Powitajki przy kawie 71

09 listopada 2022 07:06 / 7 osobom podoba się ten post
Witam,jeszcze z pozycji leżącej. Kawa dla  wszystkich !Spokojnego dnia życzę nam wszystkim 
09 listopada 2022 07:11 / 7 osobom podoba się ten post
Witam, witam ja wypiłam kawe w samotności ,tak się złożyło .Teraz już na pełnych obrotach szykuje się do wyjazdu .Ostatnie pogodne dni, trzeba wykorzystać 
Spokojnego,pogodnego dnia życzę 
09 listopada 2022 07:26 / 7 osobom podoba się ten post
Witam środowo w środku tygodnia
Środa przeleci - tydzień obleci
Nie mam żadnych planów na dzisiaj, więc chyba wpadnę do ogrodu
Miłego dnia i nie przemęczajcie się
09 listopada 2022 07:39 / 7 osobom podoba się ten post
Dzień dobry, poczęstowalam się kawą od Fiore, jeszcze w łóżku, ale wstaję i zrobię sobie jeszcze jedną. Babcia okupuje łazienkę, muszę więc poczekać aż ją  zwolni. Dobrze że jest dodatkowe wc . Do południa zleci szybko, o 11tej G. zabiera  pdp na wizytę kontrolną do okulisty. A po obiedzie pauza i już będzie z górki. Dobrego dnia życzę 
09 listopada 2022 07:41 / 8 osobom podoba się ten post
Witam w środę 
U mnie spokojnie... Tak chciałbym mówić, jak kiedyś. Dziś nocował u mnie miły opiekun prawny, który wrócił się z domu. Z pdp mamy problem. Był 2 miesiące w szpitalu, wrócił do domu, którego nie poznaje. Ok, więcej napiszę wieczorem.
Miłego dnia 
09 listopada 2022 08:05 / 8 osobom podoba się ten post
Dzień dobry Opiekunkowo  dzisiaj CD ogrodnik i okna . Czyli do 16 pełne uziemienie 
09 listopada 2022 09:21 / 8 osobom podoba się ten post
Dzień dobry wszystkim, życzę dobrego dnia! ;) 
09 listopada 2022 10:24 / 8 osobom podoba się ten post
Dzień dobry  trochę deszczowo dziś u mnie,ale cóż,mamy listopad,na pogodę i tak w tym roku narzekać nie można  spokojnego dnia życzę 
09 listopada 2022 10:26 / 7 osobom podoba się ten post
Cztery razy dziś mnie babka z łóżka ściągała i to nie w celu pójścia na mszę .Problemy z biodrem,..wstać nie idzie a łóżko niskie.Liczę dni serio?
Dzień dobry Wam ?
Ta firma lepiej płaci ale wolnego nie uświadczysz chyba że otwierasz miejsce .Bardziej mi system w CH pasuje i tego się będę trzymać .
09 listopada 2022 12:28 / 4 osobom podoba się ten post
Konwalia08

Cztery razy dziś mnie babka z łóżka ściągała i to nie w celu pójścia na mszę .Problemy z biodrem,..wstać nie idzie a łóżko niskie.Liczę dni serio?
Dzień dobry Wam ?
Ta firma lepiej płaci ale wolnego nie uświadczysz chyba że otwierasz miejsce .Bardziej mi system w CH pasuje i tego się będę trzymać .

Z tym wolnym to chyba jest tak, że my dostajemy umowę w której nie ma o nim zapisu, a Niemcy mają umowę z niemieckiej firmy i w niej jest jasno napisane, że należy nam się co najmniej 2 godziny dziennie i jeden cały lub 2 razy po pół dnia wolnego w tygodniu. Polskie agencje boją się pewnie że stracą klienta jeśli będą miały jakieś wymagania, nie myślą o opiekunach, bo przecież nie ten, to będzie inny czy inna. 
 
09 listopada 2022 14:00 / 3 osobom podoba się ten post
Konwalia08

Cztery razy dziś mnie babka z łóżka ściągała i to nie w celu pójścia na mszę .Problemy z biodrem,..wstać nie idzie a łóżko niskie.Liczę dni serio?
Dzień dobry Wam ?
Ta firma lepiej płaci ale wolnego nie uświadczysz chyba że otwierasz miejsce .Bardziej mi system w CH pasuje i tego się będę trzymać .

Tak to pewnie bywa, wolne jak gorący kartofel  . Opiekunka  sama wiele spraw musi ogarnąć 
To po co jej agencja potrzebna ,?
09 listopada 2022 14:07 / 3 osobom podoba się ten post
Gusia29

Z tym wolnym to chyba jest tak, że my dostajemy umowę w której nie ma o nim zapisu, a Niemcy mają umowę z niemieckiej firmy i w niej jest jasno napisane, że należy nam się co najmniej 2 godziny dziennie i jeden cały lub 2 razy po pół dnia wolnego w tygodniu. Polskie agencje boją się pewnie że stracą klienta jeśli będą miały jakieś wymagania, nie myślą o opiekunach, bo przecież nie ten, to będzie inny czy inna. 
 

U mnie bywało , że wolnego nie brałam .To sporadycznie, alle to tylko z własnej woli.Bywalo takie miejsce , że praktycznie nie miałam żadnej roboty oprócz zaglądania do pokoju podopiecznej. Mógłam wyjść czy rowerkiem depnac gdzieś w każdym dniu tygodnia  .Miałam szczescie , chociaż nieszczęścia też miewałam .
09 listopada 2022 14:48 / 3 osobom podoba się ten post
Mleczko

Tak to pewnie bywa, wolne jak gorący kartofel :-( . Opiekunka  sama wiele spraw musi ogarnąć 
To po co jej agencja potrzebna ,?

To jest trzecie miejsce w którym, zaraz po przyjeździe ,zapytano się mnie, który dzień tygodnia chcę mieć wolny. 
W pozostałych musiałam je negocjować, zdarzało się, że nie w każdym tygodniu mogłam z niego skorzystać. Jednak nie dlatego, że złośliwie mi mówiono, przecież jesteś opiekunką 24 /24,tylko czasem naprawdę nie miał kto zająć się podopieczną 
 
09 listopada 2022 15:23 / 3 osobom podoba się ten post
Konwalia08

Cztery razy dziś mnie babka z łóżka ściągała i to nie w celu pójścia na mszę .Problemy z biodrem,..wstać nie idzie a łóżko niskie.Liczę dni serio?
Dzień dobry Wam ?
Ta firma lepiej płaci ale wolnego nie uświadczysz chyba że otwierasz miejsce .Bardziej mi system w CH pasuje i tego się będę trzymać .

No właśninie w Ch ,w umowie  jasno stoi : 1 dzień  wolny i 2- 3 godz. dziennie To mi bardzo pasuje
09 listopada 2022 18:51 / 3 osobom podoba się ten post
Gusia29

To jest trzecie miejsce w którym, zaraz po przyjeździe ,zapytano się mnie, który dzień tygodnia chcę mieć wolny. 
W pozostałych musiałam je negocjować, zdarzało się, że nie w każdym tygodniu mogłam z niego skorzystać. Jednak nie dlatego, że złośliwie mi mówiono, przecież jesteś opiekunką 24 /24,tylko czasem naprawdę nie miał kto zająć się podopieczną 
 

Wszystko zależy od okoliczności . Bywa że poświęci się swój czas, bo wszystko gra .
A bywa też tak , że nawet jak nie ma gdzie pójść to się idzie przed siebie , żeby nie być w toksycznym miejscu .