Przepisy kulinarne

02 stycznia 2020 12:50 / 1 osobie podoba się ten post
4nogi pająka (dlugonogiego)
2jaja bocianie
3 luski karpia
3 szczurze lapy
2 ćmy
6 nietoperzy.
I jus jest zupa na 6 talerzy
Takie tam moje przepisy
02 stycznia 2020 13:21 / 2 osobom podoba się ten post
margolcia

Brukselke ,gotujesz w osolonej wodzie, nastpnie wrzucasz na patelnie z maslem i lekko podsmazasz, tak jest u mnie.

Smażę cebulkę w garnku, dodaję brukselkę, przyprawy i zalewam wodą tyle, żeby brukselka była przykryta . Gdy jest już miekka zagęszczam serkiem topionym śmietankowym czy ziołowym i finito . Jest brukselka i jest sos . Mnie bardzo smakuje .
02 stycznia 2020 13:27 / 1 osobie podoba się ten post
Mleczko

Smażę cebulkę w garnku, dodaję brukselkę, przyprawy i zalewam wodą tyle, żeby brukselka była przykryta . Gdy jest już miekka zagęszczam serkiem topionym śmietankowym czy ziołowym i finito . Jest brukselka i jest sos . Mnie bardzo smakuje .

Fajny przepis. W pracy go wykorzystam bo w Niemczech Bruksela jest bardziej popularna niż u nas 
02 stycznia 2020 13:29 / 1 osobie podoba się ten post
Kika67

Fajny przepis. W pracy go wykorzystam bo w Niemczech Bruksela jest bardziej popularna niż u nas :-)

Nic w tym dziwnego.... Bo bruksela blizej
02 stycznia 2020 13:29 / 1 osobie podoba się ten post
Luke

Kika67, masz ten przepis na amciu z jelenia? 

Nie, ukradli "mi wszystkie moje przepisy a może raczej przywlaszczyli. Nie mam do nich wglądu 
02 stycznia 2020 14:48 / 1 osobie podoba się ten post
Kika67

Nie, ukradli "mi wszystkie moje przepisy a może raczej przywlaszczyli. Nie mam do nich wglądu :-(

Jeśli chcesz, to zamieszczę go tutaj, bo swego czasu spisałem go i mam go w domowym archiwum. Ale wieczorem
02 stycznia 2020 14:50 / 1 osobie podoba się ten post
Luke

Jeśli chcesz, to zamieszczę go tutaj, bo swego czasu spisałem go i mam go w domowym archiwum. Ale wieczorem:-)

Dziękuję
Tym razem sobie odpisze, te przepisy tak na wszelki wypadek. Może też inni skorzystają choć to takie niecodzienne dania 
02 stycznia 2020 14:54 / 2 osobom podoba się ten post
Clio

Nic w tym dziwnego.... Bo bruksela blizej:lol3:

Brukselka miało być 
02 stycznia 2020 14:55 / 2 osobom podoba się ten post
Kika67

Brukselka miało być :-)

Brukselka w de popularna bo blizej do Brukseli 
02 stycznia 2020 16:25 / 2 osobom podoba się ten post
Zamieszczam przepis od Kika67

Gulasz z podrobów jelenia

Składniki :

Ok.1 kg podrobów z jelenia (serce ,wątroba,nerki i płucka),
1 cebula pokrojona w piórka,
3-4 ząbki czosnku drobniutko posiekane (można przez praskę przecisnąć),
3-4 cm kawałek imbiru obrany ze skórki i pokrojony w drobną kosteczkę. 

Wykonanie:

Podroby umyć, osuszyć i pokroić w kostkę dość drobną, tak 1 cm na 1 cm, max 1,5 cm. Do garnka włożyć trochę smalcu, rozgrzać, wrzucić powyższe składniki i chwilę przesmażyć, tak max 5 minute, ale żeby się nie zrumieniło, raczej tylko poddusiło . Następnie dodać do tego wody, nie za dużo i zagęścić, zaklepał, jak kto woli ,żeby była konsystencja średnio gęstego sosu . Gotować ok. 1 godziny albo do czasu, jak podroby będą miękkie . W międzyczasie przyprawić solą ,pieprzem i octem . Dodać do tego zieloną cebulką, czyli szczypiorek, zieloną pietruchę i jakieś ziółko ,które ma drobniusie fioletowe kwiateczki. .Wszystko posiekane, ale nie musi być bardzo drobno . Do tego ziemniaczki pokrojone w ćwiarteczki, usmażone na patelni z cebulką i zielona sałata, przyprawiona solą, pieprzem , octem i olejem, którą własnoręcznie wyrwałam z grządki w przydomowym mini ogródku moich gospodarzy. Jeszcze była fasolka szparagowa gotowana z wędzonym boczkiem i jakaś zielenina, chyba koperek.
 
 
Kika67, możesz napisać, skąd inspiracja itd
02 stycznia 2020 17:15 / 2 osobom podoba się ten post
Luke

Zamieszczam przepis od Kika67

Gulasz z podrobów jelenia

Składniki :

Ok.1 kg podrobów z jelenia (serce ,wątroba,nerki i płucka),
1 cebula pokrojona w piórka,
3-4 ząbki czosnku drobniutko posiekane (można przez praskę przecisnąć),
3-4 cm kawałek imbiru obrany ze skórki i pokrojony w drobną kosteczkę. 

Wykonanie:

Podroby umyć, osuszyć i pokroić w kostkę dość drobną, tak 1 cm na 1 cm, max 1,5 cm. Do garnka włożyć trochę smalcu, rozgrzać, wrzucić powyższe składniki i chwilę przesmażyć, tak max 5 minute, ale żeby się nie zrumieniło, raczej tylko poddusiło . Następnie dodać do tego wody, nie za dużo i zagęścić, zaklepał, jak kto woli ,żeby była konsystencja średnio gęstego sosu . Gotować ok. 1 godziny albo do czasu, jak podroby będą miękkie . W międzyczasie przyprawić solą ,pieprzem i octem . Dodać do tego zieloną cebulką, czyli szczypiorek, zieloną pietruchę i jakieś ziółko ,które ma drobniusie fioletowe kwiateczki. .Wszystko posiekane, ale nie musi być bardzo drobno . Do tego ziemniaczki pokrojone w ćwiarteczki, usmażone na patelni z cebulką i zielona sałata, przyprawiona solą, pieprzem , octem i olejem, którą własnoręcznie wyrwałam z grządki w przydomowym mini ogródku moich gospodarzy. Jeszcze była fasolka szparagowa gotowana z wędzonym boczkiem i jakaś zielenina, chyba koperek.
 
 
Kika67, możesz napisać, skąd inspiracja itd :-)

Dziękuję 
W 2018 roku dostałam zlecenie i tak trafiłam do rodziny myśliwych 
Tradycja polowania w tej rodzinie jest przekazywana jak to się mówi z ojca na syna. Opiekowałam, się żona myśliwego, który w tym czasie był w szpitalu na operacji. Według tego przepisu gulasz przygotowywał ich syn. To i inne dania z dziczyzny jadłam po  raz  pierwszy raz w życiu. Na uwagę zasługuje również cudnie rozgrzewająca zupa z czosnku niedźwiedziego. Smak i zapach dziczyzny przecudne. Polędwica z jelenia to niebo w ustach. Ciekawostka jest to, że ta rodzina żyła blisko natury. W ogrodzie można było znaleźć przeróżne zioła, które były obowiązkowo dodawane do wielu dań, sałatek i surówek. Na koniec zostałam obdarowany szczodrze mięsem z jelenia. Do myślistwo i zabijania zwierząt się nie przekonałam i jestem zdecydowanie przeciwko. 
02 stycznia 2020 17:17 / 2 osobom podoba się ten post
Luke

Zamieszczam przepis od Kika67

Gulasz z podrobów jelenia

Składniki :

Ok.1 kg podrobów z jelenia (serce ,wątroba,nerki i płucka),
1 cebula pokrojona w piórka,
3-4 ząbki czosnku drobniutko posiekane (można przez praskę przecisnąć),
3-4 cm kawałek imbiru obrany ze skórki i pokrojony w drobną kosteczkę. 

Wykonanie:

Podroby umyć, osuszyć i pokroić w kostkę dość drobną, tak 1 cm na 1 cm, max 1,5 cm. Do garnka włożyć trochę smalcu, rozgrzać, wrzucić powyższe składniki i chwilę przesmażyć, tak max 5 minute, ale żeby się nie zrumieniło, raczej tylko poddusiło . Następnie dodać do tego wody, nie za dużo i zagęścić, zaklepał, jak kto woli ,żeby była konsystencja średnio gęstego sosu . Gotować ok. 1 godziny albo do czasu, jak podroby będą miękkie . W międzyczasie przyprawić solą ,pieprzem i octem . Dodać do tego zieloną cebulką, czyli szczypiorek, zieloną pietruchę i jakieś ziółko ,które ma drobniusie fioletowe kwiateczki. .Wszystko posiekane, ale nie musi być bardzo drobno . Do tego ziemniaczki pokrojone w ćwiarteczki, usmażone na patelni z cebulką i zielona sałata, przyprawiona solą, pieprzem , octem i olejem, którą własnoręcznie wyrwałam z grządki w przydomowym mini ogródku moich gospodarzy. Jeszcze była fasolka szparagowa gotowana z wędzonym boczkiem i jakaś zielenina, chyba koperek.
 
 
Kika67, możesz napisać, skąd inspiracja itd :-)

Ty to potrafisz zdobyć info 007 J .Bond
02 stycznia 2020 17:19 / 2 osobom podoba się ten post
Luke

Zamieszczam przepis od Kika67

Gulasz z podrobów jelenia

Składniki :

Ok.1 kg podrobów z jelenia (serce ,wątroba,nerki i płucka),
1 cebula pokrojona w piórka,
3-4 ząbki czosnku drobniutko posiekane (można przez praskę przecisnąć),
3-4 cm kawałek imbiru obrany ze skórki i pokrojony w drobną kosteczkę. 

Wykonanie:

Podroby umyć, osuszyć i pokroić w kostkę dość drobną, tak 1 cm na 1 cm, max 1,5 cm. Do garnka włożyć trochę smalcu, rozgrzać, wrzucić powyższe składniki i chwilę przesmażyć, tak max 5 minute, ale żeby się nie zrumieniło, raczej tylko poddusiło . Następnie dodać do tego wody, nie za dużo i zagęścić, zaklepał, jak kto woli ,żeby była konsystencja średnio gęstego sosu . Gotować ok. 1 godziny albo do czasu, jak podroby będą miękkie . W międzyczasie przyprawić solą ,pieprzem i octem . Dodać do tego zieloną cebulką, czyli szczypiorek, zieloną pietruchę i jakieś ziółko ,które ma drobniusie fioletowe kwiateczki. .Wszystko posiekane, ale nie musi być bardzo drobno . Do tego ziemniaczki pokrojone w ćwiarteczki, usmażone na patelni z cebulką i zielona sałata, przyprawiona solą, pieprzem , octem i olejem, którą własnoręcznie wyrwałam z grządki w przydomowym mini ogródku moich gospodarzy. Jeszcze była fasolka szparagowa gotowana z wędzonym boczkiem i jakaś zielenina, chyba koperek.
 
 
Kika67, możesz napisać, skąd inspiracja itd :-)

Ale na polowanie się nie wybierasz other???bo Ci flinte połamie!!!
02 stycznia 2020 17:25 / 2 osobom podoba się ten post
Konwalia08

Ty to potrafisz zdobyć info :hihi:007 J .Bond

...no...ma się..te kontakty z plemieniem w sąsiedniej wiosce..jeden  und genug
02 stycznia 2020 17:26 / 2 osobom podoba się ten post
Luke

...no...ma się..te kontakty z plemieniem w sąsiedniej wiosce..jeden :telefon1: und genug:smiech3:

ale chyba nie do wójta samego ?