Powitajki przy kawie 73

07 lutego 2023 09:40 / 8 osobom podoba się ten post
Dzień dobry radośnie, za oknem słońce i niewielki mrozek a ja prawie zdrowa jestem. Nawet kawę ze smakiem wypiłam. Nic, tylko się cieszyć.  Wczoraj wieczorem jeszcze temperatura zaczęła rosnąć, ale tabletki nie dały jej szans. Tylko kaszel się pojawił ,zajdę do apteki i kupię coś, co szybko się z nim rozprawi. Znacie coś skutecznego?
Dobrego, spokojnego dnia życzę 
07 lutego 2023 09:47 / 4 osobom podoba się ten post
Gusia29

Dzień dobry radośnie, za oknem słońce i niewielki mrozek a ja prawie zdrowa jestem. Nawet kawę ze smakiem wypiłam. Nic, tylko się cieszyć.  Wczoraj wieczorem jeszcze temperatura zaczęła rosnąć, ale tabletki nie dały jej szans. Tylko kaszel się pojawił ,zajdę do apteki i kupię coś, co szybko się z nim rozprawi. Znacie coś skutecznego?
Dobrego, spokojnego dnia życzę :najlepszego3:

07 lutego 2023 10:09 / 4 osobom podoba się ten post
Gusia29

Dzień dobry radośnie, za oknem słońce i niewielki mrozek a ja prawie zdrowa jestem. Nawet kawę ze smakiem wypiłam. Nic, tylko się cieszyć.  Wczoraj wieczorem jeszcze temperatura zaczęła rosnąć, ale tabletki nie dały jej szans. Tylko kaszel się pojawił ,zajdę do apteki i kupię coś, co szybko się z nim rozprawi. Znacie coś skutecznego?
Dobrego, spokojnego dnia życzę :najlepszego3:

A to zależy czy masz kaszel suchy czy mokry, jeśli chcesz od razu wcelowac i sie kaszlu pozbyć, ale pospiech tu niczego dobrego nie zrobi, a syropy czy tabletki z kodeiną czy dextrometorfanem( np gripex), nie lubią nadużywan, zwłaszcza przez osoby sercowne gdyż powoduje skoki cisnienia i zawroty głowy, plus gonitwę myśli od czego to ?.
Uniwersalne syropki, co łagodzą drapanie w gardle tym samym łagodząc napady kaszlu, a potem działając wykrztusnie, to te na miodach. Dla mnie najlepsiejszy Apipulmol. Jak nie mam to kupie jakis na miodzie sosnowym. 
07 lutego 2023 10:33 / 5 osobom podoba się ten post
tina 100%

A to zależy czy masz kaszel suchy czy mokry, jeśli chcesz od razu wcelowac i sie kaszlu pozbyć, ale pospiech tu niczego dobrego nie zrobi, a syropy czy tabletki z kodeiną czy dextrometorfanem( np gripex), nie lubią nadużywan, zwłaszcza przez osoby sercowne gdyż powoduje skoki cisnienia i zawroty głowy, plus gonitwę myśli od czego to ?.
Uniwersalne syropki, co łagodzą drapanie w gardle tym samym łagodząc napady kaszlu, a potem działając wykrztusnie, to te na miodach. Dla mnie najlepsiejszy Apipulmol. Jak nie mam to kupie jakis na miodzie sosnowym. 

Dziękuję za podpowiedź. Kaszel raczej mokry. Zobaczę czy jest w aptece ten Apipulmol. Jak nie przejdzie w ciągu tygodnia, to dokupię taki hamujący kaszel. Wezmę bo wtedy doraźnie, przed i w czasie wyjazdu. Nie chciałabym straszyć współpasażerów w busie. Słyszałam że są takie tabletki.  
07 lutego 2023 10:36 / 5 osobom podoba się ten post
Gusia29

Dzień dobry radośnie, za oknem słońce i niewielki mrozek a ja prawie zdrowa jestem. Nawet kawę ze smakiem wypiłam. Nic, tylko się cieszyć.  Wczoraj wieczorem jeszcze temperatura zaczęła rosnąć, ale tabletki nie dały jej szans. Tylko kaszel się pojawił ,zajdę do apteki i kupię coś, co szybko się z nim rozprawi. Znacie coś skutecznego?
Dobrego, spokojnego dnia życzę :najlepszego3:

Dużo zdrówka dla Ciebie i jak najszybszego odzyskania sił! ;) 
07 lutego 2023 10:50 / 2 osobom podoba się ten post
GrazynaM55

Dużo zdrówka dla Ciebie i jak najszybszego odzyskania sił! ;) 

Dziękuję 
07 lutego 2023 11:18 / 3 osobom podoba się ten post
Gusia29

Dziękuję za podpowiedź. Kaszel raczej mokry. Zobaczę czy jest w aptece ten Apipulmol. Jak nie przejdzie w ciągu tygodnia, to dokupię taki hamujący kaszel. Wezmę bo wtedy doraźnie, przed i w czasie wyjazdu. Nie chciałabym straszyć współpasażerów w busie. Słyszałam że są takie tabletki.  

Sporadycznie można, o ile będzie Cię jeszcze męczyć. Poki co to wyproboj tez vit A i E. Najlepiej rozgryzac kapsułki, żeby śluzówka się natlusciła, albo jeść jajka na miękko. Tabletki przeciwkaszlowe dostaniesz rózne, ale one nie leczą, tylko powstrzymują odruch kaszlowy, co przy mokrym kaszlu powoduje zatrzymanie wydzieliny w drogach oddechowych i dłuzsze borykanie się z infekcją. 
07 lutego 2023 11:24 / 5 osobom podoba się ten post
tina 100%

Sporadycznie można, o ile będzie Cię jeszcze męczyć. Poki co to wyproboj tez vit A i E. Najlepiej rozgryzac kapsułki, żeby śluzówka się natlusciła, albo jeść jajka na miękko. Tabletki przeciwkaszlowe dostaniesz rózne, ale one nie leczą, tylko powstrzymują odruch kaszlowy, co przy mokrym kaszlu powoduje zatrzymanie wydzieliny w drogach oddechowych i dłuzsze borykanie się z infekcją. 

Dzięki ❤
Wiem, że te tabletki to nie leczą tylko zatrzymują. Ale w drodze lepsze to niż straszący innych kaszel. W pracy będę miała dużo czasu? to zajmę się dalszą kuracją . Mam nadzieję, ze do następnego wtorku będę już całkiem zdrowa i nie będzie takiej potrzeby. 
07 lutego 2023 11:28 / 4 osobom podoba się ten post
Gusia29

Dzięki ❤
Wiem, że te tabletki to nie leczą tylko zatrzymują. Ale w drodze lepsze to niż straszący innych kaszel. W pracy będę miała dużo czasu? to zajmę się dalszą kuracją :-). Mam nadzieję, ze do następnego wtorku będę już całkiem zdrowa i nie będzie takiej potrzeby. 

No jasne :) Jesli bedziesz jeszcze pokasływać to lepiej wziąć niż całą drogę turbotać 
07 lutego 2023 11:45 / 4 osobom podoba się ten post
Gusia29

Dziękuję za podpowiedź. Kaszel raczej mokry. Zobaczę czy jest w aptece ten Apipulmol. Jak nie przejdzie w ciągu tygodnia, to dokupię taki hamujący kaszel. Wezmę bo wtedy doraźnie, przed i w czasie wyjazdu. Nie chciałabym straszyć współpasażerów w busie. Słyszałam że są takie tabletki.  

Nie mogę rozpoznać czy suchy , czy mokry Kaszel oczywiście . Miałam taki tygodniowy w styczniu dawał czadu aż się kiedyś posik...m  Ja jakieś staroświeckie podejście mam do takich przypadków .Używam gęsiego smalcu , pije syrop z pędów sosny i inne domowe sposoby np.mleko z miodem czy czosnek .W zasadzie nie łapie mnie grypa czy tym podobne chorobami .Częściej mam doła niż kaszel ..Zdrowiej Gusiu, bo to nie wypada żeby kaszel czy temp. .ciebie zmogły. 
 
07 lutego 2023 11:50 / 7 osobom podoba się ten post
Mleczko

Nie mogę rozpoznać czy suchy , czy mokry Kaszel oczywiście . Miałam taki tygodniowy w styczniu dawał czadu aż się kiedyś posik...m :modlitwa: Ja jakieś staroświeckie podejście mam do takich przypadków .Używam gęsiego smalcu , pije syrop z pędów sosny i inne domowe sposoby np.mleko z miodem czy czosnek .W zasadzie nie łapie mnie grypa czy tym podobne chorobami .Częściej mam doła niż kaszel ..Zdrowiej Gusiu, bo to nie wypada żeby kaszel czy temp. .ciebie zmogły. :aniolki:
 

Mokry. Kaszel ?
Jasne, że nie wypada, niech sobie choróbsko nie myśli, że dorwało słabiuchną emerytkę i będzie się jej trzymać, ile się da 
Temperaturę i "słabość "już pogoniłam, z kaszlem,dzieki Waszym radom,też  się szybko rozprawię. A co!
07 lutego 2023 12:32 / 4 osobom podoba się ten post
Ostatnio goniłam "choróbsko" wzdłuż Limmatu ze skrobaczką do szyby ( nie padało ), bo toto pokrzyżowało mi plany. O mało nie umarłam , mówie wam 
07 lutego 2023 16:01 / 4 osobom podoba się ten post
Gusia29

Mokry. Kaszel ?
Jasne, że nie wypada, niech sobie choróbsko nie myśli, że dorwało słabiuchną emerytkę i będzie się jej trzymać, ile się da :lol1:
Temperaturę i "słabość "już pogoniłam, z kaszlem,dzieki Waszym radom,też  się szybko rozprawię. A co!:-)

Nie ma to jak posłuchać fachowca 
 
Też się leczę dzisiaj .Tak się czuje jakby to był ostatni dzień podziwiania tego świata .Słaba jakąś jestem i nic mi się nie chce .Nawet poleżec .Przypomniałam jak kiedyś radziła mi jedna z podopiecznych co w takim przypadku zrobić . I zrobiłam 
 .Ugotowałam salaterkile  budyniu polalam  ajerkoniakiem i zjadłam .Teraz czekam na efekt . 
 
07 lutego 2023 18:50 / 6 osobom podoba się ten post
Dobry wieczór ?
17.45 jeszcze jasno było, byle do przodu bez asekuracji .?
07 lutego 2023 18:52 / 2 osobom podoba się ten post
Gusia29

Mokry. Kaszel ?
Jasne, że nie wypada, niech sobie choróbsko nie myśli, że dorwało słabiuchną emerytkę i będzie się jej trzymać, ile się da :lol1:
Temperaturę i "słabość "już pogoniłam, z kaszlem,dzieki Waszym radom,też  się szybko rozprawię. A co!:-)

Mokry czy suchy proszę podać   .zapodać sobie Herba...t?Albo lizaka ?