Umowy o pracę i kontrakty

04 maja 2013 10:01
Orchidea , Ty się merytorycznie do rozmowy z agencją dobrze przygotuj . Na kartce wypisz istotne pytania bo w trakcie rozmowy wiele umyka . Poczytaj forum , dziewczyny sporo wiedzą , będziesz wiedzieć co najważniejsze . Wtedy trudniej jest na jakąś minę wdepnąć.
Mnie bardziej martwi , co będzie jeśli te przepisy unijne się zmienią - głośno o tym ostatnio .Niewiele agencji się utrzyma - może trzeba będzie pracy przez niemieckie agencje szukać lub bezpośrednio przez rodzinę .
04 maja 2013 10:17
Orchidea - ja bym najpierw zadzwoniła do firmy i "grzecznie" poprosiła o wyjaśnienie co to za umowa in blanco po czym równie "grzecznie" podziękowała za współpracę!Co oni sobie myślą w tych firmach ????Że my jakieś niekumate jesteśmy ????Miałam podobną sytuację kiedyś-pojechałam na rozmowę do firmy a pod koniec paniusia mi podsuwa właśnie stos papierków in blanco-się pytam czemu tak niby-"polityka firmy"......podziekowałam i poszłam.Czas tylko straciłam.Absolutnie nie podpisuj!!!!!Niech szukają innych naiwnych .
04 maja 2013 10:25
Niestety , Andrea , możesz mieć rację - cóż , poczekamy - zobaczymy.
04 maja 2013 11:36
Andrea,ja Ciebie podziwiam za wytrwalosc,ze tak dlugo jestes w tej samej firmie,mnie to najbardziej tam wkurzalo traktowanie pracownika,do momentu wa-wy bylo ok,ale potem jak zrobili regionalizacje,to takie damy niedostepne mialam w swoim rejonie ze szok:)
04 maja 2013 12:18
Andrea, nie dostajesz pewnie wiecej niż podają w swojej ofercie. A tyle to dają inne firmy na dzien dobry. Ja jestem współpracą z nimi zawiedziona. Przerażające jest jaką niewiedzą sie szczycą. Nie dostałam od firmy w czasie trwania kursu żadnej konkretnej informacji, poza nauką języka. I gdyby nie to forum to byłabym kompletnie nieprzygotowana. Kiedy wspomniałam o podwyższeniu mojego wynagrodzenia usłyszałam oczywiście tak, ale, już nie pojedzie pani w to samo miejsce, pojedzie pani do osoby leżącej, pierdzącej, umierającej, 24 na dobę przy pacjencie... . A najgorsze, że wczesniej ta sama osoba była tak bardzo miła, że aż mi to przeszkadzało. Podwyżka wynagrodzenia to już wogóle szczyt bezczelności. Powiedziała "zarabiałaby pani więcej ode mnie" spytałam a dlaczego nie mogę zarabiać więcej? Odpowiedź była, bo ona pracuje w biurze. I to wystarczyło, nie widziałam możliwości dalszej współpracy, nie było z kim.
04 maja 2013 12:57
IGGA

Andrea, nie dostajesz pewnie wiecej niż podają w swojej ofercie. A tyle to dają inne firmy na dzien dobry. Ja jestem współpracą z nimi zawiedziona. Przerażające jest jaką niewiedzą sie szczycą. Nie dostałam od firmy w czasie trwania kursu żadnej konkretnej informacji, poza nauką języka. I gdyby nie to forum to byłabym kompletnie nieprzygotowana. Kiedy wspomniałam o podwyższeniu mojego wynagrodzenia usłyszałam oczywiście tak, ale, już nie pojedzie pani w to samo miejsce, pojedzie pani do osoby leżącej, pierdzącej, umierającej, 24 na dobę przy pacjencie... . A najgorsze, że wczesniej ta sama osoba była tak bardzo miła, że aż mi to przeszkadzało. Podwyżka wynagrodzenia to już wogóle szczyt bezczelności. Powiedziała "zarabiałaby pani więcej ode mnie" spytałam a dlaczego nie mogę zarabiać więcej? Odpowiedź była, bo ona pracuje w biurze. I to wystarczyło, nie widziałam możliwości dalszej współpracy, nie było z kim.

to chyba wlasnie zalezy na kogo sie trafi,bo tam pracuje dosc duzo osob,na poczatku mialam opiekunke kontraktu dosc dlugo ta sama i bylo ok,a potem nie za milo,czulam niesmak zawsze i odeszlam,ale bardziej ze wzgledu na zarobki,jak po pol roku dali mi podwyzke pol euro na dzien haha,to mialam niesmak do potegi n-tej:)
04 maja 2013 14:39 / 1 osobie podoba się ten post
andrea-jasne ,ze się rozglądaj za niemiecką....ja to się dziwie ,ze tyle osob pisze ,ze zna dobrze niemiecki ,ze lata całe jezdzą a się trzymają polskich agencji...
04 maja 2013 20:45 / 1 osobie podoba się ten post
ja tylko z niemieckim pośrednikem współpracuję....-jestem jednoosobową firemką:)
24 godzinna praca ok.ale jeszcze przez jakiś rok..potem bede to organizowała inaczej:)
05 maja 2013 19:28
witam.a ja szukam pracy bez firmy czyli prywatnie.Moze macie namiary,bede bardzo
05 maja 2013 19:35
Dziewczyny mam pytanie. Ja zalozylam gewerbe. Firma z ktora wspolpracuje oplaca wszystkie skladki. Planuje byc w DE do 21 lipca i dowiedzialam sie, ze wtedy dzialalnosc zostanie zawieszona na momentu kiedy nie wroce. No i zaluzmy, ze bede te 2 m-ce w Pl. Co z ubezpieczeniem zdrowotnym? Musze prywatnie, w UP czy jak? Nie mam pojecia...
05 maja 2013 19:55

andrea-jasne ,ze się rozglądaj za niemiecką....ja to się dziwie ,ze tyle osob pisze ,ze zna dobrze niemiecki ,ze lata całe jezdzą a się trzymają polskich agencji...

Ja na przykład trzymam się polskich agencji, bo między innymi nie chcę zakładać jednoosobowej firmy. Mam już inny pomysł na firmę  i chciałabym dostać wsparcie od UE na pierwszy biznes, w związku z tym nie mogę wcześniej żadnej założyć. 
30 sierpnia 2013 23:43
witam. niemiecka rodzina umozliwia mi w najblizszym czasie legalne zatrudnienie z ubezpieczeniem zdrowotnym, skladkami emeryt. Mam pracowac ze zmienniczka w systemie 2mies/2. problem w tym, ze nie wiem, jak to potem bedzie w Polsce z emerytura. okres 12 mies bedzie poszatkowany.. czy miesiace pobytu w Polsce beda liczyly sie do emerytury? wszak brak ciaglosci. Czy mam indywidualnie oplacac skladki emeryt. podczas pobytu w PL? poza tym ubezpieczenie zdrowotne, ktorym bede objeta w Niemczech (pelen pakiet w AOK)dotyczy tylko terenu Niemiec. W Polsce trzeba rowniez zatroszczyc sie o ubezpieczenie na te dwa mies. .. Jestem w tym wszystkim troche 9mocno) pogubiona. Nie chce jednak w przyszlosci zalowac zle podjetej, niewlasciwej, niekorzystnej decyzji. Czy ktos podpowie?
31 sierpnia 2013 00:10
misiapysia

witam. niemiecka rodzina umozliwia mi w najblizszym czasie legalne zatrudnienie z ubezpieczeniem zdrowotnym, skladkami emeryt. Mam pracowac ze zmienniczka w systemie 2mies/2. problem w tym, ze nie wiem, jak to potem bedzie w Polsce z emerytura. okres 12 mies bedzie poszatkowany.. czy miesiace pobytu w Polsce beda liczyly sie do emerytury? wszak brak ciaglosci. Czy mam indywidualnie oplacac skladki emeryt. podczas pobytu w PL? poza tym ubezpieczenie zdrowotne, ktorym bede objeta w Niemczech (pelen pakiet w AOK)dotyczy tylko terenu Niemiec. W Polsce trzeba rowniez zatroszczyc sie o ubezpieczenie na te dwa mies. .. Jestem w tym wszystkim troche 9mocno) pogubiona. Nie chce jednak w przyszlosci zalowac zle podjetej, niewlasciwej, niekorzystnej decyzji. Czy ktos podpowie?

Miesiące pobytu w Polsce nie będa liczyły się Tobie do emerytury,jesli w tym czasie pozostajesz na urlopie bezpłatnym,a tym samym nie odprowadzane są składki emerytalne do ZUS. Sama takiej składki nie możesz sobie po prostu wpłacić,może to uczynić tylko pracodawca, lub Ty,ale pod warunkiem,że załozysz działalność gospodarczą,wówczas będziesz miała prawo do odprowadzenia składek emerytalnych.Nie ma takiej opcjii,aby tak po prostu ,każdy mógł sobie opłacić składkę emerytalną,bo ona wynika z zatrudnienia.Pozdrawiam
31 sierpnia 2013 00:50
misiapysia

witam. niemiecka rodzina umozliwia mi w najblizszym czasie legalne zatrudnienie z ubezpieczeniem zdrowotnym, skladkami emeryt. Mam pracowac ze zmienniczka w systemie 2mies/2. problem w tym, ze nie wiem, jak to potem bedzie w Polsce z emerytura. okres 12 mies bedzie poszatkowany.. czy miesiace pobytu w Polsce beda liczyly sie do emerytury? wszak brak ciaglosci. Czy mam indywidualnie oplacac skladki emeryt. podczas pobytu w PL? poza tym ubezpieczenie zdrowotne, ktorym bede objeta w Niemczech (pelen pakiet w AOK)dotyczy tylko terenu Niemiec. W Polsce trzeba rowniez zatroszczyc sie o ubezpieczenie na te dwa mies. .. Jestem w tym wszystkim troche 9mocno) pogubiona. Nie chce jednak w przyszlosci zalowac zle podjetej, niewlasciwej, niekorzystnej decyzji. Czy ktos podpowie?

Za mało danych, żeby cos doradzić. Ile masz lat? 30, czy 60? Ile lat liczy Ci się do emerytury w PL ? Jak długo chcesz pracować w D , na warunkach niemieckich i czy 2-mies przerwy w Niemczech dają ciągłość ? Za mało wiem, by Ci cokolwiek doradzić :(
 
Pozdrawiam
31 sierpnia 2013 08:14
Misia, załóż w Polsce działalność gospodarczą, będziesz wystawiać swojej babci faktury, dokładne informacje są w dziale - własna działalność. Kasia 63 tak pracuje i jest zadowolona, ma zmiany co 5 tygodni. Można wynająć niedrogo księgową do papierologii. O ile dobrze pamiętam, wtedy masz ubezpieczenie w Polsce, a do Niemiec sobie kupujesz.