko krótka zmiana

Wszystko z nim w porządku. A nowy podopieczny to dziadek chodzący, bez demencji ale juz chyba są jakies problemy zdrowotne, bo się w domu przewrócił i trafił do szpitala. Mieszka sam, to mnie Spitexówna powiadomiła o stanie rzeczy. Dziadek mieszka sam, catheringu ma już dość i chciałby tez z kimś porozmawiać,  to się zgodził na opiekunkę. Ale jest trochę płochliwy, to poprosił ,żebym najpierw  ja przyjechała, jak mam czas, bo już mnie zna. Poza tym mam jeszcze inne sprawy do załatwienia i mi pasuje , że będę na miejscu. 
29 maja 2022 22:50 / 5 osobom podoba się ten post
tina 100%

Wszystko z nim w porządku. A nowy podopieczny to dziadek chodzący, bez demencji ale juz chyba są jakies problemy zdrowotne, bo się w domu przewrócił i trafił do szpitala. Mieszka sam, to mnie Spitexówna powiadomiła o stanie rzeczy. Dziadek mieszka sam, catheringu ma już dość i chciałby tez z kimś porozmawiać,  to się zgodził na opiekunkę. Ale jest trochę płochliwy, to poprosił ,żebym najpierw  ja przyjechała, jak mam czas, bo już mnie zna. Poza tym mam jeszcze inne sprawy do załatwienia i mi pasuje , że będę na miejscu. 

Fajnie, jedziesz do kogoś kogo znasz i ten ktoś zna Ciebie. Będąc pierwszą , to Ty rozdajesz karty, uczysz podopiecznego, kim i po co jest opiekunka. Lubię tak. Zawsze wtedy myślę też o kimś, kto po mnie przyjedzie. Staram się uświadomić podopiecznemu, że to może być ktoś zupełnie inny ode mnie, nie gorszy czy lepszy, ale inny. Mający inne przyzwyczajenia, może inne gusta kulinarne, inne poczucie humoru, ale ,podobnie jak ja, przyjeżdża po to,żeby pomóc i ułatwić seniorowi życie.
Niestety, zdarza się, że kolejna opiekunka ma inne podejście do naszej pracy. Cóż, życie...
29 maja 2022 23:32 / 4 osobom podoba się ten post
Gusia29

Fajnie, jedziesz do kogoś kogo znasz i ten ktoś zna Ciebie. Będąc pierwszą , to Ty rozdajesz karty, uczysz podopiecznego, kim i po co jest opiekunka. Lubię tak. Zawsze wtedy myślę też o kimś, kto po mnie przyjedzie. Staram się uświadomić podopiecznemu, że to może być ktoś zupełnie inny ode mnie, nie gorszy czy lepszy, ale inny. Mający inne przyzwyczajenia, może inne gusta kulinarne, inne poczucie humoru, ale ,podobnie jak ja, przyjeżdża po to,żeby pomóc i ułatwić seniorowi życie.
Niestety, zdarza się, że kolejna opiekunka ma inne podejście do naszej pracy. Cóż, życie...

Nie inaczej Gusiu.Jadę tam zbudować most, nie generować jakieś błędne wyobrażenia czy uprzedzenia. Senior jest w porządku-to własciwe okreslenie , bo taki dziadziuś to jeszcze z niego nie jest, a także to wesoły i kulturalny człowiek. Mam nadzieję, że uda mi się poprowadzić sprawę tak, aby obie strony były zadowolone. 
30 maja 2022 06:35 / 5 osobom podoba się ten post
Witam poniedziałkowo
Zacznamy znowu nowy tydzień
Miłego dnia i całego tygodnia
30 maja 2022 07:47 / 6 osobom podoba się ten post
Dzień dobry słonecznie. Ostatnia prosta u mnie ? 
30 maja 2022 08:16 / 6 osobom podoba się ten post
Witam serdecznie Kończę  urlop i w czwartek wyruszam  do  pracy.Wracam na stare miejsceMiłego dnia życzę. 
30 maja 2022 09:45 / 5 osobom podoba się ten post
Dzień dobry poniedziałkowe, chciałabym napisać słoneczne, ale niebo szare. 
Nie narzekam jednak, bo tym razem więcej słońca niż deszczu wita mnie każdego, szkockiego poranka. 
Cieszę się wnusiem a On babcią, bo siedzimy sobie w domku i nie musi chodzić do przedszkola i może dłużej pospać. Jutro o polnocy będę już w Gdańsku a o 3 nad ranem w domu. 
Fajnie u dzieci, chce mi się jednak do siebie. W czwartek, tydzień później niż Damessa, zaczynam pracę na starym miejscu. Tym razem to tylko 5-cio tygodniowy turnus. 
Zauważyłam że Dusia i Luke zniknęli na dobre. Mogliby się pokazać, wszak głównego przeszkadzacza i zakłócacza nie ma.
Wszystkim życzę dobrego dnia 
30 maja 2022 09:53 / 5 osobom podoba się ten post
Dzień dobry. Śnił mi się dziś ktoś z forum-bardzo wyraźnie. Nie podam do interpretacji, ale jestem ciekawa co będzie na mecie, bo mimo górek i dolinek może być ok. 
Zostawiam kawę 
30 maja 2022 09:55 / 4 osobom podoba się ten post
Dzień doberk - ja już mam wolne do 15.30 co tam wolne, siedzę sama i rozmyślam . Pogoda do bani, zimno i brzydko , Niebo zaciągnięte groznymi chmurami . Maj nierozpieszczał w dodatku wszystko szybko przekwitło . No cóz, czekamy jeszcze na piekne pogodę w czerwcu, lipcu,sierpniu i w moim ukochanym miesiącu wrzesniu . Potem niech sobie snieg pada . Dobrego spokojnego dnia 
30 maja 2022 11:24 / 4 osobom podoba się ten post
Dzień dobry Opiekunkowo do środy mam gościa , syn Margaretki  stan wyjątkowy  sympatycznie  lekko stresujący czas ..
30 maja 2022 11:32 / 3 osobom podoba się ten post
Gusia29

Dzień dobry poniedziałkowe, chciałabym napisać słoneczne, ale niebo szare. 
Nie narzekam jednak, bo tym razem więcej słońca niż deszczu wita mnie każdego, szkockiego poranka. 
Cieszę się wnusiem a On babcią, bo siedzimy sobie w domku i nie musi chodzić do przedszkola i może dłużej pospać. Jutro o polnocy będę już w Gdańsku a o 3 nad ranem w domu. 
Fajnie u dzieci, chce mi się jednak do siebie. W czwartek, tydzień później niż Damessa, zaczynam pracę na starym miejscu. Tym razem to tylko 5-cio tygodniowy turnus. 
Zauważyłam że Dusia i Luke zniknęli na dobre. Mogliby się pokazać, wszak głównego przeszkadzacza i zakłócacza nie ma.
Wszystkim życzę dobrego dnia :kwiatek dla ciebie2::kwiatek dla ciebie1::kwiatek dla ciebie2:

Zgadzam się  z przedmówcą Dusia,Luke  wracajcie bo w kupie siła 
30 maja 2022 11:40 / 4 osobom podoba się ten post
Damessa

Zgadzam się  z przedmówcą :-)Dusia,Luke  wracajcie bo w kupie siła :-)

Ciekawe to ??
Ale powiem cichutko że też mi ich brak ?
30 maja 2022 11:41 / 2 osobom podoba się ten post
dorotee

Dzień dobry Opiekunkowo:-) do środy mam gościa , syn Margaretki :chaplin: stan wyjątkowy :-) sympatycznie  lekko stresujący czas ..

To takie smyranie około kostki??pokomarowe?
30 maja 2022 11:43 / 3 osobom podoba się ten post
Damessa

Witam serdecznie :-)Kończę  urlop i w czwartek wyruszam  do  pracy.Wracam na stare miejsce:super:Miłego dnia życzę. 

Ale się z rana wystroiłaś??
30 maja 2022 13:51 / 2 osobom podoba się ten post
witam opiekunkowo w nowym tygodniu zdrówka i spokoju życzę