Weryfikacja przez telefon

27 kwietnia 2013 15:45 / 2 osobom podoba się ten post
Kiedyś rozmawiałam z panią, która była jakąś znajomą córki babci, ta pani szukała opiekunki do matki,pytała czy nie moglabym przyjechać jak będę na urlopie.Odpowiedziałam, że nie,to spytała, czy nie mogłabym kogoś polecić.Zapytałam o więcej szczegolow,gdyż musiałam znać sytuację.Oj, jak ta pani wiła się jak piskorz.O ile podopieczna wedlug poczatkowej relacji tej pani była prawie sprawną osobą i wymagała niewielkiej pomocy, to przy ustalaniu szczegółów okazało się że cierpi na Alzheimera i to dość zaawansowanego,do tego dochodził niedowlad reki i aby bylo piekniej, to jednorodzinny dom do sprzatania,ogród, bo przecież ktoś to musi zrobić i jeszcze okazało się, że rodzina mieszka 200km od babci, tak, że opiekunka byłaby zostawiona sama sobie.Dlatego z rodziną wolę rozmawiać sama.
28 kwietnia 2013 06:56
85marzena

W firmie ktorej pracuje tak jest, poki co jestem zadowolona....

za polecenie opiekunki niby płacą 200zł. ale nikomu jeszcze żadna Firma nie zapłaciła! tak słyszałam.
24 września 2013 10:05
hej dziewczyny, które firmy przeprowadzają rozmowę przez telefon i jak to wygląda?
ja zamierzam niektóre agencje sprawdzić zanim wyjadę, chcę wyjeżdżać ale pierwszy raz jest taki trudny.
24 września 2013 10:25
daniusia

hej dziewczyny, które firmy przeprowadzają rozmowę przez telefon i jak to wygląda?
ja zamierzam niektóre agencje sprawdzić zanim wyjadę, chcę wyjeżdżać ale pierwszy raz jest taki trudny.

Myślę, że wszystkie przeprowadzają rozmowę.
24 września 2013 11:30 / 1 osobie podoba się ten post
Tak to wygląda, że zaczynają od najprostszych pytań i w miarę odpowiadania trudność wzrasta. Ja tylko jedną rozmowę przeprowadziłam i wyglądała tak: Najpierw uzupełnianie kwestionariusza po niemiecku - pytania o imię, nazwisko, datę i miejsce urodzenia, prawo jazdy i te wszystkie pytania, co się w kwestionariuszach na opiekunkę wypisuje. Później miałam opowiedzieć o sobie, później jak wyglądał mój typowy dzień z podopiecznym i później, co robiłam wczoraj.
24 września 2013 13:41
Albo co gotowalam wczoraj, a co dzis na obiad - chodzi o sprawdzenie poslugiwania sie czasami, byly pytania, co jutro bede robic - na przyklad.
29 września 2013 20:16
Też pytali mnie o to i jeszcze o rodzine i moje zainteresowania .
28 października 2013 18:03
Witajcie, pytałam już na innym forum i nie otrzymałam odpoeiedzi.
 
Co, Waszym zdaniem, należy rozumieć przez dostateczną znajomość języka niemieckiego?
 
28 października 2013 18:09
anmar

Witajcie, pytałam już na innym forum i nie otrzymałam odpoeiedzi.
 
Co, Waszym zdaniem, należy rozumieć przez dostateczną znajomość języka niemieckiego?
 

Dostateczna znajomość to taka,gdzie rozumiesz polecenia ,umiesz odpowiadac na pytania,gdzie możesz się porozumieć w miarę dobrze,choc niekoniecznie gramatycznie.
28 października 2013 18:11
Dziękuję serdecznie, Buziole ogromniaste
13 maja 2014 00:15 / 9 osobom podoba się ten post

Doswiadczyłam dzis dwóch telefonicznych weryfikacji jezyka niemieckiego.Obie przeszlam dosc pomyslnie zważywszy na moja komunikatywną umiejetnośc posługiwania się tym językiem i na to ,ze jednak mimowolnie przez ostatnie 2 lata u babuszki cofnełam sie jezykowo-z lenistwa jak sadzę bo nie bylo potrzeby iśc do przodu za bardzo:)Ale-pierwsza rozmowa była łatwa,szkolnie łatwa -pani zadawala krótkie pytania,wszystko było zrozumiałe ,odpowiadałam dobrze.Natomiast druga -długaśne zdania złożone,mówione bardzo płynnie i szybko-musiałam porządnie sie skupiać i parę razy poprosic o powtorzenie,ale udało sie i zaliczyłam. Było to ciekawe doświadczenie bo juz b dawno nie musiałam sie poddawać takiej weryfikacji no i nauczka ,że nie ma co siadac na laurach:):):)


Wiecie co? aż mnie korci kolejną gwiazdeczkę zaznaczyć:)Kilka weryfikacji za mną i dziś to juz mnie niemal zatkało z wrażenia:)Pani powiedziała,że świetnie!!!!ha ha ha mówię :):)Tylko przez grzecznośc nie zaprzeczałam ,gdyż ja osobiscie na "świetnie" to bym się nie określiła.Ale mam patent na te weryfikacje,który mi się doskonale sprawdza-pełen luzik,zero nerwów i jedziemy z tym koksem:):):Polecam:):):)Zaliczę ok,nie zaliczę -świat się nie zawali:):):)


 


Edytuj, edytuj... Moderator

19 maja 2014 15:40 / 1 osobie podoba się ten post
Edytuj dziewczyno a uwagi Cię ominą::)

Chciałabym ,oj chciała gdym tę opcje miała:):):)

Było mi nie zabierać:)To raz,a dwa to nowy post był z dzisiejszą datą:):):)
19 maja 2014 15:52
kasia63

Edytuj dziewczyno a uwagi Cię ominą::)

Chciałabym ,oj chciała gdym tę opcje miała:):):)

Było mi nie zabierać:)To raz,a dwa to nowy post był z dzisiejszą datą:):):)

Jak nie możesz edytować to musisz czekać aż jakaś dobra dusza Ci odpowie?
To jak? Znalazłaś już jakąś fajną robotę?
 
19 maja 2014 16:03
Malgi

Jak nie możesz edytować to musisz czekać aż jakaś dobra dusza Ci odpowie? :-)
To jak? Znalazłaś już jakąś fajną robotę?
 

Szukam:)Jest tak dużo ofert ,że jest w czym wybierać:)Coś znajdę fajnego:)
19 maja 2014 16:07
kasia63

Szukam:)Jest tak dużo ofert ,że jest w czym wybierać:)Coś znajdę fajnego:)

Kasiu , nie jestem w temacie : a co z Twoją PDP-ną , u której tak długo byłaś ? :)