Przepisy kulinarne

06 grudnia 2019 18:42 / 2 osobom podoba się ten post
monika.s

Lubie pasztet z kaczki z grzybami ale sama jeszcze nie robilam. Nie chce mi sie ale zjesc zjem chetnie :-)

Dołączam się zjedzenia 
06 grudnia 2019 19:33 / 3 osobom podoba się ten post
Gusia29

Chcę się z Was zapytać, czy lubicie pasztety?
Ja uwielbiam, wszystkie. Jak mam do wyboru dobrą wędlinę albo pasztet, to pasztet wygrywa. Często sama piekę-warzywne, warzywa łączone z różnymi kaszami, rzadziej mięsne. 
W poniedziałek gotowałam domowy bulion wołowy, ze sporym kawałkiem wołowej karkówki i dużej ilości warzyw. Prawie zawsze mam zamrożone porcje bulionów,jako szybką bazę do zup czy sosów. Z mięsa wołowego  miały być pierogi z mięsem, ale nie chciało mi się lepić. Zrobilam pasztet z warzyw i mięsa z bulionu .Pokroiłam więc mięso na małe kawałki, zblendowałam (maszynka do mielenia postanowiła swój  żywot zakończyć :-() razem ze wszystkimi warzywami i namoczoną w bulionie bułką, dodałam podsmażoną cebulę, jajko,sporo pieprzu, gałki,mielonego ziela angielskiego (z zielem mielonym ostrożnie, można przedobrzyć), słodkiej i ostrej papryki, posiekaną natkę, trochę bułki tartej i parę łyżek oleju . A,jeszcze spory ząbek czosnku wcisnęłam. Dwie małe keksówki  wysmarowałam olejem i posypałam bułką tartą. Wierzch uklepalam zwilżoną olejem dłonią, posypałam  czarnuszką, wcisnęłam ozdobnie lustli laurowe i listki natki . Wstawilam do nagrzanego do 180 st piekarnika i piekłam  1,5 godziny. 
Podaję ten przepis, bo pasztet wyszedł wilgotny, z wierzchu fajnie się przypiekł, dobrze się kroi i łatwo rozsmarować na chlebie. A przede wszystkim jest baaardzooo smaczny :mniam:
No i świetny sposób na wykorzystanie mięsa i warzyw z rosołu. 
Myślę, że jeśli ma się małą porcję mięsa i warzyw z gotowania zupy, to też można je zblendować, dosmaczyć, dodać oliwy, żeby nie było za suche i jeść jako pastę do pieczywa. Próbowałam swojej masy ,juz doprawionej ale przed dodaniem jajka i bułki tartej i była bardzo smaczna . Trochę sobie odłożyłam i od razu zjadłam :-)

Kule jakie dobre rzeczy tu dajom
06 grudnia 2019 22:40 / 1 osobie podoba się ten post
monika.s

Lubie pasztet z kaczki z grzybami ale sama jeszcze nie robilam. Nie chce mi sie ale zjesc zjem chetnie :-)

O,takiego jeszcze nie jadłam, ale ja nie bardzo kaczkowa jestem 
W pasztecie na pewno by mi smakowała 
07 grudnia 2019 12:40 / 1 osobie podoba się ten post
Dusiu, 
po 2 bułki i po 2 Bratwursty na ciepło, a dziadkowi było mało, to jeszcze wkroiła mu bułkę i zalała mlekiem. Słowem full wypas
07 grudnia 2019 12:44 / 2 osobom podoba się ten post
Luke

Dusiu, 
po 2 bułki i po 2 Bratwursty na ciepło, a dziadkowi było mało, to jeszcze wkroiła mu bułkę i zalała mlekiem. Słowem full wypas:smiech3:

Czym oni żyją? Przecież jak się bierze leki to trzeba się odżywiać bo wątroba wysiada. (usunięte) czy te Szwaby to myślą, ze że soba wezmą. Trumna kieszeni nie ma. 

07 grudnia 2019 12:47 / 1 osobie podoba się ten post
A mój obiad wyglądał tak... 
Jajko sadzone w plastrze papryki i 3 mini sadzone z jednego jajka, wczoraj zamrożonego, a dziś wyciągniętego i potem pokrojonego na trzy plastry.
Do tego marchewka z groszkiem i z papryką i porem duszone. Mąka, śmietanka, przyprawy.. I już zjadłem.
Dawno nie jadłem sadzonego, więc naszła, nadszedł mnie... Lust dziś. Aha, do tego Buttermilch. Pycha
07 grudnia 2019 12:47 / 2 osobom podoba się ten post
Gusia29

Chcę się z Was zapytać, czy lubicie pasztety?
Ja uwielbiam, wszystkie. Jak mam do wyboru dobrą wędlinę albo pasztet, to pasztet wygrywa. Często sama piekę-warzywne, warzywa łączone z różnymi kaszami, rzadziej mięsne. 
W poniedziałek gotowałam domowy bulion wołowy, ze sporym kawałkiem wołowej karkówki i dużej ilości warzyw. Prawie zawsze mam zamrożone porcje bulionów,jako szybką bazę do zup czy sosów. Z mięsa wołowego  miały być pierogi z mięsem, ale nie chciało mi się lepić. Zrobilam pasztet z warzyw i mięsa z bulionu .Pokroiłam więc mięso na małe kawałki, zblendowałam (maszynka do mielenia postanowiła swój  żywot zakończyć :-() razem ze wszystkimi warzywami i namoczoną w bulionie bułką, dodałam podsmażoną cebulę, jajko,sporo pieprzu, gałki,mielonego ziela angielskiego (z zielem mielonym ostrożnie, można przedobrzyć), słodkiej i ostrej papryki, posiekaną natkę, trochę bułki tartej i parę łyżek oleju . A,jeszcze spory ząbek czosnku wcisnęłam. Dwie małe keksówki  wysmarowałam olejem i posypałam bułką tartą. Wierzch uklepalam zwilżoną olejem dłonią, posypałam  czarnuszką, wcisnęłam ozdobnie lustli laurowe i listki natki . Wstawilam do nagrzanego do 180 st piekarnika i piekłam  1,5 godziny. 
Podaję ten przepis, bo pasztet wyszedł wilgotny, z wierzchu fajnie się przypiekł, dobrze się kroi i łatwo rozsmarować na chlebie. A przede wszystkim jest baaardzooo smaczny :mniam:
No i świetny sposób na wykorzystanie mięsa i warzyw z rosołu. 
Myślę, że jeśli ma się małą porcję mięsa i warzyw z gotowania zupy, to też można je zblendować, dosmaczyć, dodać oliwy, żeby nie było za suche i jeść jako pastę do pieczywa. Próbowałam swojej masy ,juz doprawionej ale przed dodaniem jajka i bułki tartej i była bardzo smaczna . Trochę sobie odłożyłam i od razu zjadłam :-)

Lubię i to bardzo. Wolę niż wędlinę. I pewnie sie skusze i zrobię na święta. Ja raczej robię wieprzowy z odrobiną drobiu i "garstką" wątróbki drobiowej. Do tego sporo marchewki i przyprawy, namoczone bułki i jajka. Lubię jak jest dosmaczony i treściwy w smaku. 
07 grudnia 2019 12:51 / 3 osobom podoba się ten post
A u mnie dziś danie chińskie samodzielnie robione. Brak już pomysłów a chciałam żeby było szybko. Na jutro gulasz zaplanowany, makaron rurki i  jakaś surówką. 
16 grudnia 2019 10:23 / 1 osobie podoba się ten post
16 grudnia 2019 10:26 / 4 osobom podoba się ten post
Konwalio, daj tu tego przepisa na Twoje ciasteczka, plisss..
16 grudnia 2019 12:50 / 1 osobie podoba się ten post
Gusia29

Konwalio, daj tu tego przepisa na Twoje ciasteczka, plisss..

16 grudnia 2019 13:03 / 2 osobom podoba się ten post
Konwalia08

:telefon1:

A ha nie chce wszystiim zdradzac tajemnicy na te magiczne "niiiby" pychotkowe ciasteczka maslane 
16 grudnia 2019 13:04 / 2 osobom podoba się ten post
Konwalia08

:telefon1:

Na pewwwno sa zwyczajniaste  dlateeeego 
02 stycznia 2020 10:14 / 1 osobie podoba się ten post
Kika67, masz ten przepis na amciu z jelenia?