Jak minął dzień 14

27 listopada 2022 14:10 / 5 osobom podoba się ten post
Wybrałam się na rower  , do Erkrath na espresso. Tak zimno  , czapkę trzeba wyciągnąć albo rower do garaż . Pieszo ciepłej. 
27 listopada 2022 14:14 / 3 osobom podoba się ten post
U mnie też jakoś nieprzyjemnie na dworze. Jeszcze poleguję po obiedzie. Chyba się jednak sprężę i wyjdę na godzinkę chociaż 
27 listopada 2022 14:23 / 4 osobom podoba się ten post
Lukę.....przykre to co piszesz z podopiecznym.Przeszlam coś podobnego, co noc po kilkarazy i sprzątanie,i mycie a to dzięki osobie,zmiennikowi ,która zmieniałam.Nie przekazała mi dokumentacji gdzie bylo wpisane co i jak...Z nerwów gdy wracałam po 6tygodniach ryczałam jak Bóbr w busie,łzy same leciały.. Przez nieuczciwość osób.. To może mój chrzest miał być w opiece? Nie wiem....pozdrawiam i normalnej szteli życzę....S....
27 listopada 2022 14:33 / 4 osobom podoba się ten post
U nas cieplutko . Wróciłam byłam z naszą sunią na dłuższym spacerze.
Obie jesteśmy zmachane  
Teraz ' Przyjaciółki " i wolne do jutra 
 
27 listopada 2022 14:53 / 3 osobom podoba się ten post
Luke

Mija spokojnie, pdp już spokojniejszy. Zawsze około 9 przychodzi drugi brat, co mieszka nad nami. W tygodniu to czas dla mnie na zakupy. Dziś wspólne oglądanie skoków. Nie wiem, dlaczego Jan nie przepada za tym bratem. Często i jemu i mi ubliża. Dziś zwrot dnia to... alles zu teuer. Mój telefon, szklanka, miska... :-(. Nauczyłem się brzydkich, wulgarnych słów, czy też nigdy nieużywanych przeze mnie, których nie znałem. Brat mi pisał na translatorze, was das  bedeutet :smiech3:
O 5 nad ranem pdp przyszedł do mnie bez gaci, więc wyczułem, że coś nie tak... Na dywanie u niego... wiadomo co, na prześcieradle też. Nie mógł znaleźć toalety. Ech... Dla mnie żaden problem  to wszystko oporządzić i wykąpać Jana. Ale widzę, jak ta choroba postępuje. Brat Jana powiedział mi, że ich ojciec też tak robił, że wszystkie dywany były zawsze zabrudzone. Może pdp po nim ma też takie zaburzenia, nie wiem.
 
W środę ma być bez opadów, ale minus jeden do dwóch na plusie. Ciekawie zapowiada mi się ten wolny dzionek. Zakończę go w pobliżu stacji Zoologischer Garten, gdzie znajduje się najbardziej znany jarmark świąteczny. Akurat tam przed laty doszło do tragedii z udziałem polskiego kierowcy. Chyba pamiętacie.
Teraz jeszcze drugie pranie i następne mecze. O 20 grają Niemcy. 

Tak to jest z demencja . Przypomniałeś mi podopiecznego , który się rozbierał. Albo spałsm mocno, albo on cicho się rozbierał 
Jak otworzyłam oczy to stał nagi przy moim łóżku . Widok akurat na dzień dobry
Brałam go za rękę i odprowadzałam do jego łóżka, ubierałam,zakładałam windeln a za parę minut znów stał przy moim , nago z miną małego dziecka .
A że narzeka , to pewnie nie wie o co chodzi . Jak był zdrowy pewnie też narzekał i tak mu zostalo . Co on ma zdiagnozowane? Jaka chorobę? Nie ma recepty jak postępować z takim  człowiekiem, przecież co dzień jest inaczej. A ma pampersa ? 
27 listopada 2022 15:50 / 4 osobom podoba się ten post
Ma pieluchomajtki, w dzień profilaktycznie, bo mu trzeba przypominać o toalecie, więc załatwia potrzeby sam w WC. A w nocy to z reguły zasika je trochę, a tak jak dzisiaj, większa rzecz go wzięła... Nie trafił do łazienki, tylko do mnie przyszedł, z kleksami na podłodze, uprzednio ściągnąwszy pieluchomajtki i spodnie. Zdezorientowany całkowicie. Na szczęście to dopiero drugi raz w nocy się wydarzyło. Może ten jogurt tak podziałał na niego po południu?
Ma demencję i chyba ten cały PSD czy jakoś tak. A leki... Muszę z recepty poczytać, to napiszę
27 listopada 2022 16:39 / 3 osobom podoba się ten post
Luke

Ma pieluchomajtki, w dzień profilaktycznie, bo mu trzeba przypominać o toalecie, więc załatwia potrzeby sam w WC. A w nocy to z reguły zasika je trochę, a tak jak dzisiaj, większa rzecz go wzięła... Nie trafił do łazienki, tylko do mnie przyszedł, z kleksami na podłodze, uprzednio ściągnąwszy pieluchomajtki i spodnie. Zdezorientowany całkowicie. Na szczęście to dopiero drugi raz w nocy się wydarzyło. Może ten jogurt tak podziałał na niego po południu?
Ma demencję i chyba ten cały PSD czy jakoś tak. A leki... Muszę z recepty poczytać, to napiszę:-)

Nie, żebym się mądrzyla , ale po lekach można dojść jaka to choroba .Podawanie leków w ustalonych przez lekarza godzinach to bardzo ważne . Bywa tak, że przy mocnej demencji ma problemy z czynnościami fizjologiczmi .Mózg nie wysyła bodźców. To straszna choroba zabiera nawet człowieczeństwo .Przykre .Tym bardziej jak już się trafi taki podopieczny należy mieć dużo cierpliwości i szanować go, co by nie zrobił . Trzeba odróżniać charakter , a  zachowanie wynikające z choroby.
 
27 listopada 2022 18:31 / 5 osobom podoba się ten post
Mleczko, podam Ci... Quetiapin, Atorvastatin, Bisohexal, Bisopropol, Amlodipin, ASS. 
Wyjaśnienie, pisałem wyżej o PSD... POPRAWIAM zespół PTSD. 
27 listopada 2022 18:55 / 3 osobom podoba się ten post
Luke

Mleczko, podam Ci... Quetiapin, Atorvastatin, Bisohexal, Bisopropol, Amlodipin, ASS. :-)
Wyjaśnienie, pisałem wyżej o PSD... POPRAWIAM zespół PTSD. 

Zestaw Margaretki , klasyka, Bisopropolu nie znam . 
Quetiapin to solidny uspokaja z . Jaka dawka?
27 listopada 2022 19:12 / 2 osobom podoba się ten post
Luke

Mleczko, podam Ci... Quetiapin, Atorvastatin, Bisohexal, Bisopropol, Amlodipin, ASS. :-)
Wyjaśnienie, pisałem wyżej o PSD... POPRAWIAM zespół PTSD. 

Ten pierwszy mam mój dziadek tutaj. Uspokaja i dużo śpi po nim. To też jest od depresji i schizofreni. 
27 listopada 2022 19:50 / 2 osobom podoba się ten post
dorotee

Zestaw Margaretki , klasyka, Bisopropolu nie znam . 
Quetiapin to solidny uspokaja z . Jaka dawka?

Quetiapin 12,5 mg rano i 12,5 mg w południe, czyli po połówce tabletki całej tabletki 25,0 mg. A wieczorem jedna 50 mg 
27 listopada 2022 20:18 / 3 osobom podoba się ten post
Luke

Quetiapin 12,5 mg rano i 12,5 mg w południe, czyli po połówce tabletki całej tabletki 25,0 mg. A wieczorem jedna 50 mg :-)

Mój Aniołek ma trzy razy tyle . I tak lubinie zwymyślać i przy dobrych wiatrach skórkę przezrzepac. 
Niestety choroba . 
27 listopada 2022 20:20 / 4 osobom podoba się ten post
Luke

Mleczko, podam Ci... Quetiapin, Atorvastatin, Bisohexal, Bisopropol, Amlodipin, ASS. :-)
Wyjaśnienie, pisałem wyżej o PSD... POPRAWIAM zespół PTSD. 

Wstyd mi pisać, bo nie mam medycznego wykształcenia
Ogólnie to choroby starcze takie jak ciśnienie ,niewydolność serca , przeciwbólowe, cholesterol. Jest też lek na schizofrenie albo chorobę dwubiegunowa czy też używany w depresji .
Znam te leki z praktyki ponieważ miałam b. ciężkie przypadki chorób psychicznych a przy tym też choroby przypisane do wieku .
Nie sugeruje sie moim wpisem. Jesteś facet z praktyką i na poziomie sam wyciągniesz wnioski .
30 listopada 2022 21:01 / 4 osobom podoba się ten post
Dzień spokojny, chociaż w nogach trochę czuję zmęczenie. Wróciłem przed osiemnastą. Jan siedział z bratem, od razu więc zrobiłem kolację dla nich. Ja byłem najedzony "miastowym" jedzeniem.
Jan ma od poniedziałku codziennie jeździć do Tafespflege. Ale więcej jutro, jeszcze druga połowa meczu. Karny z "kapelusza" znów obroniony przez Szczęsnego.
Dobranoc 
30 listopada 2022 21:18 / 2 osobom podoba się ten post
Luke

Dzień spokojny, chociaż w nogach trochę czuję zmęczenie. Wróciłem przed osiemnastą. Jan siedział z bratem, od razu więc zrobiłem kolację dla nich. Ja byłem najedzony "miastowym" jedzeniem.
Jan ma od poniedziałku codziennie jeździć do Tafespflege. Ale więcej jutro, jeszcze druga połowa meczu. Karny z "kapelusza" znów obroniony przez Szczęsnego.
Dobranoc :gwiazdki_niebo:

Czyli pozytywnie się rozwija sytuacja