Co dzisiaj gotujesz na obiad? 19

11 kwietnia 2024 19:06 / 1 osobie podoba się ten post
Gusia29

Zjem coś na mieście ,nie gotuję bo jutro znów wybywam z domu na 3dni więc nie chcę robić większych zakupów 

Już jesteś w domku ,.a w którym ?
11 kwietnia 2024 19:24
Na obiad zjadłam omlet wg Tomka Strzelczyka . Pewnie jutro zrobię powtórkę ,bo bardzo posmakował 
13 kwietnia 2024 13:49 / 3 osobom podoba się ten post
Mleczko

Już jesteś w domku ,.a w którym ?:-)

No właśnie,w którym . Ostatnio po przebudzeniu zastanawiam się gdzie jestem
Aktualnie w Olsztynie. Od środy do wczoraj byłam w Kętrzynie. Pomieszkuję tam jeszcze u przyjaciółki . Ale już za moment,za chwileczkę wprowadzę się na stałe do swojego,wyremontowanego mieszkania w Kętrzynie. Meble powoli wjeżdżają,nowa kanapa i stół dzisiaj będą składane. W końcu będę miała stół jaki chciałam,z szerokim na 90cm blatem. Jak dotąd zawsze miałam 75-80, 10 cm niby niewiele,a różnica wielka. W przyszłym tygodniu przyjadą nowa lodówka i pralka . I zostają rzeczy najprzyjemniejsze,dodatki,dekoracje,zasłony i,niestety firany. Niestety bo nie lubię,jednak parter wymusza ich zawieszenie🙁. Kuchnia ma okna od ulicy,sypialnia i salon blisko parkingu przy przychodni lekarskiej. Trochę słabo,ale w razie "w" lekarz pod nosem. Kiedy w 1977 kupowaliśmy to mieszkanie,za oknem była łąka i sad,teraz bloki i parkingi. Do końca mięsiąca chciałabym się przeprowadzić.
14 kwietnia 2024 10:16 / 2 osobom podoba się ten post
Szparagi, ziemniaki , masło z bułką tartą, szynka gotowana , sałata 
14 kwietnia 2024 18:21 / 2 osobom podoba się ten post
Dziś był schab w sosie przygotowany przez poprzedniczkę plus ziemniaki i marchewka z groszkiem. 
Dorotte narobiłas mi smaka na szparagi. Będą w tym tygodniu. 
14 kwietnia 2024 18:46 / 2 osobom podoba się ten post
Dusia1978

Dziś był schab w sosie przygotowany przez poprzedniczkę plus ziemniaki i marchewka z groszkiem. 
Dorotte narobiłas mi smaka na szparagi. Będą w tym tygodniu. :-)

Pyszne  już są niemieckie
15 kwietnia 2024 15:11 / 2 osobom podoba się ten post
Trochę szparagów z wczoraj  plus kalarepa Ala szparagi , ziemniaki, sos holenderski , sałata 
15 kwietnia 2024 15:39 / 1 osobie podoba się ten post
Dziś zupa jarzynowa bo zmienniczka dużo warzyw zostawiła . Będziemy dojadac po jutrze. 
Na jutro kupiłam szparagi 😋😋😋
16 kwietnia 2024 11:35 / 2 osobom podoba się ten post
Kluseczki z kaszy manny na rosole i to wsio 
Nie mam apetytu na nic  . Mam w lodówce i Truthahn  już bez piór i w dodatku w sosie z boczniakow. Mam też młode ziemniaczki , tylko ochoty brak .
Może coś później zmajstruje i zjem .
16 kwietnia 2024 12:23 / 3 osobom podoba się ten post
Rosół wołowy z zieloną fasolką i innymi warzywami 
22 kwietnia 2024 20:13 / 2 osobom podoba się ten post
Dojadam kapustę , Właśnie wyskrobalam garnek 
Wyszła pyszna .:
23 kwietnia 2024 08:54 / 2 osobom podoba się ten post
Spaghetti plus sałata z dodatkami i sosem winegret. 
23 kwietnia 2024 09:08 / 3 osobom podoba się ten post
Żurek jarski 
25 kwietnia 2024 10:53 / 3 osobom podoba się ten post
Dzisiaj będzie zupa warzywna a na podwieczorek zrobię naleśniki na słodko z twarogiem i dżemem. Najpierw usmażę, dam w środek twaróg i drzem, zawinę a później to jeszcze na chwilę wrzucę na patelnię do podsmażenia na maśle. Lubię tak
25 kwietnia 2024 11:00 / 2 osobom podoba się ten post
Gusia29

No właśnie,w którym :-). Ostatnio po przebudzeniu zastanawiam się gdzie jestem:lol1:
Aktualnie w Olsztynie. Od środy do wczoraj byłam w Kętrzynie. Pomieszkuję tam jeszcze u przyjaciółki . Ale już za moment,za chwileczkę wprowadzę się na stałe do swojego,wyremontowanego mieszkania w Kętrzynie. Meble powoli wjeżdżają,nowa kanapa i stół dzisiaj będą składane. W końcu będę miała stół jaki chciałam,z szerokim na 90cm blatem. Jak dotąd zawsze miałam 75-80, 10 cm niby niewiele,a różnica wielka. W przyszłym tygodniu przyjadą nowa lodówka i pralka . I zostają rzeczy najprzyjemniejsze,dodatki,dekoracje,zasłony i,niestety firany. Niestety bo nie lubię,jednak parter wymusza ich zawieszenie🙁. Kuchnia ma okna od ulicy,sypialnia i salon blisko parkingu przy przychodni lekarskiej. Trochę słabo,ale w razie "w" lekarz pod nosem. Kiedy w 1977 kupowaliśmy to mieszkanie,za oknem była łąka i sad,teraz bloki i parkingi:-(. Do końca mięsiąca chciałabym się przeprowadzić.

To ty gusia masz teraz pełne ręce pracy na tym urlopie! Po przeprowadzce usiądź w kuchni albo w salonie, otwórz szampana i pogratuluj sobie Pewnie cię to kosztowało dużo pieniędzy, pracy i czasu ale dałaś radę. Wracam do robienia obiadu bo babcia już się kręci po kuchni. W sobotę będzie znowu córka i mamy jechać na urodziny. Nie chce mi się szczerze mówiąc ale pojadę z nimi, pouśmiecham się i będę się szkolić z niemieckiego.