Jak zatrzymać zdrowie - wiek średni

25 listopada 2014 18:09 / 1 osobie podoba się ten post
Gosia 1234

W PL po 50 takie badanie jest bezpłatne, a czasami sa akcje to nawet po 40 sie załapiesz na bezpłatne badanie.   Jasne ze robimy badania, bo to jedna z najfajnieszych częsci naszego ciała zeby ja tak tracic przez zaniedbanie :))))

o tak tak tak ha ha badajcie sie i nie traccie przez zaniedbanie hihi
Po polsce jezdzi wiele autobusow wykonujacych mamografie za darmo.Jednak nie ma co przeliczac zdrowia na kase.Nawet 50 euro to nic wzamian za zdrowie i zycie
25 listopada 2014 18:10 / 1 osobie podoba się ten post
Tak się zastanawiam i doszłam do wniosku, że wiek średni to chyba już lekko za mną ;-))) Badania robię, te "mądrzejsze" też, diety nie trzymam - no może w kratkę. Zależy gdzie wyląduję w DE. Staram się dużo ruszać i najczęściej jak się da ćwiczyć. Pomalutku składa się to wszystko w jedną całość. Jestem zdrowa - to dużo.
25 listopada 2014 18:14 / 1 osobie podoba się ten post
@Gosiu,a ja dopiero wchodzę w wiek średni za rok (30lat mi stuknie!)
@Orim,masz rację,ile by nie kosztowalo to dobry wydatek!
25 listopada 2014 18:15 / 4 osobom podoba się ten post
Magdalena_Sewicka

@Gosiu,a ja dopiero wchodzę w wiek średni za rok (30lat mi stuknie!)
@Orim,masz rację,ile by nie kosztowalo to dobry wydatek!

Daleko ci wiec do wieku sredniego.Poczytaj :
 
Matematyka każe uważać, że wiek średni to mniej więcej dwie dekady ze środka statystycznej długości życia czyli mniej więcej wiek między 40-60 lat. Okazuje się, że obliczenia te nie mają jednak nic wspólnego z rzeczywistością, bo wiek to "stan naszego umysłu". Według badań przeprowadzonych przez brytyjskich naukowców wiek średni, a zatem etap, który następuje po latach młodości, w odczuciu większości ludzi zaczyna się, gdy zdmuchniemy świeczki na torcie w dzień 55 urodzin. Czy to oznacza, że do tego czasu jesteśmy "młodzi", czy po prostu też po prostu "dojrzali"? Wcześniejsze badania lokowały początek wieku średniego na 36 lat. Kwestia ciągłego przesuwania się kolejnych etapów wiekowych i odwlekania starości jest powiązana nie tylko z kultem młodości lansowanym przez popkulturę, ale również z faktami demograficznymi - jeśli społeczeństwa europejskie są społeczeństwami starzejącymi się, w których przeważają osoby w wieku 40-60 lat i więcej nad dziećmi i młodzieżą, naturalną koleją rzeczy wydaje się fakt, że mianem dziadków określa się już naprawdę podeszłe osoby, a kilkudziesięcioletni mężczyzna bawiący się na dyskotece, mimo kompletnej siwizny będzie określany jako "osoba w wieku średnim".
25 listopada 2014 18:23 / 1 osobie podoba się ten post
Magdalena_Sewicka

@Gosiu,a ja dopiero wchodzę w wiek średni za rok (30lat mi stuknie!)
@Orim,masz rację,ile by nie kosztowalo to dobry wydatek!

Na mammografię lekarzenie namawiaja tak młode kobiety jak TY.
Ale jak chcesz i mozesz to rób. Napewno nie zaszkodzi. A moze przy okazji jakiś przystojny lekarz będzie mammograf obsługiwał ? :)))))
25 listopada 2014 18:24 / 4 osobom podoba się ten post
ORIM

Daleko ci wiec do wieku sredniego.Poczytaj :
 
Matematyka każe uważać, że wiek średni to mniej więcej dwie dekady ze środka statystycznej długości życia czyli mniej więcej wiek między 40-60 lat. Okazuje się, że obliczenia te nie mają jednak nic wspólnego z rzeczywistością, bo wiek to "stan naszego umysłu". Według badań przeprowadzonych przez brytyjskich naukowców wiek średni, a zatem etap, który następuje po latach młodości, w odczuciu większości ludzi zaczyna się, gdy zdmuchniemy świeczki na torcie w dzień 55 urodzin. Czy to oznacza, że do tego czasu jesteśmy "młodzi", czy po prostu też po prostu "dojrzali"? Wcześniejsze badania lokowały początek wieku średniego na 36 lat. Kwestia ciągłego przesuwania się kolejnych etapów wiekowych i odwlekania starości jest powiązana nie tylko z kultem młodości lansowanym przez popkulturę, ale również z faktami demograficznymi - jeśli społeczeństwa europejskie są społeczeństwami starzejącymi się, w których przeważają osoby w wieku 40-60 lat i więcej nad dziećmi i młodzieżą, naturalną koleją rzeczy wydaje się fakt, że mianem dziadków określa się już naprawdę podeszłe osoby, a kilkudziesięcioletni mężczyzna bawiący się na dyskotece, mimo kompletnej siwizny będzie określany jako "osoba w wieku średnim".

O ja ,,pitole,,  to ja maałłolata jestem  juppiii no co ??? Tak sie czuję  a ze w du.....e coraz bardziej strzyka i juz minawet joging  nie pomaga toż to małe piffkoo  
25 listopada 2014 18:31 / 4 osobom podoba się ten post
A prawda jest taka,
że Straosc zaczyna się wtedy, kiedy
miejsce marzen,zajmują wspomnienia,,,
25 listopada 2014 18:31
starosc
25 listopada 2014 18:34
beata

O ja ,,pitole,,:-) :-) :-) :-)  to ja maałłolata jestem :-)  juppiii:-) no co ??? Tak sie czuję :-)  a ze w du.....e coraz bardziej strzyka i juz minawet joging  nie pomaga toż to małe piffkoo:-) :-) 

i mozesz wypic duze piffffko
25 listopada 2014 18:42
Ona_Lisa

A prawda jest taka,
że Straosc zaczyna się wtedy, kiedy
miejsce marzen,zajmują wspomnienia,,,

Wow...to ja młodziutka bo tylko marzeniami zyję.:)))))
25 listopada 2014 18:45
Gosia 1234

Wow...to ja młodziutka bo tylko marzeniami zyję.:)))))

Wspaniale, tak trzymaj Gosiu,,
25 listopada 2014 18:54 / 2 osobom podoba się ten post
Jak zatrzymac zdrowie?
hmm profilaktyka, badania okresowe,
nie zapominając o cytologi, mamografi,,
Gimnastyka, spacery,,
Zdrowa żywnosc, zwracac na to uwage.
25 listopada 2014 19:04
Gosia 1234

Na mammografię lekarzenie namawiaja tak młode kobiety jak TY.
Ale jak chcesz i mozesz to rób. Napewno nie zaszkodzi. A moze przy okazji jakiś przystojny lekarz będzie mammograf obsługiwał ? :)))))

Hehe,nie lekarz namawia,tylko Pani z Ubezpieczenia dzwoniła i przysłała informację(AOK)
A przy okazji,uzywa któraś z Was tych nowych tabletek,mam problemy z cera od "zawsze"!
25 listopada 2014 19:08
Ona_Lisa

A prawda jest taka,
że Straosc zaczyna się wtedy, kiedy
miejsce marzen,zajmują wspomnienia,,,

To jestem uratowana !!!  Od starości oczywiście. 
25 listopada 2014 19:28 / 9 osobom podoba się ten post
Ona_Lisa

Jak zatrzymac zdrowie?
hmm profilaktyka, badania okresowe,
nie zapominając o cytologi, mamografi,,
Gimnastyka, spacery,,
Zdrowa żywnosc, zwracac na to uwage.

To wszystko oczywiscie tak,też ,ale co zawsze powtarzam i będę nieustannie- 1/trzeba lubić siebie:) 2/być młodym wewnętrznie:) wtedy zmarszczki , dodatkowe kilogramy czy dopadający nas czasem fizyczny syndrom SKS będa mniej absorbujące:)   Znam kilka kobiet,młodszych ode mnie,z fajna figurą ,bez zmarszczek jeszcze....i co z tego ,jak one są wiecznie albo złe,albo zgorzkniałe...nie ma w nich radości życia,rzadko się usmiechają....starzeją sie szybciej,bo od środka....