Powitajki przy kawie 70

14 kwietnia 2022 08:27 / 5 osobom podoba się ten post
Dzień dobry w czwartek. Wielki czwartek. Starzeję się, bo wróciłam pamięcią do tych wszystkich ceremonii Wielkiego tygodnia mojego dzieciństwa i młodości. Kiedy w domu musiało być wszystko zrobione,dom musiał lśnić i pachnieć pastą do podłogi, pieczonym ciastem i mięsem. A wieczory,od czwartku do soboty w kościele. Adoracje przy grobie (okazja żeby bezkarnie wyjść późno z domu i spotkać się ze znajomymi ?),przynoszenie wody święconej, wspólne modlitwy. Komu teraz w głowie takie kościołowe sprawy czy nawet bzdety, jak niektórzy uważają. Najczęściej myślimy o zakupach, jedzeniu, dekoracjach w odpowiednim, modnym kolorze. Gdzieś w tym wszystkim ucieka to co najważniejsze. 
Sama też nie celebruję świąt  tak  jak kiedyś. Świat się zmienia, ale żałuję, że skoro moje dzieci tego nie robią, to ja, mogłabym opowiedzieć wnukom o istocie i znaczeniu Wielkanocy,tak jak robili to moi dziadkowie. Ale...nie zrobiłam tego. Może czas wrócić do dawnych zwyczajów, zanim będzie za późno?
Pogodnego, spokojnego dnia życzę 
14 kwietnia 2022 08:28 / 4 osobom podoba się ten post
Maluda

Wszystkim, którzy spędzają Święta Wielkiej Nocy z dala od domu już dzisiaj chcę życzyć spokojnego, pogodnego spędzania tych dni. Pozdrawiam serdecznie całe Opiekunowo . :wlk14:

Dziękuję  i również życzę spokojnych świąt Wielkanocnych
14 kwietnia 2022 08:32 / 4 osobom podoba się ten post
Dzień dobry ?
Lało w nocy i to jak ?
Spokojnego dnia ,,Gründonnerstag ''w De . Nic tylko zielone jedzą. Nasze tradycje piękniejsze ?
A co tam dziewczyny u Was w Szwajcarii?Jakie tam Osterbräuche macie ?
14 kwietnia 2022 08:42 / 4 osobom podoba się ten post
Życzę miłego dnia 
14 kwietnia 2022 08:53 / 4 osobom podoba się ten post
Dzień dobry Opiekunkowo magiczne białe słońce mam za oknem .  Zielony czwartek , trzeba zjesz coś zielonego. Ja planuję naleśniki z pesto z zielonego groszku i Bazyli. 
I to chyba wszystko tutaj z tradycji . 
Gusiu ten nasz stary świat odchodzi . A przynajmniej zejdzie trochę do katakumb.  Może nowe lepsze? 
Udanego dnia.  Jutro sklepy nieczynne. 
Ultra długi weekend. Czas na wyjazd do Holandii. 
14 kwietnia 2022 09:09 / 5 osobom podoba się ten post
Dusia1978

Dzień dobry. :chaplin: Śniadanko jemy z moim :serce: i idziemy pracować w ogrodzie. Jeszcze dziś można jutro już siedzenie w domu. Jutro tylko domowe obowiązki typu ciasto i reszta zakupów. W niedzielę i poniedziałek jedziemy w goście więc się nawet nie na pracuje.am upiec serniki i babki i w niedzielę zrobić jedna sałatkę. O i takie swueta ja lubię. :oczko: a że w niedzielę są urodziny 70 mojej teściowej wiec i tort zamówiony. Ona się broniła, ze nie trzeba synowie, że trzeba i koniec kropka. Niech się cieszy w tych i tak smutnych czasach. 
Wam spokojnego dnia i pięknej pogodny  . :najlepszego2: Idę sobie kawkę zrobić to i Wam zostawiam. :kawa::kawa1::kawa::kawa1::kawa::kawa1::kawa::kawa1:

Moja teściowa również  ma urodziny  w niedzielę  ale 84 lataNa miejscu  jest córka  i syn oni zadbają  o nią. Fajna  mi się  trafiła  teściowa  I taka  ciekawostka ..jej nama miesiąc  temu skończyła  104 lata.
14 kwietnia 2022 09:21 / 4 osobom podoba się ten post
Gusia29

Dzień dobry w czwartek. Wielki czwartek. Starzeję się, bo wróciłam pamięcią do tych wszystkich ceremonii Wielkiego tygodnia mojego dzieciństwa i młodości. Kiedy w domu musiało być wszystko zrobione,dom musiał lśnić i pachnieć pastą do podłogi, pieczonym ciastem i mięsem. A wieczory,od czwartku do soboty w kościele. Adoracje przy grobie (okazja żeby bezkarnie wyjść późno z domu i spotkać się ze znajomymi ?),przynoszenie wody święconej, wspólne modlitwy. Komu teraz w głowie takie kościołowe sprawy czy nawet bzdety, jak niektórzy uważają. Najczęściej myślimy o zakupach, jedzeniu, dekoracjach w odpowiednim, modnym kolorze. Gdzieś w tym wszystkim ucieka to co najważniejsze. 
Sama też nie celebruję świąt  tak  jak kiedyś. Świat się zmienia, ale żałuję, że skoro moje dzieci tego nie robią, to ja, mogłabym opowiedzieć wnukom o istocie i znaczeniu Wielkanocy,tak jak robili to moi dziadkowie. Ale...nie zrobiłam tego. Może czas wrócić do dawnych zwyczajów, zanim będzie za późno?
Pogodnego, spokojnego dnia życzę :wlk6:

To że młodzi nie chodzą do kościoła to też jest wina kleru. Moja do święcenia pójdzie i może w niedzielę do kościoła. Zmuszać jej nie będę. Jest dorosła. 
Mój nie pójdzie a ja jeśli pójdę to i tak w pełni nie uczestniczę bo jestem po rozwodzie, żyje bez ślubu ( nasz taki wybór) to do komunii nie przystąpienia bo za dużo znajomych i wiedzą o naszej sytuacji. Boga mam w sercu i to najważniejsze. 
 
14 kwietnia 2022 09:21 / 4 osobom podoba się ten post
Konwalia08

Dzień dobry ?
Lało w nocy i to jak ?
Spokojnego dnia ,,Gründonnerstag ''w De . Nic tylko zielone jedzą. Nasze tradycje piękniejsze ?
A co tam dziewczyny u Was w Szwajcarii?Jakie tam Osterbräuche macie ?

Pytałam  PDP, tu czwartek nie  na zielono Jutro  już  świąteczny  piątek. 
14 kwietnia 2022 09:31 / 4 osobom podoba się ten post
Damessa

Moja teściowa również  ma urodziny  w niedzielę  ale 84 lata:-)Na miejscu  jest córka  i syn oni zadbają  o nią. Fajna  mi się  trafiła  teściowa :-) I taka  ciekawostka ..jej nama miesiąc  temu skończyła  104 lata.

Moja też fajna chociaż my bez papierka żyjem y. Traktuje ich jak rodzinę i oni mnie też. Nawet moja córka jest dla nich jak wnuczka więc jeśli " teść" daje kasę swoim wnukom i mojej też wpadnie grosz. Mój  zawsze powtarzam, że ma swoje dzieci z krwi i kości ale moja córka też jest jak jego dziecko i krzywdy jej nie da zrobić. 
Naprawdę mogę powiedzieć, że weszłam w dobrych ludzi a po tych moich przeżyciach z ex jestem spokojna. 
14 kwietnia 2022 09:35 / 4 osobom podoba się ten post
Dusia1978

Moja też fajna chociaż my bez papierka żyjem y. Traktuje ich jak rodzinę i oni mnie też. Nawet moja córka jest dla nich jak wnuczka więc jeśli " teść" daje kasę swoim wnukom i mojej też wpadnie grosz. Mój :serce: zawsze powtarzam, że ma swoje dzieci z krwi i kości ale moja córka też jest jak jego dziecko i krzywdy jej nie da zrobić. 
Naprawdę mogę powiedzieć, że weszłam w dobrych ludzi a po tych moich przeżyciach z ex jestem spokojna. 

Dusiu, cieszę się razem z Tobą. 
Dużo szczęścia,spokoju i miłości 
14 kwietnia 2022 09:35 / 4 osobom podoba się ten post
Dusia1978

Moja też fajna chociaż my bez papierka żyjem y. Traktuje ich jak rodzinę i oni mnie też. Nawet moja córka jest dla nich jak wnuczka więc jeśli " teść" daje kasę swoim wnukom i mojej też wpadnie grosz. Mój :serce: zawsze powtarzam, że ma swoje dzieci z krwi i kości ale moja córka też jest jak jego dziecko i krzywdy jej nie da zrobić. 
Naprawdę mogę powiedzieć, że weszłam w dobrych ludzi a po tych moich przeżyciach z ex jestem spokojna. 

Fajnie że  tak  trafiłaś .Zawsze po burzy  przychodzi słońce 
14 kwietnia 2022 09:49 / 4 osobom podoba się ten post
Gusia29

Dusiu, cieszę się razem z Tobą. 
Dużo szczęścia,spokoju i miłości :przytula:

Dziękuję.  i co najważniejsze czuje się kochana. Może kwiaty zadko dostaje ( więcej biżuterii i bielizny ) ale mam Dobrego Aniola obok siebie. 
14 kwietnia 2022 09:51 / 3 osobom podoba się ten post
Dusia1978

Dziękuję. :aniolki: i co najważniejsze czuje się kochana. Może kwiaty zadko dostaje ( więcej biżuterii i bielizny :oczko:) ale mam Dobrego Aniola obok siebie. :serce:

I tak trzymajcie 
14 kwietnia 2022 10:31 / 2 osobom podoba się ten post
"Ostatnia Wieczerza"
 
Jak bym się zachowywał, gdybym wiedział, że dzisiejsza kolacja będzie moją ostatnią?
Co bym jeszcze mógł zrobić wiedząc, że jutro około godziny piętnastej dokonam mojego żywota? Komu należałoby zdążyć powiedzieć, że go kocham? Albo dziękuję?
A może przepraszam...?
Cale życie człowiek się pakuje i ciągle taszczy jakieś tobołki.
W tą, ostatnia drogę nie potrzeba niczego. Zupełnie nic. Ani nawet o nic zabiegać.

Wielki Czwartek, dzień dobry Słoneczka.
14 kwietnia 2022 10:59 / 5 osobom podoba się ten post
dziendoberek moje sloneczka 
w koncu ogarnalem wszystko wiec moge zagladac czesiej tutaj 
milego dzionka dla wszystkich