Wigilia i Boże Narodzenie w Niemczech

19 grudnia 2014 12:09 / 8 osobom podoba się ten post
Pyza

No, tak :-)) Kiedys jak bylam w pracy a wowczas pdp miala urodziny, to kupilam jej piekny bukiecik rozyczek za jeskies 3.99 e, ale z jej pieniedzy przy okazji robienie zakupow :-)

A urodziny mojej Pusi będą 30. 12 to jej kupię jakieś pralinki za ok. 5 euro , bo ja dostałam na moje : 25 euro , czekoladki ( malutkie ) zjadłam z nimi , że się tak brzydko wyrażę " picę " a i jeszcze loda zafundowali !..... Na kartce podpisane było , że niby Pusia z rodziną , siódemka dziateczk jest i Puśka ósma , więc podzieliłam koszta to tak ok. 4, 55 wyjdzie a ponieważ jestem człowiekiem ( ??? ) o wysokiej kulturze osobistej , gest posiadam , więc te 45 centów wydam więcej niż od Pusiuni w składkowym prezencie było ...... a niech stracę , niech wiedzą , że Polak szasta pieniędzmi ! -:)))))))))))))
19 grudnia 2014 12:18 / 4 osobom podoba się ten post
Barbara niepowtarzalna

A urodziny mojej Pusi będą 30. 12 to jej kupię jakieś pralinki za ok. 5 euro , bo ja dostałam na moje : 25 euro , czekoladki ( malutkie ) zjadłam z nimi , że się tak brzydko wyrażę " picę " a i jeszcze loda zafundowali !..... Na kartce podpisane było , że niby Pusia z rodziną , siódemka dziateczk jest i Puśka ósma , więc podzieliłam koszta to tak ok. 4, 55 wyjdzie a ponieważ jestem człowiekiem ( ??? ) o wysokiej kulturze osobistej , gest posiadam , więc te 45 centów wydam więcej niż od Pusiuni w składkowym prezencie było ...... a niech stracę , niech wiedzą , że Polak szasta pieniędzmi ! -:)))))))))))))

masz gest...jak tak szaetac kasa bedziesz to niewiele do pl przywieziesz...no ale coz trza na klate wziac i rewanz poczynic za zwalajace z nog niemieckie prezenta....
19 grudnia 2014 12:39 / 1 osobie podoba się ten post
ania52

masz gest...jak tak szaetac kasa bedziesz to niewiele do pl przywieziesz...no ale coz trza na klate wziac i rewanz poczynic za zwalajace z nog niemieckie prezenta....

Cholewcia , przemyślę jeszcze , bo przecież rodzina to też , synowe , zięciowie , wnuczątka i prawnuczątka , czyli ponad 30 ludzików i w związku z tym cennik prezentu musi się obniżyć ....... kupię coś za 0,99 ....to i tak 1 cent będzie przewyższał ! -:)))..... nie ma co się rzucać ! -:)
19 grudnia 2014 12:46 / 1 osobie podoba się ten post
Barbara niepowtarzalna

Cholewcia , przemyślę jeszcze , bo przecież rodzina to też , synowe , zięciowie , wnuczątka i prawnuczątka , czyli ponad 30 ludzików i w związku z tym cennik prezentu musi się obniżyć ....... kupię coś za 0,99 ....to i tak 1 cent będzie przewyższał ! -:)))..... nie ma co się rzucać ! -:)

1 cent przy tylu ludziach toz to pol wyplaty jest...ale ktoz zabroni bogatej opiekunce geld wydawac....
19 grudnia 2014 14:13 / 3 osobom podoba się ten post
U mnie prezent dla pdp teraz na swieta kosztowal 6e, dla syna pdp tez 6,5e. Dodaw,ze na urodziny,ktore mialam ostatnio mnie zaskoczylgi i dostałm duzo jak dla mnie euro,wiec postanowilam ich tez na swieta obdarowac. nie zbankrutowalam,wydajac te 12e a powiem nawet wiecej, ucieszylam sie,ze im to kupiłam! jak ktos jest dobry i nie skapi,to ja tez nie moge. Na ur.pdp i jej syna tez kupilam im prezenty. Ale ja je lubie robic
04 lutego 2015 14:26
Zaczął się już przewijać temat Wielkanocy na Forum,więc pozwolę sobie podciągnąć ten temat do góry ;)
04 lutego 2015 14:47 / 1 osobie podoba się ten post
basiaim

Zaczął się już przewijać temat Wielkanocy na Forum,więc pozwolę sobie podciągnąć ten temat do góry ;)

Ale nie zpominajmy, że jeszcze trwa karnawał ! Przed nami jeszcze Rosenmontag.
04 lutego 2015 14:50
margaritka59

Ale nie zpominajmy, że jeszcze trwa karnawał ! Przed nami jeszcze Rosenmontag.

Co to takiego?
04 lutego 2015 15:10
basiaim

Co to takiego?

To ostatnie dni karnawału. Cos jak u nas "Zapusty", "Ostatki". Ludzie przebierają się i imrezują na ulicach. Tutaj , w Dortmundzie  jest to trochę kultywowane, ale na ulicach Kolonii, to jest w tym dniu istne szaleństwo i zabawa do rana. Kolonia m.in. z tego słynie.  
18 listopada 2015 19:30
Brzózko kochana masz temacik podany
19 listopada 2015 17:01
Witajcie To znowu ja :) Tym razem mam pytanieo dnosnie swiat Bożonarodzeniowych. Wyjezdzam piewrszy raz na swieta - szczerze to nie bardzo chceale potrzebuje kasy. Nie wiem w jaki sposob sie przygototwac. Rodzine niby znam ale nie bede sie pytac czy prezet chca)Poza tym nie wiem jak wygladaja swieta w de - wiem ze nie ma wigilii :( Czy opiekunka przygotowuje jedzenie dla calej ich rodziny? czy polacy odzielnie jedza? Wogole jak to wygladaza wszystkie wskazowki bede wdzieczna i pozdrawiam
19 listopada 2015 17:01
Nie widzialam ze tutaj jest temat podany
19 listopada 2015 17:02
z tego co piszecie to szalu raczej nie bedzie i bedzie trzeba psychicznie silnym byc. A to trudne w moim przypadku....az strach sie bac
19 listopada 2015 17:09 / 1 osobie podoba się ten post
ja w ostatnie święta w Niemczech leżałam i pachniałam :)
19 listopada 2015 17:16 / 5 osobom podoba się ten post
Brzozahej

z tego co piszecie to szalu raczej nie bedzie i bedzie trzeba psychicznie silnym byc. A to trudne w moim przypadku....az strach sie bac

Żadne strach sie bać...itp.
Skoro podjęłas decyzję wyjazdu na święta,to znaczy,że znalazłas w sobie dość siły i przetrwasz te  dni-zapewniam.
Rzeczywiście niemieckie świeta nie dają sie porównać z polskimi,ale Ty w pracy będziesz i tak musisz o tym myśleć i to bez żalu i pytań dlaczego-bo to nie za karę jest a z twojego wboru.
Recepty na to,czy musisz dla rodziny gotować,czy w ogóle cokolwiek specjalnego robic nie ma,bo w każdej rodzinie jest nieco inaczej-jedni wychodzą jeść do lokalu,inni jedzą w domu,potrawy sa zupełnie inne niz nasze-a jeszcze inni proszą wręcz o jakiś polski specjał.
Jedyne,co mozna ci radzić-nie wychylaj sie,nie proponuj,że upichcisz coś zgodnego z polska tradycja-rób to,co ci polecą,nie oczekuj za wiele-po prostu-bądż opiekunką w te dni tak jak i w każde inne-i tyle.
A jesli jesteś osobą o gołębim sercu,jesli lubisz piec,pichcić ekstra-jeśli uważasz,że możesz to dla tych ludzi zrobić i chcesz tego-to rób-gotuj,piecz...itd.
Cokolwiek zrobisz to twoja decyzja-to ty tam jesteś,to ty oceniasz,czy chcesz,czy możesz,czy warto.
Pozdrawiam.